trawa

Autor Wątek: Egmont 2015  (Przeczytany 585583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1200 dnia: Sierpień 06, 2015, 02:57:46 pm »
"TEEN TITANS BY GEOFF JOHNS" od dłuższego czasu zamierzam, ale jak kiedyś pisałem jest to cel do osiągnięcia w skali roku. Gdzieś już pisałem, że na ten rok miałem 3 omnibusy do zdobycia i jak na razie jest 2/3 (JSA vol. 3, WONDER WOMAN BY GEORGE PEREZ - na dniach będzie), więc jestem dobrej myśli.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1201 dnia: Sierpień 06, 2015, 03:08:04 pm »
W Czechach wydają to crowdfundingowo a koszt sztuki to ok. 400 zł.

I tylko takim sposobem byłby sens wydania Omnibusa u nas. Inaczej byłoby zbyt ryzykowne.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1202 dnia: Sierpień 06, 2015, 04:44:14 pm »
Pytanie, czy będzie wystarczająca ilość osób, którzy w ciągu trzech miesięcy (chyba tyle jest max w crowdfundingu) odłożą te cztery stówy na omniaka. Gdyż dochodzą jeszcze przecież bieżące zakupy.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1203 dnia: Sierpień 06, 2015, 05:11:50 pm »
Pytanie, czy będzie wystarczająca ilość osób, którzy w ciągu trzech miesięcy (chyba tyle jest max w crowdfundingu) odłożą te cztery stówy na omniaka. Gdyż dochodzą jeszcze przecież bieżące zakupy.

Jakoś wątpię. 400 zł to niemało. Tak jak napisał Blaskowitz, ciężko byłoby trafić z tytułem, żeby każdemu dogodzić, nawet tym 500 osobom.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1204 dnia: Sierpień 06, 2015, 06:10:34 pm »
Pytanie, czy będzie wystarczająca ilość osób, którzy w ciągu trzech miesięcy (chyba tyle jest max w crowdfundingu) odłożą te cztery stówy na omniaka.
Chciałem zwrócić uwagę, że 24 tysiące na komiks Gawronkiewicza wyłożyły w sumie 183 osoby. Oznacza to, że część wyłożyła duże pieniądze w zamian za to, co dostanie dodatkowo (oryginalne plansze, limitowane grafiki). Część z nich wyłozyła te pieniądze, bo uważa, że album Gawronkiewicza powinien się ukazać, bo twórca na to zasługuje. A około setki zapłaciło dlatego, że dzięki temu mogą dostać komiks dużo taniej, niż w normalnej sprzedaży.
W wypadku składki na omnibus raczej nie można liczyć na pierwszych i raczej nie uzbiera się odpowiedniej kwoty ze składek tych drugich. Dlatego czarno to widzę.
Niemniej uważam, że warto byłoby podjąć przynajmniej próbę zebrania takich pieniedzy, żeby się przekonać, na co można liczyć.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Sokratesik

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1205 dnia: Sierpień 06, 2015, 06:23:52 pm »
@UP
Trzeba obliczyć ile by u nas kosztował jakiś Omnibus, skoro Sideca okładkowo za 500-stronnicowy "Bendis Daredevil tom 1" chce 140 zł.

@Locus
+1  :biggrin:

@Sokratesik
Jakie po niemiecku?! Never. Mam eksperymentalnie niemiecki 1 tom WKK DC Eaglemos (Batman Hush tiel 1) i mi wystarczy. Nie umiem po niemiecku, więc kupowanie ich wersji językowej byłoby bez sensu. Już prędzej brytyjską, której 1 tom wyjdzie za 2 tygodnie.

@Motyl, ramirez82
A panorama?!

