trawa

Autor Wątek: Gry na podstawie komiksów.  (Przeczytany 5157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Gry na podstawie komiksów.
« dnia: Kwiecień 06, 2013, 03:24:45 pm »
Jak w temacie. Jakie są Waszym zdaniem najlepsze gry na podstawie komiksów i dlaczego?

Offline Dreadnought

Odp: Gry na podstawie komiksów.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2013, 04:11:14 pm »
Alien versus Predator 2 (2001 rok) - za trzy różne kampanie z odmiennym gameplayem, dobre odwzorowanie postaci, dośc ciekawą historie jak na shooter, wysoką grywalność. Ta gra jest lepsza niż najnowszy Alien(colonial marine) będący 12 lat młodszy...


Za to najgorsza gra na podstawie komiksu to NES Games - Captain America and The Avengers (Part 1/3) Captain America and the avengers, kupiłem ją w 1997 roku na popularne wówczas "konsole na kardridże" (podróbki pegasusa). 2 plansz się nie dało przejść, w kółko ginąłem a starałem się jak głupi bo byłem fanem Marvela. Szybciutko ją wymieniłem (gry wówczas kupowało się na targu kosztowały 30zł , 15zł przy wymianie). Konsola z 2 padami kosztowała 70zł to były czasy !!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 04:22:44 pm wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Macias

Odp: Gry na podstawie komiksów.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2013, 04:53:26 pm »
Za to najgorsza gra na podstawie komiksu to "Captain America and Avengers".
Genialna rzecz, pewnie niejeden pad zdechł w trakcie napinania w ten faktycznie ciężki tytuł. Kilka lat temu zassałem roma i bez opcji quick save/quick load nie zaszedłbym specjalnie daleko.

Offline maximumcarnage

Odp: Gry na podstawie komiksów.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2013, 05:00:11 pm »



Captain America and the avengers, kupiłem ją w 1997 roku na popularne wówczas "konsole na kardridże" (podróbki pegasusa). 2 plansz się nie dało przejść, w kółko ginąłem a starałem się jak głupi bo byłem fanem Marvela. Szybciutko ją wymieniłem (gry wówczas kupowało się na targu kosztowały 30zł , 15zł przy wymianie). Konsola z 2 padami kosztowała 70zł to były czasy !!!

Miałem tak samo. Też grałem w nią na Pegasusie (z tym że kupiłem ją za 15 złotych, a konsolę na targu za 50, więc nieźle przepłaciłeś :smile: ). Ale że była zła, to bym nie powiedział. W singlu naprawdę było trudno, tym bardziej że lokacje były dosyć podobne i często trzeba było łazić po planszy tam i z powrotem. Multiplayer dawał jednak dużo frajdy. Pamiętam, że z kumplami po szkole graliśmy w to długimi godzinami. Największą porażką to były pady. Średnio co 2-3 miesiące jeden przestawał kontaktować ze względu na przetarcia na stykach. 

Offline freshmaker

Odp: Gry na podstawie komiksów.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2013, 05:00:25 pm »
w sumie chyba łatwiej jest wymienić dobre gry na podstawie komiksów, bo większość to niestety słabicho.

na ps3 zdecydowanie fantastyczne gry to batman arkham asylum i arkham city, ale tych chyba nie trzeba nikomu reklamować. ze słabszych to na pewno tintin - skonczylem te gre tylko ze wzgledu na sentyment do komiksu.

aliens vs predator na ps3 tez niezly - ale głównie multiplayer. kampania wiała nudą.

z rzeczy wcześniejszych na sega mega drive to zdecydowanie punisher (z nickem furym dla drugiego playera), maximum carnage i x-men 2.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Piotruposz

Odp: Gry na podstawie komiksów.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2013, 05:09:13 pm »
Ja dobrze wspominam psx-owe X-Men Mutant Academy 2:
X-Men Mutant Academy 2 (PS1)

Offline pioma10

Odp: Gry na podstawie komiksów.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2013, 05:11:13 pm »
Ja grałem (i to całkiem niedawno) w: "Blake and Mortimer - The Curse of the Thirty Denarii". Chociaż to nawet chyba trudno nazwać grą...

Offline maximumcarnage

Odp: Gry na podstawie komiksów.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2013, 05:14:00 pm »
Pamiętam, że na Pegasusie grałem jeszcze w ,,Punishera". Fajna rzecz, chyba mój pierwszy FPS.
A jeszcze wcześniej grywałem na moim pierwszym kompie, czyli Commodore 64 w ,,Usagi Yojimbo". 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 05:31:38 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline Hollow

Odp: Gry na podstawie komiksów.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2013, 05:56:00 pm »
Dla mnie najlepszą grą na podstawie komiksu jest X-men Legends II 

http://www.youtube.com/watch?v=9h1fmChQWog

Całkiem fajny action RPG na PC. Sporo postaci z komiksów, z unikalnymi atakami, każda z nich ma co najmniej 3 stroje do wyboru.
Szkoda, że na PC wyszła tylko druga część.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Gry na podstawie komiksów.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2013, 06:09:29 pm »
Zdecydowanie oba batmany, czyli Batman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City. To po prostu gry, w które trzeba zagrać i nie ma bata. Klimat wycieka każdym możliwym pikselem. Fabuła rewelacyjna, no i Mark Hamill jako Joker.

