Autor Wątek: High Elves  (Przeczytany 16774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Loremaster

High Elves
« dnia: Listopad 16, 2005, 06:04:00 pm »
Założyłem ten temat ponieważ jak widzę nie ma miejsca gdzie możnaby podyskutowac o tej najbardziej finezyjnej z ras Warhammera. Tymbardziej ze bardzo, bardzo powoli nadchodzi nowy army book do Elfów Wysokich
Jeżeli myślisz że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój cień"
-Spartiaci

"Słowa są tylko cieniem czynów"
- Rzymianie

"Jeszcze jedno takie zwycięstwo i jesteśmy zgubieni"
- Pyrrus po zwycięstwie pod Asculum

Offline Lord Semi

High Elves
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2005, 06:27:40 pm »
a czy ktos moze slyszal co nowego szykuje nam GW do HE?? jakies przecieki, czy ploty???
-------------------------------"Klub Kult"-------------------------------
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

Offline Loremaster

High Elves
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2005, 06:56:15 pm »
no co Ty ?? dużo za wczesnie. Ja wiem tylko co powinni zmienic aby armia HE była bardziej grywalna nie mowie tu o przegięciu czegoś ale daniu jakieś alternatywy

1)znieść intryga - chyba najbardziej bezsensowana zasada w WFB, dodatkowo psuje mechanizm całej gry, gdyż nie po to biorę drogiego princea ktory za dobry w walce nie jest aby sie okazało ze genrałem jest mag z Ld8, no i przez tą zasade WL sa niegrywalni niestety

2)przywrócić strzelanie dóch rank - łucznicy bada wmiare opłacali jak na jedostkę za 12 punktów nie jest to jakies super przegiecie moim zdaniem tymbardziej ze ich siły ogniowej za bardzo nie poprawi ale sprawi to ze LSG stana sie bardziej użyteczni

3)zmniejszyc koszt sperarmenów - o 1-2 punkty, i dać mi opcję heavy armour ktora jest bardzo zgodna z fluffem(zbroje z mitrilu , bardzo wytrzymałe a lekkie ) wtedy bedzie sie oplacalo tych spearmenow wystwic a save w walce na 4+(tyle co prawie polowę tansi imperialni miecznicy) nie spowoduje zadnego przegiecia

4)LSG - znieść 0-1, zmieniejszyc koszt o 2 punkty, dac opcje HA wtedy bedzie to bardzo porzadna jedsotka przydaatna mocna ale droga i wrażliwa

5)Swordmasters - zmiejszyc koszt o 1 punkt albo dac killing blowa albo tak jak mieli -1 to hita przy strzelaniu, też nic specjalnego raczej nie zrobi z nich super wymiataczy napewno pozwoli pograć i poeksperymentowac

6)shadow warriors - za 1 punkt wiecej pozwolic im na wykupienie tarcz tak jak zawsze mieli zrownanie ich dramtyczne z innymi scoutami bylo bledem mopim zdaniem gdyz zabija to czesc kliamtu i odmiennosci armii :(, a za 16 punkto jeden nawet z tarcza to napewno nie jest zadne przegiecie

7)White Lions - koszt+1 punkt dac im za darmo w ekwipunku heavy armour  i jakąś zasade specjalna aby byli jak elita - np. D3 woundów ( cos sie trzyma fluffu, a użyteczność tego jest ograniczona bo przeciwko wszystkim jednsotka rank-and-file nie ma zasatosowania

8)Phenoix Guard - dac im zamiast strachu - unbrekable kapitalna zmiana jezli codzi o fluff a za 15 punktow jednotka z S4 T3 Sv5+ i zajmujaca cenne miejsca RBt nie bedzie niczym niszczacym ale bedzie ciekawa alternatywa

