Autor Wątek: Produkty wytworni World Serpent  (Przeczytany 2907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Josef Knecht

Produkty wytworni World Serpent
« dnia: Maj 03, 2004, 03:03:11 pm »
Proszę obeznanych w temacie o listę płyt, ktore powinienem poznac z posrod albumow zespolow z owej wytworni czyli z tego co czytałem: Death In June, Nurse With Wound, Sol Invictus, Coil, Legendary Pink Dots itd
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Kormak

Produkty wytworni World Serpent
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2004, 04:48:55 pm »
Zacznijmy od tego, że World Serpent nie jest wytwórnią sensu stricto, a raczej dystrybutornią.

Płyt Currenta już trochę polecaliśmy, więc może teraz inne zespoły:

- Death In June: "But, what ends when the symbols shatter?" i "Rose Clouds Of Holocaust". Później można przejść do "Nada!" i "Take Care And Control". Zobaczysz, jak różnorodna to muzyka.
- Nurse With Wound: przede wszystkim "Thunder Perfect Mind", "siostrzana" płyta wobec albumu Current 93 pod tym samym tytułem. Polecam jeszcze "Spiral Insana", "Soliloquy (For Lilith)" i "Salt Mary Celeste".
- Coil: "How To Destroy Angels", "Horse Rotorvator", "Musick to play in the dark vol.2", "Moon's Milk"
- Sol Invictus "Trees In Winter", "The Blade", "Killing Tide", "In Europa", "Hill Of Crosses", "In A garden Green"
- Nature And Organisation: "Beauty reaps the blood of solitude" - przepiękna płyta, projekt gitarzysty Current 93, Michaela Cashmore'a. Pojawiają się tam muzycy związani z C93.


Strasznie trudno coś polecać, bo większość tych zespołów posiada olbrzymią ilość wydawnictw (często limitowanych strasznie) i nagrywa bardzo różnorodną muzykę.

Aha, World Serpent traci powoli swoje najlepsze zespoły. Ma to związek z tym, że oszukują na pieniądzach, generalnie traktują artystów bardzo nieprofesjonalnie etc. Najgłośniejsze było odejście Death In June (proces sądowy skończył się ugodą na korzyść DIJ), wraz z nim odeszły takie zespoły jak Fire+Ice, Ostara, Der Blutharsch.
Ostatnio Legendary Pink Dots wydało oficjalne oświadczenie, w którym zrywa kontakty z World Serpent i namawia swoich fanów, by nie kupiwali tam ich płyt.

Offline Kormak

Produkty wytworni World Serpent
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2004, 04:48:55 pm »
World Serpent Distribution zbankrutowało. Tak uznane zespoły jak Current 93 i Coil zostały bez dystrybutora i co tu sie oszukiwać, ich sytuacja finansowa nie wygląda najciekawiej (o czym pisze John Balance na stronie Coila).

WSD upadło, spełniła się więc klątwa rzucona przez Death In June na "All Pigs Must Die" - w tej chwili Douglas P. pewnie wznosi toast czerwonym winem :)

Offline papiesz

Produkty wytworni World Serpent
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2004, 10:49:01 pm »
Tylko gdzie, do ciężkiej cholery będą dostępne teraz ich nagrania ?! Na ostatnie zamówienie w ich polskim dystrybutorze Shining Day czekałem 2 miesiące, aż mi Arthur Mieczkowski napisał, że w WSD niczego nie ma, i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie. Po prostu płacz i zgrzytanie zębów. A tyle jeszcze mi albumów do kolekcji zostało  :wall:
nothing positive only negative

Offline Kormak

Produkty wytworni World Serpent
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2004, 11:38:40 pm »
To już nie wina Artura, że WSD byli od dawna niesolidni. Ale miało to dobre strony: poprzez Darkzone zamawiałem CD Sol Invictus "Thrones", a WSD wysłało... winyl, i to z autografem Tony Wakeforda!

Być może teraz kiedy WSD zdechło zespoły ze zdwojoną siłą wezmą się za wydawanie nowych i wznawianie starych płyt.
Current 93 jak na razie dystrybuuje płyty przez Revolver, Sol Invictus przez niemieckie Dark Vinyl, część zespołów pewnie przejdzie do TESCO Organisation.

Offline papiesz

Produkty wytworni World Serpent
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2004, 12:28:58 am »
Nie wiem czemu, ale ja jakoś pesymistycznie na to wszystko patrzę. Podani przez Ciebie dystrybutorzy są kiepscy, bo z zagranicy a stamtąd ciężko się sprowadza płyty. Natomiast znając polskie realia zanim ktoś się za to weźmie to ja już będę magistrem...
A co do zespołów, to i tak część z nich (i to niestety moje ulubione) ostatnio przekładało ilość nad jakość. Chociażby masa koncertówek Coila (nie słyszałem wszystkich, ale czym mogą się wielkim różnić, żeby z każdego koncertu wydawać płytę? ) czy nawał płyt z udziałem Tibeta na początku 2004 roku rozrzedzał wg mnie jakość ich dokonań.

A co do nieżywej już dystrybucji... Kiedyś poprosiłem o "Seahorse rears to oblivion" C93 i usłyszałem, że na 99% tego nie ma. Więc zamówiłem "All the pretty..." i po 2 miesiącach dostałem... "Seahorse...". Do tej pory się nim podniecam, bo jest limitowany  :)  Tak więc niespodzianki są miłe, ale "All the pretty..." nie mam oryginalnego do tej pory   :(
nothing positive only negative

Offline Kormak

Produkty wytworni World Serpent
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2004, 08:10:26 am »
Polecam zamawiać przez Darkzone - bardzo solidny człowiek.
www.darkzone.opole.pl