trawa

Autor Wątek: Death Korps of Krieg!Nareszcie!  (Przeczytany 62042 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rempage1

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« dnia: Kwiecień 14, 2006, 12:08:43 pm »
Dlatych co czekali na modele Death Korps of Krieg dobra wiadomośc.Forge world wyda te modele wraz z IA6.link:
http://www.warseer.com/forums/showthread.php?t=31708
Co o nich myślicie? :p

Offline Dabi

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2006, 12:18:28 pm »
Parę dni temu już to widziałem wiec to nie taka nowość

Ale bardzo fajne w porównaniu do tego co ostatnio Gw wypuszcza to bardzo dobre :)

Aż się chce zbierać tą armię :razz: (bo mam nadzieję że różni się ona zasadami od normalnej IG :?)
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline rempage1

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2006, 12:32:09 pm »
Podobno ma wyjśc też jazda konna i DKorps Bombard.Zobaczymy.Ale mam obawy co do zasad bo pan Warwick ma chyba niezbyt duże pole do popisu jeśli chodzi o zasady do nowych armii.Chyba go tam stopują z góry.(np IA3-jestem zawiedziony!)

Offline trej

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2006, 01:10:45 pm »
Obawy to ja mam myslac o cenach tych figur :D

Offline Idaan

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2006, 01:43:17 pm »
A teraz powiedzcie mi, czemu GW wypuszcza w plastikach najmniej klimatyczną Gwardię (Kasztany, Cadia), w metalach tę trochę ciekawszą (Valhalla, Steel Legion), a największe rarytasy robi FW po cenach takich, że głowa mała :?: Jakby to było w plastikach, to nawet ja, Eldar bym czekał z ciekawością. A tak...
Zasady będą gwardyjskie, z nadprogramowym sprzętem (Ragnarok, Mole Mortar) opisanym w Imperial Armour VI. Przynajmniej tak mówią na Warseerze.

Offline rempage1

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2006, 03:13:32 pm »
Ceny są zaporowe w FW.Ale modelarzy mają świetnych!No ciekawe jak wyjdzie im Ragnarok(był chyba w epicu nie?).Cadianie  i Cataczanie w plastikach to tragedia.Ale to chyba wynika z technologii produkcji plastików.Mysle ze GW stawia na mniej wymagających graczyi dlatego olewają sprawe.

Offline Brat Tomasz

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2006, 05:08:41 pm »
Cytat: "Ienthill Idaan"
A teraz powiedzcie mi, czemu GW wypuszcza w plastikach najmniej klimatyczną Gwardię (Kasztany, Cadia), w metalach tę trochę ciekawszą (Valhalla, Steel Legion), a największe rarytasy robi FW po cenach takich, że głowa mała :?: .


nie uważam żeby elizjanie i DKoK byli jakimstam rarytasem. Mi osobiscie najbardziej podobaja sie figurki Cadian i dlatego ich zbieram. I uwierz mi że  nawet gdyby byli tylko z FW tez bym ich zbierał.
Proponuje więc takie pościki na przyszłośc zaczynac od skrótu IMHO.....
ww.wh40k.pl

Blood Angels 7k, IG + AC 4,5k, Deamonhunters 1,5k, Tyranids 4k, IW 3k (in progress), WE 4k (in progress), VC 2,5k (in progress)

Offline morkai

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2006, 06:04:16 pm »
Cytat: "rempage1"
Cadianie  i Cataczanie w plastikach to tragedia.Ale to chyba wynika z technologii produkcji plastików.Mysle ze GW stawia na mniej wymagających graczyi dlatego olewają sprawe.



sorki...co ty chcesz od plastikowych cadian? Catachan można by się spierać o proporcje ciała itp. ale cadian? przeciez to fantastycznie zrobiona armia  :!:

