Autor Wątek: Stworzymy miasto-kampanie?  (Przeczytany 20611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline P_A_R_T_A_V_I_S

Stworzymy miasto-kampanie?
« dnia: Lipiec 12, 2006, 09:09:53 pm »
No więc ostatnio grając w pewną grę, której nazwy nie przytoczę, naszedł mnie pewien pomysł. Otóż polega on na tym, aby zebrać kilku ludzi i razem stworzyć miasto w którym byłaby ogromna ilość zadań, jak i wątek główny. Miasto, jak to miasto, ma wiele szczegółów, zakamarków itp. W wielu opisach miast nie znalazłem np. rozkładu miasta, imienia mieszkańca danego domu. W projekcie miasto-kampania wszystko co jest w mieście (i być może okolicy), od imienia właściciela danego budynku, przez ilość sklepów i ich zasobów, do całego rozkładu miasta. Wyzwanie ogromne, jak dla mnie nawet za duże więc nie podejmę się stanowiska "dowodzącego", ale chętnie bym pomagał przy tworzeniu. System prac mógłby wyglądać następująco:
1. Wymyślenie wątku głównego
2. Stworzenie szczegółowych danych budynków (np. jeśli to będzie sklep to od której jest czynny, jakie towary sprzedaje i  po ile itp.) które sa potrzebne do wątku głównego
3. Stworzenie wątków pobocznych
4.Stworzenie szczegółowych danych budynków które sa potrzebne do wątku pobocznego
5. Stworzenie całej reszty budynków, mieszkańców i szczegółów (wiadomo, że w zadaniach nie stworzy się wszystkich postaci)


TO JEST NARAZIE TYLKO PROPOZYCJA. CZEKAM NA WASZE OPINIE. JAK BĘDA CHĘTNI TO ZOBACZYMY CO DALEJ.
ówcie mi Part, Partavis, Party... Nie musicie P_A_R_T_A_V_I_S.

Popatrz (a najlepiej kliknij [tak, ty który to czytasz, do Ciebie też mówię ]) na mnie

Anonymous

  • Gość
Stworzymy miasto-kampanie?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2006, 10:01:09 pm »
Propozycję oceniam na 5. Pozostaje jeno zdecydować o jakim systemie mówimy.  :)

Offline korben

Stworzymy miasto-kampanie?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2006, 10:13:42 pm »
P_A_R_T_A_V_I_S, "Wy jesteście młody towarzysz, Wy nie wiecie jakie tam było werbowanie..."

Nie chcę studzić Waszego zapału, ale taki pomysł już był na łamach MiM-a. Kilkutysięcznemu gronu czytelników inwencji starczyło raptem na rynek i kilka domków...

Na forum, na którym udziela się może z 10 osób, nie wróżę temu projektowi wielkiego sukcesu.
rzekonanie to luksus tych, co stoją z boku...

Offline P_A_R_T_A_V_I_S

Stworzymy miasto-kampanie?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2006, 08:27:38 am »
Cytat: "korben"
P_A_R_T_A_V_I_S, "Wy jesteście młody towarzysz, Wy nie wiecie jakie tam było werbowanie..."


Fajny cytat :D

Cytuj
Nie chcę studzić Waszego zapału, ale taki pomysł już był na łamach MiM-a.


Nie wiedziałem, niestety

Cytuj
Kilkutysięcznemu gronu czytelników inwencji starczyło raptem na rynek i kilka domków...


No cóż, od czegoś trzeba zacząć. Rynek i kilka domków to też sukces. Exp się zbierze to następne będzie lepsze ;)

Cytuj
Na forum, na którym udziela się może z 10 osób, nie wróżę temu projektowi wielkiego sukcesu.


Trudno :( To ma być tylko zabawa.



Cytuj
Propozycję oceniam na 5.


Dzięki

Cytuj
Pozostaje jeno zdecydować o jakim systemie mówimy.


Najlepiej byłoby zrobić uniwersalne postacie. Tzw. opis słowny a MG dostosowywałby umiejętności do systemu i do poziomu drużyny. Aczkolwiek można też sprecyzować system.

P.S.
Możemy też zacząć od czegoś mniejszego. Zobaczylibyśmy jak się pracuje, ile to zajmuje itp.
ówcie mi Part, Partavis, Party... Nie musicie P_A_R_T_A_V_I_S.