To moim zdaniem napewno usprawniłoby granie HE i nie ma tym nic psujacego balans gry, chociaż oczywiscie chciałbyma by w nowym podreczniku pojawiło sie wiecej honorów(szczegolnie dla wojowników ), nowa potezna (ale bez przesady) magia, jakies nowe uzyteczne przedmioty no i chciałbym aby DP dostali jakis fajny bonus do walki aby bylo widac jak walcza ze to elita i jedni z najlepszych wojnikow na Ulthuanie ale to nie jest jakas koneicznosc koniecznoscią sa rzeczy które wypunktowałem wyżej
Jeżeli myślisz że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój cień"
-Spartiaci

"Słowa są tylko cieniem czynów"
- Rzymianie

"Jeszcze jedno takie zwycięstwo i jesteśmy zgubieni"
- Pyrrus po zwycięstwie pod Asculum

Offline Breaker

High Elves
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2005, 07:21:42 pm »
ja dodam jeszcze jedno- trzeci zalogant do bolta... :p

a tak naprawde- chcialbym, zeby wiecej ludzi bralo high magic, bo uwazam ze jest naprawde fajna, i jako magia kontrolna naprawde moze skopac tylek

poza tym
- moze punkcik sily dla dragon princes, bo umowmy sie ze troche za miekko uderzaja, sa owszem szybcy i w ogole calkiem spoko, ale ja nie potrzebuje w armii kawalerii ktora wystoi szarze przeciwnika, tylko ktora polamie przeciwnika w szarzy  :p
- dopisuje sie obiema konczynami gornymi do HA dla spearmenow, stana sie fajni, bo obecnie na tle innych elfickich spearmenow wygladaj biednie
- co do white lionow- niech oni w koncu cos dostana, bo intryga powoduje calkowita bezuzytecznos tego oddzialu, te d3 woundy w 5ed wymiataly (hie hie jak ja wtedy lubilem kroxigory...  :badgrin: )
- honory w systemie kindredow WE- poza limitem na magic itemy
- koszty punktowe- sorry, ale wiekszosc rzeczy w porownaniu z DE wyglada biednie (normalnie bylo w miare rowno, ale jak wyszedl update...  :roll: ), wobec czego zmiana jest delikatnie mowiac konieczna

moze jakas mozliwosc posiadania wiekszych ilosci oddzialow 0-1 np. armia white tower? moze alternatywne opcje rospisek- armie poszczegolnych czesci ulthuanu (caledoru itp.)

przeciez ta armia istnieje od 1szej edycji, mogliby jej dodac jakies nowe oddzialy... poza tym ma bogata historie i tone fluffa, cos tam mozna wcisnac...
his place is ready to recieve the gift of the eldar

Offline Loremaster

High Elves
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2005, 07:26:00 pm »
ja skupiłem sie na tym co konieczne , inne rzeczy owszem by sie przydały i byłby bardzo mile widziane : nowe itemy, honory i szczegolnie magia(obiektywnie Hihg magic to powinien byc najsilnijeszy lore a nie jakis heaven, life czy waagh i to chyba nie tylko moje zdanie ale fluffowo tak to powinno wygladac), oczywiscie troche wiecej zasad specjalnych, i jakas nowa jednostka
Jeżeli myślisz że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój cień"
-Spartiaci

"Słowa są tylko cieniem czynów"
- Rzymianie

"Jeszcze jedno takie zwycięstwo i jesteśmy zgubieni"
- Pyrrus po zwycięstwie pod Asculum

