Autor Wątek: Orki - Nowy Kodeks - Kilka zajawek  (Przeczytany 20749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vladdi

Orki - Nowy Kodeks - Kilka zajawek
« dnia: Listopad 07, 2007, 09:01:25 am »
Na zyczenia jacha zajawka pierwsza:

Big, bashy and stompy.

Mek shock gun

Aspiring Mek shock gun

15 lootasów

15 lootasów

15 lootasów

20 shootasów, 2 x bshoota, szef z fistem (moze miec?) i bosspolem

20 shootasów, 2 x bshoota, szef z fistem i bosspolem

deffdred, 2 x bshoota, plates, riggers

deffdred, 2 x bshoota, plates, riggers

2 kopta

2 kopta

kopta

3 x killa kan, rokitt

3 x killa kan, rokitt

3 x killa kan, rokitt

jakies 1995, mozliwe ze ten milion lootasow to wystarczajacy ppanc wtedy mozna kanom zdjac rokity i dac riggersow. Lottasi plus meki to turbo firepower, do tego sporo pestek z dredów, kopt i kanów. Duzo zaknietych pojazdów i okopanej piechoty. Jest tez czym zajmowac cele misji. Mocne i klimatyczne.

Zakład Transportu Ciężkiego

Warboss Bike

Big boss stompa scorcha termitka (zeby jachu by sie skrzywił)

3 x megas, 2 x scorcha battlewagon
3 x megas, 2 x scorcha battlewagon
3 x megas, 2 x scorcha battlewagon

3 x nobz, fist battlewagon
3 x nobz, fist battlewagon

kopta

kopta

2 kopta

battlewagon
battlewagon
battlewagon

Maaaasa pestek na dobrym pancerzu. Na ciezsze rzeczy 13+3+d6+d6 szarza megasów i warboss. Piechotne armie palimy.

Trukk rush

Warboss bike (wiem jest jak herlaki i oblici - wszedzie)

Weirdboy

10 nobz, painboy, 2 x fist, sztandar, bosspole, 2 x scorcha trukk

11 boyz, fist bosspole trukk

12 boyz, fist bosspole trukk

12 boyz, fist bosspole trukk

12 boyz, fist bosspole trukk

12 boyz, fist bosspole trukk

12 boyz, fist bosspole trukk

12 stormboyz, fist bosspole

12 stormboyz, fist bosspole

kopta

1 killa kan rokita

1 killa kan rokita

1 killa kan rokita

Kany do zaslaniania w pierwszej turze, po  drobnych cieciach mozna kupic skladom rokity. Tylko odpalic silniki i miec gigantycznego funa jak ciezarowki zaczna fruwac w jedna czy druga strone na kareem!

Biker rush

Warboos bike

Mek Bike (zeby nie zrazac jacha)

10 bikes, fist bosspole

10 bikes, fist bosspole

10 bikes, fist bosspole

5 nobz bikes, fist, bosspole, sztandar, painboy

Deffdred 2 rokits, riggers

5 lootas

5 lootas

5 lootas

1 killa kna rokita, riggers

2 killa kan rokita, riggers

2 killa kan rokita, riggers

Co na motorach to zadania ma jasne, 110 linkowanych pestek jak wejda w zasieg. Kany i dred do zaslaniania w pierwszej turze i fire supportu. Lootasi jak fore suppport - jednostrzlowie ale kazdy pestkowoz bijacy w nich to o jeden pestkowoz mniej w motory.

Horde army

Warboss

Mek pole

20 shootasów, 2 bshoota, fist bosspole

20 shootasów, 2 bshoota, fist bosspole

20 shootasów, 2 bshoota, fist bosspole

20 shootasów, 2 bshoota, fist bosspole

20 shootasów, 2 bshoota, fist bosspole

20 shootasów, 2 bshoota, fist bosspole

5 kommandosów 2 x rokita

6 lootasów

6 lootasów

15 stormboyzów

3 warbuggies

kopta

1 killa kan rokita, riggers

1 killa kan rokita, riggers

1 killa kan rokita, riggers

Kany do zasłaniania. Buggiesy jako ruchomy murek. Milion 18 calowych strzałów. lootasi i komandosi jednostrzalowi ale jak w nich to nie w horde a lootasi moga trzymac zasieg a komandosi sie schowac, sa tani dodatkowo i odpychaja infe wroga. Ok. 160 modeli na stole - nie polecam 3 tury gra sie w 3 godziny chyba ze ktos ma wprawe:P

To sa 5 zajawek, a dopiero sie rozkrecam - dla smaczku powiem ze moja rozpa nie wygalada jak zadna z powyzszych i nie mam ani jednego lootasa. Kodeks daja duze mozliwosci:)

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Eman

  • Gość
Re: Orki - Nowy Kodeks - Kilka zajawek
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2007, 09:08:21 am »
Heyka !!!
Cytat: "Vladdi"
Kodeks daja duze mozliwosci:)

True true  :D  Kodeks pod tym wzgledem (jak i wieloma innymi tak BTW) jest po prostu piekny.
I qrcze jak to mozliwe, ze mozna zrobic taki fajny i roznorodny kodeks i rownoczesnie takiego potforka jak CSM ...  :?
Cze !!!

