trawa

Autor Wątek: Ulubione systemy:)  (Przeczytany 19205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Ulubione systemy:)
« dnia: Lipiec 26, 2003, 11:11:01 pm »
Jakie są Wasze ulubione gry rpg?
W moim przypadku są to: D&D oraz Zew Cthulhu.

Offline AdrianWerner

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2003, 08:31:33 am »
TO zalezy czy chodzi o mechanike czy o swiat :) Z mechanik moimi ulubionymi sa FengSh**i(ktorego uzywam we wszystkicj wspolczesnych swiatach jak rowniez w SF) i Riddle of Steel(ktorego uzywam w systemach fantasy). Ze swiatow to najbardziej lubie Changelinga, Multiversum Moorcocka i wkrotce swiat Conana :)
One can do worse than be the swinger of birches"

Offline Madcatter

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2003, 08:40:25 am »
Najbardziej lubię WoD (zwłaszcza Maga), Nobilis (nie tylko świat, ale i świetna bezkostkowa mechanika) i Little Fears. Pewną sympatią darzę D&D (bo od AD&D zaczęła się cała moja przygoda z  RPG, no i każdemu czasem przychodzi ochota na fantasy)
I dont necessarily believe there is a cure for this/so  I might join your century but only as a doubtful guest/I was too precarious removed as a caesarian/behold the worlds worst accident/I AM THE GIRL ANACHRONISM" Amanda Palmer, The Dresden Dolls

Offline Kabuki Joe

Ulubione systemy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2003, 09:34:14 am »
Hi

Moim ulubionym systemem fantasy jest Role Master. System jest
skaplikowany ale bardzo dobry. Role Master z polaczeniem
z Shadow World daje bardzo dobra pare.
W systemach SF lubie grac w Trinity. Trinity ma ta sama
mechanike jak WoD ale jest ona ulepszona.
Jako allround system GURPS jest nie do pobicia.

Klaniam sie
abuki Joe

Offline Cwany

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2003, 01:18:09 pm »
ja tam lubie d&deka za swiat i za prostote

Offline AdrianWerner

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2003, 01:45:32 pm »
Cytat: "Madcatter"
Nobilis (nie tylko świat, ale i świetna bezkostkowa mechanika) i Little Fears.


O..jakis milosnik LittleFears :) Piekna gierka. A co do Nobilis...mozna to wogole gdzies w Polsce dostac?
One can do worse than be the swinger of birches"

Offline Madcatter

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 27, 2003, 03:40:57 pm »
To znaczy w Polsce nie można. Jest natomiast świetny sklep w Anglii (Leisure Games), który sprowadza wszystkie możliwe (no dobrze może nie wszystkie... ale większość) podręczniki w ciągu 3-4 dni wprost do domciu. Na jego stronie internetowej jest możliwośc składania zamówień przez net. Ceny są dośc wysokie, ale czego się tu spodziewać po zagranicznych książkach.
W ogóle to przez jakiś czas Nobilis nie mozna było prawie nigdzie dostać. Ja sam kupiłem je wprost od poprzedniego wydawcy Hogshead Publishing na takiej przedśmiertnej wyprzedaży :).
Potem Nobilis zniknęło z półek na jakiś czas. Od niedawna zaś zdobyło nowego wydawcę - Guardians of Order (wydawców BESM) i znów można je dostać. Bałem się, że zmienią książkę nie do poznania, ale na szczęście zachowali oryginalny układ i wygląd, i znów cały świat może rozkoszować się tą piękną grą :).

A co do Little Fears... na mechanice się jeszcze nie znam, bo książkę mam dopiero od bardzo niedawna... ale za to, co za świat!!! Piękne ujęcie lęków dzieci i naprawdę straszne, nieludzkie potwory....ciarki po mnie przechodza na samą myśl.
I dont necessarily believe there is a cure for this/so  I might join your century but only as a doubtful guest/I was too precarious removed as a caesarian/behold the worlds worst accident/I AM THE GIRL ANACHRONISM" Amanda Palmer, The Dresden Dolls

Offline AdrianWerner

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 27, 2003, 05:33:52 pm »
Cytat: "Madcatter"


A co do Little Fears... na mechanice się jeszcze nie znam, bo książkę mam dopiero od bardzo niedawna... ale za to, co za świat!!! Piękne ujęcie lęków dzieci i naprawdę straszne, nieludzkie potwory....ciarki po mnie przechodza na samą myśl.


Co prawda to prawda :) To jedyny podrecznik RPG podczas czytania ktorego ciarki przechodzily. Zreszta sam temat...naruszenie ucielesnionej niewinnosci jaka sa w oczach doroslych dzieci przeraza :)

You may have forgotten them
but they haven`t forgotten you

Piekna sprawa . Z niecierpliwoscia oczekuje na ModernMyths z tego samego wydawnictwa :)
One can do worse than be the swinger of birches"

Offline corvus

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 29, 2003, 03:28:59 pm »
a moj ulubiony system to...cyberpunk 2020 :lol:
a swiat lubie tez w warhammerze, ale ogolnie to tego eRPeGa unikam(kiepsta mechanika...)

pzdr
am, gdzie się ziemia łączy z niebem,
Tam się zawsze jest człowiekiem,
Tam napewno jest raj,
Więc idę, idę, idę tam...

Offline seRfoN

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 29, 2003, 06:24:56 pm »
D&D rOOlez..Po przegladnieciu podrecznika spodobal mi sie takze Wampir..

Pozdrawiam
LA rOOwNoWaGi oRgAniZmu - 10 MiNuT oNaNiZmU :):)
fAcEci BiErZmY "sPrAwE" w sWoJe rEcE :):)

Offline Rhiannon

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 29, 2003, 07:29:28 pm »
Jako Mistrz Gry podobno najbardziej sprawdzam sie w improwizowanych autorskich ;), a jako gracz potrafie chyba odnalezc sie w wiekszosci systemow, choc najwiecej frajdy sprawiaja mi roznego rodzaju crossovery i to, co kreatywny MG potrafi zrobic z jakakolwiek "porzadna" gra ;) Jako, ze bylam swiadkiem i uczestnikiem baaardzo abstrakcyjnych sesji do Zewu Cthulhu, Amberu, Maga, Kronik Mutantow i kilku innych to wiem co to znaczy, ze systemy sa elastyczne ;)

Offline Krzysztof Sarnecki

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 14, 2003, 12:58:29 pm »
:D D&D i może Warhammer ale tylko jak się kilka żeczy poprawi!!!!!!!!!!!

Offline Pers

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 14, 2003, 01:04:45 pm »
Oj, długo by wymieniać:
- WFRP - za to, że był to mój pierwszy profesjonalny rpg (no i ten Świat!),
- Dzikie pola - za klimat i realia.
- Zew... - za... całokształt :)

Offline Brother_Bethor

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 340
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
    • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 14, 2003, 01:19:45 pm »
Moje typy:
WFRP
Cyberpunk 2020
Wh40k RPG (nasz system "autorski")
marzy mi się pograć w GURPS'a SF...

Offline Zibi

hmm
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 14, 2003, 01:25:19 pm »
Cienie Chaosu. Na pewno nie znacie bo to system autorski. Naprawde swietny. WFRP sie chowa.