Offline Rantor

High Elves
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2005, 10:15:54 pm »
Cytat: "Breaker"
ja dodam jeszcze jedno- trzeci zalogant do bolta... :p

a tak naprawde- chcialbym, zeby wiecej ludzi bralo high magic, bo uwazam ze jest naprawde fajna, i jako magia kontrolna naprawde moze skopac tylek

poza tym
- moze punkcik sily dla dragon princes, bo umowmy sie ze troche za miekko uderzaja, sa owszem szybcy i w ogole calkiem spoko, ale ja nie potrzebuje w armii kawalerii ktora wystoi szarze przeciwnika, tylko ktora polamie przeciwnika w szarzy  :p
- dopisuje sie obiema konczynami gornymi do HA dla spearmenow, stana sie fajni, bo obecnie na tle innych elfickich spearmenow wygladaj biednie
- co do white lionow- niech oni w koncu cos dostana, bo intryga powoduje calkowita bezuzytecznos tego oddzialu, te d3 woundy w 5ed wymiataly (hie hie jak ja wtedy lubilem kroxigory...  :badgrin: )
- honory w systemie kindredow WE- poza limitem na magic itemy
- koszty punktowe- sorry, ale wiekszosc rzeczy w porownaniu z DE wyglada biednie (normalnie bylo w miare rowno, ale jak wyszedl update...  :roll: ), wobec czego zmiana jest delikatnie mowiac konieczna

moze jakas mozliwosc posiadania wiekszych ilosci oddzialow 0-1 np. armia white tower? moze alternatywne opcje rospisek- armie poszczegolnych czesci ulthuanu (caledoru itp.)

przeciez ta armia istnieje od 1szej edycji, mogliby jej dodac jakies nowe oddzialy... poza tym ma bogata historie i tone fluffa, cos tam mozna wcisnac...
Zgadzam sie w pelni z tym ze sila 3 dla dragonsow to jest poprostu smieszne ale juz w wojnie o brode maja sile 4.... :D
zy chcesz zyc wiecznie???

Offline Krispos

High Elves
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2005, 11:19:22 pm »
Zgadzam sie ze wszystkimi wczesniej wypisanymi sugestiami zmian proponowanymi przez Loremastera do HE. Obecnie armia wysokich elfow jest najbardziej skopana pod wzgledem kompozycji armii, fluff non stop przeczy sam sobie, a zasady jednostek sa nieciekawe z czego w zasadzie wszystkie elity sa z ograniczeniem 0-1. Armia wyglada, tak jakby autor armii HE, chcial by liczne wady byly rekomnesowane wylacznie przez magie i magiczne przedmioty. Z tych powodow choc armie HE lubie, zwlaszcza za swietne wygladajace jednostki piechoty, to przy obecnym stanie armii to mam najmniejsza ochote nia grac (juz nawet ogrami chetniej bym gral chociaz jest to przeze mnie najmniej lubiana armia :) ).

Osobiscie bym dodal jeszcze:

1) White lion - w spiecialach

2) Silverzy - w specialach (to juz moje osobiste preferencje charakteru armii)

3) W corach oprocz lucznikow, LSG i wlocznikow jakas czwarta ciekawa corowa piechota.

Offline Balcer

High Elves
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2005, 11:31:51 pm »
Cytat: "Rantor"
Zgadzam sie w pelni z tym ze sila 3 dla dragonsow to jest poprostu smieszne ale juz w wojnie o brode maja sile 4.... :D[/quote]

no wlasnie to jest smieszne po wojnie o brode nagle oslabli...
zemu kobiety maja tyle pracy w domu?...
Bo spią w nocy i im sie zbiera!!

Offline Duinhir

High Elves
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2005, 11:32:59 pm »
Tak mi po glowie chodzi ta nowa jednostka, też bym bardzo chętnie widział jakąś nową piechotę, chociaż mamy już ich sporo do wyboru (jak zostaną znormalizowane to może nawet wszystkimi będzie można grać na turniejach). Jednak ja bym bardzo chciał coś a'la WE-ckie warhawki, tyle że jeźdźcy byliby na great eaglach. Dałbym to do Rarów, a same great eagle zlikwidowałbym. Oczywiście dość drodzy i oddział od 3+. Moim zdaniem ciekawy pomysł, a i fluffowo, w końcu tylko wysokie elfy ujeżdżają te wspaniałe stworzenia na Ulthuanie. Pomysł może zbyt smiały, ale ja bym chętnie wystawiał ten oddział.

