Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 ... 10
1
Komiksy amerykańskie / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cringer dnia Dzisiaj o 12:55:46 am »
Super. W takim razie biorę. Dzięki mkolek81 za odpowiedź.
2
Komiksy amerykańskie / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mkolek81 dnia Dzisiaj o 12:24:09 am »
I tu pytanie czy historia zamyka się w jednym tomie w momencie w którym można przestać go czytać, czy jednak trzeba mieć ciąg dalszy?
Ten tom to zamknięty story arc.
3
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel NOW!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mkolek81 dnia Dzisiaj o 12:17:45 am »
Punisher Edmondson oraz Avengers World (bo zaraz skończą się Uncanny Avengers, a Avengers i New Avengers scalą się w jeden tom, a do tej pory serie z nimi dominowały).
Spider-Man & X-Men to tylko jeden tom, może Amazing X-men?
4
Komiks - tematy ogólne / Odp: Egmont 2017
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Antari dnia Sierpień 22, 2017, 11:09:06 pm »
To kiedy będą zapowiadać:

Vertigo
DC Deluxe
Marvel NOW
Marvel Classic

i inne?  :smile:

Vertigo i DC Deluxe = nigdy  :lol:

Z Marvelowskich trykotów może jeszcze Jego Ekscelencja coś dołoży.
5
Komiksy amerykańskie / Odp: Deadpool
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Antari dnia Sierpień 22, 2017, 10:59:57 pm »
Mam w planach wziąć cały run Kellego w Deadpool Classic (czyli jakoś 5-6 tomów?). Muszę przyznać, że swoim wpisem jeszcze bardziej mnie do tego zachęciłeś.

Jeszcze pytanie co sądzisz o niedawno zapowiedzianym DEADPOOL MINIBUS VOL. 0 HC. Myślałem żeby się w niego pakować, bo zbiera m.in. SUICIDE KINGS 1-5 i DEADPOOL: WADE WILSON'S WAR 1-4. Myślisz, że warto?
7
Komiksy amerykańskie / Odp: Deadpool
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nick Jackolson dnia Sierpień 22, 2017, 10:16:04 pm »
Antari dzięki !

To święte słowa z tym zobligowaniem. Jestem typkiem, który jak coś zacznie to kończy, nie tyka nic innego w międzyczasie i faktycznie jak w przypadku DP P&D zbyt wcześnie to skreśliłem. Można też naciąć się jednak na coś takiego jak Uncanny Avengers Remendera w Omnim :smile: hell no :smile: I tu też wierciłem się i wierciłem ale skończyłem, łe !

Jest dobry ! 7+ to na serio w moim przyznawaniu ocen sporo. Gdyby tylko usunęli te kilka tomów... kurde 3 album non stop chodzi mi po głowie. Zresztą nie tylko ten. 7 vol. Zlecenie Wade'a w Kanadzie - te bezsłowne kadry. Szczególnie ten w pokoju z rękawicą bejsbolową. Myślałem o tym jakoś tydzień. Zresztą Preston, Adsit bardzo ich polubiłem. Czy już z innej beczki DP jako ksenomorf vs. Ultimatum - rewela, albo niespodziewany wkład Kid Omega - którego tak uwielbiałem w runie Wolverine & X-men. Żeby się nie rozdrabniać tam pomysłów dobrych było bardzo dużo i jestem zadowolony, że mam tego omniaka na półce. Jego jakość to już niestety inna historia... powiem tylko, że wizyta u introligatora na podklejenie jest w sumie nieunikniona. Zbieram jednak te wszystkie omniaki marnej jakości i wybiorę się na raz to może dostanę jakąś zniżkę :smile:

Myślałem, że o wiele mniej czasu zajmie mi odgrzebanie swojego wpisu i Blaskowitza jak w 2015 zachwycaliśmy się runem Kellego. Teraz stwierdzam, że spokojnie mogłem ci to napisać na "świeżo". Tak czy siak skoro znalazłem -> http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,36625.msg1297471.html#msg1297471 Po 2 latach od wpisu podtrzymuję wszystko co napisałem + Blaskowitza. Rysunki to fakt, są trochę przegięte a szczególnie DP napakowany jak psiamać ale to nie jest istotą tego runu. To właśnie charakterystyka Wade'a, rozpisanie jego postaci. Tutaj jest średnim wesołkiem. Faktycznie są żarty ale to raczej tragikomedia niż zabawny komiks. Zwróćmy uwagę na jeden istotny szczegół. Joe był pierwszą osobą, która wzięła na barki postać Wilsona na bardzo długi okres. Ukształtowała go na napakowanego gościa, z tragicznym originem. Shizofremika, który owszem sypie żartami ale jest bardziej nieobliczalny niż wesoły. Szybciej znienacka walnie ci z liścia w gębę, niż żuci coś śmiesznego. Wpadnie na jakiś głupi pomysł ala' broń zakamuflowana na pastwisku na wzór owcy niż joke goniący joke. To dopiero Priest a w szczególności Way zmodyfikowali tę postać w kierunku tego, którego gra teraz Ryan Reynolds. I tak naprawdę powoli kasowali wszystko co zrobił Kelly. Nie bez powodu mamy Deadpool by J.Kelly Omnibus (w nazwie solo) a następny jest Deadpool Classic Collection Omnibus vol.1. To jest niby kontynuacja, ale ta jedynka pokazuje, że tak naprawdę to  początek zupełnie innej postać - i taka jest prawda. W pierwszej kolejności scenarzyści po Kellym wprowadzali multum żartów, potem przyszedł pomysł z burzeniem czwartej ściany itd. Osoby, które oczekują "najemnika z gębą" w stylu Posehna ten run może nawet odrzucić. W Deadpool & Cable Omnibus jest dodatek w formie artykułu, bardziej taki wywiad Niciezy z Wade'm (notabene wywiad Niciezy z samym sobą) w którym Wilson stwierdza "nikt nie potrafi pisać moich przygód tak jak Kelly i Simone". Gail faktycznie próbowała "odratować" tę postać i pójść troszeczkę w poważniejszy ton. Jednak wydaje mi się, że współcześni czytelnicy takiego DP po prostu lubią... Nie czytałem jeszcze aktualnego runu DP/Spider-man Kellego. Wyszło już chyba 18 zeszytów. Może niebawem zobaczę co to takiego. Ok, odbiegłem od pytania -> Im dalej tym lepiej ! :smile: Warto w to inwestować.
8
Komiks - tematy ogólne / Odp: Mucha Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kelen dnia Sierpień 22, 2017, 09:48:42 pm »
Nie zdziwiłbym się, ale pewnie ten tytuł jest wciskany przez Marvela wydawcą z powodu filmu, a "Ród M" takich mocnych pleców tego typu nie ma.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Garf dnia Sierpień 22, 2017, 09:44:05 pm »

Z tego co pamiętam to jakieś dodruki były (na pewno Batman Halloween). Ale na Ród M bym nie liczył. Spróbuj upolować na Allegro lub jakiejś grupie facebookowej. Ewentualnie, może Hachette zadecyduje o ponownym wydawaniu WKKM jak zrobili w Wielkiej Brytanii :smile:
...albo Egmont wyda w Klasyce Marvela jak "Wojnę domową" :smile:
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kelen dnia Sierpień 22, 2017, 09:43:20 pm »
Tak, robi, wyżej wspomniane Długie Halloween (ale tylko raz i ostatni z wiadomych powodów), Saga też była wznawiana. Ale ze względu na WKKM nie liczyłbym na wznowienie Rodu M, również jak wyżej napisano.
Strony: [1] 2 3 4 ... 10