Autor Wątek: Lipcowa Potyczka  (Przeczytany 14204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Halfing@

Lipcowa Potyczka
« dnia: Lipiec 09, 2004, 09:51:10 pm »
Klub Ordin zaprasza zainteresowanych na turniej WFB, który odbędzie się 24.07.04

W gimnazjum nr 2 przy ulicy Narbutta 65/71 Warszawa.
Wejściówka 10zł

Regulamin Turnieju.

1)      Rozpiski należy wysyłać na adres  kjerzak@op.pl

2)      Jeśli rozpiska jest wysłana w postaci pliku Army Builder powinna być ona tworzona w wersji 18.0 programu. W przypadku braku zgodności zgłoszenie nie będzie przyjęte. Opcjonalnie można dołączyć wersje w postaci pliku html, doc, xls lub txt. Termin zgłaszania do 22 lipca.

3)      Przysłane listy armii powinny być sygnowane imieniem i nazwiskiem gracza. Do tego należy dołączyć miasto pochodzenia oraz ewentualnie telefon kontaktowy/numer GG. Rozpiski nie spełniające tych wymogów nie będą brane pod uwagę!

4)       W przypadku gdy ktoś nie wyśle poprawnej rozpiski na ten adres, aby mógł wziąć udział musi przynieść na turniej 2 rozpiski i jedną pozostawić u sędziego do sprawdzenia.  Dla wszystkich, którzy nie zgłosili rozpisek w określonym terminie przed turniejem przeznaczony jest czas (w tym przypadku 8.00-9.30) na zapisanie się.

6)      Osoby, które przyślą poprawną rozpiskę w wyznaczonym terminie otrzymają dodatkowe 4 punkty do oceny hobbystycznej na  turnieju. Wcześniejsze przysłanie rozpiski nie zwalnia gracza z obowiązku posiadania swojego egzemplarza na turnieju.

7)      Błędne rozpiski zgłoszone w dniu turnieju zostaną poprawione przez sędziów, a wyniki uzyskane przez graczy z bitew zredukowane.

8 )      Rozpiski są jawne. Jeśli obaj gracze wyrażą zgodę bitwa może toczyć się przy tajnych rozpiskach.

Zasady Turnieju

1)      Wielkość armii: 1500 punktów.

2)      Nie ma wymogu pomalowanej armii.

3)      Zasady wystawiania: Limited tzn. dopuszczone są wyłącznie podstawowe listy armii z podręczników oraz:

-         Wood Elves Chronicles 2004

-         Dogs of War Chronicles 2004

-         Chaos Dwarfs Ravenig Hordes

-         Kislev Chronicles 2004

-         The Cult of Ulric Chronicles 2004

-         Storm of Chaos

4)      Każdy z graczy zobowiązany jest do posiadania zasad do armii którą gra. Tyczy się to szczególnie wyżej wymienionych list armii, nie znajdujących się w podręcznikach armii.

5)      W armiach innych niż Dogs of War można wystawiać jednostki Dogs of War oraz Regiments of Renown według ich zasad wystawiania. Niedozwolone są jednostki, które przy wystawieniu zabierają sloty herosów. Regiments of Renown nie mogą się powtarzać!

6)      Dopuszczone są maksymalnie 4 poziomy magii.  Tomb Prince, Rune Smith i Warrior Priest liczą się jak 1-poziomowi. Liche Triest liczy się jak 2-poziomowy.

7)      Dopuszczone są maksymalnie 2 sloty maszyn . Skaveńskie Weapon Teams są maszynami!

8 )      Obowiązują zasady 6 edycji WFB, wszystkie WD i Annuale, 2004 oraz uściślenia sędziowskie które ukazały się do kwietniu 2004. Wszystkich grających Storm of Chaos obowiązuje aktualny FAQ ze strony GW odnośnie zasad nowych armii.

uk.games-workshop.com/community/warforum.htm

9)  Tereny na wszystkich stołach będą ustawione przez sędziów i są nie przestawiane.

Organizacja

1)      Sędzia główny: Krzysztof Jerzak

2)      Turniej rozpoczyna się w sobotę o godzinie 10.00. Planowane zakończenie bitew około godziny 18.00

3)      Gramy 3 bitwy.

4)      Każda bitwa trwa 6 tur lub 2  godziny (przekroczenie czasu będzie karane punktami karnymi).

5)      Gramy na stołach 48”x 48”.

6)      Podczas turnieju zostanie przeprowadzona ocena malowania oraz krótki test wiedzy.

