trawa

Autor Wątek: Najbardziej Cyberpunkowe filmy  (Przeczytany 5204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LastVegas

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« dnia: Czerwiec 19, 2003, 12:14:53 am »
Jak w temacie, jakie uwazacie za najbardziej pasujace do tematu?
Wg. mnie to bedzie:
1. Johnny Mnemonic
2. Robocop
3. Blade Runner
4. Ghost in the shell
5. Mad Max ( odnosnie nomadow )
egions from Hell are marching to the gates of Heaven. I`m Their General, general of 7 Sins...And we have only one purpose. Destroy the world. The human world... The Paradise! We march to The Paradise!!!

Offline Baralizidar

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2003, 01:00:44 pm »
Pan nakazal powiedzieć

Tak Ghost in the shell jest poprostu najlepszy moim zdaniem, w sumie dobrze obejzec sobie tak przed jakas dluzsza sesja zeby wprawic sie w dobry nastroj[/quote]
size=9]RPG CODE: [ MG+++, P++, G+, SG+, SS+, SD+, K+, P++, Z--, Ś- , H*, D+, K++, F++, H---, W, CP++, SF---, L---, NS-, SC+, Kon--, D-, Gaz---, T-, S? ][ WFRP+++, Neuro+++, D&D+, ED, W:GW ][/size]

Offline Constructor

Cyberpunkowe filmy?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2003, 01:24:12 pm »
1. Blade Runner
2. Ghost in the shell
3. Cyber City Oedo
4. Strange Days
5. Thirteen floor
6. New rose hotel
7. Johnny Mnemonic
8. Robocop 1,2,3
9. Terminator 1,2
10. Appleseed
11. Battle Angel Alita
12. Fight Club
13. Matrix- wzdragam sie, ale tak, mozna to chyba uznac za CP
14. Metro (stary film z Lambertem)

Offline LastVegas

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2003, 07:00:57 pm »
Johnny Mnemonic to zwlaszcza jaesli chodzi o cyberprzestrzen, chc przyznam sie nienawidze netrunnerow ;)

Constructor wymieniles sporo tytulow a mozesz powiedziec w skrocie o Cyber City, New Rose.., Appleseed? Wiekszosc z wymienionych znam zapomnialem o terminatorze ale tu tez bym sie wzdrygal a jesli chodzi o Matrixa to kompletnie nie lacze go z tematyka, przyznam sie ze sie zastanawialem ale on bardziej pasuje mi do Neuroshimy, podobnie jak Terminatory.
egions from Hell are marching to the gates of Heaven. I`m Their General, general of 7 Sins...And we have only one purpose. Destroy the world. The human world... The Paradise! We march to The Paradise!!!

Offline Constructor

No wiec...
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2003, 07:10:24 pm »
Appleseed to manga i anime autorstwa masamune Shirow. Opowiada o przygodach dwojki bohaterow- cyborga Briareosa i jego kumpeli Deunan. Niby to postapokaliptyk, bo po wojnie, ale natezenie intryg politycznych i akcji typowo cyberpunkowych sprawiaja, ze zaliczylem to do CP. A, duza role odgrywaja pancerze wspomagane.

Cyber City Oedo to kolejne anime, skladajace sie z trzech czesci. Kazda skupia sie na postaci jednego z bohaterow. Kolesie sa przestepcami, ktorym dano wybor- czapa albo praca dla policji. Wybrali to drugie. CCO jest klasycznym do bolu cyberpunkiem, tyle ze w "heroicowej" animowej otoczce. Niby nic szczegolnego, a swietnie sie oglada.

New Rose Hotel jest jedynym filmem aktorskim z wymienionej przeze mnie trojki, zrealizowanym na podstawie jednego z opowiadan Williama Gibson (BTW: opowiadanko znajduje sie w tym samym tomiku, co Johhny Mnemonic, tytul zbiorku Wypalic Chrom). Glowne role odgrywaja Christopher Walken i Willem Defoe. Malo akcji, cala historia skupia sie raczej na korporacyjnych intryzkach, w ktore wplatalo sie dwoch cwaniaczkow. Film niezly, choc ostatnie dwadziescia minut to juz potworna nuda- widac, ze z opowiadania nie da sie zrobic porzadnego filmu pelnometrazowego ^_^

Offline LastVegas

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2003, 08:54:46 pm »
Musze przyznac ze mnie zaciekawiles moze uda mi sie to kiedys obejrzec ale szczerze watpie bo wogole pierwszy raz slyszalem o tych tytulach, ale jestem zaintrygowany.
Napewno wiele z tytulow tu wymienionych powinno byc podstawa cybera i jesli ktos sie na nich nudzi to powinien sie zastanowic nad dalszym graniem w cybera lub nad rozpoczeciem gryl, zdarzaja sie oczywiscie filmy nudne z gatunku ale jesli sie nie czuje klimatu to nic sie nie da zrobic  :roll:
egions from Hell are marching to the gates of Heaven. I`m Their General, general of 7 Sins...And we have only one purpose. Destroy the world. The human world... The Paradise! We march to The Paradise!!!

