Autor Wątek: Mistrzostwa TH Kraków 2004!!... a teraz i 2005!!!!!!!  (Przeczytany 43114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nazroth

Mistrzostwa TH Kraków 2004!!... a teraz i 2005!!!!!!!
« dnia: Październik 09, 2004, 10:04:03 pm »
Jo Doods!! Postanowiłem zrobić ten temat, by umieszczać tu wszelkie info o turnieju. tzn - może nie jakieś zbędne smótkowanie - ale istotne wiadomości...oraz wasze aluzje co do całości zabawy... np: nie podoba się wam to, czy tamto... chcielibyście, by "niedźwiedź chociaż nie moze wejść do domku w scenariuszu Miśka - mógł wyważać drzwi z bara"!!

Najistotniejsze info to min: KAMIL JASAK ALIAS "MISTRZ WALKÓW" BĘDZIE SĘDZIOWAŁ TEN TURNIEJ, KTÓRY WEDLE USTALEN ODBĘDZIE SIĘ 13 LISTOPADA - JAK WSZYSTKO WYJDZIE ZGODNIE Z PLANEM!

Poszukiwany jest jeszcze jeden sędzia... który nie będzie brał udziału w potyczkach... to cholernie ważne, aby sędzia nr 2 nie grał!! Oczywiście sędziowac będziemy wszyscy wspólnie w oparciu o jasne zasady z podręcznika, faq, annaula, Q&A... ale potrzebni są oficjalni sędziowie, którzy w razie sporów rozstrzygną! w razie wałków ukarzą! w razie Miska:P - no - klapsa na goły tyłek:P!!

Oczywiście więcej info na temat turnieju znajdziecie na stronie th!!

Pamiętajcie o nadsyłaniu historii band... to cholernie ważne, aby dotarły one (wraz z waszymi zgłoszeniami dotyczącymi chęci wzięcia udziału w turnieju) na czas...tak aby Kamil mógł je spokojnie przeczytac i ocenić!!

Kożystając jeszcze z okazji takiego tematu (który jest bardzoi na czasie) chciałbym (choć juz zrobiłem to na innym temacie) zgłosić chęc sędziowania samego malowania na turnieju... raczej jestem "specjalistą"... ponieważ ostatnio wygrałem konkurs malarski w kategorii wh 40.000 w bardzie, poza tym mam za sobą drugie miejsce w tejże kategorii z tamtego roku, oraz maluję ponad 7 lat:)... chciałby usłyszeć wasze opinie na ten temat - mogę się tym zająć??!!

Pozdro doods!  8)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

Mistrzostwa TH Kraków 2004!!... a teraz i 2005!!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2004, 10:39:24 pm »
nie wiem czy gracz moglby oceniac malowanie... w sumie ufam kamilowi i jego oku... nie trzeba byc malarzem zeby wiedziec jak to sie robi... ale oczywiscie lepiej jak sie jest.

2 sedziow to bedzie rarytas... jak bedzie 1 to tez fajnie :)

Offline Nazroth

Mistrzostwa TH Kraków 2004!!... a teraz i 2005!!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2004, 09:51:58 am »
Misio po rozmowie na gg się zgodził, więc o ile wam wszystkim (biorącym udział w turnieju) to też pasuje - to jestem oceniaczem malowania...fresh makerem...itd... 8)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Wercyngetoryks

Mistrzostwa TH Kraków 2004!!... a teraz i 2005!!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2004, 10:09:55 am »
Skoro malowanie będzie oceniała osoba biorąca udział w turnieju, to niech mi tylko ktoś powie jaki jest sens żeby sędzia nie grał??? :|

Offline MiSiO

Mistrzostwa TH Kraków 2004!!... a teraz i 2005!!!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2004, 10:13:28 am »
dlatego mialem watpliwosci... a tylko w razie ich braku moge oceniac :) niestety np. czarnego nie ma bo na pol roku wyjechal... a achcialem zeby on ocenial... wiecie... :)

