Autor Wątek: Co nowego White Dwarf-ie  (Przeczytany 27411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GICO

Co nowego White Dwarf-ie
« dnia: Lipiec 02, 2004, 02:42:57 pm »
temat zkładam bo kazdemu zawsze przyda się swieże info na temat co jest w dziale LOTR-a.

Więc w numerze 295:

1.mozemy znaleść nowiuśkie obrazki z Pól Pelennoru jeszcze chyba nigdzie nie publikowane (zdjęcie z 3 mumakami robi wrażenie :) )

2.podział i spis armi klimatycznych - dokładniej to najpierw jest podział na księstwa i królestwa np. agmar, dol amroth, mirkwood (tak oczy was nie mylą są nawet nowiuśkie jeszcze nie wypuszczone serie uwzględnione) a potem mozliwość sojuszu między tymi armiami ktore umożliwiają skład klimatycznej armi np last alliance (HE i gondor 2 age) pelennor fields (4 wchodziły w skład dokładnie nie pamiętam ale gondor 3 age, umarlaki, szara gwardia i rohan (zaznaczam że mogłem się pomylić)

3.dalej według mnie jedne z najciekawszych zrobionych konwersji (trzba dodać ze w miare małym kosztem i bez żadnego zaawansowanego sculptingu. Artykuł jest ten o różnych księstwach gondoru ich historii i poszczególnych wojów z nich pochodzących (fajnie jak by można było te zasady na turniejach stosować) od bardzo tchórzliwych jednostek po wojaków dol amroth (różnią się tylko 1pkt F od wojaków z gondoru 3age). Są wymyślone zażyłości miedzy poszczególnymi księstwami oraz specjalne zdolności np. księstwo sąsiadujące z dol amroth ma bonus do walki do swoich wojów, gdy w pobliżu jest jakiś wojownik z DA. Albo jeszcze inne księstwo nie baczy z podwodu swojej bitności na dowódców i nie słucha stand fast (mają troche courage). dodam że do księst dodani są także różni książeęta zgodni z fabułą książki
4.scenariusz o osaczeniu chyba rangersów przez esterlingów i orków

w krótkim streszczeniu numer ten jest wart polecenia. i dział Lotra ma się coraz lepiej na łamach WD.

Ale jak dla mnie kupowanie WD dla 20 stron LOTR-a i paru ciekawych artykułów w innych działach nie opłaca się. moglib by w DeA zamieszczać te artykuły. Jesli ktoś chce to możemy sobie po "porzyczać" mam parę numerów i jesli jest ktoś chętny to nich da znać
img]http://img211.imageshack.us/img211/3488/userbar111511ag4.gif[/img]

Offline Lu-trz

Co nowego White Dwarf-ie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2004, 03:06:17 pm »
Numer 295 - który to miesiąc ?
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline Herudaio

Co nowego White Dwarf-ie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2004, 03:41:27 pm »
Czy wrzuciłbyś te listy true army? bylibyśmy ci baaaardzo wdzięczni :)
Lu-trz => Lipiec, najnowszy WD
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline GICO

Co nowego White Dwarf-ie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2004, 04:15:10 pm »
niestety nie mam tego numeru ale dla wszystkich chętnych wybiore się jeszcze raz i spisze wszystko na kartce jesli mi pozwolą a jak nie to go kupie bo nawet niezły jest.

a do tego wązne info


od poniedziałku ceny rosną o 10%


informacja prosto ze sklepu poniedziałek 5 lipca
img]http://img211.imageshack.us/img211/3488/userbar111511ag4.gif[/img]

Jankiel

  • Gość
Co nowego White Dwarf-ie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2004, 04:17:46 pm »
Dziś dostałem nowego WD to wrzucę, choć sporo pisania jest.
Minas Tirith:
- Warrios of Minas Tirith, Knigths of Minas Tirith, Guard of the  Fountain Court, Citadel Guard, Warriors of Gondor, trebuchet, bolt thrower
- Captain of Men (Gondor), Denethor, Faramir, King of Men, Beregond, Boromir
Rohan:
- Warriors of Rohan, Riders of Rohan, Rohan Royal Guard
- Captain of Men (Rohan), Theode, Eomer, Eowyn, Gamling, King of Men
Lothlorien:
- Wood Elf Warriors
- Galadriel, Celeborn, Haldir, Elf Captain (Wood Elf)
Erebor:
- Khazad Guard, Dwarf Warriors
- Balin, Dain, Gimli, Dwarf King
The Faithful:
- Warriors of Gondor
- Isildur, Elendil, King of Men, Captain of Men (Gondor)
Rivendell:
- Wood Elf Warriors
- Elrond, Glorfindel, Arwen, Elladan i Elrohir, Elven Captain (Wodd Elf), Bilbo, Rangers of the North, Halbarad
Eregion:
- High Elf Warriors
- Gil-Galad, Elrond, Celeborn, Galadriel, Glorfindel, Elven Captain (High Elf)
Dunharrow:
- Army of the Dead
- Aragorn, Legolas, Gimli, King of the Dead, Elladan i Elrohir, Rangers of the North, Halbarad
Mirkwood:
- Wood Elf Warriors
- Legolas, Elven Captain (Wood Elf)
Dol Amroth:
- Knight of Dol Amroth, Warriors of Gondor
- Captain of Men (Gondor), Imrahil, King of Men

Członków Drużyny Pierścienia oraz Radagasta, Treebearda i Gwaihira mozna dołaczac do wszystkich armii, w granicach zdrowego rozsądku.