Offline MSJ

Re: No wiec...
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2003, 09:56:17 am »
Cytat: "Constructor"
New Rose Hotel jest jedynym filmem aktorskim z wymienionej przeze mnie trojki, zrealizowanym na podstawie jednego z opowiadan Williama Gibson. (....) Film niezly, choc ostatnie dwadziescia minut to juz potworna nuda- widac, ze z opowiadania nie da sie zrobic porzadnego filmu pelnometrazowego ^_^


nie zgodze sie z toba, z tego opowiadania da sie zrobic calkiem niezly film, tylko ze Hotel New Rose jest jedynie na motywach opowiadania. faktem jest ze film jest nudny, malo w nim akcji.

moim zdaniem opowiadanie jest calkiem niezlym materialem na film. przeciez opowiadanie to wspomnienia kolesia ktory siedzi w hotelu i ukrywa sie przed korporacja. mozna calkiem sprawnie opowiedziec jego historie.
nd she said...
Flowers are red young man
Green leaves are green
There's no need to see flowers any other way
Than they way they always have been seen

Offline LastVegas

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2003, 08:01:49 pm »
Niegdzie nie jest napisane ze z dobrego materialu literackiego musi wyjsc dobry material filmowy, vide Wiedxmin A. Sapkowskiego, nie ogladalem wiec nie bede sie rozpowiadal na temat New Rose, moge jedynie podyskutowac nt. filmow wymienionych przeze mnie, a czy nie ma wiecej propozycji ?

Jak dla mnie to w duzej mierze zalezy od charakteru prowadzonej gry czy aktualnego scenariusza, mysle ze nawet "Druzyna A" moze byc dodana do spisu ;) jesli brac pod uwage najemnikow.

Wlasnie przypomnialem sobie, ze byl jeszcze taki film z Rutgerem Hauerem (?), w ktorym gral on policjanta i scigal jakas bestie, tam byl ciekawei mroczy klimat, akurat na Cyberpunka, nie pamietam jedynie tytulu.
egions from Hell are marching to the gates of Heaven. I`m Their General, general of 7 Sins...And we have only one purpose. Destroy the world. The human world... The Paradise! We march to The Paradise!!!

Offline Adam Waśkiewicz

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 20, 2003, 10:34:59 pm »
Cytat: "LastVegas"
Wlasnie przypomnialem sobie, ze byl jeszcze taki film z Rutgerem Hauerem (?), w ktorym gral on policjanta i scigal jakas bestie, tam byl ciekawei mroczy klimat, akurat na Cyberpunka, nie pamietam jedynie tytulu.


 "W mgnieniu oka" (org. "Split second") - szmira straszna, ale miał kilka dobrych momentów. W sumie do cybera (ale bardziej postapokaliptycznego) możnaby też zaliczyć "Krew bohaterów" (org. "Salut for the jugger") z tymże samym aktorem.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline LastVegas

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2003, 11:41:17 pm »
Wielkie dzieki Adam, tak to byl ten tytul, ale az taka straszna szmira to nie wiem, przynajmniej ja mialem radoche bo lubie filmy w konwencji CP, a jest ich raczej malo, najbardziej w tym filmie podobal mi sie posterunek :D.
egions from Hell are marching to the gates of Heaven. I`m Their General, general of 7 Sins...And we have only one purpose. Destroy the world. The human world... The Paradise! We march to The Paradise!!!

Offline Cleric

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2003, 09:49:02 am »
Witam wszystkich.
Do tej listy dodałbym jeszcze "Equilibrium", "Nemesis" i ew. "Cyborg" ( 1 i 2 część )
f your enemy trails you, loose him. If he attacks, mislead him. If he doesn't surrender, destroy him.

Offline LastVegas

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 22, 2003, 12:39:35 pm »
Czesc, wlasnie zdalem sobie sprawe ze ogladalem bardzo malo filmow w tej konwencji ;) z twojej listy slyszalem tylko o Cyborgach, choc nawet nie pamietam czy je ogladalem.

Przyszly mi do glowy, przy okazji wypowiedzi Clerica jeszcze dwa filmy, a mianowicie Klasa 1999, o cyborgach nauczycielach, choc film byl raczej kiepski to fajnie odwzorowywal pomysly na wprowadzenie maszyn cybernetycznych do codziennosci i mozliwe ewentualne konsekwencje.
egions from Hell are marching to the gates of Heaven. I`m Their General, general of 7 Sins...And we have only one purpose. Destroy the world. The human world... The Paradise! We march to The Paradise!!!

Offline Szwi

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 17, 2004, 07:16:10 pm »
Equilibrium? Ta kaszanka miała jeszcze mniej z cyberpunkiem wspólnego niż Matrix. A była, co ciekawe, jeszcze głupsza:)
Inspirować się pomysłem można, ale rozwiązania logiczno fabularne lepiej już wymyślić samemu.
nteligencja wcześnie wykryta jest uleczalna!

Offline AdrianWerner

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 23, 2004, 08:57:28 am »
Wymienie tylko klasyczny cyberpunk

1.Akira
2.BladeRunner
3.Ghost in the Shell
4.Nirvana(byle w oryginalnej wloskiej wersji, a nie z obrzydliwym amerykanskim dubbingiem)
5.Johnny Mnemonic
One can do worse than be the swinger of birches"

Offline śmigło

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 23, 2004, 05:56:15 pm »
no to do tych moge tylko dodac od siebie : tetsuo the iron man (nie anime , niskobudzetowka japonska) , "czarny deszcz" nridleya scota, no i casablance - i pomimo tego ze zaden z tych filmow nie ma cyberowego swiata , gadzetow itp. to zdecydowanie ich klimat jest cyberpunkowy. polecam.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.