trawa

Autor Wątek: Beastmeni !!!  (Przeczytany 44596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LoRd_JASIU

Beastmeni !!!
« dnia: Wrzesień 23, 2003, 06:13:11 pm »
CO myslicie o Beastmenach i wogule co polecacie dla poczatkujacego gracza







Dla moderatowow przegladalem forum i nie bylo duzo o Beastmenach wiec postanowilem zalozyc ten Topic :p
Bez przesady, nie musisz się nas aż tak bać :) ...---Fin

Offline _Wychwethyl_

Beastmeni !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2003, 06:17:57 pm »
Fajnie sie do tego strzela bo choc T wysoki to malutki Sv. Podoba mi sie zasada ambush.
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline Snorri Redbeard

Beastmeni !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2003, 06:28:46 pm »
Shaggot jest sliczny ambush też i centigory i zwykłe gory i herosi i w ogóle wszystko.
There's nothing like good food and bad woman to make a Marine feel he owns the world"

Offline Boodzik

Beastmeni !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2003, 06:30:27 pm »
IMHO jedynie dodatek do chaosu, dający mu nowe możliwośći, np. Chosens z przodu, a gory i ungory z tyłu. Dla początkującego... Nie wiem. Jeszcze nie przejrzałem nowego AB dokładnie. Poczatki są zawsze trudne. Trzeba się obeznać z armią i nauczyc nią grac. A jak chesz coś łatwego to zawsze pozostaje samograj skavenów. Tylko ze przyjemności z gry żadnej i masz złą opinię w fandomie WFB.
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline Barek

Beastmeni !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2003, 07:31:17 pm »
Widziałem nowych beastmenów w akcji 2 razy, raz jak sam przeciw nim grałem a raz jak grał przeciw nim Cyel (no dobra, wtedy widziałem tylko początek i koniec bitwy a resztę znam z opowieści Cyela).

Powiem krótko i dosadnie. Będzie to najpotężniejsza armia w świecie wfb!!! Na prawdę.

1.Zasada ambush pozwala tanim kosztem spowodować, że większość defensów będzie szła do piachu.
2.W tej armii wszystko jest tanie, oznacza to, że może być potencjalnie olbrzymia i mieć wiele jednostek, które potrafią przywalić.
3.Rydwany w core!!! jak cały chaos, ale te wsparte wielką ilością piechoty,
4.Dziwne, silne jednostk, które pozwalają przegiąć armię np. minotaury. Zastanawialiści się nad armią stworzoną tylko i wyłącznie z minotaurów (doombull na generała, minotaury core), część jednostek z markami khorne, daje dispell dice... do tego pieski aby mieć czym przyspieszyć i screenować... Ta armia to pomysł AS-a i przyznam szczerze, że osobiście się jej boję!!!
5.Armia złożona z wszystkich dostępnych dobrych jednostek jest bardzo duża i ma jak dorwać defens (ambush). Dzięki szybkości i manewrowości jest w stanie wykiwać przeciwnika... Zresztą pomyślcie: ze 2 - 3 oddziały piechoty z generałem w ambushu, ze 4 rydwany, oddział minotaurów, dragon ogrów, centigorów (z 18 ruchu i ignorują las), może jeszcze jakieś pieski i coś do latania, może jakiś dragon ogre drake i na koniec 2 - 3 szamanów... to penie z jakieś 2000 punktów...

Polecam tą armię, bo naprawdę można nią wygrywać i na pewno nikt nie będzie na nią narzekał tak jak narzeka się na DE.
ARDZO WAŻNE
Biblia
Księga Powtórzonego Prawa 22:11

Masz sobie wykonać frędzle na czterech skrajach swej odzieży, którą się okrywasz.