Popatrz (a najlepiej kliknij [tak, ty który to czytasz, do Ciebie też mówię ]) na mnie

Offline Aver

Stworzymy miasto-kampanie?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2006, 08:28:30 am »
Cytat: "korben"
P_A_R_T_A_V_I_S, "Wy jesteście młody towarzysz, Wy nie wiecie jakie tam było werbowanie..."

Nie chcę studzić Waszego zapału, ale taki pomysł już był na łamach MiM-a. Kilkutysięcznemu gronu czytelników inwencji starczyło raptem na rynek i kilka domków...

Na forum, na którym udziela się może z 10 osób, nie wróżę temu projektowi wielkiego sukcesu.


Z całym szacunkiem dla MiM'a, ale nie dość że te pismo reprezentowało strasznie słaby poziom (od 1 do 2 fajnych artykułów na numer),a czytelnicy byli w głównej mierze zajęci besztaniem młodych graczy to jeszcze mieli kolesie ten minus że wtedy Internet nie bardzo był popularny i wszystko działo się przez pocztę, a jak wiadomo taki kontakt utrudnia prace.

Ja sam z kolegą kiedyś na wakacjach zrobiliśmy coś podobnego tylko że nie było to wielkie miasto, a małe miasteczko z terenami przyległymi - były tam wioski, kopalnie itp. Przez półtorej miecha zrobiliśmy na prawie kampanie dwa tygodnie gry dzień w dzień (A i tak jakiś 25% procent zadań nie wykonali :)) Więc do projektu ja jestem nastawiony optymistycznie i z chęcią wezmę udział.

Pozdrawiam,
Aver
 good general does not lead an army to destruction just because he knows it will follow.

The Tactica Imperium

Offline P_A_R_T_A_V_I_S

Stworzymy miasto-kampanie?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2006, 08:35:06 am »
Cytuj
Z całym szacunkiem dla MiM'a, ale nie dość że te pismo reprezentowało strasznie słaby poziom (od 1 do 2 fajnych artykułów na całe pismo),a czytelnicy byli w głównej mierze zajęci besztaniem młodych graczy to jeszcze mieli kolesie ten minus że wtedy Internet nie bardzo był popularny i wszystko działo się przez pocztę, a jak wiadomo taki kontakt utrudnia prace.


Jak już wspomniałem, jestem za młody i MiMa nie zdążyłem zbadać, więc nie będe komentował. Lecz końcówka o braku internetu i poczcie jest zupełnie bardzo dobrą kontrą na podany wcześniej argument, że "Kilkutysięcznemu gronu czytelników inwencji starczyło raptem na rynek i kilka domków... "

Cytuj
Ja sam z kolegą kiedyś na wakacjach zrobiliśmy coś podobnego tylko że nie było to wielkie miasto, a małe miasteczko z terenami przyległymi - były tam wioski, kopalnie itp. Przez półtorej miecha zrobiliśmy na prawie dwa tygodnie gry dzień w dzień (A i tak jakiś 25% procent zadań nie wykonali ) Więc do projektu ja jestem nastawiony optymistycznie i z chęcią wezmę udział


Masz zapisany gdzieś ten projekt? Chętnie bym poczytał :)
ówcie mi Part, Partavis, Party... Nie musicie P_A_R_T_A_V_I_S.

Popatrz (a najlepiej kliknij [tak, ty który to czytasz, do Ciebie też mówię ]) na mnie

Offline Aver

Stworzymy miasto-kampanie?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2006, 08:52:57 am »
Cytat: "P_A_R_T_A_V_I_S"
Masz zapisany gdzieś ten projekt? Chętnie bym poczytał :)


Mam gdzieś, ale jak już mówiłem pisałem go na wakacjach(Dla mnie wakacje, przeważnie oznaczają brak kompa). Czyli jest zapisany ręcznie w dwóch zeszytach więc teraz go nie zapodam, ale może w niedalekiej przyszłości(czytaj w te wakacje), przepiszę i udostępnię gdzieś dla potomności :D.

Pozdrawiam,
Aver
 good general does not lead an army to destruction just because he knows it will follow.