7)      Na turnieju będzie do zdobycia 60 punktów z bitew oraz 30 dodatkowych (wysłana rozpiska 4, test 10, malowanie 16).

8 )      Na terenie imprezy obowiązuje absolutny zakaz spożywania alkoholu oraz palenia tytoniu.

9)      Przewidziane są nagrody za najładniej pomalowaną i
" najklimatyczniejszą" armię.
     
         Scenariusze

Bitwa I -Wiatry magii

Na początku każdej  fazy magii każdy gracz rzuca liczbą kości jaką ma w poolu ( dispell lub power). Każda jedynka wyrzucona oznacza oddanie tej kości przeciwnikowi na tą fazę magii

Bitwa II -Dorwać Go

Za zabicie wrogiego generała jest przyznawane dodatkowe 200pts.
(razem 300)

Bitwa III -Pitched Battle

                    Życzymy miłej zabawy i serdecznie zapraszamy!!
retka Bretka bretka

Offline Eomer

Lipcowa Potyczka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2004, 10:08:49 pm »
Ominęła mnie Inkwizycja :cry: ale tego nie ominę! Żywi szykujcie się na pięść śmierci rodem z Sylvanii :lol: (Żartowałem,ale czarnym koniem napewno będe :D )
Życie jest tylko nędznym aktorem, który swoja rolę przez pare godzin wygrawszy, w nicość przepada. Staje się tylko powieścią idioty."
Szekspir "Makbet, akt V, scena V"

Offline Vallarr

Lipcowa Potyczka
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2004, 12:07:02 am »
a dzien pozniej Legionowo ;) niemniej postaram sie byc ;)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Khermit

Lipcowa Potyczka
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2004, 12:22:18 pm »
Ja tez bede choc jesli mozna ponarzekac to Tomb Kings sobie z tym ograniczeniem do 4 nie poczaruja :cry:

Offline Khermit

Lipcowa Potyczka
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2004, 01:43:26 pm »
Narzekań ciąg dalszy:
W najlepszej sytuacji będę miał 3 dd i jednego scrolla.
Już się nie mogę doczekać armii z 4 goblińskimi shamanami albo coś w tym stylu. Będzie fajnie :)  :)  :)

Offline Matt

Lipcowa Potyczka
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2004, 08:43:09 pm »
2 sloty maszyn czyli np. 4 spearchukki?
EJ GO W MIGDAŁ
ŻEBY KRZYK DAŁ!!!!

Offline Vallarr

Lipcowa Potyczka
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2004, 08:53:58 pm »
Tak ;)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline GoluS

Lipcowa Potyczka
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2004, 08:18:19 pm »
Fajnie.
Tylko szkoda ze obcinacie maszyny i magow...
alo

Offline SoCiu

Lipcowa Potyczka
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2004, 09:06:42 pm »
dobrze że chociaż tyle.Walczenie z 6 ratling gunami, naprawde nie jest takie fascynujące...
ww.s.p.glt.pl

Offline GoluS

Lipcowa Potyczka
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2004, 09:17:50 pm »
Nie o to chodzi. Chodzi o sam fakt zbalansowania gry. Jedne armie sa obciete, a drugie nie.

Mi tam akurat nie sprawia roznicy z jaka armia gram. Kazda bitwa moze byc super. Na teleporcie najbadziej mi sie podobala bitwa z typowymi high elfami. 16 kosci magii, 4 bolce, kawaleria, charioty i jedni shadow wariorzy :).
alo

Offline trojek84

Lipcowa Potyczka
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 11, 2004, 10:30:26 pm »
W sumie uwarzam ze turnieje powinny ograniczac tylkomagow elfickih (he i we) i imperialnych a to dlatego ze istota turnieju nie jest ograniczenie magii, ale wyeliminowanie pedalskich gej party chowajacych sie po lasach... dziala, ratlingi, elektrycy, shamani, skink shamani, nekromanci, liche i prince tombowe, wszystko da sie upolowac walka wrecz, ale pedaly chowajace sie po lasach czyna te gre dupna... takie wnioski po rozmowach i konsultacjach na teleporcie, ale oczywiscie taka kazuistyka zapewne nie przejdzie :)
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Eomer