Offline Nazroth

Mistrzostwa TH Kraków 2004!!... a teraz i 2005!!!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2004, 12:08:22 pm »
Wercy - nie rozumiesz..śedzia nie gra, bo nie chce...gdyż chce po pierwsze uczciwie wypełniać swoje obowiązki, a po drugie - nie chce miec sprzeczek z graczami typu" wymyślasz to bo chcesz wygrać"...lub "karniak, bo kłucisz się z sędzią"...gdy zamiast 8 poszedł 10 cali:)... proste - w przypadku oceny malowania to jest łatwiejsze...bo nikt mi nie zarzuci zaniżania, lub zawyżania pktów, zwłaszcza, że ja jestem tylko 50% oceny, drugiwe 50% to Kamil... a moje malowanie możecie ocenic wszyscy naraz... nie zależi mi aż tak na pkt. raczej na dobrej zabawie:)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Wercyngetoryks

Mistrzostwa TH Kraków 2004!!... a teraz i 2005!!!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2004, 12:24:11 pm »
Wszystko rozumiem, tylko jakoś mi się wierzyć nie chiało, ze Kamil chce aż tak uczciwie wypełniac swoją funkcje, że zrezygnował ze zmasakrowani wszystkich swoim kislevem :)

Ja tam nie mam nic przeciwko, ale myśle, że nie bedzie żadnych sporów, bo jak zwykle bedzie ekipa znajomych, wiec super atmosferka i frajda z gry, a nie wykłucania o zasady (tego nigdy nie było i nie będzie!).  :)

Offline Nazroth

Mistrzostwa TH Kraków 2004!!... a teraz i 2005!!!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 10, 2004, 12:29:06 pm »
No - Wercy - dokłądnie... ale wiesz... np:sam Kamil miał pretensje delikatne do Misia o cośtam... więc tym razem jako sędzia nie będzie miał do nikogo... ja oczywiście tez nie spodziewam sie kłutni - gralismy z misiem wieeelokrotnie i wiem, ze to uczciwy zajebisty gracz...zawsze traktujemy to zabawowo i jest super:)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

Mistrzostwa TH Kraków 2004!!... a teraz i 2005!!!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 10, 2004, 01:27:37 pm »
Jeszcze ja dozucę kilka słow wyjasnienia:
Niechcę grać i sędziować z następującego powodu:
Załuzmy że właśnie gram i jestem w decydujacym momencie rozgrywki a ty nagle wzywają mnie do stołu; dreptam wyjaśniam sytuację i kiedy wracam do własnej gry jestem niemiło zaskoczony faktem że mój przeciwnik w podnieceniu przesunął kilka modeli ( tak aby skuteczniej szarżować) zwracam mu uwage i dochodzi do dyskusi (wzywamy sędziego -czyli mnie!) i raczynaja sie niepotrzebne petesje gracza że wykorzystuje stanowisko do własnych celów..
Że już o problemach czasowych nie wspomnę..
Tych dwuch funkcji nie da się połączyć!!!Albo WIDŁY albo GRABKI
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Mistrzostwa TH Kraków 2004!!... a teraz i 2005!!!!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 10, 2004, 01:35:58 pm »
NO dokładnie - na szczęści eja będę miał łatwiejszą sytuacje...malowanie ocenimy z Kamilem po wszystkich bitwach - gracze ładnie rozłożą swoje bandy końcowe (z wyzywig, jeśłi będa chcieli)... itd... a ja sobie podejdę z mistrzem i ocenimy...dlatego można połączyc moją funkcję sędziego liniowego od maziania z graniem:)... a koniecznie chce oceniac, bo nie chcę przepuszczać wałów... i dlatego, że mimo wszystko sie na tym znam i umiem docenic płytki chodnikowe i takie rzeczy - o ile sa ładnie zrobione... ps: same płytki z karty mnie nie kręcą - bez obaw:P)...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

Mistrzostwa TH Kraków 2004!!... a teraz i 2005!!!!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 10, 2004, 02:25:50 pm »
jak bedzie ze 20 osob to sie nie da grac i sedziowac... zwlaszcza ze nie kazdy zna dokladnie zasady.

kamil ma racje.

kamil jako sedzia powinien decydowac kto bedzie ocenial malowanie.

