trawa

Autor Wątek: Prasowa ryba (8Bit i inne)  (Przeczytany 13806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Dzunga

Prasowa ryba (8Bit i inne)
« dnia: Maj 07, 2003, 12:45:40 am »
Po pierwsze, witam Forumowiczow.

Po drugie, tak sie sklada, ze procz komiksu dosc mocno orientuje sie w temacie gier. Czytuje prase, gram itp. W zwiazku z tym, mam pytanie, czy ktos z was zna serie Sledzia, drukowane na lamach min. Swiata Gier Komputerowych(kiedys): np. Fido i Mel, Hart i Kor czy Olaf_22, oraz nowsze rzeczy z Playa, np. 8BIT, czy Jojoy i Padie(niby podpisane Bobby Peru, ale dalbym sobie reke uciac, ze to Sledziu).
Niezly, w kategoriach komiksu dla dzieci jest Zefir, drukowany w MixKomiksie.
Nie jestem jakims wielkim fanem Produktu, ale uwazam, ze ten gosc ma glowe do opowiesci i dodatkowo jest calkiem plodny.
Jesli znacie te rzeczy, to prosze o kilka opini.

Pozdrawiam
azywam sie Marek, nie Mareczek

Mav82

  • Gość
Prasowa ryba (8Bit i inne)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2003, 02:53:27 pm »
sledzia pewnie wszyscy znaja, badz co badz to tworca kilku "qltowych" gdzie niegdzie komixow - jak np. fido i mel czy osiedle swoboda

komixy sledzia sa ok, wqrzaja mnie natomiast lekko jego aroganckie wypowiedzi typu: "komix xxx jest najlepszy a kto twierdzi inaczej tego nazwe c**jem" (cytat z pamieci, wiec moze byc troche przekrecony)

Offline Inszy

Prasowa ryba (8Bit i inne)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2003, 03:29:56 pm »
Bo jest gwiazdą, więc może sobie pozwolić.
Taki mamy trend - Wojewódzki, Wiśniewski,... Śledziu?
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline Macias

Prasowa ryba (8Bit i inne)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2003, 11:22:14 pm »
Inszy,czyzbys nie darzyl szacunkiem zachowania sledzia,czy jego komixow?
ja tam lubie dziela tego rybnego goscia.nie wszystkie,ale generalnie jest niele.czy to scenariuszowo,czy rysunkowo.jednakze jego aroganckosc tez mnie niewco wpienia.fakt,zrobil duzo dla polkiej sceny komixowej,ale takie zachowanie w.g mnie nieco razi

Offline Inszy

Prasowa ryba (8Bit i inne)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2003, 12:56:26 am »
Do Śledzia jako twórcy odnoszę się zawsze z pewnym dystansem, bo prace które mi się podobają a te z drugiej strony barykady dzielę mniej więcej 50/50. Do pewnej grupy mam też oczywiście stosunek obojetny :)
No i uważam, że w pewnym momencie nastąpiło przesycenie jego pracami.

Ale ja po prostu nie lubię ludzi, którzy wypowiadają się tak jak wcześniej podani przeze mnie (w tym Śledziu).
Tylko u rybnego można się zastanawiać, czy jest to jak najbardziej naturalne zachowanie z jego strony, czy też ciągle pozuje na underground'owca?
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline graves

Prasowa ryba (8Bit i inne)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2003, 08:58:04 am »
Śledziu wypowiada się tak w produkcie od pierwszego numeru. Lubię jego styl rysowania, ale nie wszystko co zrobił uważam za dobre.
Czekam na Osiedle Swoboda Seria -zobaczymy jak to wypadnie. Wg zapowiedzi to już w lipcu  :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline fjtk

Prasowa ryba (8Bit i inne)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2003, 09:29:06 am »
Cytat: "Inszy"
Bo jest gwiazdą,



Gwiazdą to jest taki Michael Jackson a Śledziu to chyba jeszcze nie bardzo.. Jeśli chodzi o jego styl to go rozumiem bo jak całe masy zblazowanych 13 latków ze stałym łączem nadają non stop jakieś krzywe teksty to jest to chyba naturalna postawa obronna jako twórcy  poza tym tworzy w ten sposób swój wizerunek który choć może się niektórym nie posobać jest wyrazisty, medialny i w być może niedalekiej przyszlości przynieść jakieś profity (a chyba o to w tym wszystkim chodzi). Poza tym  wielki szacunek dla <>< za to że robi to do czego ewidentnie go bozia stworzyła :wink:
Umysł jest jak spadachron- najlepiej działa otwarty.