The Tactica Imperium

Offline korben

Stworzymy miasto-kampanie?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2006, 09:02:42 am »
Cytat: "P_A_R_T_A_V_I_S"
Fajny cytat :D


A z czego? :)

Cytat: "Aver"
(...) czytelnicy byli w głównej mierze zajęci besztaniem młodych graczy


Myślisz, że dzisiaj jest inaczej? Bo tu właśnie o ludzi chodzi, a ja osobiście jakiejś wielkiej rewolucji moralnej bym się nie spodziewał (bo niby i z jakiej przyczyny). MiM był jaki był, ale miał pewien prestiż, a jak widać nie za bardzo to pomogło.

W każdym razie życzę Wam powodzenia w projekcie, Młodzi Towarzysze.

Ode mnie parę rad:

1. Załóżcie stronkę, na której będziecie zbierać gotowe pomysły. Koniecznie zadbajcie o klimatyczny design - dobry klimat przyciągnie ludzi. Pomysły zbierajcie na różnych forach, nie zakładajcie swojego, jedynie reklamujcie stronę, gdzie mozna podejrzeć postęp prac.

2. Zacznijcie od czegoś mniejszego, jak np. wioska. Przy zakładanym poziomie szczegółowości roboty i tak będzie co niemiara.

No, pobeształem sobie...

DODANE:

Jeszcze dwie rady mam:

3. Nie przesadzajcie z niezwykłością. Jeśli pod co drugą chatą będą sekretne podziemia, co trzeci chłop będzie kryptonekromantą, a co czwarta babina wiedźmą, to całość szybko stanie się niewiarygodna. W MiM-owym Aldenburgu to mnie właśnie wkurzało - nawet głupie drzewo na rynku było bramą do podróży w czasie...

4. Pozostawcie trochę pola dla wyobraźni. Osobiście nie lubię, gdy autor próbuje mi wcisnąć każdy jeden detal swojego pomysłu. Z reguły sporo tych detali mi nie odpowiada i tracę zainteresowanie. Czasem lepiej pozostać na poziomie plotki: "a to syn starej Berty wstał kiedyś o północku, poszedł na brzeg jeziora i tak jak stał golusieńki wszedł do niego i się utopił. Teraz stara Berta co wieczór nosi jedzenie na brzeg i zostawia je w trzcinach..." I tyle. Niech się czytelnik domyśla, co też takiego mogło stać się z Bertowym synalkiem. Już on sobie sam domyśli takie tło tej historii, jakie mu się najbardziej podoba...
rzekonanie to luksus tych, co stoją z boku...

Offline Dabi

Stworzymy miasto-kampanie?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2006, 09:29:46 am »
MiM wcale taki zły nie był poziom tragiczny to jest w wiekszości materiałów w internecie z tamtego czasu a i teraz wiekszość w moim odczuciu to syf ale fakt faktem że umieszczenie tego miasta tworzonego tam w almanachu czyli w dziale bez systemu był strzałem w płot

Pozatym poziom akurat tego Aldenburga był marniutki

Co do tego czy miasto czy miasteczko to proponuje coś przewrotnego i w moim guście ciekawszego

Wieś + okolice z miasteczkiem oddalonym o półdnia drogi (miasteczko opisane mniej dokładnie) okolica dość dokładnie + dokładnie wieś z mieszkańcami
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline Dragon_666

Stworzymy miasto-kampanie?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 13, 2006, 11:34:05 am »
moim zdaniem ten pomysl jest na 5, i go popieram ja w to wchodze nawet jezeli sie zglosi 5/6 osob znam ludzi ktozy tez graja w takie gry tylko ze nie zagladaja na takie forum :)
waltowny sztorm, który w noc Jesiennego
Zrównania wstrząsną Wyspami, zaboboni uznali
za falę pchaną dziobem potwornego Naglfara
z Morhoggu, wiozącego armie widm
i demonów Chaosu drakkara o burtach zbudowanych z trupich paznokci

Offline Aver

Stworzymy miasto-kampanie?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2006, 11:52:26 am »
Cytat: "Dragon_666"
moim zdaniem ten pomysł jest na 5, i go popieram ja w to wchodzie nawet jeżeli sie zgłosi 5/6 osób znam ludzi którzy tez grają w takie gry tylko ze nie zaglądają na takie forum :)


Znaczy wiesz, przede wszystkim nie chodzi tu o ilość piszących, a o jakość owoców ich pracy. Bo jeśli większość tekstów będzie do bani to nawet i obszerny tekst będzie nie do przetrawienia. W sumie o ile będą to pracowite osoby to 5/6 osób starczy w zupełności. Licząc np., że każda będzie tworzyła 1 lokacje wraz z BN'ami na 2 dni to przez wakacje napiszą ok. 150 miejsc, a to jest już bardzo dużo.