Offline ghost666

Beastmeni !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2003, 07:48:51 pm »
SHAGGOTH jako heros, z bronią dwureczną (+2S) i mark of slaneesz (zawsze atakuje pierwszy) :) to jest baardzo dobre na praktycznie wszystko - 5 ataków z siłą 7, do tego 6WS i tak naprawde zabijamy wszystko - włącznie byc moze ze smokami, migdy tego nie sprawdzałem :) a do tego mamy Sv 4+ bazowo i mozemy kupic lekką zbroje, co daje nam 3+ a ptzy T5 to daje chyba wystarczająco duzo :)

do tego obowiązkowo bestogory - WS4, S6, ale great weapony niestety... [tutaj sie ichnie T4 cholernie przydaje] za 12 pt robi swoje :) i na dodatek jedna jednosta moe miec marka nawet. Proponuje z dwa regimenty po 15-12
do tego z 3 rydwanny do wspierania uderzen bestigorków - atak z flanki obytrzema powinnien pomóc (wszystkei trzy połączony w jeden regiment, coby US>5).
do tego jeszcze pieski - po 6 pt, doskonałe do screenowania i jako ktos kto przytrzyma wrogie wojska na poczatku - to to ma Mv7
jako ze mamy mark of slaneesz na generale to demonetki i demonetki na konikach.
Do uzupełnienia polecam minotaury, chaos trolle lub moze centigory (nigdy nie widziałem tego w akcji ale Mv8 by sie przydał, no i nie są drogie i mogą rzucac siekierkami ;) ). Na koniec jakies dragon ogry, albo gigant chaosu (do sciagania ognia raczej niz do walki), bo lepiej jak on dostanie niz generał

no a jak ktos lubie powergaming, to dorzucic tylko tego shaggotha do jakiejs rozpiski jako generała (nie wiem jak :P)
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Gotrek

Beastmeni !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2003, 07:56:39 pm »
Cytat: "ghost666"
do tego z 3 rydwanny do wspierania uderzen bestigorków - atak z flanki obytrzema powinnien pomóc (wszystkei trzy połączony w jeden regiment, coby US>5).

To chyba nie kermity :) Rydwan u beatow chyba musi miec herosa, no nie? :P
lach Baal Quich!!

TAK! - zasadom szarżowania na skirmish po prostej :)

Dawno dawno temu, aby zobaczyć pupe dziewczyny trzeba było rozchylić bielizne.
Teraz aby zobaczyc bielizne trzeba rozchylić pupe...

Offline ghost666

Beastmeni !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2003, 07:57:24 pm »
i do tego mała rozpiska

Unnamed2000 Pts  -   Chaos Army

1 Dragon Ogre Shaggoth @ 346 Pts
     Mark of Slaanesh; General; Great Weapon; Light Armour

1 Chaos Sorcerer @ 135 Pts
     Mark of Chaos Undivided; Magic Level 1
     Dispel Scroll [25]
     Dispel Scroll [25]

10 Beast Herd (Gors) @ 110 Pts
     2ndWeapon

     10 Ungors @ [40] Pts
          Spear

10 Beast Herd (Gors) @ 110 Pts
     2ndWeapon

     10 Ungors @ [40] Pts
          Spear

20 Bestigor Herd @ 240 Pts
     Great Weapon; Heavy Armour

20 Bestigor Herd @ 240 Pts
     Great Weapon; Heavy Armour

10 Chaos Warhounds @ 60 Pts

10 Chaos Warhounds @ 60 Pts

10 Chaos Warhounds @ 60 Pts

1 Tuskgor Chariot @ 85 Pts

     1 Ungor @
  • Pts

          Spear

     1 Bestigor @
  • Pts

          Great Weapon

     2 Tuskgors @
  • Pts


1 Tuskgor Chariot @ 85 Pts

     1 Ungor @
  • Pts

          Spear

     1 Bestigor @
  • Pts

          Great Weapon

     2 Tuskgors @
  • Pts


1 Tuskgor Chariot @ 85 Pts

     1 Ungor @
  • Pts

          Spear

     1 Bestigor @
  • Pts

          Great Weapon

     2 Tuskgors @
  • Pts


Casting Pool: 3

Dispel Pool: 3

Models in Army: 115


Total Army Cost: 1616


i mamy jeszcze prawie 400pt do wykorzystania :) taktyka jest chyba prosta? pieski do screenu, rydwany do pomocy, bestigory do ataku, a hery mają im pomagac, jak nie wiem, ale są konieczne - jak mainstau u scavenów
lory fot the Horned Rat!!!