Offline Dreadorus Maximus

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2006, 07:51:21 pm »
To jest tak, że Rambo są najbardziej klasycznymi modelami ludzkimi w 40k i można z nich składać niemalże wszystko, trochę odpowiedniego malowania, odrobinka zdolności, dodatkowego ekwipunku i masz taką Gwardię jak chcesz. Z Cadianami jest podobnie, ot "zwykli chłopcy".
Po prostu chodzi o to, by z plastików można było wystawić więcej armii, niż tylko to, do czego zostały dedykowane.
Bo załóżmy, że chcesz sobie zrobić własną armię na doktrynach, przecież nie będziesz kupować Steel Legionu, czy Taliban Desert Raiders, tylko albo Ramboczanów, albo Cadianów. Wystarczy tylko ładnie pomalować.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Asmodean

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2006, 08:10:35 pm »
powiem tak : jeśli chodzi o to jak wyglądają modele, to FW ma na prawdę niezłych modelarzy, ale jakość wykonania... żendada momentami... na prawdę mogliby nie wydawać takich baboli jak niektóre modele. Np. Pirania z żtwicy jest strasznie niedokładna i bardzo trudno ją dopasować. Jak już tak sobie liczą za te figsy to mogliby chociaż się trochę postarać z jakością
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline rempage1

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2006, 08:29:28 pm »
sorki...co ty chcesz od plastikowych cadian? Catachan można by się spierać o proporcje ciała itp. ale cadian? przeciez to fantastycznie zrobiona armia  :!:[/quote]

No to kwestia gustu.Mi poprostu sie niepodobają i to nietylko moja opinia.

Offline Soulles_Being

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2006, 02:23:10 am »
O gustach sie nie rozmawia.

Osobiscie moja armie buduje z cadian i steelow a moze nawet vostroyan dorzuce.

Wszystko zalezy jak sie cos chce.

Pozdr
In the midst of genetically engineered super-beings, alien killing machines, warrior mystics, and technology that approaches sorcery in its sophistication, the Imperial Guard are mere soldiers.

'If brutal force isn't working you're not using enough!'

Offline Idaan

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2006, 10:31:25 am »
Nie mówię o proporcjach ciała tych figurek, ale o ogólnym klimacie i fluffie tych armii. Mnie tam mniej podchodzą niż DKoK, ale to rzeczywiście tylko IMHO.

Offline Soulles_Being

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2006, 03:46:53 pm »
Oryginalni Death Korps byli jedynym fluffowym regimentem jaki chcialem wystawiac.
Swietny klimat armii jaka uwielbialem, twardzi faceci ktorzy pluja stwora w twarz? i walcza do ostatniego chlopa. Przynajmniej tak bylo kiedys z ich zasadami z chapter approved raze ze swoja jazda, figsy na steelach dodatkowo dodawaly smaczku ale po obejrzeniu nowego codexu ktory czynil tamte zasady nieaktualnymi powodowal ze DKoK byli bezuzyteczni.
Zeby grac fluffowo wg nowego codexu do kazdego oddzialu doklada sie jakies 20pts zwiekszajac tylko ich koszt a nie efektywnosc. (po cholere komus brak minusow w CC za przewage liczebna skoro wytlukuja cie niemal do nogi?!, albo doplacanie 20pts do jazdy zeby miala bioniki nie mowiac juz ze te bioniki trzeba by dac wszystkim ktore nie dzialaja jak we fluffie czyli oferuja tylko smieszny Inv 6+

Reasumujac nie czarujmy sie nowi DKoK z poziomu fluffu i zasad ich wspierajacych beda taka sama pomylka jak doktryny z Codexu wystarczy popatrzec na Elysian Drop Troops kompletnie nic nie dostali nowego, lepszego poza 'bajerami' ktorych sie nie uzywa jak granatnik pod lufa 1 strzalowy na smieszne 12".

Jedynie Figsy sa git chociaz bede diabelsko drogie jak Tallaranie :)
In the midst of genetically engineered super-beings, alien killing machines, warrior mystics, and technology that approaches sorcery in its sophistication, the Imperial Guard are mere soldiers.

'If brutal force isn't working you're not using enough!'

Offline rempage1

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 16, 2006, 06:23:06 pm »
Zgadzam sie z Soulles_Being.Zasady Elysian i Tallarn mocno mnie rozczarowały.Taki np Armageddon Basilisk-Niemoge obszec sie wrazeniu że FWorld jest stopowany przez GW jeśli chodzi o zasady.