Offline Macias

Prasowa ryba (8Bit i inne)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2003, 12:13:46 pm »
of koz,ze szacunek dra sledzia!!!taki "mistrz" truscinski to danwo n iczego nowego nie stworzyl ( except "piekielne wizje"),a wszyscy sie nim podniecaja.natomiast ryba robi duzo i przewaznie ciekawie.faktem jednak jest,ze wiele ludzi nie interesujacych sie kjomixami,jak im pozyczalem produkt stwierdzalo,ze:" nie no, ten sledz scenariusze nawet fajne wali,ale kiepssko rysuje...).moze cos w tym jest... ja tam styl ryby lubie,choc teraz jest on nieco w stylu ala garzy (gen13,Ninja boy),co moze sie nie wszystkim spodobac.
dla mnie dokonania ryby sa wielkie

Offline Marek Dzunga

Prasowa ryba (8Bit i inne)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2003, 05:52:55 pm »
Coz, chcialem sie dowiedziec, czy znacie rzeczy o ktorych wspominalem, a skonczylo sie na gadce o rybie, co swiadczy, ze pomimo lat gosc wciaz wywoluje emocje. I to jest takze w pewnym sensie ciekawe.

Nabylem Piekelne Wizje i jestem zadowolony w 50 %. Moim zdaniem amatorzy nie dorownali prosom. A propo Sledzia, wg mnie niezle pomyslal wybierajac najlzejsza z opowiesci, dodatkowo, rysujac ja bardzo, bardzo klasycznie.
azywam sie Marek, nie Mareczek

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Prasowa ryba (8Bit i inne)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2003, 10:38:45 am »
Sledziu ma fajne historyjki a jego sposób wypowiadania się też mi czasem nie pasi, ale Osiedle Swoboda jest ok i zobaczymy jak to wyjdzie jako seria(już w lipcu)
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline ponury_jay

Prasowa ryba (8Bit i inne)
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2003, 11:44:52 am »
Ktos na forum [P] zauwazyl ze popuarnosc <>< by znacznie wzrosla gdyby poszedl droga Cobaina :)))


(albo Elvisa)
(w sumie to i Tupac plyty wydaje mimo ze niby nie zyje)
:)

Offline Jaszcząb

Prasowa ryba (8Bit i inne)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 08, 2003, 08:53:16 pm »
Śledziu jest spoko koleżką. Na pewno nie uważa się za jakąś gwiazdę i nie wozi się z tego powodu, że jest znany w Polskim komnixowym światku. Wysłałem mu maila z prośbą o kilka porad dotyczących rysowania i w ciągu 48 godz. dostałem odpowiedź. A mógł to sobie zlać...

Offline Anonimowy Grzybiarz

8 Bit
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 23, 2006, 07:38:39 pm »
8 Bit to komiks Śledzia ukazujący sie, co miesiac w PLAY'u. Co o nim sądzicie i czy podoba się wam? Jest to drugi (po Osiedlu) najlepszy komiks Ryby. Oczywiscie moim zdaniem  :D

Offline empro

Prasowa ryba (8Bit i inne)
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 23, 2006, 08:18:38 pm »
nie kupuje Playa, nie czytam 8Bita w związku z tym :(

dzieś to można poza Playem zobaczyć, bo przyznam, że dla kilku (jest kilka ??) stron komiksu całego pisma nie kupię raczej :)

Offline P. Śledziu

Prasowa ryba (8Bit i inne)
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 24, 2006, 12:04:17 am »
Grzybiarz to jakis maniak. Dla niewtajemniczonych -> 8Bit to jednplanszówka ukazujaca się co miesiąc w Playu. Powstało do tej pory 48 odcinków. Mało kto zna a szkoda. Jak będzie 100 odcinków to się zbierze w album i wyda.
url=http://mrherring.blogspot.com]Śledziowy blog[/url]