trawa

Autor Wątek: Mechanika 40k w świecie...Star Wars?  (Przeczytany 3165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Master Of Mordor

Mechanika 40k w świecie...Star Wars?
« dnia: Maj 28, 2005, 10:41:38 am »
Doszły mnie słuchy o nowym, komercyjnym zabiegu naszego "kochanego" koncernu GW, a mianowicie podpisania licencji na wyrób figurek opartych na filmiach z serii "Gwiezdnych Wojen".

Dowiedziałem się o tym od sprzedawcy z Barda, notabene organizującego pokazy walk w wyżej wymienionym filmie, za pomocą Tauów, Necronów (jako Strom Trooperów i Robotów) oraz Elfów, jako Jedi.  :D

Mechaniką do tego systemu, który pewnie przeminie z wiatrem tak jak LOTR, ma być nasza 40k.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?
iroszima-1945r.
Czarnobyl-1986r.
Windows-2000

"For he today that sheds my blood with me shall be my battle-brother eternal"
Garść informacji o mnie

Offline Maciek Paraszczak

Mechanika 40k w świecie...Star Wars?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2005, 10:52:06 am »
Jak by mieli to zrobić, to kampania reklamowa trwała by już co najmniej od roku, a gra wyszłaby w momencie premiery "Zemsty Sithów". Tak jak było z Lotrem.
Wydaje mi się więc, że tą informację można między bajki włożyć.
espiciens post te, hominem memento te; cave, ne cadas

Offline endrju

Mechanika 40k w świecie...Star Wars?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2005, 03:14:56 pm »
To raz, a dwa, ze licencje na bitewniaka SW ma w tej chwili Wizards of the Coast (argh...) i raczej mi sie nie widzi, by Lucas jednoczesnie sprzedal prawa konkurencji.
--Stuck inside while the mind is flying---

Offline Tufzog

Re: Mechanika 40k w świecie...Star Wars?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2005, 04:05:09 pm »
Cytat: "Master Of Mordor"

Mechaniką do tego systemu, który pewnie przeminie z wiatrem tak jak LOTR, ma być nasza 40k.


Jesli Lotr przeminal jak wiatr to polecam ostatnie turnieje na ktorych jest taka sama a czasem nawet wieksza liczba graczy w lotra niz w wh40k.
dzie dwóch się kłóci tam Mitril korzysta

Gdzie diabeł nie może tam Mitril'a pośle

Offline Maciej Skowronek

Mechanika 40k w świecie...Star Wars?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2005, 07:04:47 pm »
TAk, a średnia wieku tych graczy to 10-11 lat.
To że LOTR się skończył to nie wymysł albo zgadywanie, to fakty poparte nie tylko wiadomościami ze sklepów ale wynikami GW i ich notowaniami giełdowymi (polecam stronę CNN)
Sprzedaż GW spadła o prawie 30% a akcje poleciały o blisko 50%, GW naprawdę rozgląda się za nowymi pomysłami ale o Star Wars nie słyszałem.
Więc podawanie jako dowodu turnieju z Koziej Wólki, na którym było dużo Lotrowców kontra wyniki giełdowe to ..... chyba sam wiesz co.

Aha i żeby się odciąć od Kontry gdzie to były te turnieje, to nawet Warszawa dla Angoli to Kozia Wólka  :cry:
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline Master Of Mordor

Mechanika 40k w świecie...Star Wars?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2005, 07:28:35 pm »
Należy także zauważyć, że w WH40k gra się już 4 edycję, LOTR jest stosunkowo nowy, a zainteresowani są nim głównie Ci, którzy i tak przerzucają się potem na inny system.
iroszima-1945r.
Czarnobyl-1986r.
Windows-2000

"For he today that sheds my blood with me shall be my battle-brother eternal"
Garść informacji o mnie

Offline xioze

Mechanika 40k w świecie...Star Wars?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 28, 2005, 08:39:34 pm »
Cytuj
TAk, a średnia wieku tych graczy to 10-11 lat.
To że LOTR się skończył to nie wymysł albo zgadywanie, to fakty poparte nie tylko wiadomościami ze sklepów ale wynikami GW i ich notowaniami giełdowymi (polecam stronę CNN)

A ja polecam wizyte na jakim kolwiek turnieju Lotra
Polecam tez poczytanie o mechanizmach giełdowych zanim zacznie się maklerowi mówić dlaczego spada kurs jakis akcji -
nie żebym był maklerem :P :badgrin:
Cytuj
Sprzedaż GW spadła o prawie 30% a akcje poleciały o blisko 50%, GW naprawdę rozgląda się za nowymi pomysłami ale o Star Wars nie słyszałem.
Więc podawanie jako dowodu turnieju z Koziej Wólki, na którym było dużo Lotrowców kontra wyniki giełdowe to ..... chyba sam wiesz co.