Recenzję Arkham Asylum możecie przeczytać tutaj, a reckę Arkham City tutaj.

Całkiem fajne jest też Marvel Ultimate Alliance 2 (recka tutaj), choć nie jestem pewien, czy wyszło na PC.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gry na podstawie komiksów.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2013, 06:22:51 pm »
Było też GITS na PSP. Nie wiem jak wypadło, bo nie grałem. Miał ktoś przyjemność/nieprzyjemność pośmigać na konsoli Major Motoko?

ghost in the shell psp
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline vision2001

Odp: Gry na podstawie komiksów.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2013, 12:35:45 pm »
Grand Banda bo chyba jeszcze tego nie było :wink: 


A dlaczego?
Bo Grand Banda!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline LouCyphere

Odp: Gry na podstawie komiksów.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2013, 03:02:50 pm »
Batman AA i AC to faktycznie klasa sama w sobie. Takich perełek z tej półki jest jednak mało. Pamiętam, że dawno temu grałem w Hellboya, ale jakoś nie zapadł mi szczególnie w pamięć. Hulka natomiast (ten starszy wydany chyba po pierwszym filmie) bardzo fajnie wspominam. Niezła demolka i fajne combosy  :biggrin:

ramirez82

  • Gość
Odp: Gry na podstawie komiksów.
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 09, 2013, 08:11:47 pm »
Grywa ktoś w Injustice na PS3? Może się zmierzymy? :cool:
A tym którzy nie grają, polecam Injustice - to najnowsza nawalanka twórców ostatniego Mortala. Mortal Kombat i tego typu gry to zdecydowanie nie moje klimaty, ale Injsutice rozgrywające się w świecie DC cholernie wciąga. Szkoda tylko, że postacie takie jak Lobo, czy Batwoman dodali już po premierze jako DLC po prawie 20 zeta sztuka...

Offline kelen

Odp: Gry na podstawie komiksów.
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 09, 2013, 09:26:53 pm »
W "Injustice: Gods Among Us" grałem w wersję demo i bardzo mi się podobało. Nie mam jednak swojej konsoli, żeby móc wypróbować pełną wersję, ale pewnie niedługo u jakiegoś znajomego się do tego dorwę i pomęczę.
Co prawda nie będzie to gra dosłownie na podstawie komiksu, ale nie mogę się doczekać nowej części Scribblenauts z bohaterami DC Comics. Z tego może wyjść wyśmienity tytuł, a będzie też możliwość pogrania na PC (albo na 3DSe, jak go w końcu kupię...). Na liście oczekiwania jest też oczywiście "Batman: Arkham Origins".

Widzę, że dużo piszecie o najciekawszych tytułach. Jeśli chodzi o starsze produkcję, to lubię (mimo poziomu trudności) "Batmana" na NESa (w wersji pirackiej znany u nas jako Pegazus). To jest niesamowite, jak Japończycy potrafili zrobić grę na podstawię filmu tak oderwaną od samego obrazu, a jednocześnie tak dobrą. Oprawa audiowizualna sprawiała się wyśmienicie. Jako ciekawostkę można dodać, że w kwestii fabuły (którą ujawnia instrukcja do gry), twórcy nawalili trochę komiksowych pomocników Jokerowi, jak np. Firebuga, Electrocutionera, czy Deadshota. Najlepszą jednak według mnie adaptacją filmu na grę było "Batman: The Movie" Oceanu. Produkt ukazał się na wiele komputerów, ja miałem okazję się zagrywać to na Amidze 500. Typowy reprezentant "mało poziomów, wysoki poziom trudności", ale gra mimo wszystko wciągała i miała swój niepowtarzalny klimat, która nie pozwalała tak po prostu od niej odejść. Remake gry z NESa na Segę MegaDrive też był świetny (chociaż też zostało tam trochę "Japończyków").

Inne tytuły batmanowe (nie licząc ostatnich dzieł Rocksteady), które mogę polecić to "The Adventures of Batman and Robin" na SNESa (świetna adaptacja "Batman: The Animated Series"), "Batman Returns" pod DOSa (jedna z nielicznych przygodówek), "Batman: Return of the Joker" na GameBoya, "Batman Begins" na PlayStation 2 oraz "Batman: The Brave and the Bold" na Nintendo DS.

Sporo miłego czasu spędziłem też przy X-Men na automaty. Świetna zabawa, szczególnie, jeśli ma się z kim grać.  Z Marvela polecam też zdecydowanie "Spider-Mana" na PlayStation oraz "Ultimate Spider-Mana" (wyszedł na kilka platform, w tym na PC).
Jestem ciekaw, czy miał ktoś z was "przyjemność" grania w "Superman 64" albo "Batman: Dark Tomorrow".

Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

 

anything