Autor Wątek: Dnd vs Wfrp (podobne do innch tematów? Trudno!)  (Przeczytany 17450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline High Elf

Dnd vs Wfrp (podobne do innch tematów? Trudno!)
« dnia: Lipiec 30, 2003, 02:17:01 pm »
Proszę o wyznaczenie ciekawszego (ulubionego) systemu.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Dark Elf king

Dnd vs Wfrp (podobne do innch tematów? Trudno!)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2003, 05:22:27 pm »
Ten temat nie jest zgadza się z forum ale dobra sądzę żę w DND jest więcej możliwośi i więcej szczegółów

Offline Vlad

Dnd vs Wfrp (podobne do innch tematów? Trudno!)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2003, 05:31:40 pm »
Warhammer. dlaczego? swiat, niepowtarzalny klimat zla, i dlatedo, ze na wfrp sie wychowalem :)

Offline Pokpoko

Dnd vs Wfrp (podobne do innch tematów? Trudno!)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2003, 05:55:29 pm »
WFRP!klimat,zabójcy trolli i slannesh :?  :D ...

Offline Dark Elf king

Dnd vs Wfrp (podobne do innch tematów? Trudno!)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2003, 09:39:49 am »
Sam nie mogę w to uwierzyć ale pierwszy raz zgadzam się z Pokpoko ciekawe jak jest to możliwe :roll: ale sądzę że dnd ma większe możliwości

Offline Adam Waśkiewicz

Dnd vs Wfrp (podobne do innch tematów? Trudno!)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2003, 09:52:27 am »
Choć należą do tego samego gatunku, pomiędzy D&D a Warhammerem jest sporo istotnych róznic - czynią one te systemy na tyle do siebie niepodobnymi, że w zasadzie można je lubić zupełnie za co innego.

W Warhammerze podoba mi się świat, i właściwie nic poza tym - mechanika jest wręcz koszmarna, tworzenie postaci woła o pomstę do nieba (gracz ma wpływ na minimalną liczbę kwestii związanych z jego bohaterem), cały system ratuje tylko i wyłącznie świat. Kiedyś dodałbym jeszcze - i nieliniowy rozwój postaci, ale wbrew pozorom awanse na kolejne profesje wcale nie są po zastanowieniu się takim idealnym rozwiązaniem przełożenia na mechanikę gry rozwoju bohatera.

W dedekach lubię różnorodnośc - mnóstwo opcji dostępnych dla graczy i MG. System rozwoju postaci, choć ma w dalszym ciągu wiele wad związanych z poziomami, pozwala na daleko posuniętą płynność i dowolość w kształtowaniu swojego bohatera na przestrzeni czasu. Światy D&D (o d20 nie wspominając) dają ogromne pole do popisu zarówno MG, którzy lubią brać gotowe rozwiązania, jak i tym, którzy wolą łączyć elementy różnych settingów, by stworzyć własny, niepowtarzalny świat.

Nie zagłosowałem w ankiecie, bo lubię obydwa systemy - każdy ma swoje zalety, których nie znajdziemy w drugim.

 Pozdrawiam,
 Adam

 P.S. Dark Elf king: postaraj się ograniczyć off-topicowe wypowiedzi.
 A.

Anonymous

  • Gość
Dnd vs Wfrp (podobne do innch tematów? Trudno!)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2003, 01:36:27 pm »
D&D. W Warhammerze nie umiem sie znalezc.

Offline Krzysztof Sarnecki

Dnd vs Wfrp (podobne do innch tematów? Trudno!)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2003, 06:26:59 pm »
D&D d best. Jest bardziej dopracowany(samo tworzenie postaci jest umieszczone w 1 tomie, a w wfrp caly system to 1 książka).

Offline Boodzik

Dnd vs Wfrp (podobne do innch tematów? Trudno!)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 25, 2003, 06:32:51 pm »
Oczywiście, że Młotek. Dedeki mają taką sobie mechanikę, mało interesujące swiaty i parę innych wad. W warhammerze lubię jego prostotę i klimat świata.
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline Watcher

Dnd vs Wfrp (podobne do innch tematów? Trudno!)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 25, 2003, 11:56:42 pm »
Jak dla mnie, WFRP. Dzięki klimatycznemu światu. Ta przewaga wystarczy.
Marcet sine adversario virtus

Offline Crow4

Dnd vs Wfrp (podobne do innch tematów? Trudno!)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 26, 2003, 01:34:15 pm »
WARHAMMER IS THE BEST!!!!
D&D SUX :D

W D&D nie ma takiego kliamtu jak w Warhamcu, nie ma to jak dark fantasy, mnie szczeże mowiac mdli, jak słysze o D&D  8)
nne Armie to lipa, jest tylko Bretonnia 8)

Offline High Elf

Dnd vs Wfrp (podobne do innch tematów? Trudno!)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2003, 03:29:29 pm »
WFRP sux! Skąd wy macie ten komplex WFRP
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Dark Elf king

Dnd vs Wfrp (podobne do innch tematów? Trudno!)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 27, 2003, 06:15:57 pm »
Bez przesady, High Elf wyluzuj oba RPG są porównywalne

Offline sir Artus

Dnd vs Wfrp (podobne do innch tematów? Trudno!)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 27, 2003, 08:16:16 pm »
Heh, ludzie, ale zrozumcie jedna rzecz: chcecie porownywac klimatem to porownajcie WFRP z konkretnym swiatem D&D bo jest ich wiecej niz jeden... zgodnie z postawionym pytaniem mozna porownywac tylko mechanike...
Ten, który walczy z potworami powinien uważać żeby samemu nie stać się jednym z nich.
Gdy spoglądasz w otchłań ona również patrzy w ciebie"  - F. Nietzsche

sir Artus,
www.ut.loc.prv.pl
www.forgotten.realms.prv.pl
rpg.gildia.com

Anonymous

  • Gość
Dnd vs Wfrp (podobne do innch tematów? Trudno!)
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 27, 2003, 10:21:30 pm »
Ja porównuję z Forgotten Realms skrzyżowanym z psionicami, bo tak zazwyczaj gram.