Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 ... 10
1
Komiks - tematy ogólne / Odp: Egmont 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez donTomaszek dnia Dzisiaj o 12:00:33 am »
W przypadku The Sheriff of Babylon to Tom King po obecnie wydawanym u nas Batmanie nie ma renomy. A niektórzy zwracają na to uwagę.
Bardzo ciekawa teoria. Tom King to takze autor takiego cudenka jak Vision.
2
Komiksy amerykańskie / Odp: Wonder Woman
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szczoch dnia Kwiecień 19, 2018, 11:45:18 pm »
Po pierwszym tomie "Wonder Woman" Rucki postanowiłem zaryzykować i sięgnąć po kontynuację z WKKDC, mimo że E. zapowiedział już premierę drugiego tomu z DC Deluxe. I sądzę, że była to bardzo dobra decyzja.

"Hiketeia" + te 19 zeszytów regularnej serii ze scenariuszem Rucki to bardzo solidne, mające swoją indywidualną specyfikę superhero.
"Hiketeia" ma ambicję nie tylko powierzchownego zmierzenia się z inną - w tym przypadku: antyczną - umysłowością i kulturą. Można to oczywiście odczytywać  nie wprost i widzieć w owej opowieści metaforę problemów ze zrozumieniem i współżyciem pomiędzy współczesną Ameryką, czy nawet całą dzisiejszą cywilizacją Zachodu, a "obcymi". Przy czym śledzimy losy tychże "obcych" i to im towarzyszy nasza uwaga oraz sympatia. Sama historia Danielle jest już znacznie bardziej konwencjonalna i w gruncie rzeczy średnio mnie w tym komiksie zainteresowała.
Regularny run Rucki podobał mi się nawet bardziej, gdyż kontynuując perspektywę z "Hiketei" wprowadził wiele interesujących postaci i sytuacji. Bardzo podobało mi się np. to, że na początku Diany jest tak mało, ale że wszystko i tak się wokół niej dzieje. Że jest ośrodkiem świata i wydarzeń. W ten sposób autorzy budowali jej wizerunek jako prawdziwie charyzmatycznej "żony stanu", a każde jej pojawienie było prawdziwą atrakcją ożywiającą akcję. Kulminacja nastąpiła w faktycznie świetnych "Zamienionych w kamień" (zeszyty 206-210) - heroicznych i patetycznych, w dobrym tego słowa znaczeniu. Niestety, dalsze trzy zeszyty mocno od tego poziomu odstawały. Dotyczyło to także rysunków.
W ogóle w komiksach tych rysunki uważam za co najwyżej poprawne. Gładkie, trudno im coś zarzucić, ale niczym mnie nie ujmują i - przyznam - swoją zwyczajnością nudzą...

W tym miejscu muszę wyjaśnić dlaczego zakup kontynuacji z WKKDC uważam za dobrą decyzję. Chodzi o "zeszyt archiwalny", czyli "Wonder Woman" 92 z 1994 ze scenariuszem nieznanego mi Messner-Loebsa i rysunkami młodego Deodato jr-a!
Fabuła gna tutaj niczym "Wecky Races" i ma mniej więcej tyle samo sensu.
Natomiast Deodato jr., którego nigdy specjalnie nie lubiłem, okazał się wybitnym przedstawicielem liefeldoidów i na każdym niemal kadrze bez opamiętania rysował "Słoneczny patrol" w wersji turbo. Mamy tu takie np. obrazki:

Niedomyślnym podpowiem, co tu robią dziewczęta: analizują trasę wyścigu.

Najbardziej jednak urzekła mnie scena walki z niespodziewanym wirem wodnym, gdzie w wynikłych przy okazji zawodach "miss mokrego podkoszulka" ujawnia się zaskakująca, niemal dziecinna pruderia. Otóż podtopioną Dianę wyratowują koleżanki, ewidentnie stosując metodę usta-usta, ale faktu tego możemy się jedynie domyślać, gdyż zakamuflowano to stosując odpowiedni montaż halucynacji i retrospekcji, a potem widzimy tylko kadr, na którym jest już po wszystkim.
Na koniec okazało się jeszcze, że Deodato rok później sam adaptował ostatni kadr z tego komiksu do znanego nam dobrze z "Mega Marvel" "Thora":Naprawdę z lektury tego zeszyty miałem wielką "pleasure" - trochę co prawda "guilty", ale jednak złagodzoną świadomością tego jak wyglądały początki "Wonder Woman", wychodzące spod ręki prof. Marstona...
3
Komiks - tematy ogólne / Odp: Komiksowa Warszawa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez hopsasa dnia Kwiecień 19, 2018, 09:35:25 pm »
Oki, dzięki 10 minut jak nie pada to bliziutko. 😀 chyba ze bym kupił coś ciężkiego, to gorzej 😀
4
LOTR / Odp: Nasza Akcja Charytatywna !
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Holsten dnia Kwiecień 19, 2018, 09:28:46 pm »
768,70
5
Komiksy polskie / Odp: Biały Orzeł
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Deg dnia Kwiecień 19, 2018, 09:18:32 pm »
Orientuje się ktoś, czy można jeszcze gdzieś kupić Kroniki konfliktu 3/4? Zagapiłem się i widzę, że może być problem  :sad:

Edit: znalazłem na empik.com i chyba już tylko tam.
 
6
Komiks - tematy ogólne / Odp: Egmont 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dziku77 dnia Kwiecień 19, 2018, 08:44:49 pm »
Sweet Tooth jest świetny, Lemire w formie. Czego chcieć więcej?
7
Komiks - tematy ogólne / Odp: Egmont 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez brzon dnia Kwiecień 19, 2018, 08:44:31 pm »

Wszystko z Vertigo warto.
To zdanie powinno być podsumowaniem całego wątku :biggrin:
8
Komiks - tematy ogólne / Odp: Non Stop Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gobender dnia Kwiecień 19, 2018, 08:42:25 pm »
Nie wiem czy jest do czego tak się spieszyć. Moim zdaniem rozczarowujący. Zupełnie inny klimat niż w pierwszym tomie. Pierwsza połowa w ogóle jakoś dziwnie nierówna i czyta się to niedobrze.
9
Komiks - tematy ogólne / Odp: Non Stop Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Djevel dnia Kwiecień 19, 2018, 08:36:40 pm »
Wypadałoby wydać jakoś niedługo Head Lopper and the Crimson Tower.
10
Komiks - tematy ogólne / Odp: Komiksowa Warszawa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez starcek dnia Kwiecień 19, 2018, 08:17:02 pm »
Znalezienie wolnego miejsca do parkowania na Saskiej Kępie blisko stadionu może być wyzwaniem. Ja bym próbował parkować na Międzynarodowej, ale wtedy jest z buta tak z 10 minut na stadion. Ale to i tak może być lepsze od krążenia po jednokierunkowych ulicach w pobliżu stadionu.
Strony: [1] 2 3 4 ... 10