Offline Vladdi

Re: Orki - Nowy Kodeks - Kilka zajawek
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2007, 09:16:59 am »
Cytat: "Eman"
Heyka !!!
Cytat: "Vladdi"
Kodeks daja duze mozliwosci:)

True true  :D  Kodeks pod tym wzgledem (jak i wieloma innymi tak BTW) jest po prostu piekny.
I qrcze jak to mozliwe, ze mozna zrobic taki fajny i roznorodny kodeks i rownoczesnie takiego potforka jak CSM ...  :?
Cze !!!


Bo to nie ci sami goscie robili:/. Piedykam jakbym byl z nottingham to bym po meiscie chodzil z napisem na kurtce "błagam, niech Phil robi wszystkie dexy"

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Isengrim

Re: Orki - Nowy Kodeks - Kilka zajawek
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2007, 09:33:01 am »
Cytat: "Vladdi"


Bo to nie ci sami goscie robili:/. Piedykam jakbym byl z nottingham to bym po meiscie chodzil z napisem na kurtce "błagam, niech Phil robi wszystkie dexy"


Vlad, przypomne tylko, ze Phil zrobil tez Eldarow, co do ktorych opinie sa nieco bardziej podzielone, choc z innego powodu niz w przypadku Chaosu. :P

Jakie konfiguracje Battlewagonow zaklada Twoja rozpiska samochodowa?
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Eman

  • Gość
Re: Orki - Nowy Kodeks - Kilka zajawek
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2007, 09:45:00 am »
Heyka !!!
Cytat: "Isengrim"

Vlad, przypomne tylko, ze Phil zrobil tez Eldarow, co do ktorych opinie sa nieco bardziej podzielone, choc z innego powodu niz w przypadku Chaosu. :P

Cush - generalnie chodzilo mi raczej o ilosc mozliwosci, a nie o szeroko pojety "balans" - o to, ze wszystkie rozpiski CSM dryfuja w jednym i tylko jednym "slusznym" kierunku. Natomiast zarowno "nowych" Orkow jak i Eldarow mozna zlozyc na n sposobow - i co lepsze - na n skutecznych sposobow.
A Herlacy to tylko wypadek przy pracy ;)
Cze !!!

Offline Vladdi

Re: Orki - Nowy Kodeks - Kilka zajawek
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2007, 09:48:28 am »
Cytuj

Vlad, przypomne tylko, ze Phil zrobil tez Eldarow, co do ktorych opinie sa nieco bardziej podzielone, choc z innego powodu niz w przypadku Chaosu. :P


I prawie mu sie udalo. rzecz w tym ze po kellym widomo czego oczekiwac - kodeks bedzie wypasny a armia nie bedzie tylko na polke - i o to chodzi. Z tyrkami splewil troche - tylko 7-8 jest dobra naprawde opcja (chociaz ja gram na max 5 i sobie radze). Ale z eldarmai bym sie czepial - widac ze ma ciagate do porabanych speciali, ale procz tegop kodeks eldarow ma tylko jedna imho wad - brak 0-1 na herlakach. Inaczej bylby prawie tak fajny jak orkowy. tam naprawde jest calas masa roznorodnych, przydatrnych jednostek poza herlakami. wystarczy porownac rozpy skarka, zlego i moja. trzy dosc inne podejscia do eldarow.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Isengrim

Orki - Nowy Kodeks - Kilka zajawek
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 07, 2007, 11:48:32 am »
Cytuj
jedna imho wad - brak 0-1 na herlakach


O to to... pewnie nie da sie z tego PKZ'a zrobic albo jakiejs "Poland House Rule"? ;)

A zeby nie bylo offtopa, to ciagle ciekawi mnie jak uzbroiles Battlewagony w swojej rozpisce.
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Offline morkai

Orki - Nowy Kodeks - Kilka zajawek
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 07, 2007, 12:10:29 pm »
Cytat: "Isengrim"
Cytuj
jedna imho wad - brak 0-1 na herlakach


O to to... pewnie nie da sie z tego PKZ'a zrobic albo jakiejs "Poland House Rule"? ;)

A zeby nie bylo offtopa, to ciagle ciekawi mnie jak uzbroiles Battlewagony w swojej rozpisce.


mam wrażenie, że Battlewagony można wystawiać przez cały okres obowiązywania tego dexu w kazdej bitwie inaczej  :)

Eman

  • Gość
Orki - Nowy Kodeks - Kilka zajawek
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 07, 2007, 12:11:35 pm »
Heyka !!!
Cytat: "morkai"

mam wrażenie, że Battlewagony można wystawiać przez cały okres obowiązywania tego dexu w kazdej bitwie inaczej  :)

True true  :D  Opcji jest wuchta, kazdy znajdzie cos dla siebie  8)
Cze !!!

