Autor Wątek: Lizardmen  (Przeczytany 6754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ermidius_

Lizardmen
« dnia: Marzec 01, 2006, 03:58:33 pm »
Hmm mam takie pytanie dlaczego nie sa dopuszczani na turnieje wedlug mnie to dyskryminacja jednej nacji. Lizaki w mordce bardzo przegiete nie sa a jak uwazacie ze sa to zawsze mozna zmienic je troche zeby byly bardzej wywazone i nadawaly sie do grania na turniejach co o tym myslicie ?


Offline Motorek

Lizardmen
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2006, 04:08:10 pm »
Wszystko zależy od organizatora turnieju, jak chce się trzymać tego co oficjalne to nie ma takiej siły żebyś zagrał lizakami na turnieju, np. na turnieju typu Bazyliszek albo Wojenny Młot raczej bym na to nie liczył , że jakakolwiek banda nieoficjalna zostanie dopuszczona. W Lublinie np. zależy wszystko od tego kto organizuje turniej, jeżeli ja organizuję to trzeba mi wcześniej dać cynk, że chce się grać taką albo inna bandą i raczej dopuszczam, tzn. dopuszczam te bandy, które opracowali ludzie z SG a nie np. Siedmiu Wędrowców albo Cyganie ze stronki NG, albo coś ze Strike to Sun czy jak ta strona się zwie tez nie przejdzie.
Co do bandy Lizardmenów to generalnie chodzi o to , że jest to banda z Lustrii czyli innego settingu, wymyślonego przez SG i dlatego jest nieoficjalna.
Pozdro ;)

Offline Wojtek_Krz

Lizardmen
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2006, 04:45:38 pm »
LIzardy to banda z settingu Lustria. Bandy z Lustrii zazwyczaj sa silniejsze poniewz setting tego wymaga( wiel losowych zdarzen itp), ale Motor to experymentujacy organizator wiec moooze. Choc przyznzam ze lizaczki sa przegięet i najbardziej sie nei nadają

Offline Motorek

Lizardmen
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2006, 04:49:44 pm »
Po pierwsze jest ciekawiej jak sie walczy z jakąs nietypową banda na turnieju, której się np. wcześniej nie spotkało, po drugie to nowe doświadczenie, a po trzecie jest trudniej i właśnie o to chodzi,  po czwarte nie lubię komuś zabraniać grać bandą którą lubi i ma do niej figurki tylko dlateog , że jest nieoficjalna.
Pozdro ;)

Offline Mistrz wałków :)

Lizardmen
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2006, 05:12:44 pm »
Tak jak chłopaki wspomnieli wszystko zalezy od organizatora.

Ja naprzykład dopuszczałem w kampani takie bandy jak Bretonia, Pit fighters, Pirats.

Lecz nad lizakami musiłbym sie długo zastanowić.
I nie chodzi tutaj o ich "przepakowanie"(przygladnełem sie tej bandzie i zadna rewelacja) ale o to ze niespecjalnie pasuja do mordheim. Zarówno klimatem jak i zasadami.
Dopuszczene takiej bandy dodatkowo wiazało by sie automatycznie z pretensjami graczy i ich prosba o dopuszczenie Miralgiano 9band ludzkich z lustri).. a to juz SA przegiete bandy i zupelnie nie nadaja sie na turniej Mordheima.
W lustri to juz co innego- pogoda bardzo ogranicza bandy strzeleckie.
Kamil. (miszczu)

Offline Kellergriss

Lizardmen
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2006, 06:35:45 pm »
No nie PANOWIE !!!

Tego to jeszcze nie było... LIZARDY W MORDHEIM!!
On tak tam pasują jak goblin jako łowca czarownic !!

Pewnie zaraz sie odezwą głosy popierające taką opcję bo niby czemu nie ....
Ale wg mnie MORDHEIM do gra bitewna gdzie dużą rolę odgrywa jednak
całe tło i jak to wielu lubi nazywać ... fluff.
I powiedzcie mi jak tam wpisać Lizardy ??

Jakoś większość band ma naprawde sensowny powód aby zaistnieć w MORDHEIM :
Ludzie mają niezły powód  - pieniądze, krucjaty itd.
wszelkie chaotyczne bandy chyba nie musze mówić.
Nawet elfy da sie tam umieścić
(shadow land to takie małe MORDHEIM, topione , najeżdzane kilkakrotnie, spostoszone i wogóle przykre w egzystencji )

A lizardy ??
hmm ... jakoś nie widzę skinków i kroxów biegających po "przedmieściach" miasta ??
bo niby po co??
pieniążki ?? artefakty ?? a może Wyrda ??
akurat to wszystko w nadmiarze mają u siebie.
nie wspomne jak sie znależli na Starym lądzie !

Wiem...na upartego można coś zawsze wymyśleć ... pytanie tylko po co??

W domowym zaciszu jak ktoś chce pobiegać Lizakami to proszę bardzo
ale na turniejach ... to chyba nie jest najlepszy pomysł.
gt;>>------------->
Elf bez rajtuzów
jest jak
krasnolud bez machiny wojennej
>>>------------->

Offline Wojtek_Krz

Lizardmen
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2006, 06:45:58 pm »
Ale po co odrazu te spięcia...   :roll:

Kolega Kretek powiedział ze MOŻE się pojawią jesli uzna to za słuszne. Jesli ktoś spróbuje nimi pograc ok, nowe doświadczenie i wogóle. Mi nie przeszkadza.

