trawa

Autor Wątek: DAMNATUS  (Przeczytany 2959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Asmodean

DAMNATUS
« dnia: Lipiec 20, 2007, 10:15:30 am »
Witam!

Pewnie część z was słyszała o robionym przez niemieckich fanów filmie DAMNATUS, rozgrywajacym się w realiach naszego ukochanego WH 40.000 :) Film został ukończony. Niestety nasza wspaniała firma - GW postanowiła, że nie chce darmowej reklamy i mimo wczesniejszej zgody wstrzymała publikacje filmu. Pod poniższym adresem można składać podpisy pod petycją o dopuszczenie filmu do dystrybucji.

http://www.petitiononline.com/damnatus/petition.html

Pomóżmy DAMNATUSOWI :!:

Pozdrawiam!
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline jachu_ka

DAMNATUS
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2007, 10:19:41 am »
ehm, z ta darmowa reklama to nie do konca tak... :roll:

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Asmodean

DAMNATUS
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2007, 10:31:12 am »
czemu nie :?: o ile się orientuje, to chłopaki robili film z własnej kasy i miał być dostepny za darmo na ich stronie
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline jachu_ka

DAMNATUS
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2007, 10:34:40 am »
bo reklama nie narusza praw reklamodawcy.

jak wątek pociagniemy dalej to mnie zaraz zjedzą

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
DAMNATUS
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2007, 10:49:36 am »
Cytat: "jachu_ka"
bo reklama nie narusza praw reklamodawcy.

jak wątek pociagniemy dalej to mnie zaraz zjedzą



Eee... czemu?! ;)

Przecież ty Jachu wcale nie dyskutowałeś o tym na innym forum o nazwie Gloria Victis gdzie było Jachu vs reszta świata :lol:

Offline jachu_ka

DAMNATUS
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 20, 2007, 10:50:34 am »
taaaa, to byl moj zly, wsciekle przystojny brat blizniak jednojajowy

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Asmodean

DAMNATUS
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 20, 2007, 10:51:47 am »
oki :) wiem o co biega :) , ale przyznasz że kompletnie bez sensu ze strony GW. Tym bardziej, że przez dwa lata się z nimi dogadywali o treść napisów we wstępie filmu mówiących o prawach autorskich. Wszystko było niby w porządku a tu taka niespodzianka jak ukończyli film :( Nie kumam tego. Kto zarządza ta firmą :?: Rozumiem, że mogli by się czepiać, gdyby chłopaki chcieli czerpać jakieś zyski z dystrybucji, ale tak...
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
DAMNATUS
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 20, 2007, 10:58:22 am »
Asmodean czytaj tylko uprzedzam nie padnij ze śmiechu.

Cytat: "Don_Silvarro"
http://uk.games-workshop.com/legal/canandcant/1/

Kilka ciekawych spostrzeżeń po przeczytaniu tegoż tekstu:

- GW może mnie pozwać do sądu za wydrukowanie w punkcie xero ulotek na potrzeby turnieju, który organizuję.
- Konwersje modeli GW zawierające części z figurek innych producentów są oficjalnie nielegalne w sensie prawnym  8O
- Aby użyć na forum internetowym awatara przedstawiającego figurkę/art GW, muszę zamieścić formułkę "Picture courtesy GW Limited (c) 2007 used without permission" w każdej wiadomosci/podpisie.
- GW może mnie pozwać do sądu za wytatuowanie sobie na dupie orła imperialnego albo gwiazdy Chaosu, chyba, że zrobiłem to własnoręcznie (chociaż ciężko będzie tam sięgnąć z igłą)
- W fanzinach dot. gier GW nie mogę użyć nazwy tych gier ani nazw żadnej ze stron konfliktu  8O

Pewnie jest więcej takich kwiatków, ale mi juz ręce totalnie opadły i nie szukam.


