trawa

Autor Wątek: Organizacja ?!  (Przeczytany 2751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pafnucy

Organizacja ?!
« dnia: Maj 05, 2004, 05:10:07 pm »
Witam wszystkich!!!

Interesuje mnie, czy jakoś szczególnie organizujecie swój czas grania i wogólę grę? Czy macie jakieś zasady, co do tego jak gracie? U mnie wygląda to tak...

Po pierwsze mamy ustalony cykliczny czas grania. Raz na dwa tygodnie. Gramy zawsze sesje nocne: albo z piątku na sobotę, albo z soboty na niedzielę. Dzięki temu każdy może zaplanować sobie czas i pogodzić granie ze studiami oraz z życiem osobistym (dziewczyna, no i spotkania z kumpalmi w pubach:)! Sesja nocna zapewnia, że wygramy się odpowiednio!

Kolejna sprawa to składka na różne sesyjne rzeczy, jak np: świeczki czy czasami kadzidła itp. itd. Składamy się także na tusz do drukarki (jako MG sporo drukuję na sesję - mapki, jakieś listy itp.) Oczywiście ten tusz wykorzystuję tylko na potrzeby rpg.

Żeby zaoszczędzić czas na sesjach, wszyscy przychodzimy z własnym, przygotowanym już prowiantem (kanapki, czasami jajeczko ugotowane na twardo lub jakiś ogóreczek kiszony:) Jak się gra przez około 12 godzin, to można zgłodnieć:)

Hmmm... To chyba te najważniejszę kwestię organizacyjne na moich sesjach. Były wprowadzane drogą demokracji i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że ułatwiają nam erpegowe życie. Ciekaw jestem, jak to wygląda u Was?!

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Kmicic

Organizacja ?!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2004, 08:16:43 pm »
Ciężko u nas się zgrać.... jeden nie może, bo babcia z Sarajewa przyleciała, drugi ma sprawdzian i musi się uczyć, trzeciego dziewczyna opieprza że za mało jej czasu poświęca, etc... Ale ja wtedy jak się zdzwaniamy i ktoś mówi, że coś tam to mu mówię - dobra stary, spoko, masz ważniejsze sprawy, poradzimy sobie bez ciebie - 90 procent skuteczne:) A najczęściej gramy w wakacje. Jedziemy na jakis obóz nad morze i gramy nonstop. Gdy jest jakiś długi weekend to spotykamy się gdzieś o 18 i gramy różnie, tak do 22 najczęściej. Co do klimatu to zawsze gra muzyczka, bez świec i tego typu bajerów.
ORONA 1973 KIELCE

Offline [Xavier]

Organizacja ?!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2004, 09:43:52 am »
Powiem jak to było kiedyś, bo ostatnio nie gram wcale. Kilka zasad, co do sesji które prowadzę.

1. Nigdy nie prowadzę sesji dla więcej niż 5 osób.
2. Staram się robić sesje w weekend (od rana), zapowiedziane z tygodniowym wyprzedzeniem. Jeśli gramy w nocy... opis poniżej :) .
3. Jedzenie, picie, pomoce do gry kupuję ja, a później ściągam od wszystkich ile trzeba kasy.
4. Nie stawiam świeczek w bezpośrednim sąsiedztwie graczy!
5. Nie palę kadzidełek.
6. Do przedstawiania aktualnej sytuacji na polu bitwy używam... klocków LEGO. Mapy rysuję samemu, listy piszę ręcznie (i dodaję efekt starego papieru).

Oczywiście jak koledzy mają jakąś ciekawą propozycję to głosujemy. Co do tych sesji nocnych. Mamy to szczęście, że mamy pusty domek z dwoma pokojami i łazienką przeznaczony do gry. Lepszych warunków nie jestem sobie w stanie wyobrazić. Jeżeli planujemy granie nocne, to zazwyczaj jedziemy tam na 2-3 dni i gramy po kolei w różne systemy (każdy prowadzi co innego).
url]www.strefazero.net[/url]
http://www.forum.strefazero.net

Offline pafnucy

Organizacja ?!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2004, 05:59:29 pm »
Ave

To ja zacznę od kilku słów do Kmicica. Może dobrym sposobem będzie, jeśli ustalicie stały i cykliczny czas grania. Wtedy twoi koledzy będą mogli lepiej zaplanować sobie czas i ewentualnie poprzestawiać sobie terminy innych spotkań (np z dziewczyną  :P).

No i kilka literek do Xaviera. Cóż, zapomniałem dodać, iż ja nie prowadzę dla więcej niż 4 Graczy. Również nie stawiam świeczek w bezpośrednim sąsiedztwie Graczy :) A co do kadzidełek, to powiem tak. Nie używam ich zawsze, ale dla lepszego klimatu, gdy prowadziłem przygodę na gorących piaskach Arabii, to zapaszek palonego kadzidła robi swoje.  I mówiąc szczerze, to zazdroszczę Wam tego domku :roll:

A co do postarzania papieru, to chciałbym zwrócić uwagę na pewien drobny szczegół. A jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach  :evil:  Trzeba pamiętać, iż dla postaci Graczy, nie każda notatka jest stara. Jeśli ktoś drużynie wysyła list, to będzie on na nowej kartce papieru (czyt. białej). Nie twierdzę, że Ty tak robisz Xavier, tylko przypomniał mi się pewien MG, który na siłę z kążdej notatki, robił pożułkły i przypalony pergamin. Efektem było to, iż gdy Gracze otrzymali do rąk (z punktu widzenia fabularnego) stary pergamin, to już nie czuli tego specyficznego klimatu. Była to dla nich kolejna notatka.