Do tego są jeszcze tzw. Allied Force Lists

Pelennor Fields:
- Minas Tirith, Rohan, Dunharrow, Dol Amroth
- Aragorn, Gandalf the White, Legolas, Gimli, Merry, Pippin, Elladan i Elrohir
Morannon:
- Minas Tirith, Rohan
- Aragorn, Gandalf the White, Legolas, Gimli, Merry, Pippin, Elladan i Elrohir, Gwaihir, Rangers of the North
Helm's Deep:
- Rohan
- Aragorn, Gandalf the White, Legolas, Gimli, Wood Elf Warriors, Haldir, Elven Captain (Wood Elf)
Last Alliance:
- The Faithful, Eregion
Siege of Lorien:
- Lothlorien, Treebeard, Radagast, Gwaihir
The White Council:
- Lothlorien, Mirkwood
- Gandalf the Grey, Radagast, Gwaihir
Battle of Five Armies:
- Mirkwood, Erebor, Rivendell
- Gandalf the Grey, Bilbo, Warriors of Rohan, Captain of Rohan, King of Men, Gwaihir

Offline Barlog007

Co nowego White Dwarf-ie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2004, 05:02:36 pm »
Jankiel jestem ci bardzo wdzięczna :) Dzięki :)
 popiołów strzelą znów ogniska,
A mrok rozświetlą błyskawice,
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król-tułacz wrócz na stolicę.

Offline Herudaio

Co nowego White Dwarf-ie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2004, 05:10:07 pm »
Według mnie te listy są bardzo dobre po za jedną rzeczą... skąd oni wytrzasnęli wood elfy w rivendell? i gdzie się podziały te high elfy z eregionu bo nie powiecie mi że po zniszczeniu Eregionu rozlazły się i stały wood elfami........
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Jankiel

  • Gość
Co nowego White Dwarf-ie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2004, 05:17:26 pm »
Dla mnie podstawową wadą jest zaginięcie Rangers of Gondor. Army listy do złych wrzucę kiedy indziej, bo teraz wyjątkowo mi się nie chce. Choc byłoby miło, gdyby ktoś mnie wyręczył :)

Offline Herudaio

Co nowego White Dwarf-ie
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2004, 05:19:54 pm »
No właśnie to jest druga wada :) skoro dali faramira to czemu nie i rangerów?
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Draugdin

Co nowego White Dwarf-ie
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2004, 10:40:25 pm »
Jankiel wielkie dzięki za poświecenie twoje czasu i za umieszczenie Army List na tym forum.
 :lol:  :lol:  :lol:
here is no better Magic than Steel...

Offline GICO

Co nowego White Dwarf-ie
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 03, 2004, 09:32:29 am »
a ja przewiduje że w przyszłym numerze będzie rozpiska dla sił zła:)
img]http://img211.imageshack.us/img211/3488/userbar111511ag4.gif[/img]

Offline Herudaio

Co nowego White Dwarf-ie
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2004, 09:35:46 am »
Jest w tym tylko Jankiel nie zdążył przepisać (ale chwała ci za to co już zrobiłeś)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline xioze

Co nowego White Dwarf-ie
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2004, 10:48:37 am »
No to teraz rozpiska Rohan Royal Guard na Citadel Guardach jest klimatyczna !?! Joł :)

Offline Lu-trz

Co nowego White Dwarf-ie
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 03, 2004, 02:57:26 pm »
Na bitwe na pollach pellenorru zawsze była.  8)

Jak zwykle musieli jednak coś schrzanić - te umieszczaie członków drużyny pierścienia w granicach rozsądu wg mnie doprowadzi do niesamowitego rozdęcia i rozszerzenia granic rozsądku  :lol: .


Teraz to już nikt się nie czepi rozpisek z bitwy pięciu armii  :P
A jak ktoś chce grać czystym gondorem to będzie musiał zrezygnować z Dol Amrotu
Coś mi się wydaje że Allied Force Lists bedzie tym częściej używanym sposobem oceny klimatyczności  8) .

No i blask różdzki Gandalfa zagości we wszystkich armiach dobra czyniąc je niemozliwymi do rozsztrzelania.  :D
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline drachenfeles

Co nowego White Dwarf-ie
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 03, 2004, 04:00:04 pm »
Jak dla mne zrobienie rozpiski zgonie z army listem w cale nie oznacza, że będzie ona klimatyczna. Zwłaszcza, gdy army list ogranicza się do zmiksowania większości armii.

 

anything