Autor Wątek: [WH40K] Dark Eldarzy na 1500 made by mee(fiolass)  (Przeczytany 3555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fiolass

[WH40K] Dark Eldarzy na 1500 made by mee(fiolass)
« dnia: Wrzesień 15, 2005, 09:33:40 am »
Witam
Oszlifujcie moją rozpiske na 1500 pts

HQ1(156)
Archon+Argonizer+shadow field+ raever jetbike + Tormentor helm + hell Mask+ Plasma Granates + hywire granades(na drugi nie starczyło)
(Bedzie sie woził z oddziałem jetbików który walne w FA)
(Rozwala czołgi i elitarne typy)

HQ2(131)
Dracon+Argonizer+combat drugs+ raever jetbike + Tormentor helm + hell Mask+ Plasma Granates + hywire granades(niestety tylko 1 shadow field na armie)
(Bedzie sie woził z oddziałem jetbików który walne w FA2)
(Rozwala czołgi i elitarne typy)

FA1(120)
4*Reaver
2*Blaster
(Polowanie na jednostki z wysokim tafem i czołgi)

FA2(95)
3*Reaver
2*Blaster
(Zastosowanie jak wyżej)

Troops1(120)
10*Warior
2*Dark lance
(Tylko ostrzał)

Troops2(120)
10*Warior
2*Dark lance
(jak wyżej)

Elite1(248)
9*Wyches
1*Sucubus+Argoniser+hell mask
Blaster*2
Wszyscy mają wyches waepon i plasma granades
Raider+ scalings nets+desintegrator

(szybka walka na drugach)

Elite2(248)
9*Wyches
1*Sucubus+Argoniser+hell mask
Wszyscy mają wyches waepon i plasma granades
Blaster*2
Raider+ scalings nets+desintegrator
(exterminacja piechoty)

HS1(130)
Raveger
Disintegrator*1
Night shield*1
(Wali z daleka )

HS2(130)
Raveger
Disintegrator*1
Night shield*1
(jak wyżej)

Total:1498
nd behold, there was one among them named Kheradruakh - He Who Hunts Heads - the Decapitator. A thousand sculls lined his lair; a thousand lives ended swiftly on his blades. None where safe from the Decapitator ...

Offline sokles

[WH40K] Dark Eldarzy na 1500 made by mee(fiolass)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2005, 09:40:46 am »
DE i Powergamerstwo wzajemnie się wykluczają, więc o to się nie musisz bać...te Ravagery to z JEDNYM Desintegratorem są, bo tak piszesz a to by zdziebko dziwaczne było...poza tym nie wiem czy biki to taki dobry pomysł, troche drogie są i troche mało ich...ale ja nie spec od DE, poczekaj na Tostera lub Bartulla po fachową ocenę ;)

Offline fiolass

[WH40K] Dark Eldarzy na 1500 made by mee(fiolass)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2005, 09:43:46 am »
tak z jednym desintegratorem, a biki to dodatkowe wondy do HQ
 :lol:
(Albo tak albo przepakowany lord z incubimi na raiderze, a tego nie chce)
nd behold, there was one among them named Kheradruakh - He Who Hunts Heads - the Decapitator. A thousand sculls lined his lair; a thousand lives ended swiftly on his blades. None where safe from the Decapitator ...

Offline trej

[WH40K] Dark Eldarzy na 1500 made by mee(fiolass)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2005, 09:53:50 am »
Ja nie wiedzialem z sie da archona bez drugow wystawic  :roll:

nie wydaje mi sie zeby bajk byly najlepszym pomyslem.
ravagery - jak napisal Sokles - dziwaczne
wytche za daleko nie doleca na  tych papierowych lodkach
Ogolnie - portal by sie przydal ale zrobic safh

Offline fiolass

[WH40K] Dark Eldarzy na 1500 made by mee(fiolass)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2005, 10:04:29 am »
1.bike bo deski nie wezme
2.ravegery mają 1 bo nie chciałem dać po 3 i pozbywać sie dark lans
może jeden 3 dark lanca a drugi 3 desintegrator
3.Portal tylko jeżeli scrougy wezmea wtedy nie biore ravagerów i moge raiderom wychy dać screming jets
4.a to ża wytcze na lotkach to nie przeszkadza (na chyba że ordnance)
campowanie w lasach i wtedy 12c raider 2c wypakowanie 6c ruch k6 felt(no chyba że blastery wystrzelą) i 6c szarża = 32cale :badgrin:
nd behold, there was one among them named Kheradruakh - He Who Hunts Heads - the Decapitator. A thousand sculls lined his lair; a thousand lives ended swiftly on his blades. None where safe from the Decapitator ...

