Autor Wątek: Ulubiony autor  (Przeczytany 27589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sesuad-Ra

Ulubiony autor
« dnia: Maj 30, 2005, 10:51:04 pm »
Pomysł na ten temat powstał podczas czytania po raz kolejny jednej z książek mojego ulubionego autora, jakim jest David Gemmell.

Czy macie swoich "najlepszych z najlepszych" autorów, których książki kupujecie od razu w księgarni, wiedząc że się na nich nie zawiedziecie? Że będzie to czas spędzony na dobrej literaturze, a książka ta stanie na półce wśród innych dziełtego autora, i na pewno wrócicie do nich po kilku latach wiedzać że dalej będziecie zachwyceni?

Mój typ to David Gemmell  8)  Według mnie najlepszy autor Heroic Fantasy na świecie.
zczur na widocznym zdjęciu zdechł na raka :( Rest in Peace my Friend...

Offline Shadowmage

Ulubiony autor
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2005, 09:25:00 am »
Gemmell? Eh... to przeciez beztalencie masowo stosujące jedno rozwiązanie literackie :) A ja nie przepadam za heroic fantasy, choć faktycnzie, w tym nurcie prezentuje sie nadspodizewanie dobrze (choc ihmo przegrywa choćby z Feistem).

Jak rozumiem ankieta dotyczy pisarzy fantastycznych? Bo jak nie to dla mnie zdecydowanym faworytem jest Umberto Eco. Każda jego ksiażka to uczta intelektualna.

A  jeśli chodzi o fantastyę - to oczywiście ze mam grupe autorów których ksiazku kupuję niemal w ciemno. Są to na przykład Martin, Erikson, Silverber, Zelazny a wśród naszych Dukaj i Kres.
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline Szatanista

Ulubiony autor
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2005, 09:33:34 am »
pratchett i wszystko jasne.
napisalbym tolkiena ale na nowe książki już niema co liczyć więc..
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Ulubiony autor
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2005, 09:39:41 am »
Steven Erikson - osobiście nr 1 wszechczasów.

Jeśli chodzi o heroic fantasy to prawie się z Tobą zgodzę Sesuad-Ra, bo też lubię Gemmell'a, choć nie wszystkie jego książki uważam za wybitne. A jeśli chodzi o dark fantasy to oczywiśćie Karl Wagner i jego cykl o Kane. A z polskiej fantasy F.W Kres, Maja Lidia Kossakowska. A o Jacku Dukaju można by napisać oddzielny post - dla mnie najbardziej oryginalny autor jakiego czytałem. Żelezny i Faist.

Wymienionemu przez Szataniste Pratchett'owi też należałby się oddzielny temat ;)


Z cybera polecam Williama Gibsona (klasyka) i autora "Zamieci" oraz "Kryształowego wieku" (niestety nie pamiętam w tej chwili,ale wszystkie jego książki są dobre).

Nad SF musiałbym się głębiej zastanowić. Narazie przychodzi mi na myśl David Brin.

Poprawiłem komentarz, by pasował do konwencji tematu ;)

Offline mr.maras

Ulubiony autor
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2005, 09:47:28 am »
To nie jest temat o książkach, które polecamy albo które nam się podobały!!!! (Są już takie tematy, nawet sporo)
Właściwie zastanawiałem się czy go nie zdjąć. Jeżeli jednak będziemy się ograniczać do odpowiedzi na pytanie o najlepszego autora, topic zostanie.
Spalić po przeczytaniu.

Offline Sukul Ankhadu

Ulubiony autor
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2005, 09:54:36 am »
Nr 1 to Erikson, potem Martin, załapie się też Haydon... I to chyba tyle.

Offline Zamorano

Ulubiony autor
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2005, 10:36:13 am »
Jednego nie umiem wskazać. Guy Gavriel Kay, Andrzej Sapkowski, Richard Morgan, również Dukaj ( ale tu się czasem boję, że pan Jacek następną książką odjedzie w niedostępne mi rejony :)). Dodam jeszcze Martina:)
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline Sesuad-Ra

Ulubiony autor
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2005, 12:34:56 pm »
Widze że macie wielu ulubionych, jak każdy, ale ja mam swój numer 1 i jest nim Gemmell. Też uwielbiam Pratchetta, Martina i innych. Książki Gemmella mam prawie wszystkie wydane w Polsce (oprócz jednej), i wszystkie je czytałem minimum po 2 razy (wyjątkiem jest Waylander któego czytałem chyba ze 4). Dla mnie są to książi łątwe wczytaniu, z szybką akcją i naprawdę super.

Cytuj
Gemmell? Eh... to przeciez beztalencie masowo stosujące jedno rozwiązanie literackie :) A ja nie przepadam za heroic fantasy, choć faktycnzie, w tym nurcie prezentuje sie nadspodizewanie dobrze (choc ihmo przegrywa choćby z Feistem).

He he. Ale właśnie to jedno rozwiązanie literackie mi bardzo przypadło do gustu.
zczur na widocznym zdjęciu zdechł na raka :( Rest in Peace my Friend...

Offline mr.maras

Ulubiony autor
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2005, 12:54:06 pm »
Jednego autora wymienić nie sposób... Na dzień dzisiejszy w sf&f na pewno Dick, Martin, Wolfe, Zelazny oraz Sapkowski.
Spalić po przeczytaniu.

Offline Vallarr

Ulubiony autor
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2005, 12:57:43 pm »
Erikson , Weber i ........ dlugo , dlugo nic , potem Feist , Dick , Gemmell , Pilipiuk , Martin i to chyba tyle...
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Achmed

Ulubiony autor
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2005, 03:28:33 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Z cybera polecam (...) i autora "Zamieci" oraz "Kryształowego wieku"

"Diamentowego wieku" :)
 
Cytat: "Wilk Stepowy"
(niestety nie pamiętam w tej chwili,ale wszystkie jego książki są dobre)

Neal Stephenson. Znakomity autor (notabene na dniach wyjdzie piewszy tom - z trzech - "Żywego srebra", czyli pierwszej części Cyklu Barokowego - i to już zdecydowanie cyberpunk nie jest; najbliżej temu do powieści historycznej, ale nie do końca - więc ja bym go nie szufladkował jako pisarza cyberpunkowego ;) ).
size=9]Na pajęczynie wyrazów - barwy, zapachy i dotyk,
Łąki, pałace i ludzie - drżący Rzym mojej duszy -
Geometria pamięci przodków wyzbyta brzydoty,
Zwierciadło żywej harmonii diamentowych okruszyn.

- J.K.[/size]

Offline ASX76

Ulubiony autor
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2005, 06:27:54 pm »
Moi najlepsi z najlepszych to : Anna Brzezińska , G.R.R. Martin , M. Huberath , G.G. Kay i D. Simmons.

Offline no01

Ulubiony autor
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2005, 07:00:26 pm »
Hm, moja czolowka to Martin, Dick, Wolfe, Sapkowski, Zelazny, Silverberg.
atanie to sztuka, a raczej sztuczka. Dowcip polega na tym, by nauczyć się rzucać na ziemię i nie trafić w nią.

Offline Ribald

Ulubiony autor
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2005, 07:14:49 pm »
Tytuł ulubieńca odrobinkę na wyrost, z zachętą żeby poszukał w nieco innej konwencji niż aktualnie wałkowana: Terry P.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Oti

Ulubiony autor
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2005, 09:36:15 pm »
numery 1: Wolfe, Kay, Bradley (czemuż nie wymieniłeś jej, Zamorano? :))  Le Guin, Herbert, Martin, Dukaj, Brzezińska