Autor Wątek: Egmont 2015  (Przeczytany 588907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #870 dnia: Maj 19, 2015, 01:49:16 pm »
Złota era komiksu będzie wtedy, gdy podobne rozterki będą dotyczyć nie tylko superhero...

Sądzę, że takie rozterki dotyczą i komiksów frankofońskich (w samym maju ukazało się ponad 20 tytułów), i mangi (średnio ponad 30 tytułów miesięcznie). Chyba tylko komiksów amerykańskich spoza superhero wychodzi u nas relatywnie mało, chociaż i tak jest o niebo lepiej niż kilka lat temu i co miesiąc kilka takich tytułów się pojawia.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2015, 02:06:47 pm wysłana przez amsterdream »

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #871 dnia: Maj 19, 2015, 02:04:58 pm »
Sądzę, że takie rozterki dotyczą i komiksów frankofońskich (w samym maju ukazało się ponad 20 tytułów), i mangi (średnio ponad 30 tytułów miesięcznie). Chyba tylko komiksów amerykański spoza superhero wychodzi u nas relatywnie mało, chociaż i tak jest o niebo lepiej niż kilka lat temu i co miesiąc kilka takich tytułów się pojawia.
Święta prawda.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline adro

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #872 dnia: Maj 19, 2015, 07:13:02 pm »
powolutku mozemy juz zaczac mowic o  platynowej erze :lol: :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #873 dnia: Maj 20, 2015, 07:46:00 am »
powolutku mozemy juz zaczac mowic o  platynowej erze :lol: :razz:
pzdr

Coś w tym jest, jeśli za złotą uznamy "TM-Semicowskie" lata 90te ;) A licytującym się kiedy powinniśmy ogłosić "złotą erę" przypominam posuchę po roku 97. Ale może za młodzi jesteście i nie pamiętacie, więc uwierzcie na słowo :P

Dlatego też, wydaje mi się, trzeba ostro korzystać, póki można, bo historia lubi się powtarzać i wieszczę załamanie rynku w ciągu kilku najbliższych lat, tak powiedzmy do roku 2020.

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #874 dnia: Maj 20, 2015, 08:15:20 am »
a ja uważam, że obecna sytuacja w niczym nie przypomina tamtej z 97

{uwaga- poniższa analiza opiera się na badaniach przeprowadzonych na jednej narcystycznej jednostce, więc wszędzie gdzie padają słowa typu wszyscy/większość należy czytać je jako "Sławek Kwaśny i inni ludzie o podobnej historii"}

większość ludzi czytających wtedy semici to dzieciaki z podstawówki, ewentualnie licealiści
w okolicach roku 1997 ludzie Ci kończyli liceum/szli na studia w związku z tym w tamtej sytuacji ekonomicznej musieli dokonać wyboru/przekierowania funduszy, a jak się przyjrzysz piramidzie Maslowa, to miejsce na komiksy znajduje się na pewno gdzieś bardzo wysoko

osoby te w większości wracały po wielu latach (najczęściej po podjęciu pracy zarobkowej) do hobby. część z nich rozwijała swoje pasje korzystając z dostępnych na rynku rozwiązań, ale sporo sięgnęło po komiksy oryginalne

ale między ich odejściem a powrotem nastąpiła przerwa. brakło napływu młodej krwii

I tu dochodzimy do proponowanych przeze mnie powodów, czemu załamanie się nie powtórzy:

te osoby są elementem, którego brakło w 1997. są źródłem informacji dla osób rozpoczynających przygodę z komiksem (poprzez blogi, fora, albo nawet czytanie <7 latkom przed snem)
są składnikiem różnego rodzaju for (forów?) i blogów tworzących tzw kulturę czytania komiksów (czego niestety nie mogły w latach 90-tych robić starsze pokolenia czytaczy z lat 70-tych i 80-tych z powodów ograniczeń technologicznych)

Kończąc mój bełkot:

Meritum sprawy jest ciągłość pokoleniowa. jestem przekonany, że takie puste przebiegi (lata bez osób przygotowanych/gotowych czytać komiksy) już nas nie czekają. na miejsce osób rezygnujących będą pojawiać się neofici.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2015, 08:27:50 am wysłana przez fragsel »

Offline pokia

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #875 dnia: Maj 20, 2015, 04:47:39 pm »
Mam podobne odczucia. Natomiast nie jestem do końca przekonany do tego, że ponownie nie wypadniemy z obiegu za 15-20 lat. A już na pewno piramida potrzeb podstawowych odezwie się jak dopadnie nas wiek emerytalny...

Offline Szekak

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #876 dnia: Maj 20, 2015, 08:55:51 pm »
Przy takich filmach możliwe, że komiks nie umrze wciągając kolejne młode pokolenia, choć to może być też moda i temat się przeje za 2-3 lata.




Ciekawi mnie sprawa kolorów na boku Now52 od Egmontu. Superman, Batman oraz Szpon mają niebieski kolor, Justice League i WOnder Woman czerwony, a All Star Western brązowy. Ktoś rozgryzł system na podstawie którego komiksy otrzymują swój kolor?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #877 dnia: Maj 20, 2015, 09:06:01 pm »
Ciekawi mnie sprawa kolorów na boku Now52 od Egmontu. Superman, Batman oraz Szpon mają niebieski kolor, Justice League i WOnder Woman czerwony, a All Star Western brązowy


To akurat pozostałość z oryginalnych wydań DC, tam też jest to tak grupowane. To tylko podział na rodziny tytułów. Absolutnie bezsensowny podział gdyby ktoś mnie zapytał ale co ja tam wiem:


Ot, zdjęcie z netu gdzie akurat o logice tych kolorów dyskutowano:
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #878 dnia: Maj 20, 2015, 09:11:38 pm »
Chcę więcej czerwonego ("Flash" i "Aquaman") i oczywiście zielonego!

Offline Szekak

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #879 dnia: Maj 20, 2015, 11:15:09 pm »
Aha... a czemu Flash, WW i Aquaman są czerwoni, a Superman ma ten sam kolor co Batman?  :biggrin:


Zielony by się jakiś przydał... kolesiowi się uginają półki pod naporem komiksów. Mam ten sam regał z Ikei.  :roll:

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #880 dnia: Maj 21, 2015, 07:55:53 am »
Jest szansa ze wszystkie serie New DC pojawia sie u nas??

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #881 dnia: Maj 21, 2015, 08:29:42 am »
Pytasz poważnie? Przecież to jest nierealne.

Offline peta18

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #882 dnia: Maj 21, 2015, 09:09:00 am »
Jest szansa ze wszystkie serie New DC pojawia sie u nas??
jasne, ze tak. Juz pewnie sa, wystarczy poszukac w multiversum/atom comics/komiksy.info :)

ale po polsku szanse nie ma.
Buk, Hodor i Dziczyzna

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #883 dnia: Maj 23, 2015, 08:42:31 am »
Egmont ostatni strasznie ciemno drukuje w Edica Poznań

przykład z Avengers - Wojna bez końca:



zamiast niebieskiej ściany jest szara.

To samo jest w Detective Comics 4 i Szpon 2




Offline pokia

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #884 dnia: Maj 23, 2015, 09:00:02 am »
Egmont ostatni strasznie ciemno drukuje w Edica Poznań

Porównujesz plik cyfrowy do wydruku? Jeśli tak, to różnice będą zawsze.