Offline ghost666

Beastmeni !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2003, 07:58:34 pm »
Cytat: "Gotrek"
Cytat: "ghost666"
do tego z 3 rydwanny do wspierania uderzen bestigorków - atak z flanki obytrzema powinnien pomóc (wszystkei trzy połączony w jeden regiment, coby US>5).

To chyba nie kermity :) Rydwan u beatow chyba musi miec herosa, no nie? :P


hm... szczerze mówiac nie wiem - bez herosa moze napewno jezdzic, to wiem, ale nie jestem pewien czy sie od tak moze połaczyc z innym w regiment...
lory fot the Horned Rat!!!


Jankiel

  • Gość
Beastmeni !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 23, 2003, 08:08:45 pm »
Tylko żeby mieć ambush, generałem musi być zwykły lord (nie pamiętam nazwy), a nie żaden doombull, czy shaggoth. A zwykły lord jest jednym ze słabszych generałów w grze (8Ld?). Klocki piechoty w skirmishu aż takie mocne nie są (brak pancerza i tylko +2 do CR za szeregi), natomiast bestigory... Z odpowiednimi markami są naprawdę mocne. Do tego centigory są chyba najlepszą fast cav w grze. O rydwanach nie wspominam, bo to już po prostu przegięcie.

Offline ghost666

Beastmeni !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 23, 2003, 08:27:42 pm »
Cytat: "Jankiel"
Tylko żeby mieć ambush, generałem musi być zwykły lord (nie pamiętam nazwy), a nie żaden doombull, czy shaggoth. A zwykły lord jest jednym ze słabszych generałów w grze (8Ld?). Klocki piechoty w skirmishu aż takie mocne nie są (brak pancerza i tylko +2 do CR za szeregi), natomiast bestigory... Z odpowiednimi markami są naprawdę mocne. Do tego centigory są chyba najlepszą fast cav w grze. O rydwanach nie wspominam, bo to już po prostu przegięcie.


tak, to tez jest wazne :) ale widze ze bynajmniej sie ktos ze mną zgadza - beastmeny są dośc dobre jako osobna armia, ale są idealnym sposobem na dopakowanie armii powieszmy mortal.
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Boodzik

Beastmeni !!!
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 23, 2003, 08:32:10 pm »
No właśnie. Dodatkiem. Sposobem na dopakowanie. To trochę tak jakby GW wypuściło erratę dla chaosu i zawarło w niej kilkanaście nowych jednostek i kilka tuzinów magicznych przedmiotów mówiąc: "Bierzcie i korzystajcie ku chwale chaosu".
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline Gorim

Beastmeni !!!
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 23, 2003, 09:09:43 pm »
To, że chaos od początku powinien zawierać te wszystkie rzeczy to zupełnie inna sprawa.. sluchajcie według fluffu chaos to najpotężniejsza sila, góruje nad wszystkim i zagraża całemu światu więc tak właśnie być powinno... pamietam czasy dawnych edycji kiedy to armia chaosu nie była podzielona i siała postrach, piechota ktora miala 2W kazdy model.. a w 3 edycji wojownicy chaosu mieli kusze.. wiec kolejny "chaos od zawsze był armią niestrzelającą i tak ma pozostać" argument pokazujący tak naprawde niewiedze ludzi na temat tej gry.. No ale spoko, ja tam nie marudze, krasnoludy mają o tyle śmiesznie ze z kazdym mają szanse, ale niezbyt duże, a z zwierzoludzmi będzie o tyle fajnie, że chociarz pobije sie troche w walce wręcz:)
Gorim
o I sit still in my room..
Winter's here in summer season...
Shall I say I was wrong if I'm right?
And farewell to my last hope..

Offline LoRd_JASIU

Beastmeni !!!
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 24, 2003, 01:46:28 pm »
Bede mial 200 zl na wydanie teraz i chce je wydac na Army Booka odzial
Beastmenow i jakiegos Bohateraa tylko jakiego jak mozecie to doradzcie THX zgory

Offline Dracon2

Beastmeni !!!
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 24, 2003, 02:19:51 pm »
ja bym magika doradził, bo go będziesz na pewno potrzebował

 

anything