Autor Wątek: Co wybrać dalej do O&G? Help!!  (Przeczytany 7683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 5zyCh4

Co wybrać dalej do O&G? Help!!
« dnia: Maj 13, 2005, 09:45:33 am »
Mam problem... Nie wiem w jakim kierunku poprowadzić moją armie gobosków... Może mi poradzicie ;).  Na razie mam:

-2x20 Night Goblins
-6 Fanatics
-1 Goblin chariot
-2 Spear chukki
-10 Wolf Raiders'ów

Co mam robić dalej? Wiem, że muszę kupić conajmniej jednego shamana... Ale na co mam sie nastawic z tym co mam? Ofensywa czy defensywa? :?:  :?:
ozdrawiam
5zyCh4



"Lonelyness- that's the killer" ATB

www.badgerbadgerbadger.com

Offline Cyel

Co wybrać dalej do O&G? Help!!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2005, 10:10:25 am »
armia O&G to taki cudowny twór który mozna składac na mnóstwo, mnóstwo skutecznych sposobów. Figurki które posiadasz mogą być zaczątkiem naprawdę wielu skutecznych i fajnych armii, bo są zbalansowane - trochę piechoty, trochę kawalerii i maszyn.

Nie wymieniłeś w swoim spisie figurek bohaterów. Musisz mieć przynajmniej 1 - generała. Przyda się też jakiś mag, choćby do obrony magicznej.

Naprawde z tym co masz możesz iść w tylu kierunkach, ze trudno je opisac wszystkie. Musisz sam sie zastanowić jaki typ armii chcesz zbeirać a potem do niego dopasowac jednostki.

Ja bym kupił bohaterów (2 orków -generał i BSB i goblinski szaman), giganta, regiment orków, regiment zwykłych goblinów, jeszcze 1 rydwan, więcej goblinów by rozbudowac podsatwowe regimenty...ale to naprawdę tylko moje widzimisię, jedna z mnóstwa opcji...

Offline SkaVen6

Co wybrać dalej do O&G? Help!!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2005, 10:10:42 am »
Tylko offens ale musisz mieć więcej rydwanów i gigusia.
Szamanów wiadomo 4, do tego jakiś extra big boss na wilczku i gotowe............szczerze aż nudno się gra zwykłymi O&G, wkółko rydwany i gobosy, no ewentualnie speary jak ktoś chce pokazać, że w special jest coś jeszcze  :(
eek & Destroy

Offline Cyel

Co wybrać dalej do O&G? Help!!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2005, 10:13:16 am »
Cytat: "SkaVen6"
Tylko offens ale musisz mieć więcej rydwanów i gigusia.
Szamanów wiadomo 4, do tego jakiś extra big boss na wilczku i gotowe............szczerze aż nudno się gra zwykłymi O&G, wkółko rydwany i gobosy, no ewentualnie speary jak ktoś chce pokazać, że w special jest coś jeszcze  :(


Co się dziwisz jak sam doradzasz sztampowe rozwiązania ? O&G da sie grać na 1001 sposobów, tyle ze zazwyczaj sie nie chce nikomu ( z kilkoma chlubnymi wyjatkami) mysleć....

Offline Puchacz

Co wybrać dalej do O&G? Help!!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2005, 10:15:54 am »
Jak jest już temat o O&G na wierzchu to się zapytam:
Czy ktokolwiek gra squigam? Ja chciałbym grać bo mają extra modele i ogólnie fluffowo są genialne. Jeśli ktoś gra, to jak?
he Warp Team - nadchodzi zagłada!

Offline SkaVen6

Co wybrać dalej do O&G? Help!!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2005, 10:21:54 am »
Mountain troll country rozpiska jest super i lubię nią grać ale na turnieju miałem okazje aż raz jej urzyć........nie ma rydwanów, speary w rzadkich, za to gigusie w special, no i hero można na wyverne wsadzić, fasty są, boska rozpiska, no ale z końca AB więc rzadko można nią pograć, ideał na 1000 punktów.
eek & Destroy

Offline Ermidius_

Co wybrać dalej do O&G? Help!!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2005, 10:39:03 am »
Cytat: "Puchacz"
Jak jest już temat o O&G na wierzchu to się zapytam:
Czy ktokolwiek gra squigam? Ja chciałbym grać bo mają extra modele i ogólnie fluffowo są genialne. Jeśli ktoś gra, to jak?



zadko squigi widuje ale wedlug mnie sa swietne 2 atkai kazdy z sila 5 ;] swietan jednosta tylko ze sa w specialach i ludze wola wystwic chariot albo chkucke


Offline Manfred

Co wybrać dalej do O&G? Help!!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2005, 10:48:59 am »
i kawaleria robi z nich miazge :D
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline b_sk

Co wybrać dalej do O&G? Help!!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 13, 2005, 11:32:06 am »
Ja bym kupił drugi rydwan, bo wystawia się ja parami, giganta, bo ten zawsze się przyda, do tego jeszcze goblinów żeby powiększyć oddziały, bo ja swoich to zawsze tak koło 30 w oddziale mam. A potem to w orki bym zainwestował, sam mam koło 100 piechotnych zwykłych, ze 30 staroedycyjnych blacków i nie narzekam. A no i chukki, ze dwie mieć powinieneś, sam mam 4, co prawda nigdy tylu nie wystawiłem, ale mam. :D. Savegami nie grałem, ale na pewno też są ciekawi (niestety drodzy, chociaż i tak nie tak jak nowe blacki).
Generalnie masz wielki wybór, ale to co powinieneś mieć to drugi rydwan, dwie chukki, i giganta, bo to się u O&G zawsze przydaje.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline swieta_barbara