Offline Nazroth

Mistrzostwa TH Kraków 2004!!... a teraz i 2005!!!!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 10, 2004, 02:36:17 pm »
Jeszcze postaram sie namówic Lecha pupe, aby sędziował...to by było o tyle dobre, że Kamil miałby pomoc... a lech ogólnie zasady dobrze zna...a tak właściwie to ma podręcznik, faq, annaul i Q&a do dyspozycji...będę miał przy sobię 90% materiałów...jak coś... zobaczymy czy sie powiedzie - czy Leszek będzie miał czas...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

Mistrzostwa TH Kraków 2004!!... a teraz i 2005!!!!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2004, 03:11:06 pm »
ja materialy przyniose na CD lazcnie z Arkuszem W Exelu do liczenia punktow!!!

Zasady, zgloszenia itp...

Offline Wercyngetoryks

Mistrzostwa TH Kraków 2004!!... a teraz i 2005!!!!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 10, 2004, 03:12:33 pm »
Cytat: "MiSiO"
... zwlaszcza ze nie kazdy zna dokladnie zasady...


Ale to już problem tych, którzy się wybieraja na turniej i nie znają przynajmniej podstawowych zasad z podręcznika. Bo nikt nie każe nikomu pamiętać wszystkich zasad specjalnych do konkretnych band, czy czarów itp. ale podstawy każdy powinien znać, jeśi jest inaczej to nie powinien miec do nikogo pretensji, jak po grze dowie się, czemu nie zrobiłeś tak i tak przecież mogłeś...

Wykorzystywanie błędów przeciwnika to jeden ze sposobów za zwycięstwo...
 
Sędzia powinien natomiast zwracać uwagę np. na nagminne sugerowaniu "początkujacej"osobie jakiegoś rozwiazania, które dal niej jest średnio korzystne, a wręcz ułątwi gre przeciwnikowi. (ale Kamil wie o co chodzi) :)


Cytat: "Nazroth"
Jeszcze postaram sie namówic Lecha pupe, aby sędziował...to by było o tyle dobre, że Kamil miałby pomoc... a lech ogólnie zasady dobrze zna...a tak właściwie to ma podręcznik, faq, annaul i Q&a do dyspozycji...będę miał przy sobię 90% materiałów...jak coś... zobaczymy czy sie powiedzie - czy Leszek będzie miał czas...


No ja nie jestem za tym zeby Lech sędziował, i bynajmniej nie z powodu jakosci znajomosci jego zasad. I pomimo, ze  nie znam go tak długo  i dobrze jak Ty Naz, ale miałem okazje zagrać z nim kilka razy i musze stwierdzić ze nie nadaje sie na tego typu satnowisko. Jest kłótliwy, z góra traktuje ludzi, i jego "kulturalny" język zostawi wiele do życzenia. Jeśli chce brac udziął w turneiju to ok, ale ja jestem na NIE jeśli chodzi o jego sędziowanie.

Offline Nazroth

Mistrzostwa TH Kraków 2004!!... a teraz i 2005!!!!!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 10, 2004, 03:43:55 pm »
Na temacie "konwent i turniej mordheim" rozmawiamy o kryteriach oceniania malowania, konwersji, podstawek itd... ja (jako iż Misio się zgodzi a nie było sprzeciwów) jestem oficjalnym sędzxią liniowym od malowania itd... więc poprawiłem kryteria ze strony th... Kamilowi chyba tez przypadną do gustu... oto i one (dla tych, którym się nie podobają chciałem zaznaczyć, że to my będziemy oceniac, a te kryteria bardziej odzwierciedlają to czym kierowac się zamierzamy...)

malowanie:   Dodatkowe punkty za malowanie przysługują jedynie bandzie, która ma wszystkie modele pomalowane!

