Autor Wątek: Pytanie od Sędziów - Mierzenie LOS - jak ma być?  (Przeczytany 18084 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Barbarossa

  • Gość
Pytanie od Sędziów - Mierzenie LOS - jak ma być?
« dnia: Kwiecień 28, 2005, 07:28:40 pm »
Witam,

Lista Sędziowska powinna załatwić ten drobny problem - tj. kiedy dokładnie można mierzyć sobie Line of Sight w trakcie bitwy.

Rulebook nie wspomina zbyt wiele o tym problemie, a załatwić by się przydało, bo już parę drobnych kłótni było. Stwierdzilismy, że najrozsądniej będzie popytać się trochę graczy o zdanie w tej kwestii - skoro rulebook nie precyzuje, to grajmy tak, jak chce grać większość.
Proszę - zaznaczcie w ankiecie tą opcję, na którą "gracie" - po prostu chcemy wiedzieć, co się przyjęło.

Jest kilka opcji, z którymi się zetknąłem - osobiście uważam, że albo 1), albo 2), ale liczy się wasze zdanie:

1) Zawsze można mierzyć line of sight swoich i wrogich regimentów - np. przyłożyć do dwóch regimentów wroga odpowiednio złożone karteczki, a następnie zaparkować smoka tak, by regimenty te go nie widziały.

2) Mierzyć LOS można tylko bezpośrednio przed deklaracją szarży lub deklaracja strzelania - żeby sprawdzić, czy szarża/salwa jest w ogóle możliwa.

3) Mierzyć LOS można dopiero po deklaracjach szarż/strzału

4) Mierzyć LOS można tylko dla swoich regimentów, nie dla wroga

Offline b_sk

Pytanie od Sędziów - Mierzenie LOS - jak ma być?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2005, 07:45:16 pm »
Wg. mnie na pewno nie 3 bo to nie ma sensu, natomiast co do reszty to przychylałbym się do opcji, numer 1, bo ogranicza to liczbę bezsensownych sporów i kłótni. Nie będzie kwiatków typu "ta karteczka to jest krzywo zgięta", "a wogóle to nie dokładasz jej równo bo jest movement tray". itp.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Vallarr

Pytanie od Sędziów - Mierzenie LOS - jak ma być?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2005, 07:53:39 pm »
zdecydowanie pierwsza opcja...
nigdy sie nikt nie czepnal :)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline raf

Pytanie od Sędziów - Mierzenie LOS - jak ma być?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2005, 08:02:35 pm »
Nigdzie nie jest powiedziane że gracz nie może zmierzyć LoS-u więc nie widzę problemu. Sam często robie tak, że wskazuje miejsce gdzie np. zamierzam wylądować gryfem i pytam się przeciwnika czy jak stanę w tym miejscu to będzie mnie widział czy nie. Wtedy najczęściej on sam przykłada kątówkę i uzgadniamy. Zazwyczaj odnywa się to bez zgrzytów.

Offline SoCiu

Pytanie od Sędziów - Mierzenie LOS - jak ma być?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2005, 08:14:43 pm »
Dokładnie dzięki temu jest mniej sporów.Lepiej zawsze się dogadać z LOS niż potem pluć sobie w brodę i wołać sędziego :lol:
ww.s.p.glt.pl

Offline Kołata

Pytanie od Sędziów - Mierzenie LOS - jak ma być?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2005, 08:15:50 pm »
Nr 1 zdecydowanie!
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline _Młody_

Pytanie od Sędziów - Mierzenie LOS - jak ma być?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2005, 08:16:09 pm »
Ja zagłosowałem za pierwsza opcja
Zawsze tak gramy i nikt sie nie czepia
wyglada to mniej wiecej tak :
-ustawiam go tak zeby ten oddział widział
-aha, no dobra
I bez zadnych sprzeczek  :D
ozdro
Młody

Nec Hercules contre Szczures

Offline KOOBA.84

Pytanie od Sędziów - Mierzenie LOS - jak ma być?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2005, 08:20:23 pm »
Szkoła poznańska jest zupelnie innego zdania - WFB to gra "odgadywania": zgadujemy czy szarza dojdzie, czy mja zasieg bronie strzeleckie i czary, guessujemy katapult i armat. I nagle LOS, ktory mozna sobie po prostu po lamersku zawsze sprawdzic. Troch sie to nie trzyma kupy.