Wg. twojego rozumowania powinnismy w battlu zabronic bitw w wiekszosci  Khemri i Lizakom

Offline Ermidius_

Lizardmen
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2006, 07:08:58 pm »
Po pierwsze Lizardy nie zyja tylko w lustri ale jeszcze na poludniu na upartego wiem ze wszystko mozna wpisac w flufa ale kurde co ci przeszkadza czy grasz z ludzmi czy z jaszczuro ludzmi zawsze masz cos nowego a nie caly czas te same ograne bandy na takie same rozpy ...


Offline Wojtek_Krz

Lizardmen
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2006, 07:20:14 pm »
O jesli Lizaczki sa na południu to juz mam wytłumaczenie. Sprosza ekspedycja powiedmzy z tileii wybrałą sie na połudnei w poszukiwaniu zwierzaczków dzikich i krwawych do wielkich cyrków. Capneli troche lizakó(banda :) ) ale w miedzy czasie one w jakis sposób (tu go wstawic) wymknely sie i tak powiedzy uwolniły się około mordheim

Naciągane ;)

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Lizardmen
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2006, 09:05:16 pm »
O widzisz Wojtku, dokładnie tak wygląda fluff dla Amazonek (wersja Mordheimowa) ;).

Ermidius gra lizakami w klubie, więc nie dziwię się, że lobbuje. W kampanii nie miałem nic przeciwko temu, aby pojawiły się nieoficjalne bandy. W końcu lubi ich, ma do nich figurki itd. Nie uważam ich też za bandę przegiętą - mają parę bonusów, typu save, który można podciągnąć tanią tarczą, ale nie uważam ich za jakoś przesadnie dopakowanych.

Kłóciłbym się natomiast na płaszczyźnie fabularnej. Kolorowe jaszczury nie pasują za bardzo do Przeklętego Miasta. Nie ta bajka po prostu. Raziłoby to po prostu poczucie klimatu wielu graczy.

Offline Wojtek_Krz

Lizardmen
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2006, 09:41:14 pm »
Nie no co kto lubi ja grywam w mordheim bandami oficjalnymi i wogóle.

Przypomniało mi sie jak na groanie keidys w dziale bandu autor mówił ze w mordheim najpotężniejsza banda sa Lizardmeny :))

Offline Ermidius_

Lizardmen
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2006, 09:45:34 pm »
wedlug mnie lizaki wprowadzily by do mordki troche egzotyki , niby co ci sie nie podba ze po miesice lataja jaszczurki a mutanty , kozy inne dziwy moga ?


Offline nahar

Lizardmen
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2006, 10:28:33 pm »
Ja ta nie widzę problemu. Odrobina zachodu i masz domki (krzaczki...) do Lustrii. A tam Lizardmany całkiem pasują.

Po prostu jest to banda z określonego settingu. Tak jak np Tomb Kings.

Do tego chyba było cos w TC ze oni i Amazonki NIE MOGA uczestniczyć w walkach w Mordheim (jedynie w Lustrii).

Cóż w Mordheim to mnie osobiscie zupełnie nie pasują. Ale gdy zrobię sobie kilka piramid i trochę krzaków to własnie bede grał Lizardmenami.

Co do podpakowania. Pozornie są niezli. Po dokładnym obejrzeniu - są bandą słabą. Grając na klimat - zupełnie do bani. Grają na Power sredni (ale wtedy masz herosów skinków z Long Bowami a to juz gruba bzdura).
paweł

Offline Drachu

Lizardmen
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2006, 01:33:41 am »
Mnie jako gościa od RPGów i tak dalej strasznie zapiekłyby te jaszczury w środku Imperium. Spójrzmy prawdzie w oczy - jest kilka systemów skirmishowych na rynku, a ja wybrałem własnie Mordkę. Bo to prawdziwe oblicze Starego Świata. Decydował fluff :) Obawiam się, że widok jaszczurek by mnie zabolał. Co innego w Lustrii - tam spoko.
Ale to pikuś.

Mistrz Wałków słusznie zauważył - jeśli są Jaszczury, to czemu nie Mirgiliano? Ten sam setting. A kolesie z Mirgiliano to już banda bardzo mocna.
Lizaki były pod Lustrię pisane i to własnie do grania w Lustrii są zoptymalizowane :)

Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt - magia. Dlaczego niemal każda oficjalna magia miała jakiś słabszy czar (no może poza lesser magic), a magie nieoficjalne składają się z samych fajnych zaklęć?
To jest pies Yakuza. Wytresowany, by zabijać innych Yakuza"
Miike Takashi "Gozu"

Offline Ermidius_

Lizardmen
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 02, 2006, 08:24:48 am »
Wszystko fajnie tylok jakos nie widze turnejow mordheima w lustri ...i nie chodzi o to ze wiesz jakims wielkim porblemem jest dlamnie zlozenie oficialnej bandy ale porastu lizkami gram w battla od 8 lat i jest to moja ulubiona armia dlatego chcial bym tez pograc nia w Mordhaima . Co do Fluffa wszystko mozna naciagnac naprawde wszystko


 

anything