No i to co pisał Kołodziejczak na Alei Komiksu w czerwcu - jeśli coś jest wydawane w formie Kolekcji, to są możliwe 2 wydania tego samego tytułu w jednym czasie. "Luthor: Człowiek ze Stali" nie zając i mi nie ucieknie.
http://www.alejakomiksu.com/nowosci/21630/Egmont-odpowiada-KSK-czerwiec-2015/
Tym bardziej dziwi Twoja pewność co do przyszłego roku. Masz jakieś super info?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1206 dnia: Sierpień 06, 2015, 07:28:37 pm »
A ja chciałbym w tym temacie się wyżalić. Drogi Egmoncie, nie podoba mi się, że "Batman - Detective Comics t. 3: Imperium Pingwina", "Szpon t. 2: Upadek Sów" oraz "Batman - Detective Comics t. 4: Gniew" zostały wydane ewidentnie ze zbyt ciemnymi planszami. Powiedzmy, że to może zdarzyć się raz (w końcu to polski rynek), ale widzę, iż nabycie Waszego komiksu nadal nie gwarantuje 100% jakości, tym bardziej że historia powtarza się w albumach Marvel NOW. Odebraliście mi sporo frajdy w czasie lektury. Czy moglibyście bardziej o mnie zadbać?

Offline kelen

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1207 dnia: Sierpień 06, 2015, 07:37:48 pm »
Z takimi rzeczami to raczej mailem do wydawcy, a nie na forum z nim niezwiązane.

Swoją drogą, myślałem, że te ciemniejsze plansze to pojedynczy przypadki, a chyba jednak nie bardzo, bo mam ten sam problem.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1208 dnia: Sierpień 06, 2015, 07:43:42 pm »
A ja chciałbym w tym temacie się wyżalić. Drogi Egmoncie, nie podoba mi się, że "Batman - Detective Comics t. 3: Imperium Pingwina", "Szpon t. 2: Upadek Sów" oraz "Batman - Detective Comics t. 4: Gniew" zostały wydane ewidentnie ze zbyt ciemnymi planszami. Powiedzmy, że to może zdarzyć się raz (w końcu to polski rynek), ale widzę, iż nabycie Waszego komiksu nadal nie gwarantuje 100% jakości, tym bardziej że historia powtarza się w albumach Marvel NOW. Odebraliście mi sporo frajdy w czasie lektury. Czy moglibyście bardziej o mnie zadbać?
Pisałem o tym w maju http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37220.msg1302817.html#msg1302817 czyli nowe tomy Marvel NOW też tak mają?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1209 dnia: Sierpień 06, 2015, 08:59:54 pm »
Z takimi rzeczami to raczej mailem do wydawcy, a nie na forum z nim niezwiązane.
Tomasz Kołodziejczak powiedział przecież, że oni czytają, co tam fani piszą na forach. :) Ale faktycznie, wkleję to również na Alei.

Pisałem o tym w maju http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37220.msg1302817.html#msg1302817 czyli nowe tomy Marvel NOW też tak mają?
"All New X-Men" na pewno.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1210 dnia: Sierpień 07, 2015, 07:20:26 am »
Może ktoś podać mail do Egmontu?

Offline pa3ck

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1211 dnia: Sierpień 07, 2015, 07:21:25 am »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1212 dnia: Sierpień 07, 2015, 07:38:33 am »

Offline adro

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1213 dnia: Sierpień 07, 2015, 10:44:32 pm »
zapowiedzi egmontu calkiem, calkiem, ale tez mam wrazenie, ze pazdziernikowy pakiet  bedzie jeszcze bogatszy.
Omnibus po polsku, to byloby na pewno spore wydarzenie, moze ktos sie na to porwie (w koncu) :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline misiokles

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1214 dnia: Sierpień 08, 2015, 07:27:49 am »
Komiksy o gabarytach omni już wyszły. Sprawiedliwość (wiem, nie ta ilość stron, grubszy papier robi rozmiar), From Hell (to samo), ubiegłoroczna Biblia (tego nie mam, ale ze zdjęć też to mi na cegłę wygląda).