Co wybrać dalej do O&G? Help!!
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2005, 11:51:40 am »
Cytat: "SkaVen6"
Mountain troll country rozpiska jest super i lubię nią grać ale na turnieju miałem okazje aż raz jej urzyć........nie ma rydwanów, speary w rzadkich, za to gigusie w special, no i hero można na wyverne wsadzić, fasty są, boska rozpiska, no ale z końca AB więc rzadko można nią pograć, ideał na 1000 punktów.


nie ma fastow, chyba, ze masz cos fajniejszego niz to co powszechnie znane w kwestii ab.

a co do armii:

przede wszystkim 2 rydwan - w jednym slocie special wystawiasz 2 sztuki, wiec zawsze warto go miec. przydalby ci sie gigant, bo to taka swinia, ktorej wszyscy sie boja, wiec wlasciwie sie zawsze splaca - albo sciaga ogien, albo cos zje, w kazdym razie jest fajny. no i bohaterzy. ja bym nie bral goblinskich szamanow, bo orkowi maja ladniejsze gigurki i nie biora paniki od goblinow, czyli tych tam twoich wilkow, night goblinow itp, a zapewniam, ze beda uciekac az milo. no a potem proxuj i probuj co ci sie podoba.

squigi sa nedzne niewiarygodnie. 14 punktow od sztuki, 5 ld, totalnie nieprzewidywalne, powolne, niemanewrowe. na 2 turnieje je zabralem: kiedys na bazyliszka (regiment z 12 squigami+4 squig hopperami) i na parowke - za kazdym razem zawiodly. jedyne mozliwe zastosowanie jaie dla nich widze, to grac rozpiska max magiczna i liczyc na wylosowanie waaagh! albo hand of gork - a oprocz wyloswania trzeba jeszcze je rzucic. bez tego squigi sa beznadziejne. mam na sprzedaz :]
Jeźdźcy Hardkoru jada do oporu!

Offline Bromus

Co wybrać dalej do O&G? Help!!
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2005, 12:10:58 pm »
squigi mają ciekawe zastosowanie w armii defensywnej.....wystawiasz taki ładny klocuszek naprzeciw najsilniejszych ofensywnych jednostek wroga...i idziesz..idziesz...i jak on cie szarzuje dajesz flee!....koleś musi sie potem troszke przebijać przez porozrzucane squigi a ty robisz co chcesz  :)
Kiedy mysle, że to koniec mam przeczucie, że to jeszcze nie jest koniec"

Offline bless

Co wybrać dalej do O&G? Help!!
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 13, 2005, 12:14:17 pm »
Cytat: "Bromus"
squigi mają ciekawe zastosowanie w armii defensywnej.....wystawiasz taki ładny klocuszek naprzeciw najsilniejszych ofensywnych jednostek wroga...i idziesz..idziesz...i jak on cie szarzuje dajesz flee!....koleś musi sie potem troszke przebijać przez porozrzucane squigi a ty robisz co chcesz  :)


Czyli tzw. "Squig bomb"? Smieszne, ale kompletnie nieoplacalne. Za droga jest taka bomba...  :?
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

Offline swieta_barbara

Co wybrać dalej do O&G? Help!!
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 13, 2005, 12:16:12 pm »
Cytat: "Bromus"
squigi mają ciekawe zastosowanie w armii defensywnej.....wystawiasz taki ładny klocuszek naprzeciw najsilniejszych ofensywnych jednostek wroga...i idziesz..idziesz...i jak on cie szarzuje dajesz flee!....koleś musi sie potem troszke przebijać przez porozrzucane squigi a ty robisz co chcesz  :)


aha, zwlaszcza jak w overrunie sie wbija na kolejnego squiga i nie mozna na niego rzucac czarow ani strzelac. genialne po prostu. i jeszcze te overruny! genius!
Jeźdźcy Hardkoru jada do oporu!

Offline 5zyCh4

dziex :)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 13, 2005, 12:48:05 pm »
Aha. Dzięki. :D  Podsumowójąc przyda mi sie jeszcze jeden rydwan, wiecej goboskow, bohater, szamani-conamniej dwoch tak? A gigant to obowiązek   :)   A co sądzicie o Doom Diverze? Jak gram na ok. 1000 pkt to potrzebne mi beda az trzy regimenty gobosow?
ozdrawiam
5zyCh4



"Lonelyness- that's the killer" ATB

www.badgerbadgerbadger.com

Offline Cyel

Co wybrać dalej do O&G? Help!!
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 13, 2005, 12:50:47 pm »
A co Ci szkodzą...tanie są. I lepiej większe -co najmniej 24 w regimencie.

Gigant dobry jest i tyle. ja go cenie za to, ze ejst przewidywalny, nie wykręci raczej głupiego numeru z oblaniem byle testu psychologii czy animozji, jak to bywa z resztą armii...

Doom Diver też jest ok, ale dośc losowy, i zabiera slot Rare. Więc Doom Divera zostaw lepiej jako ewentualny drugi rare na 2000pts. Ackolwiek jest to oczywiście tylko opinia - a nuż Doom Diver sprawdzi sie własnie Tobie...

 

anything