Kto wie, może o papierze powstanie oddzielny temat na forum ;)

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline [Xavier]

Organizacja ?!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2004, 06:26:30 pm »
Też zapomniałem czegoś dodać. Kadzidełek nie używam gdy gramy u mnie w domu. Jeśli gramy gdzie indziej, a gracze mają takie życzenie (i gospodarz nie widzi przeciwskazań) to wtedy ok. W domu nie palę, bo zapach utrzymuje się przez pare dni i trudno jest się skupić przez to.

A domku zazdrości nam nie jeden, bo jest czego :D .

Co do papieru, to oczywiście nie "postarzę" listu urzędowego wysłanego dzień wcześniej :) , ale pisany ręcznie musi być.
url]www.strefazero.net[/url]
http://www.forum.strefazero.net

Offline pafnucy

Organizacja ?!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2004, 06:39:18 pm »
Witajcie

Cytat: "[Xavier
"]Co do papieru, to oczywiście nie "postarzę" listu urzędowego wysłanego dzień wcześniej :) , ale pisany ręcznie musi być.


Mam wiele czcionek na kompie ręcznego pisma. Dzięki temu uzyskuję efekt, iż BN`i mają różny charakter pisma. Mój własny zasób odręcznych czcionek dawno się już wyczerpał :)

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Hex

Organizacja ?!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2004, 08:16:49 am »
Moje zasady:
1. Gramy raz w tyg. (chyab np,. jak w poprzednim były egzaminy i 4 graczy z 6 musiało zdawać na na szczęœcie mam to dawno za sobš)
2.Gramy od 16-23 w soboty z przerwš na kolację (którš razem przygotowujemy).
3. Jeœłi się zdarzy że nie gramy w sobotę to gramy w niedziele od 15 do 21
4.Czasm idziemy grać na całe noce (tylko latem) do oœrodka gdzie mamy lepiej niż [Xavier] bo mamy parę domków, las i jezioro. Nocš jest niezły klimat, no wiecie ciemny las a ja tu do nich o demonach :) (he he)
5. CO do œwieczek to ja kupiełm sobie sam (prywatnie) kazidełk nie używamy bo jeden z graczy ma alergię :(.
6. Zawsze się umawiamy 1 tyg. szybciej a i tak nie zawsze wypali
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline pafnucy

Czas grania
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2004, 08:54:19 pm »
Witam

Ja jeszcze mogę tylko sprecyzować czas naszego grania. Jak pisałem, są to zawsze sesje nocne. Gramy od około 19, czasami od 20. Sesję kończą się około 6 - 7 rano. To zaspokaja głód grania moich Graczy i mój głód prowadzenia  :bite:

Jeśli chodzi o wakację, to nie pamiętam takich, żeby cała nasza ekipa była jednocześnie w mieście. A to wyjazd do babci, a to praca, a to praktyki studenckie, a to jeszcze wyjazd z ukochaną w góry :) W wakację prowadzę najczęściej dłuższe przygody i to najczęściej w światach wymyślonych na potrzeby tej przygody. Czasami wtedy prowadzę też Cyberpunka albo Cthulhu - ale zwariowane macki żadko.

Hmmm... I przypomniało mi się jedno. Gracze tworzą sobie postacie na kampanię. Po ukończeniu sagi (ale to fajnie brzmi :) ), postacie idą do specjalnej teczki. To taka zasada, iż nie prowadzę jakieś drużyny w nieskończoność. A zauważyłem, że niektórzy MG tak robią. Nie oceniam tego w żaden sposób - poprostu ja tak nie robię. Wymyślam jakiś główny wątek. Po jego zakończeniu można powiedzieć, że postacie są spełnione i mogą powrócić na łono społeczeństwa i zakładać rodziny, i żyć długo i szczęśliwie etc. Staram się, aby w czasie rzeczywistym taka kampania trwała od września do czerwca.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline sivy

Organizacja ?!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2004, 08:44:24 am »
U mnie to wyglada tak:
 Spotykamy sie raz w tygodniu w klubie o 12 tam pada pomysl w co gramy. Przez wiekszosc mG moze to byc potepione bo robimy sesje bez przygotowania, ale zdziwilibyscie sie jakie czasami piekne sesje moga wyjsc... A konczymy tak zazwyczaj o 22-23, ale jak nam malo to sie wpada do kumpla, ktory ma zwalista piwnice :twisted:  i gramy tan czasami nawet do rana!
 Żyjemy w ciekawych czasach.
- Nie ufami rządowi, nie ufami systemowi warości, nie ufamy mediom i nie ufamy sobie nawzajem! Podkopaliśmy wszystkie autorytety, a razem z nimi, podstawy do nowych!
- "Interesujące" to łagodnie powiedziane.

Offline pafnucy

Tolerancja to rzecz podstawowa
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2004, 10:21:20 am »
Witajcie

Cytat: "sivy"
Przez wiekszosc mG moze to byc potepione bo robimy sesje bez przygotowania (...)


Mogę powiedzieć tak. Każdy gra jak lubi i jeżeli MG i Graczom taki styl odpowiada, to nikt nie ma prawa kija do mrowiska wkładać i nawracać na "jedyny i słuszny" styl grania. Ale powtażam, jeżeli odpowiada to WSZYSTKIM Graczom i MG!!!

Problem może się pojawić, jeżeli jeden z Graczy oczekuję czegoś więcej. No, ale to już dyskusja na inny temat 8)

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy