Autor Wątek: Warhammer Reloaded  (Przeczytany 34181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szatany

Warhammer Reloaded
« dnia: Maj 01, 2004, 09:06:34 am »
Hej ludzie, juz wiosną przyszłego roku ukaże się 2 edycja Warhammera FRP !!! A stara pójdzie do piachu :).  Tu macie garść informacji. Aż jestem mocno zaskoczony że na Gildii nie pojawił się w ciągu 2 dni żaden nius o tym.

http://www.enworld.org/forums/showthread.php?p=1512990#post1512990

http://www.blackindustries.com/faq.htm

 :bite:  :bite:  :bite:

Offline Kmicic

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2004, 10:05:12 am »
WYPASSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ciekawe ile będzie kosztować bo na allegro idą stare po ponad stówie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ORONA 1973 KIELCE

Offline Szatany

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2004, 10:37:10 am »
Moge tylko zgadywac ze nowka ze sklepu bedzie gdzies po 100-150 zł. Oczywiscie angielskojezyczna.

Offline Adam Waśkiewicz

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2004, 12:25:16 pm »
Oficjalną informację znaleźć mozna także na stronie wydawnictwa Green Ronin, które jest zaangażowane w ten projekt. Oprócz reedycji WHFRP planowane jest także wydanie fabularnej wersji Warhammera 40.000. Ja w każdym razie trzymam rękę na pulsie.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline dra

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2004, 01:54:16 pm »
wfrp to cudny system, fajnie ze bedzie reaktywowany jednak mechanika skoro ma przypominac stara to mam zle przeczucia. mechana wfrp byla dobra 10 lat temu teraz jest jakby z innej epoki i jej odswiezanie moze sie okazac niezbyt fortunnym pomyslem

Offline pafnucy

Przeprosiny
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2004, 02:20:04 pm »
Witam...

Cóż, w swoim imieniu mogę przeprosić tylko. Na usprawiedliwienie mogę tylko powiedzieć, iż mam ostatnio sporo spraw na głowie, związanych ze studiami. Dziękuję również, za podanie tej informacji.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Zibi

hmm
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2004, 11:35:45 am »
Zawsze na to czekalem :) Swietnie ze bedzie reedycja. Napewno poprawia bledy, a moj ulubiony swiat pozostanie nadal zywy.. :D

Offline Kmicic

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 02, 2004, 07:58:16 pm »
Ciekawe kiedy (a przede wszystkim "czy") to ukaże się po polsku...
ORONA 1973 KIELCE

Offline Szatany

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 02, 2004, 10:39:47 pm »
Ja jestem bardziej ciekaw w jakim stopniu zmienią mechanike gry. Czy wfrp 2 bedzie dla wfrp tym, czym D&D d20 stało sie dla AD&D. Jesli tak, to  :lol:

Offline Jaskier

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2004, 05:30:15 pm »
hmm...
No, no całkiem ciekawie, tylko zastanawiam się jak ta informacja wpłynie na rozwój Monastyru który przecież został wydany żeby zapchać powstałą po "upadku" Warmłotka w Polsce.
Ja patriotycznie kibicuje Monastyrowi :)

Offline Szatany

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2004, 09:50:30 pm »
Jak znam GW to zmienia warhammera w gre wojenną klimatem przypominającą warcrafta. Oby nie...

Offline Adam Waśkiewicz

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 03, 2004, 09:58:13 pm »
Cytat: "Jaskier"
hmm...
No, no całkiem ciekawie, tylko zastanawiam się jak ta informacja wpłynie na rozwój Monastyru który przecież został wydany żeby zapchać powstałą po "upadku" Warmłotka w Polsce.
Ja patriotycznie kibicuje Monastyrowi :)


 Nie powinna wpłynąć zbyt negatywnie - nowe wydanie Warhammera ukaże się dopiero za rok, a nie jest wcale powiedziane, czy kiedykolwiek zobaczymy je w języku polskim. Więc póki co pozycja Monastyru jako jedynego wydawanego na naszym rynku systemu w konwencji dark fantasy jest raczej solidna.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Hex

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2004, 02:54:52 pm »
Ciekawe jakie będą zmiany :))
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline pafnucy

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 05, 2004, 04:57:00 pm »
Witam

Hmmm... Jeśli chodzi o mechanikę nowej edycji WFRP, to należy wierzyć i mieć nadzieję, iż autorzy gry wyciągną wnioski z pierwszej wersji. Wtedy na 100% uniekniemy wszelkich paradoksów, które funkcjonują obecnie - jeśli oczywiście gra się na "podręcznikowych" zasadach. Ale z tego co mi wiadomo, to każdy MG poprawił zasady na swój własny sposób. Tu skorzystam i zareklamuję swoje poprawki ;-) http://rpg.gildia.pl/systemy/warhammer/artykuly/zmiany_regul

A cóż można powiedzieć o świecie WFRP2?! Ja osobiście obserwując nową edycję WFB oraz różne materiały dotyczące Warhammer On-line, widzę że Warhammer robi się jeszcze bardziej mroczny. To mnie osobiście niepokoi. Może się okazać, iż w Starym Świecie zawsze jest jesień z ulewnym deszczem itp. Gracze mogą się do tego "mrocznego" kliamtu przyzwyczaić, bo będzie ich otaczał dookoła i cały urok świata Warhammera może prysnąć. Lepiej chyba pokazać, iż to co się wydawało białe, tak naprawdę jest czarne - np: kapłan, który cały czas pomaga drużynie, a tak naprawdę jest guru jakiegoś tajemnego kultu. Tu moim zdaniem tkwi urok Warhammera - w jego szarości. Trzeba uważać, by szarość nie zamieniła się w czerń!!!

Pozdrawiam wszystkich
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Sony

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 06, 2004, 01:48:52 pm »
Muszę wszystkich rozczarować, Monastyr nie jets Dark Fantasy. Przeczytałem go od dechy do dechy i bardziej przypomina skrzyżowanie Seven Sea z Trzema Muszkieterami niż Dark Fantasy. Jedyny mrok polega na graniu ludźmi po przejściach, takimi co im się noga powineła (zdegradowali go w wojsku, szlachcic przepił majątek  :D itd. ) Granie młodymi ludźmi to opcja. A jakie przegięte postacie można zrobić, głowa mała. Młotek i D20 wysiada przy kombach z Monastyru. Ludzkie kraje wygrały wszystkie wojny ze złem, więcej : powiększyły swoje terytorium. Walkę o przetrwanie, odpieranie najazdów Chaosu rodem z Młotka, czekanie na nieuchronny koniec wybijcie sobie z głowy. Zamiast Monastyru polecam 7 Sea mają podobny klimat a dużo lepszą mechanikę i będą nie długo po polsku. Po raz kolejny wyszło na moje, szkoda : zapowiadany był wielki Mrok, przełom na miarę Młotka, pogrążenie D&D - a wyszedł siredniawy RPG miejscami na żywca cięty z 7 Sea, generalnie duża siekierka dla autora mechaniki : bardziej ułomna była ta z Kryształów Czasu - a to ponoć poprawiona mechnika Neuroshimy. Ja tam poprawek nie widzę jest tak samo kiepska i skomplikowana. Gdzie tam jej do prostoty Młotka, czy skomplikowanej ALE szybkiej D20. Kto wymyślił odejmowanie i dodawanie i to na TRZECH kościach ?