trawa

Autor Wątek: Muzyka do Deadlands  (Przeczytany 2891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CaveSoundMaster

Muzyka do Deadlands
« dnia: Czerwiec 22, 2003, 01:04:27 pm »
O muzyce do Deadlands pisano "wiele", ale w sumie to wiemy tylko, że...

Morricone
Morricone
I jeszcze raz Ennio Morricone

Ew. Muza z Outlaws.

Macie jakieś oryginalniejsze pomysły?

Ja mam na przykład takie:
W momentach grozy, mistyki i indiańskich wątkach przydaje się Soundtrack z "1498 - Conquest Of Paradise" Gdy puściłem utwór nr. 10 podczas pierwszego kontaktu z wynaturzeniem klimat nagle urósł do niewyobrażalnych rozmiarów.

Niemalże diealna do lekkiej grozy jest muzyka z "Alone in the dark" 3. Sama gra to niemalże Deadlands, tylko trochę później. Szczególnie te lekkie dwa utwory country nadają się wspaniale do np. saloonu. Utwór pierwszy to takie miasto ogarniętę PS 4 czy 5. Jest też taki fajny motyw do podróży. Szkoda tylko, że takie krótkie.

Pare utworów Morphine - to naprawdę muzyka dla twardzieli (pomijając słowa, ale słów w piosence gracze raczej nie słuchają tylko MG-owej narracji). Szczególnie "Like Swimming". A Intro do tej płyty to obowiązkowa pozycja na sesji.
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Offline Dhaerow

Muzyka do Deadlands
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2003, 03:13:41 pm »
Do westernowych momentów gry ciężko znaleźć coś lepszego niż kompozycje Ennio Morricone. Do nastroju niepokoju i cięzkich klimatów polecam album "Dead Man" Neila Younga. To nic innego jak soundtrack do filmu pod tym samym tytułem. Swoją drogą film polecam, choć czasem ciężko na nim wysiedzieć ;) Do tego jeszcze Tom Waits, zwłaszcza znakomita płyta "Mule Variations". Do lekkiego westernu mogą być Young Guns II Bon Joviego. Można też popróbować muzyki z innych westernów.

Jeśli chodzi o horror, to tradycyjne muzyczki z filmów grozy są jak najbardziej na miejscu. Podam kilka typów:
1. "Omen" - Jerry Goldsmith
2. "Sleepy Hollow" - Danny Elfman
3. "The Ninth Gate" - Wojciech Kilar
To powinno wystarczyć na dłuuugo :) Warto sprawdzać ścieżki dźwiękowe z horrorów. Czasem są dużo lepsze niż filmy z których pochodzą ;)

Anonymous

  • Gość
Muzyka do Deadlands
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2003, 03:25:44 pm »
Muzyka z Alone in the Dark 3.

Offline CaveSoundMaster

Muzyka do Deadlands
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2003, 08:05:25 pm »
Parę utworów Primusa - są naprawdę
a)westernowate (trochę country'owate)
b)trochę horrorowate
c)mocne (akcja)
d)szalone

Właśnie - akcja. Jaką muzykę preferujecie na momenty akcji?
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Anonymous

  • Gość
Muzyka do Deadlands
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2004, 04:29:57 am »

Offline Comar

Muzyka do Deadlands
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2004, 11:20:06 am »
Świetna jest muzyka z "Unforgiven", a z ostrzejszych rzeczy polecam Fields of the Nephilim (zwłaszcza przeróbkę "harmonica man"), kolesie mają prawdziwego fioła na punkcie spaghetti westernów.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.