W warszawie gromadzimy średnio na lokalu około 30- paru osób na Młotku było nas 56 osób - masz jakiś turniej 40-stki o takej liczebności
około 16 graczy w lidze Mazowieckiej ma ponad 20 lat niektórzy grubo :P  

Cytuj
Należy także zauważyć, że w WH40k gra się już 4 edycję, LOTR jest stosunkowo nowy, a zainteresowani są nim głównie Ci, którzy i tak przerzucają się potem na inny system.

Jest to raczej spowodowane polityka gw która woli promować systemy autorskie a nie płacić komuś procent od każdej sprzedanej figurki jak ma to miejsce w Lotrze :idea:
Cytuj
Aha i żeby się odciąć od Kontry gdzie to były te turnieje, to nawet Warszawa dla Angoli to Kozia Wólka

a łyżka na to nie możliwe
ps kocham takie zagrania w stylu ostatniego cytatu - jak myślisz o czym one świadczą :oops:  :idea:  k...... b..... już wiem  :D  b... k......y

Eman

  • Gość
Mechanika 40k w świecie...Star Wars?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2005, 07:18:33 am »
Heyka !!!
Cytuj
W warszawie gromadzimy średnio na lokalu około 30- paru osób na Młotku było nas 56 osób - masz jakiś turniej 40-stki o takej liczebności
około 16 graczy w lidze Mazowieckiej ma ponad 20 lat niektórzy grubo :P

Niechaj nam sie LOtR jak najbardziej rozwija, jakby nie bylo bedzie to z korzyscia dla calego hobby gier bitewnych.
A o tym, czy system umarl, czy tez ma sie doskonale i lepiej niz WH40k to mysle, ze bedziemy mogli porozmawiac za jakis rok, moze dwa  :badgrin:
Cze !!!

Offline xioze

Mechanika 40k w świecie...Star Wars?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2005, 08:26:50 am »
Cytuj
A o tym, czy system umarl, czy tez ma sie doskonale i lepiej niz WH40k to mysle, ze bedziemy mogli porozmawiac za jakis rok, moze dwa  
Cze !!!
A to akurat swięte słowa
heyka :D

Offline Ermidius_

Mechanika 40k w świecie...Star Wars?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2005, 09:45:13 am »
jak to wyjdze to bede pewnie gral mialem (mam dlaej nadzje ) ze GW cso takeigo zrobi ach pogrla bymn sobie  Imperium :D


Offline Bartuul

Re: Mechanika 40k w świecie...Star Wars?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2005, 07:43:01 am »
Cytat: "Master Of Mordor"
[...] z Barda, notabene organizującego pokazy walk w wyżej wymienionym filmie, za pomocą Tauów, Necronów (jako Strom Trooperów i Robotów) [...]


Nie minal miesiac jak tam nie pracuje a juz mi pomysly podprowadzaja, ehhhh  ;)
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline krawat

Mechanika 40k w świecie...Star Wars?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2005, 12:08:15 pm »
ahh.. chcialbym sobie zagrac taka armia klonow pod dowodctwem yody i jedai counsil ;)
ZAPINAMY

Offline Manfred

Mechanika 40k w świecie...Star Wars?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 01, 2005, 01:14:33 pm »
ja myślałem żeby przy użyciu figurek wizarda nie są piękne ale są w dobrych wymiarach grać na zasadach 40stki ew. zmodyfikowanych ale taki system to już dawno mi się marzył przez GW produkowany
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline Maciej Skowronek

Mechanika 40k w świecie...Star Wars?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 02, 2005, 07:41:11 am »
Nie bardzo w to wierzę że GW zrobi taki ruch, gdyby chcieli to zrobić to zrobili by to w momencie kiedy młodzież najłatwiej w taką grę wciągnąć a nie wtedy gdy zainteresowanie opada.
Tak ruch miałby  sens zaraz po wypuszczeniu Episode I do Episode III mieli by już sporą rzeszę graczy (pewnie ze mną włącznie), a teraz kiedy seria się skończyła na sukces komercyjny chyba jest za późno (a szkoda)
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline Master Of Mordor

Re: Mechanika 40k w świecie...Star Wars?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 02, 2005, 03:30:58 pm »
Cytat: "Bartuul"
Nie minal miesiac jak tam nie pracuje a juz mi pomysly podprowadzaja, ehhhh  ;)


To ty pracowałeś we Wrocławskim Bardzie, Bartuul?
iroszima-1945r.
Czarnobyl-1986r.
Windows-2000

"For he today that sheds my blood with me shall be my battle-brother eternal"
Garść informacji o mnie