Offline Cyel

High Elves
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2005, 09:12:45 am »
Oj HE pozbawione najlepszej (wzgledem punktów) wielozadaniowej jednostki w grze...nie wiem czy tak chętnie zasłaniałbyś się przed szarżami oddziałem lataczy za 180+punktów...

Offline Balcer

High Elves
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2005, 09:35:41 am »
Z HE jest problem straszny , bo nie maja tanich jednostek, Srebnekaski
owszem sa dosc szybkie ale to nie to , rydwany tez sa zbyt drogie , piechota jest slabuitka i niestey wybor w specjalach spycha ich do drugiego rzedu
cena tez mowi sama za siebie.
 Juz przegladajac kodeks nasuwa nam sie jedna mysl 4 magow.
Oczywisce powtorzylem to co jest przez pare stron :) ale nwstep jakis musi byc :):):)

Oczywisce w moich przepasnych pulkach znajduje sie niekompletna armia HE
ale caly czas brak mi koncepcji na granie tym

i klockami spermmenow :)
Lucznicy w tej armi jak dla amnie sienie spisuja , chyba ze 12 sea guard

Wracaja do Konnicy owszem zajebista sprawa na moim zdaniem mniej niz 8 to nie warto ich wystawic 5 to licza ktra nie pasuje do zadnego rostera
sa to pkt dla przeciwnika.

Jak dla mnie dwa roly i 2 heroswo na rolach moze niezle namieszac moga spokojnie zastapic niejedna kawalerie a na pewno dwa bolce

jak na razie to tyle :)
zemu kobiety maja tyle pracy w domu?...
Bo spią w nocy i im sie zbiera!!

Offline cubus

High Elves
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 17, 2005, 05:14:45 pm »
Wedlug mnie GW powinno pomyslec nad jednym - tak naprawde jedyna armia do pogrania u HE, to armia na konnicy, chariotach itp. Ewewntualnie mozna jeszcze wstawic 16 SM, ale tak naprawde tylko dla klimatu, bo taki oddzial jest drogi i traca na tym nasze szarze kawalerii.
I co?? Swordmasters i Phoenix Guard miały byc swietnymi piechotami, a nieduzo osob je dzis wystawia.
Biseksualizm? Niewątpliwie podwaja twoje szanse na sobotnią randkę"- Woody Alen

"Gdy nie wiem, co robić, to na wszelki wypadek wolę zachować się przyzwoicie" - Antoni Słonimski

Offline C4rtm4n

High Elves
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 17, 2005, 05:23:59 pm »
Silerzy musza zostac w corach, bo HE polega na ostrym defensie albo ofensie, a przy ofensie na 1000za duzo speciali nie wystawisz...Bretka ma errantow i realmow....a grajac HE musialbys zapelniac cory spearmenami ktorzy nigdy nie dojda a lucznikow po prostu sie nie wystawia.....na dwarfy czy bretke(i polowe armii wfb) sa bez uzyteczni....bo zazwyczaj armie podjazdowe sa mocne a nie ma co strzelac w klocki przeciwnika stojace na diplejmencie  :D bo to strata punktow
Pzdr

Offline C4rtm4n

High Elves
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 17, 2005, 05:26:20 pm »
akurat swordmasterami graja wszyscy na turniejach ze wzgledu na magow....naprawde sa mocni jak dobrze zagrasz;]

Offline qwer

High Elves
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 17, 2005, 06:15:45 pm »
Cytat: "C4rtm4n"
akurat swordmasterami graja wszyscy na turniejach ze wzgledu na magow....naprawde sa mocni jak dobrze zagrasz;]


to pewnie nie w 3miescie, bo tu pojawiaja sie o wiele czesiej dragoni w specjalach zamiast swordów
size=8]oczywiscie wszystko jest imho..... :-)[/size]


 

anything