Imo LOS mozna zmierzyc tylkowtedy gdy zachodzi watpliwosc co do tego czy np. mozna szarzowac. Gracze umawiaja sie wtedy na zasadzi "jesli widze ten oddzial to szarzuje" lub "jesli widze ten to go szarzuje, a jesli nie to tamten", nastepnie sprawdzaja los i dokonuja posuniec - tak samo w innych wypadkach.
iech zyje krol!


Offline Demonstenes

Pytanie od Sędziów - Mierzenie LOS - jak ma być?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2005, 08:30:33 pm »
Mi sie podoba opcja z mierzeniem tylko swoich jednostek. Dlaczego ? Po prostu - WFB jest gra w ktorej sprawne oko jest bardzo pomocne - czasem te male pomylki w ustawieniu moga miec kluczowe znaczenie. Poza tym za chamskie uwazam np. podlatywanie smokiem o 0,00001 mm od lini LOS i twierdzenie, ze tego smoka sie nie widzi... A tak to zawsze bylo by ryzyko..
PZDR

Offline raf

Pytanie od Sędziów - Mierzenie LOS - jak ma być?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 28, 2005, 08:31:42 pm »
Lubie Poznań ale ta szkoła troche nadinterpretuje: rulebook wyraźnie wskazuje sytuacje w których należy szacować odległości, zasięg itp. i tego się trzymajmy. Los nie nalezy do katalogu tych czynności.

Offline Marcin Galoch

Pytanie od Sędziów - Mierzenie LOS - jak ma być?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 28, 2005, 08:34:38 pm »
Sprawdzanie LOS po deklaracji szarz jest troche nie tak, bo deklarowac szarze mozna na cos, co sie widzi.
W dodatku deklarowanie szarzy na cos, czego nie widac, podpada pod deklarowanie nieprawdopodobnych szarz.
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline QUASSIMODO

Pytanie od Sędziów - Mierzenie LOS - jak ma być?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 28, 2005, 08:37:20 pm »
ja jestem zdania ze opcja 2)
zawsze jest ten dreszczyk emocji poza tym jak gracz jest dobry to widzi kiedy jest bok a kiedy jeszcze strefa przednia
mierzyc mozna tylko w czasie szarzy zeby sprawdzic czy wogole sie widzi lub tez czy mozliwe jest dostawienie(bo do ktorejs ze stref nie mozna sie dostawic)
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline IkitClaw

Pytanie od Sędziów - Mierzenie LOS - jak ma być?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 28, 2005, 08:48:47 pm »
Jestem za opcjami 2 i 4. Wydajami sie bardziej sensowne i "realistyczne" (jeśli tego łśowa można użyć w odniesieniu do WFB...)

Offline Christos

Pytanie od Sędziów - Mierzenie LOS - jak ma być?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 28, 2005, 08:57:30 pm »
Niepotrzebnie kombinujecie!!! Zawsze i w kazdym momencie mozna sprawdzic co jednostka widzi w danej chwili. Nie będę przytaczał tu logiki bo wiem że nie zawsze idzie ona w parze z grą.
Tak czy siak zawsze tak sie grało i nie widze powodu żeby to zmieniać.
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Cyel

Pytanie od Sędziów - Mierzenie LOS - jak ma być?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 28, 2005, 08:58:57 pm »
Cytat: "KOOBA.84"
Szkoła poznańska jest zupelnie innego zdania - WFB to gra "odgadywania": zgadujemy czy szarza dojdzie, czy mja zasieg bronie strzeleckie i czary, guessujemy katapult i armat. I nagle LOS, ktory mozna sobie po prostu po lamersku zawsze sprawdzic. Troch sie to nie trzyma kupy.

Imo LOS mozna zmierzyc tylkowtedy gdy zachodzi watpliwosc co do tego czy np. mozna szarzowac. Gracze umawiaja sie wtedy na zasadzi "jesli widze ten oddzial to szarzuje" lub "jesli widze ten to go szarzuje, a jesli nie to tamten", nastepnie sprawdzaja los i dokonuja posuniec - tak samo w innych wypadkach.


To dobra opcja IMO, juz się zastanawiałem nad tym kiedyś...

Nie widze powodu by LOS mógł byc sprawdzany gdy reszta akcji w grze odbywa się "na oko".

 

anything