Offline chrobry

[WH40K] Dark Eldarzy na 1500 made by mee(fiolass)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2005, 10:25:42 am »
eh - z tymi 32 calami to przegioles, bo nie masz ruchu po wysiadce, no ale nadal daleko. Jak na kontre sie nada. Ale nie licz ze za daleko dojada

Of course te Ravegery powinny dobrze walic  (czytaj 3 bronie) i imho Night shieldy moga byc nieocenione

Lord bez drugow - nie rozumiem. SField+Drugi+Agoniser+Plasma - i jest juz git.

To napewno nie jest powergamerska rozpa - nie musisz sie martwic :badgrin:

Offline fiolass

[WH40K] Dark Eldarzy na 1500 made by mee(fiolass)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2005, 10:31:58 am »
1.scalings nets to daje że mają ruch(i że skimew w hth trafiany na 4+ jest)
2.i mają 2 lance i 1 desintegrator
3.Ograniczenie 100 na i ekwipunek nie pozwala mi dać drugów
jakby lord na raiderze był to bym mu drugi dał  A NIE JEST :lol:
nd behold, there was one among them named Kheradruakh - He Who Hunts Heads - the Decapitator. A thousand sculls lined his lair; a thousand lives ended swiftly on his blades. None where safe from the Decapitator ...

Offline razzit

[WH40K] Dark Eldarzy na 1500 made by mee(fiolass)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2005, 10:37:01 am »
Cytat: "fiolass"
1.bike bo deski nie wezme

Jak sam policzyłeś, archon zaczynający z Raidera ma dużo większy zasięg szarży. Reaver odejmuje mu fleeta i blokuje efekt szarży na 12" z drugów. Bo że drugi to obowiązek, to już było...
Cytat: "fiolass"
3.Portal tylko jeżeli scrougy wezmea wtedy nie biore ravagerów i moge raiderom wychy dać screming jets

A co mają Scourge do portalu? Jeśli myślisz o deepowaniu ich i w nastepnej turze otwieraniu portalu gdzieś w polu, to zapomnij - nikt normalny do tego nie dopuści. Portal na jednych warriorach i draconie. Poczytaj rozważania Bartuula i rozważania yakubu na GV.
Cytat: "fiolass"
4.a to ża wytcze na lotkach to nie przeszkadza (na chyba że ordnance) campowanie w lasach i wtedy 12c raider 2c wypakowanie 6c ruch k6 felt(no chyba że blastery wystrzelą) i 6c szarża = 32cale :badgrin:

Raider wisi nad lasem, więc można do niego cały czas strzelać. Policz sobie efekt salwy tacticala z bolców, biorąc pod uwagę zabójcze save'y Wychek. Jednym słowem: samobójstwo.
ziecku w kolebce kto łeb urwał chytrze...

Offline razzit

[WH40K] Dark Eldarzy na 1500 made by mee(fiolass)
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2005, 10:39:52 am »
Cytat: "fiolass"
1.scalings nets to daje że mają ruch(i że skimew w hth trafiany na 4+ jest)

Nie dają, przeczytaj dokładnie opis.
ziecku w kolebce kto łeb urwał chytrze...

Eman

  • Gość
[WH40K] Dark Eldarzy na 1500 made by mee(fiolass)
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2005, 12:20:58 pm »
Heyka !!!
Cytat: "fiolass"
HQ1(156)
Archon+Argonizer+shadow field+ raever jetbike + Tormentor helm + hell Mask+ Plasma Granates + hywire granades(na drugi nie starczyło)
(Bedzie sie woził z oddziałem jetbików który walne w FA)
(Rozwala czołgi i elitarne typy)

Archon bez Drugsow jest, ze tak powiem, taki sobie. Nie wspominajac juz o tym, ze jest wtedy smutnym gosciem, bez odrobiny poczucia humoru ;)
A, jak to juz Toster napisal, oddzial z ARCHONEM, ktory ma za glowny cel rozwalanie czolgow, to IMHO jakas pomylka jest  :?
A rozpiska jest raczej taka dla grzecznych dzieci a nie power gamerska  :badgrin:
Cze !!!

Offline Breaker

[WH40K] Dark Eldarzy na 1500 made by mee(fiolass)
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2005, 02:19:24 pm »
cos tam napisales ze niby nie starcza ci punktow na proszki bo masz limit 100 na wargear- owszem stary ale bron reczna (agoniser) nie liczy sie do tego limitu wiec nie gadaj

rozpa nie jest PG, no co ty- za malo w niej dark lanc, a poza tym w tej edycji trzeba sie ruszac i strzelac, bo statyczny firepower nie daje rady

a'propos tych ravagerow- w zasadzie naprawde powinienes uzbroic je 2 jedna lance i 2 desintegratory, bo one musza latac- jak nie lataja to spadaja szybciej (i tak spadaja szybko ale nie az tak...)

radze ci potestowac to na jakims stole, np. na polu ryzowym...  :badgrin:
his place is ready to recieve the gift of the eldar

Eman

  • Gość
[WH40K] Dark Eldarzy na 1500 made by mee(fiolass)
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2005, 02:47:16 pm »
Heyka !!!
Cytat: "Breaker"
a'propos tych ravagerow- w zasadzie naprawde powinienes uzbroic je 2 jedna lance i 2 desintegratory, bo one musza latac- jak nie lataja to spadaja szybciej (i tak spadaja szybko ale nie az tak...)