Cytat: "Ktos_z_daleka"
To jedziemy dalej:
Cytat: "Bystrzak w dziale prawnym GW"
MAKING TERRAIN
If you simply make the terrain for yourself and you have no intention of selling it, any use of our IP in relation to your terrain will probably be okay. Do not reproduce our trademarks. However, as always, you cannot use our intellectual property in relation to a commercial activity – if you make and sell terrain, please avoid using any Games Workshop intellectual property in or in relation to that terrain. For example, do not sell it on Ebay as "Warhammer terrain," as it is not Warhammer terrain. Indeed, only Games Workshop could produce Warhammer Terrain.
No tu nawet nie trzeba myśleć. Kwiatuszek na tacy.
Cytat: "Bystrzak w dziale prawnym GW"
Create, distribute, or use any material that is not consistent with the functionality, atmosphere, and parameters of the Warhammer universe as created and owned by Games Workshop
:D :D :D A tak chciałem napisać opowiadanie "Warhammer 50.000", gdzie SM biegają w mangowych mechach, a IG to elita elity...
Cytat: "Bystrzak w dziale prawnym GW"
Please do not change our trademarks in any way (e.g., stretch or deform them)
Ups... A jak napisałem "Spejs Marines" to co?
Cytuj
We encourage fellow hobbyists to show off their painting skills by taking photos of their miniatures and putting the on the site. Please remember to correctly credit the IP - "miniature &copy; Games Workshop 2003. All rights reserved. Used without permission - model painted by xxxxxxx"
:lol: :lol: :lol: :lol: O, to mnie zabili. Będę pamiętał jak kiedyś przyjdzie mi coś wrzucać... A może zrobie sztandar do armii z tym napisem?


Stąd wynika że Asmodeanie musisz koniecznie zmienić Avatara.

Offline jachu_ka

DAMNATUS
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 20, 2007, 11:03:01 am »
Cytat: "Asmodean"
przyznasz że kompletnie bez sensu ze strony GW.


pytasz mnie o sens czegokolwiek? mnie? łół

a powazniej - moze miec to swoje jakies tam przeslanki, o ktorych nie wiemy. moze np. GW planuje sprzedac prawa do zrobienia filmu jakiejs innej firmie i wyliczyli, ze wplywy z tej sprzedazy przekrocza ewentualne wplywy z darmowej reklamy. ciezko mi okreslic przyczyne. ale skoro firma obracajaca milionami ja podjela, to znaczy, ze raczej ma do tego mocne podstawy.

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Asmodean

DAMNATUS
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 20, 2007, 11:16:33 am »
no nie wiem... czy oni mają jakies solidne podstawy jakichkolwiek decyzji ;)

Proszę, nie zmieńcie tego tematu w temat o naruszaniu praw autorskich. Miało być tylko o DAMNATUSIE :)
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline Yedli

DAMNATUS
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 20, 2007, 11:17:12 am »
Z prawnego punktu widzenia GW ma oczywiście rację. Czy z ekonomicznego/marketingowego, to już jest problem bardziej złożony.

Zważywszy na los Bloodquesta, raczej wątpie by GW miało własne poważne plany w branży filmowej. Chłopaki trochę się zachowują jak pies ogrodnika - swoją drogą jestem pewien że sami na pewno kopię dostali i film obejrzeli. A film i tak pewnie jakoś wycieknie, prędzej czy później, i GW nic na to nie poradzi. Nie za bardzo wiem czemu koniecznie chcą się bawić w taką partyzantkę, tym bardziej że są inne marki, gdzie fanfilmy kręci sie na kopy i nikomu to krzywdy nie robi.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Asmodean

DAMNATUS
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 20, 2007, 11:19:56 am »
pewnie i tak coś wycieknie :) na miejscu chłopaków od Damnatusa bym to wrzucił na kilka serwerów muła ;) Swoją drogą, z marketingowego punktu widzenia - decyzja absurdalna.
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline Yedli

DAMNATUS
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 20, 2007, 11:51:05 am »
Drobna uwaga (nie wiem czy to właściwe forum, jak ktoś chętny może podać dalej) - wśród polskich wpisów znalazłem taki komentarz:

Let'em relase this awesome film morons !!!

Jeżli ktoś musi pisać takie komentarze, to niech sobie odpuści zaznaczanie że jest z Polski, bo robi reszcie obciach. Nazywając gości kretynami na pewno nie przekonamy ich do naszych racji.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Asmodean

DAMNATUS
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 20, 2007, 01:01:35 pm »
właśnie, kulturalnie prosimy 8) nie róbmy wiochy  :evil:
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50