Autor Wątek: Anime za Free  (Przeczytany 14605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mbell

Anime za Free
« dnia: Listopad 10, 2006, 11:15:43 am »
Witam
Od ponad roku na łamach forum www.animesub.info prowadzę akcję wymiany anime.
Postanowiłem umieścić informację o tej akcje także na tym forum.
Akcja prowadzona jest non profit - od Fanów dla Fanów.  

Oficjalnie dziękujemy, ale tego typu akcje tu są aukrat niedozwolone. Wilk


Pozdrawiam
mbell

gość1

  • Gość
Anime za Free
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2006, 11:23:03 am »
A co w przypadku, gdy anime jest w Polsce licencjonowane? => Oj, Dread będzie miał problem, o zrobić z tym tematem ^_=

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Anime za Free
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2006, 11:33:31 am »
Ja tam problemu nie widzę :) Temat powisi do jutra a jutro out.

EDIT: a jednak nie poleci, ponieważ widzę zapotrzebowanie na dyskusję o stronie prawnej zagadnienia. A i o moralnej również można podyskutować :)

Offline @

Anime za Free
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2006, 01:24:55 pm »
No więc mi to się widzi tak:
To jest jawna kradzież [przecież autor anime nie dał ci praw do oglądania jego własności, a ty ją sobie przywłaszczasz, no i na dodatek podajesz dalej!]
Prawo krzywo o tym pisze, tnz ja prawnikiem nie jestem, a lektura ustawy o prawach autorskich była hmm, bolesna :roll:
Według nie to jest krzywo, i pewnie nie legalnie... :?

Offline tamago

Anime za Free
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2006, 01:35:42 pm »
zgadzam sie z @ to co jest tu opisywane = nazwylejszej kradzieży i jest ot podobne do piractwa... :evil:
takie coś nie powinno istnieć...... :evil:
kradzież anime TFU!!!
co innego kradzież krwi z obcej dziewczyny (ach ten Hellsing 8)  )

Offline Ryba

Anime za Free
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2006, 01:41:18 pm »
Moim skromnym zdaniem, każdy na świecie chce zarobić, nawet Microsoft. wiec kradnąc anime lub programy, nie damy możliwości rozwoju dla firmy, ponieważ firma nie ma pieniędzy, bo wszyscy ściągali nielegalnie. Dlatego Microsoft probuje ulepszyć zabezpieczenia przeciw piractwie. Tak samo w anime, jeżeli firma nie zarobi, to nie będzie kolejnego anime  :( Taka cala prawda.

gość1

  • Gość
Anime za Free
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2006, 01:57:52 pm »
Jeśli chodzi o część anime nielicencjonowaną w Polsce, to nie ma problemu z wysyłaniem (polskie prawo jej nie chroni). Czyli wszystko anime/mangi, które nie mają oficjalnego wydawcy w Polsce, można bezkarnie pobierać z netu i się nimi wymieniać. Co innego w przypadku, kiedy ktoś posiada licencję na dystrybucję: wtedy sprawa może się w sądzie skończyć. Jeśli się mylę w pierwszej części, to niech mnie ktoś poprawi xD

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Anime za Free
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2006, 02:16:16 pm »
Cytat: "Deathscythe aka coen"
Jeśli chodzi o część anime nielicencjonowaną w Polsce, to nie ma problemu z wysyłaniem (polskie prawo jej nie chroni). Czyli wszystko anime/mangi, które nie mają oficjalnego wydawcy w Polsce, można bezkarnie pobierać z netu i się nimi wymieniać. Co innego w przypadku, kiedy ktoś posiada licencję na dystrybucję: wtedy sprawa może się w sądzie skończyć. Jeśli się mylę w pierwszej części, to niech mnie ktoś poprawi xD


Reprezentuję podobny pogląd, ale tu przydałoby się poparcie kogoś znającego się na prawie trochę lepiej od nas ;)

Z drugiej strony trudno kontrolować czym ludzie naprawdę się wymieniają.

Moim zdaniem zakaz ma bardziej naturę moralną niż prawną.