IMHO konfiguracja z 3 Desintegratorami daje rade - mozna walic z bursta zachowujac rozsadna predkosc - 9 strzalow z S4 AP3 to nie przelewki  :badgrin:  Nawet jak ktos siedzi w coverze.
Cze !!!

Offline Vladdi

Re: [WH40K] Dark Eldarzy na 1500 made by mee(fiolass)
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2005, 07:40:26 pm »
Cytuj
Archon+Argonizer+shadow field+ raever jetbike + Tormentor helm + hell Mask+ Plasma Granates + hywire granades(na drugi nie starczyło)


Zartujesz co? Taki wicked zart DE, tak? Bez drugow Archon to zycie bez seksu i  kobiety, nuda i bida.

Cytuj
Dracon+Argonizer+combat drugs+ raever jetbike + Tormentor helm + hell Mask+ Plasma Granates + hywire granades(niestety tylko 1 shadow field na armie)


Biki sa bidne, ale nie w stopniu warzywiastym wiec ok:)

Cytuj
Cytuj
4*Reaver
2*Blaster

FA2(95)
3*Reaver
2*Blaster
(Zastosowanie jak wyżej)


To polowanie to taki kolejny twisted zart DE, tak? Jedyna co upoluja to salwe z ciezkich bolterow i toorboboostujaco smierc:) Jako obastawa szefa ok, ale ja tam wole jak biega samopas (nawet za nimi), wtedy nie ma ryzyka niezdanego Ld.

Cytuj
Elite1(248)
9*Wyches
1*Sucubus+Argoniser+hell mask
Blaster*2
Wszyscy mają wyches waepon i plasma granades
Raider+ scalings nets+desintegrator


Nets? Pierwsze slysze;) 10 po pomylka o 5 za duzo dodatkowych woundow dla szefowej.

Cytuj
9*Wyches
1*Sucubus+Argoniser+hell mask
Wszyscy mają wyches waepon i plasma granades
Blaster*2
Raider+ scalings nets+desintegrator
(exterminacja piechoty)


"exterminacja" fajne slowo, dokladnie to zwykle czeka te wychki, pieknie to ujales. Eskterminacja to 12 strzalow z gaussa na deskach, a nie 10 wyczek w papierowym pojezdzie.

Cytuj
HS1(130)
Raveger
Disintegrator*1
Night shield*1
(Wali z daleka )

HS2(130)
Raveger
Disintegrator*1
Night shield*1
(jak wyżej)


A to co? Revki z przeceny? Jakis kryzys gospodarczy u DE ze juz na lance nie starcza;););)


pozdrawiam, armiia bardzo anty powergamerska wiec jak dodasz punkt: jestem graczem ktory wystawia slaba armie to zaglosuje, bo chyba nie sadziles ze jest mocna i wszyscy sie zachwyca jaki z ciebie pg?

pzdr

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline fiolass

[WH40K] Dark Eldarzy na 1500 made by mee(fiolass)
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2005, 10:20:28 pm »
nie taki miałem zamiar po prostu usłyszłem od kumpla że robie dark eldarów jak typowy power gamer
Nie liczy sie wygrana najważniejsza jest rozgrywka :)

A u revków pisałem za co sie płaci lance śą za darmo w standardzie to nie pisałem o nich

Widze że wydanie punktów na fast atak u DE to pomyłka :cry:

A co do webway portal to może hemanculus na jatbiku
turbo bost wkońcu daje 24 cale ruchu i nie bulisz 55 tylko 35
nd behold, there was one among them named Kheradruakh - He Who Hunts Heads - the Decapitator. A thousand sculls lined his lair; a thousand lives ended swiftly on his blades. None where safe from the Decapitator ...

Offline Bartuul

[WH40K] Dark Eldarzy na 1500 made by mee(fiolass)
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2005, 11:34:08 pm »
Archon na deske - jest liczona jako jump infantry a jump infantry szarżuje z buta - z drugami masz 24" zasięg szarży - dla mnie bomba.

Jak ofens to portal. Jak defens - to nie mam pomysłu. Nie umiem grać defensa tą armią - nawet z kontrą. Zresztą, co to za kontra która spada z bolców i walczy o cover z częścią SAFHową.

Wogóle z DE nie da sie zrobić PG bo to armia która jak ma mobilne strzelanie to takie jednorazowe, a jak zrobisz stojący SAFH to cie mobilne SAFHy rozpykają.

Motory schodzą od byle czego i nie mają kopa w CC. Ravagery za 135 - 2 disintegratory, lanca i shield.

Reszta została już napisana.
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

 

anything