Offline Azz

Orki - Nowy Kodeks - Kilka zajawek
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 07, 2007, 12:47:42 pm »
Korzystajac z tematu, wrzuce moje pomysly na nowe orki

1wsza

BikeBoss + dodatki
BigMek z szokiem

3x megasy, 3x scorcha w truku z riggerami
2x burnasi, 3x meki

5x nobz, painboy, banner, p.klaw, eavyarmor w truku z riggerami
12x bojz, p.klaw, bosspole w truku z riggerami
12x bojz, p.klaw, bosspole w truku z riggerami

3x warbuggies
5x warbikes, p.klaw
15x stromboyz, bosspole, p.klaw

3x kill kany z big shootami
battlewagon z killkannonem z riggerami i ard case
battlewagon z killkannonem z riggerami i ard case


2ga

BikeBoss + dodatki
BigMek z szokiem

3x megasy, 3x scorcha w truku z riggerami

8x nobz, painboy, banner, 2x p.klaw, eavyarmor w battlewagonie z bigshootami i zwyklym kannonem z riggerami
20x bojz, p.klaw, bosspole, 2 bigshoota
20x bojz, p.klaw, bosspole, 2 bigshoota
12x bojz, p.klaw, bosspole w truku z riggerami

2x deffkopta
2x deffkopta
3x warbuggies z rokitami

battlewagon z big shootami i zwyklym kannonem z riggerami
battlewagon z big shootami i zwyklym kannonem z riggerami
3x kill kany z big shootami, z riggerami


Zastanawiam sie czy killkannon bedzie dawac rade na battlewagonach czy tez lepsza opcja jest pestkoplujkowanie no i grotzooki na Kill kanach w razie nie sprawdzenia sie ida na wymiane na rokity (w obu rozpach jest jeszcze po 15-20 pts do rozdysponowania). Nie wiem tez czy oplaca sie dawac wszedzie riggery. Ale kodex daje naprawde sporo mozliwosci, szkoda ze taki maly tlok w troopach a duzy w fastach.

Pozdro
For the greater Waaagh !

Offline Vladdi

Orki - Nowy Kodeks - Kilka zajawek
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 07, 2007, 01:09:42 pm »
Killkanon napewno bedzie zabijal wiecej niz bshooty i kannon. Ale jest tez drozszy. Jak nic nie wozisz w wagonach to je zakmnij. Rozpy sa generalnie bardzo w porzadku, tylko wywal grozooki - za maly zasieg maja dla powolnych kanow - takie z shootami sa tanie i skuteczne.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline ederus

Orki - Nowy Kodeks - Kilka zajawek
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 07, 2007, 01:18:41 pm »
Ja mam coś takiego :)

2 x warboss na motorze

2 x (elite) meganobz z 2 palnikami i 1 bazooką
do nich wagon z 4 big shootami, red paint, riggers, armour plates, deff roll

2 x (troops) meganobz z 2 palnikami i 1 bazooką
do nich wagon z 4 big shootami, red paint, riggers, armour plates, deff roll

3 x heavy wagon z killakannonem, red paint, riggers, armour plates, ard case i reinforced ram

total:1995
modele:21

Niektórzy pewnie powiedzą, że piekielnie drogie wagony, ale cóż, przy takiej ilości modeli to muszą być twarde ;)

Myślałem jeszcze nad "prawie" death skulls

Warboss na motorze

Mekaniak z SAG

13 lootasów

13 lootasów

14 lootasów

mega nobzi z 3 skorchami w wagonie

12 boyz z rokkitą, nobem z fistem i bosspolem

3 heavy wagony

coś koło 2k ;)
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

Offline Vladdi

Orki - Nowy Kodeks - Kilka zajawek
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 07, 2007, 02:39:43 pm »
Cytuj

total:1995
modele:21


Defwing ma wiecej modeli:P

Druga rozpa troche lepsza ale obie fajne.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline krawat

Orki - Nowy Kodeks - Kilka zajawek
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 07, 2007, 11:21:21 pm »
pierwsza bitwa turniejowa z orkami w moim przypadku byla na arenie '02 wieczorkiem z Vladdim. od tamtej pory ma fobie na ich punkci. teraz boje sie ich jeszcze bardziej. wystarczylo tylko popatrzec na ilosc w/w warjacji. ten kodex jest narazie przerazajacy ale to i dobrze bo zadko sie widuje zielonych na stolach  ;)
ja jeszcze czekam na 2:
demony
i mrocznych

wiecie moze kto bedzie pisal te kodexy?
ZAPINAMY

Offline MiSiU

Zzzzz.....
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 08, 2007, 10:02:29 am »
Hueh...

Jak patrzę na te rozmaitości, to mi się płakać chce nad biednym nowym C: CSM.
Tam normalnie jak w tyrkach - checklista i tylko trzeba odfajkować pozycje

 

anything