Offline Bere

Anime za Free
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 10, 2006, 02:32:33 pm »
W aspekcie moralnym to IMHO jak najbardziej w porządku jeśli anime nie jest licencjonowane w danym kraju- wydawca-frajer nie zainteresował się takim i takim regionem, niech na tym traci...  :roll:

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Anime za Free
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 10, 2006, 02:34:30 pm »
Cytat: "Beregond"
W aspekcie moralnym to IMHO jak najbardziej w porządku jeśli anime nie jest licencjonowane w danym kraju- wydawca-frajer nie zainteresował się takim i takim regionem, niech na tym traci...  :roll:


To tylko zapewnia zgodność z literą prawa. Fakt korzystania sobie czyjejś pracy bez zapłaty i zmniejszania czyiś zysków pozostaje faktem. Dla mnie nie jest to fair.

Offline Bere

Anime za Free
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 10, 2006, 02:42:59 pm »
Niby tak, ale bardziej nie fair jest odmawianie dostępu czegoś co ma spory popyt... Powinni to załatwiać jak gazety, jeśli nie mogą wysyłać egzemplarze w pewne miejsca, a popyt jakiś jest, tworzą wydania elektroniczne. Plusem jest to że koszt takiej dystrybucji jest dużo niższy.  :idea:

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Anime za Free
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2006, 02:49:07 pm »
Kpisz? Na samochody też jest duży popyt :roll:

Zawsze mi się wydawało, że anime powstaje dlatego, że się na nim zarabia. Poza tym zapominasz chyba o kosztach wytworzenia, dystrybucji, reklamy itp. Co oni niby dla Twojej przyjemności mają dokładać do tego? Nie mają obowiązku za darmo rozdawać - robią to, bo można na tym zarobić. Co stoi na przeszkodzie byś zamówił sobie tytuł z Amazon'u? Taka prawda, że nie ma co zasłaniać się brakiem dostępności.

Offline @

Anime za Free
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2006, 03:11:11 pm »
Ale ludzi taka kradzież na odległość nie rusza, nawet mojego księdza, który ma Ciwilizację crackowaną... :lol:

Producenci anime nie potrafią walczyć z piractwem, bo jeżeli mam płacić 50 zł za 3 odcinki anime [cena z empiku] to normalnie chyba znajdę tańsze chobby
 :roll:

Offline Bere

Anime za Free
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2006, 03:21:58 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Kpisz? Na samochody też jest duży popyt :roll:

Zawsze mi się wydawało, że anime powstaje dlatego, że się na nim zarabia. Poza tym zapominasz chyba o kosztach wytworzenia, dystrybucji, reklamy itp. Co oni niby dla Twojej przyjemności mają dokładać do tego? Nie mają obowiązku za darmo rozdawać - robią to, bo można na tym zarobić. Co stoi na przeszkodzie byś zamówił sobie tytuł z Amazon'u? Taka prawda, że nie ma co zasłaniać się brakiem dostępności.


Nie mówię o oddawaniu czegoś za darmo, a o odpłatnym ściąganiu. :roll: Taaa, przesyłki z zagranicy, nawet nie wiesz ile mi takich nie doszło... :roll:  Nie będzie się żaden idiota na poczcie lub urzędzie celnym moim kosztem bogacił  :evil:

Cytat: "@"
chyba znajdę tańsze chobby


Czemu nie... Idź w ślady Jana Miodka czy cuś... ;)

***

  • Gość
Anime za Free
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 10, 2006, 03:22:40 pm »
Gothic 3 - 120 zł
Space Marines Commander - 50 zł
Nosferatu: Wampir - 37 zł
Warhammer Fantasy Roleplay - 110 zł *


To może poszukaj, bo cena skandaliczna to według mnie nie jest, a przynajmniej nie odstaje od poziomu, jaki dotyczy innych hobby. O żadnych ASG nie będę wspominał, bo się Hang Man uaktywni.

* Ban dla Ryby za spamowanie- bezcenne ; )

 

anything