2. punkty jeśli banda jest w całości bardzo ładnie pomalowana, z widocznym cieniowaniem. (są zastosowane różne techniki np.:suchego pędzla, washa, cieniowanie jest płynne, figurki mają dopracowane szczegóły...) Banda powinna mieć kolory, detale w malowaniu charakteryzujące całą bandę.Powinna sprawiać wrażenie całości (najemnicy mogą się wyróżniać). Widać, że jest to banda do Mordheim’a (choć niekoniecznie muszą to być figurki do Mordheim).
   Ma zrobione podstawki!
Banda robi duże wrażenie na sędziach, oddając klimat rasy/bandy. Jej unikalny wygląd predysponuje ją do tak wysokiej oceny!!! (tylko wtedy kiedy banda otrzymała 1 punkt za konwersje)!
 
1,5. punkta jeśli banda jest w całości bardzo ładnie pomalowana, z widocznym, cieniowaniem (są zastosowane przynajmniej diwe techniki ,cieniowanie jest płynne, figurki mają dopracowane detale...). Banda powinna sprawiać wrażenie całości. .(Widać, że jest to banda do Mordheim’a (choć niekoniecznie muszą to być figurki d Mordheim). Ma zrobione podstawki!
 
1. punkt jeśli banda jest starannie pomalowana, z widocznym cieniowaniem. (Widać, że jest to banda do Mordheim’a) nie jest zbieraniną przypadkowych figurek. Banda powinna sprawiać wrażenie całości. Ma zrobione podstawki!
 
0,5. punkta jeśli banda jest pomalowana choć niekoniecznie ładnie, przynajmniej 3 kolorami. Ma zrobione podstawki!
 
0. punktów jeśli banda jest zapaćkana farbą i/lub figurki nie są poprzyklejane do podstawek.
 
 
podstawki:   1,5. punkta jeśli  wszystkie podstawki są wymodelowane, mają jednakowy schemat malowania (zastosowanie cieniowania posypki itp.) i detalu (cos co je wyróznia pośród zwykłych podstawek) Niektóre podstawki np. większe podstawki potworów - Troll, Ogre - oprócz wybranego schematu mają elementy dodatkowe. Wszystkie podstawki mają brzegi pomalowane tym samym kolorem chyba, że specyfika figurki wymaga innego. Również w takiej sytuacji na podstawce powinien znaleźć się wspólny element dla całej bandy).Widać, że są to podstawki oddające klimat Mordheim. Podstawki muszą być albo kwadratowe (zalecane) albo okrągłe – nigdy razem!!!!
 
1. punkt jeśli wszystkie podstawki są wymodelowane i pomalowane. Wszystkie podstawki mają brzegi pomalowane tym samym kolorem chyba, że specyfika figurki wymaga innego). Widać, że są to podstawki oddające klimat Mordheim. Podstawki muszą być albo kwadratowe (zalecane) albo okrągłe.
 
0,5 punkta jeśli  wszystkie podstawki są pomalowane. Mają posypkę/piasek. Podstawki muszą być albo kwadratowe (zalecane) albo okrągłe.
 
0. punktów jeśli choć jedna podstawka nie jest pomalowana.
 
 
konwersje:   1,5. punkta jeśli ok 75% bandy ma proste konwersje (inna ręka, zmiana broni, dodanie elementu ekwipunku, skrzywienie kończyny...) a dodatkowo przynajmniej 3 figurki są mocno skonwertowane (rozpoznanie pierwotnego wyglądu figurki jest trudne lub niemożliwe na skutek dokonanej konwersji, figurka ma nowy unikalny wygląd. Zostały zmienione ręce, uzbrojenie, poza, dodany element z green stuff’a,).
 