No, tylko już trzeba ustalić system, do jakiego będziemy pisać. Ja proponowałbym Warhammer'a gdyż obecnie to w Polsce jest chyba najpopularniejszy. No, ale niech ktoś daje inne propozycje jak coś.

Co do stronki to ja mogę zrobić o ile ktoś wspomoże graficznie.

Pozdrawiam,
Aver
 good general does not lead an army to destruction just because he knows it will follow.

The Tactica Imperium

Offline Dragon_666

Stworzymy miasto-kampanie?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2006, 12:00:39 pm »
popieram avera Warhamer- i wszystko jasne  8)  :p
waltowny sztorm, który w noc Jesiennego
Zrównania wstrząsną Wyspami, zaboboni uznali
za falę pchaną dziobem potwornego Naglfara
z Morhoggu, wiozącego armie widm
i demonów Chaosu drakkara o burtach zbudowanych z trupich paznokci

Offline Aver

Stworzymy miasto-kampanie?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 13, 2006, 01:06:00 pm »
Jak ustali się że to Warhammer (na co wygląda) to moją propozycją by było opisanie miasteczka Averheim. Ma ono kilka fajnych zalet:

- Stolica prowincji.
- Jest niewielkie.
- Nie zostało naruszone podczas wojny.
- Przepływa przez nią ważna rzeka.
- Duża gęstość zaludnienia okolicy (Ew. lokacje poboczne - wioski itp.)


Największą zaletą jest to że zarazem jest stolicą prowincji (Daje to dużo możliwości podczas tworzenia lokacji w mieście), a przy tym jest niewielkim miasteczkiem (Opisanie go nie zajmie nam lat ;))


Pozdrawiam,
Aver
 good general does not lead an army to destruction just because he knows it will follow.

The Tactica Imperium

Offline Dragon_666

Stworzymy miasto-kampanie?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 13, 2006, 01:22:08 pm »
moze byc tylko mamy kilka malych problemow

 :arrow: po pierwsze kto wogule wchodzi w to
 :arrow:  po drugie kto zajmie sie czym
 :arrow:  po trzecie jak to wszystko napiszemy to jak to skompletowac ??
 :arrow:  po czwarte moge sie zajac postaciami w miescie
waltowny sztorm, który w noc Jesiennego
Zrównania wstrząsną Wyspami, zaboboni uznali
za falę pchaną dziobem potwornego Naglfara
z Morhoggu, wiozącego armie widm
i demonów Chaosu drakkara o burtach zbudowanych z trupich paznokci

Offline korben

Stworzymy miasto-kampanie?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 13, 2006, 01:32:32 pm »
Moje jak zwykle dobre rady:

Ad. 1. To powinien być forumowy projekt open-source, każdy wkład mile widziany. :) Odpowiedź na Twoje pytanie powinna brzmieć: każdy. Przychodzi, kiedy chce i odchodzi, kiedy chce. Żadnych zobowiązań. Próba zrobienia z zabawy obowiązku odstraszy ludzi.

Ad. 2. Osobiście nie radzę Wam ustalać jakich zakresów obowiązków. Niech każdy kto wyrazi chęć po prostu siada i spisuje swoje pomysły. Dopiero później się główcie, czy pasuje to do koncepcji.

Ad. 3. Zróbcie stronkę internetową projektu. Najlepiej z podziałem na rzeczy zaakceptowane i te czekające na rozważenie.

Ad. 4. Niech każdy pisze to, na co ma ochotę. Jeśli ktoś chce opisać stary młyn, z młynarzem, młynarzową i cennikiem usług, to niech pisze. Nie powinno być tak, że jedna osoba wymyśla postacie, a inna lokacje.
rzekonanie to luksus tych, co stoją z boku...

 

anything