trawa

Autor Wątek: Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.  (Przeczytany 4869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline logan347

Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« dnia: Grudzień 22, 2005, 08:43:43 pm »
Powiedzmy ze np klocek zombich zostal zaszarzowany w tyl. Czy mozna do niego wskrzeszac modele skoro niema ich gdzie dostawic?
Vamoss Valencia !!!!!

Offline Pająk

Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2005, 08:48:01 pm »
Modele wskrzeszane możesz dostawiać z każdej strony... do boku, do przodu... jak się da...
izardmen
You are 62% Honorable, 43% Bloodthirsty, 60% Magic-minded, and 48% tactically-oriented!

Offline Christos

Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2005, 09:11:29 pm »
Nie moge sie z tym zgodzić. Dostawianie modeli po bokach zmienia całą formacje. A wyobraźmy sobie sytuacje gdy wskrzeszamy zombie na najnizszym poziomie do unitu5x4, i na D6 wyszło nam 2. Dostawienie od boku spowoduje ,że w pierwszym i drugim ranku bedzie 6 modeli a w dwóch pozostałych rankach nadal 5. Nie mozna zrobic takiej formacji.
Albo gdy te dwa modele dostawimy do przodu...i co wtedy?? Mamy pierwszy rank z dwoma modelami??? No jak???

Była kiedyś dyskusja o wskrzeszaniu gdy za unitem nie ma miejsca, bo np stpoi za nim domek. Ale nie pamiętam jak sie ta dyskusja zakończyła.
IMO sa dwie możliwości:

1) odsuwamy unit robiac miejsce dla wskrzeszonych modeli (i analogicznie w tej sytuacji odsuwamy zombie dostawiając miedzy nimi a przeciwnikiem wskrzeszone modele)

2) nie możemy wskrzeszac w takiej sytuacji.

A jak jest dokładnie? Czekam na kompetentna odpowiedz.
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Pająk

Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2005, 09:34:11 pm »
Na jednym turnieju powiedział mi tak sędzia... że możemy dowskrzeszać wzdłuż i wszeż... a było to bodajże na ostatnim gdańskim Teleporcie...
izardmen
You are 62% Honorable, 43% Bloodthirsty, 60% Magic-minded, and 48% tactically-oriented!

Offline logan347

Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2005, 09:49:36 pm »
Wybacz Pajak, ale czekam na odpowiedz kogos bardziej kompetentego w tej kwesti. Na okolo regimentu to napewno niemozna wskrzeszac i zmieniac formacje oddzialu. Sa dwie mozliwosc tak jak napisal Christos, tylko ktora jest poprawna?
Vamoss Valencia !!!!!

Offline M.T.

Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2005, 07:33:13 am »
Odsuwamy oddział przeciwnika i stawiamy wskrzeszeńców.
Jeśli nie można odsunąć - nie wskrzesza się.

Jeśli chcecie znać źródło - WD283.
Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga"
"Apeluję: nie schodźmy poniżej pewnego poziomu"
"Za górami, za lasami, za dolinami
Pobiły sie dwa skaveny sztyletami.
Hej skaveny, nie bijta sie,
Szary Prorok gdy to widzi zaraz wkurza sie!"

szafa@poznań

  • Gość
Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2005, 08:06:34 am »
a ja pamietam debate na GT 2004 bodajze - balcer&szafa, po dokladnym przestudiowaniu armybooka, stwierdzxili ze nie mozna wskrzeszac w takiej sytuacji - nigdzie nic nie ma o odsuwaniu regimentów.

podajcie prosze cytat z tego WD238 bo nie kazdy zbiera białe krasie...

Offline logan347

Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2005, 10:26:47 am »
Czekam na jednoznaczna odpowiedz jakiegos sedziego.
Vamoss Valencia !!!!!

JJ

  • Gość
Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2005, 11:01:24 am »
Cytat: "M.T."
Odsuwamy oddział przeciwnika i stawiamy wskrzeszeńców.
Jeśli nie można odsunąć - nie wskrzesza się.

Jeśli chcecie znać źródło - WD283.


Ja ci dam ruszyć swój oddział??!!!

Ręce precz - nie dam ci wskrzesić, chyba, ze dasz cytat. :badgrin:

Offline Christos

Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2005, 11:25:56 am »
Z przesuwaniem oddziału to faktycznie bez sensu, bo to przeciez jak dodatkowy ruch, a jak sie wskrzesi sporo zombiaczów to nawet spory ruch.

Czyli poki co oficjalna wersja brzmi: nie masz miejsca w ostatnim ranku na wskrzeszenie modeli to nie wskrzeszasz.
Czyli szarza od tyłu skutecznie blokuje ten czar :)
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Jankiel

  • Gość
Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2005, 11:32:47 am »
Nie blokuje. Musicie mi uwierzyc na slowo - mam tego WD przd oczami. Szkielety dodaje sie do ostatniego szeregu odsuwajac jednostke wroga. Jezeli jednostki wroga nie mozna przesunac ze wzgledu na teren, oddziały trzecie etc, przesuwa sie szkielety do przodu (nawet, jak są związane walka z obu stron). Jezeli i przod i tyl jest blokowany przez teren, oddzialy niezaangazowane w wlke ze szkieletami etc, to dopiero wtedy szkielety się marnuja.

JJ

  • Gość
Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2005, 12:56:39 pm »
Oczywiście wierzę Ci Kubo - ale napisz jeszcze jaki jest status tej wypowiedzi? Bo przecież nie fragment battle-report... :badgrin:
Ostatnio rzadko jakieś kwestie związane z zasadami były roztrzygane w WD... :roll:
283...hmm...

Offline SkaVen6

Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 23, 2005, 12:59:46 pm »
NA Snotconie miałem taką sytuacje mój smok chaosu tłukł się z wagonem Khemri od przodu, pomagały mu też furie.
Sebastian dowskrzeszał modeli, za tym regonem stał drugi wagon kawalerii ( tylko że na ukos do tego) no i tak długo jak mógł dostawić modeli nie wchodząc na tamten unit tak długo wskrzeszał, po tem przyszedł Ziemko i powiedział, że reszta się marnuje, moim zdaniem bardzo dobrze, bo miałem przesunąć kombat? tym bardziej że mo smok stał na wzgórzu, a tak by z niego już zszedł, on drugiego wagonu nie mół przesunąć bo miał taki ścick, że musiał by przesunąć pół armi...............co na to WD283?
eek & Destroy

Offline logan347

Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 23, 2005, 01:13:37 pm »
To juz zdaje sie zostalo ustalone ze jesli teren, wlasne inne modele badz modele wroga niebedace w walce z oddzialem do ktorego maja byc wskrzeszenia blokuja miejsce na, to z invokacji nic niewyjdzie. Tak przynajmniej odpisal mi JJ. chyba ze w tym Wd283 jest tez cos na ten temat.
Vamoss Valencia !!!!!

Offline SkaVen6

Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 23, 2005, 01:25:50 pm »
Czyli mam rozumiec ze gdyby z tylu tego jego wagonu stal budynek to on razem ze mna w kombacie by sie przesunal i tym samym on by mial przewage wysokosci a ja bym spadl z gorki?
eek & Destroy

 

anything