Lipcowa Potyczka
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 12, 2004, 07:23:29 pm »
Trza trochę zmienić obiekt rozmów może pora zaprezentować jakies rozpy ja narazie wymysliłem coś takiego
Tharll Blood dragon:nightmare,dwurak,flayed hauber,strenght of steel
2*Necromancer 2lv wizard,2*Dispel scrolle,Power familiiar
7Black Knightów,barding,full CG, Banner of the barrows
20 Grave Guardów,shield,full CG, Banner of doom
19 Skeletonów,full CG, light armour
19 zombies,musician,Standard bearer,
2*5dire wolves(+1 doom wolves)
To będzie ok 1491pts, magia to PD:7 DD:5. Nie jest to jakaś oszałamiająca rozpa ale narazie tylko to mi przychodzi do głowy ale pewnie sią to zmieni.Mam wątpliwości co do BK.
Życie jest tylko nędznym aktorem, który swoja rolę przez pare godzin wygrawszy, w nicość przepada. Staje się tylko powieścią idioty."
Szekspir "Makbet, akt V, scena V"

Offline Halfing@

Lipcowa Potyczka
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 12, 2004, 10:01:46 pm »
Cytat: "Eomer"
Trza trochę zmienić obiekt rozmów może pora zaprezentować jakies rozpy ja narazie wymysliłem coś takiego
Tharll Blood dragon:nightmare,dwurak,flayed haubek,strenght of steel
2*Necromancer 2lv wizard,2*Dispel scrolle,Power familiiar
7Black Knightów,barding,full CG, Banner of the barrows
20 Grave Guardów,shield,full CG, Banner of doom
19 Skeletonów,full CG, light armour
19 zombies,musician,Standard bearer,
2*5dire wolves(+1 doom wolves)
To będzie ok 1491pts, magia to PD:7 DD:5. Nie jest to jakaś oszałamiająca rozpa ale narazie tylko to mi przychodzi do głowy ale pewnie sią to zmieni.Mam wątpliwości co do BK.


Mi się podoba ale fajnie by wyglądało jakbyś miał jeszcze jakieś baty i może więcej wilków.
retka Bretka bretka

Offline SoCiu

Lipcowa Potyczka
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 13, 2004, 05:08:02 pm »
Też dam rozpiche a co tam  :)

 Blue Sorceress (Sorceress) @ 175 Pts
 General; Magic Level 2; Lore of Dark Arts
 Darkstar Cloak,Seal of Ghrond

  Red Sorceress (Sorceress) @ 180 Pts
     Magic Level 2; Lore of Shadow
     2XDispel Scroll
5 Blue Dark Riders (Dark Riders) @ 127 Pts
     Spear; Repeating Crossbow; Light Armour; Musician

5 Red Dark Riders (Dark Riders) @ 127 Pts
     Spear; Repeating Crossbow; Light Armour; Musician

7 Cold One Knights @ 322 Pts
     Lance; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician
     Banner of Murder [45]
     1 Dread Knight @ [18] Pts

19 Executioners @ 275 Pts
     Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician
     War Banner [25]
     1 Draich-master @ [12] Pts

6 Harpies @ 78 Pts
     2ndWeapon

2 Reaper Bolt Thrower @ 200 Pts

Casting Pool: 7
Dispel Pool: 5
Models in Army: 52
Total Army Cost: 1484
Pozostaje trochę wolnych pts i za bardzo nie ma na co je wydać ;/
Narazie grałem tym jedną próbną bitewkę z Beastmenami i był minor w plecy,(2 magowie,genio do bicia,2 rydwany,bestigory,5 demonetek na steedach,5 centigorów,2x16 beast herdów.)
Z drugiej strony moja wina podstawione dwie lekkie kawalerie pod rydwany i pomyliłem się o 1mm w odległości tych 14" i straciłem obie  :wall:  :wall: . Jak wam się ta rozpiska podoba i co waszym zdaniem lepiej byłoby wywalić/zmienić?
ww.s.p.glt.pl

Offline Eomer

Lipcowa Potyczka
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 13, 2004, 05:54:23 pm »
Ja bym wystawił moze jakieś bolce ale za co to ja nie wiem :D
Co do tej Twojej próbnej bitwy ja tą maja rozpą powyżej  wogóle nie grałem :lol: Może zagrałbyś? Oboje jeszcze trochę moglibyśmy przepróbować nasze rozpy przed turniejem. SZczerze powiedziawszy to mój pierwszy :P. Inne oglądałem jako widz :oops:
Życie jest tylko nędznym aktorem, który swoja rolę przez pare godzin wygrawszy, w nicość przepada. Staje się tylko powieścią idioty."
Szekspir "Makbet, akt V, scena V"

 

anything