1. punkt jeśli przynajmniej 50% bandy ma proste konwersje (inna ręka, zmiana broni, dodanie elementu ekwipunku...) a dodatkowo przynajmniej 2 figurki są mocno skonwertowane (rozpoznanie pierwotnego wyglądu figurki jest trudne lub niemożliwe na skutek dokonanej konwersji, figurka ma nowy unikalny wygląd. Zostały zmienione ręce, uzbrojenie, poza, dodany element z green stuff’a.).
 
0,5 punkta jeśli przynajmniej 25% bandy ma proste konwersje (inna ręka, zmiana broni, dodania elementu ekwipunku).
 
0. punktów jeśli banda nie posiada konwersji albo ilość konwersji jest niewystarczająca.
 
 
WYSIWYG:   1. punkt jeśli wszystkie figurki mają WYSIWYG (wlicza się do niego całe uzbrojenie i ekwipunek (bez sztyletów) - również hełmy i zbroje.
   Nie liczą się do tego ekwipunki specjalne jak „królicza łapka, czosnek, itd...”

0,5. punkta jeśli wszystkie figurki mają WYSIWYG (wlicza się do niego całe uzbrojenie i ekwipunek (bez sztyletów) - bez hełmów i lekkich zbroi.
Nie liczą się do tego ekwipunki specjalne jak „królicza łapka, czosnek, itd...”

0.   punktów jeśli co najmniej 25% stronników, lub jeden heros w znaczący sposób nie posiada WYSIWYG. Np.: Strzelec uzbrojony w łuk ma wykupiona halabardę – a po łuku ani sladu!
 
WYSIWYG będzie oceniany PO turnieju podczas oceny malowania. Gracze będą mieli czas, podczas trwania turnieju, aby uzupełnić ekwipunek członkom swojej bandy.
 
 Karta Bandy
1 punkt jeśli karta się ewidętnie wyróżnia, jest klimatyczna i wyjątkowa na swój własny sposób. Pasuje do realiów i klimatu mordheim. Posiada jakies ciekawe elementy. Widać, że gracz poświęcił trochę czasu na jej przygotowanie, a wszystko to na rzecz KLIMATU!
 
   0,5 punkta jeśli gracz posiada poprawnie przygotowaną rospiskę na czytelnej karcie. Nie można się do niej przysłowiowo przyczepić. Jest przejzyście i klarownie napisana.
 
0 punków jeśli karta jest mało czytelna, bez miejsca na wpisywanie umiejętności, statystyk, ran, doświadczenia. Nie posiada podziału na listę bohaterów i stronników. Nie ma miejsca na wpisanie ratingu itp. Niespełnienie choć jednego kryterium powoduje przyznanie 0 punktów. Karta zawiera błędy merytoryczne.
 
historia bandy:   1,5 punkta jeśli gracz przedstawi do oceny opis swojej bandy (ok. 1/2 stron A4. Najlepiej: czcionką Times New Roman, rozmiar 12, odstęp pojedynczy), z krótkim opisem historii jak powstała, skąd znalazła się w Mordheim (motywacja, cel), powinna ona zawierać krótką charakterystykę bohaterów (wymienionych z imienia). Opis musi być zgodny z tym co gracz posiada w początkowej rozpisce (opisywana historia i banda musi mieć bezpośrednie odwzorowanie w rozpisce). Historia musi pasować do danej bandy i ówczesnych realiów świata warhammera! Nie będziemy oceniali głównie talentu pisarskiego, a zawartość merytoryczną.
 
   0,5 punkta jeśli gracz przedstawi do oceny historię swojej bandy (ok. 0,5/1 stronę A4 najlepiej:  czcionką 12), z krótkim opisem historii jak powstała, skąd znalazła się w Mordheim (motywacja, cel), powinna zawierać krótką charakterystykę bohaterów (wymienionych z imienia). Historia musi pasować do danej bandy i ówczesnych realiów świata warhammera!
 
   0 punktów jeśli gracz nie przedstawi opisu do oceny lub jeśli będzie on bez sensu i plewny. J

Pozdrawiam i pospieszam - MALUJCIE BANDY!! abym miał co oceniac:P...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'