Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 ... 10
1
Komiksy polskie / Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Czytelnik dnia Dzisiaj o 02:50:59 pm »
Typowy skok na kase i odcinanie kuponów...
...Ciekawe jakby się ten budżetowy gniot sprzedawał , gdyby na okładce nie było nadrukowane nazwisko Christy , logo "Kajko i Kokosz" a grafika nie była autorstwa Christy tylko pana Samojlika?*
...

Prawdopodobnie sprzedawałby się tak jak na to zasługuje coś określane mianem 'gniot'. Nazwisko dużo robi w promocji, na szczęście takie chwyty działają tylko dwa razy, pierwszy i ostatni.
2
Komiks - tematy ogólne / Odp: Uniwersa komiksowe - czym są i ile ich jest?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szczoch dnia Dzisiaj o 02:50:19 pm »
Ani w temacie Gwiezdnych Wojen, ani komiksów Disneya nie czuję się ekspertem. Nie zamierzam też być sędzią, rozstrzygającym, co jest, a co nie jest uniwersum. Ale w Twojej wypowiedzi dostrzegam ciekawe przyczynki do dotychczasowych rozważań. I tak:
Nie jestem pewien, czemu trzymamy się tylko filmów, a wykluczamy wszystkie dzieła z Expanded Universe - co prawda filmy zawsze były nadrzędne, ale jednak przenikanie działało do pewnego stopnia w obie strony. Aayla Secura powstała jako postać z EU, ale tak spodobała się Lucasowi, że umieścił ją w prequelach.
Chodziło mi o ten "gest" Disneya, przenoszący "wszystko" do "Legends". Choć wygląda na to, że nie wszystko przenieść się da.
Przykład Ayali Secury jest faktycznie wymowny, bo dobrze potwierdza cytowaną przeze mnie tezę Żaglewskiego, że uniwersum wyróżnia m.in. transmedialność. Nie ma znaczenia, że wg kogoś tam dany wątek formalnie narodził się w "innym uniwersum" - w serialu animowanym, serii concept-artów, powieści itp. One wszystkie łatwo mogą się przeniknąć, a "idealny" odbiorca powinien być ich wszystkich świadomy, aby wyczuwać wyjątkowy smak takich przeniesień.

Jeśli chodzi o Disneya, to myślę, że lepiej jest mówić o gigantycznym multiwersum, a nie uniwersum Kaczek i Myszy - tak jak tu zauważono, istnieje ogromna liczba historii i większość z nich jest od siebie niezależna, a znaczna część otwarcie sobie przeczy. Istnieją tylko "grupki" połączonych ze sobą komiksów: np. historie Dona Rosy są w większości spójne z sobą nawzajem i z komiksami Carla Barksa, ale wykluczają się ze współczesnymi komiksami europejskimi, ponieważ Rosa zakłada, że Sknerus zmarł w 1967 r.
(...) natomiast "Trochę inna Myszka" z KD 12/2013 wydaje się bezpośrednio nawiązywać do idei multiwersum (w jednym z równoległych światów, które widzi "współczesny" Miki, jego odpowiednik wygląda tak samo, jak w starszych komiksach Paula Murry'ego).
Myślę, że Kaczo- i Myszogród są bardzo specyficznymi tworami "uniwers-alnymi". Mam poczucie, że wynika to po części z tego, że są to jednak komiksy adresowane głównie do dzieci. Dla takich odbiorców ważne są przede wszystkim podstawy stworzonego świata, jego "mapa" i bohaterowie, a nie "continuity". Doszukiwanie się spójności/niespójności treściowej poszczególnych historii to - jak sądzę - domena nieco już starszych odbiorców.
Pamiętam, że jako dziecko, gdy czytałem "Muminki" Tove Jansson, w ogóle nie zastanawiałem się co po czym i czy się aby nie wyklucza. Dopiero gdy czytałem je teraz swemu dziecku, zaczęło mnie dręczyć, czy Homek z "Doliny Muminków w listopadzie" to ten sam co z "Lata Muminków", a jeśli tak, to dlaczego tamtych wydarzeń nie pamięta itp., albo czy w owym "Listopadzie" rodzina jest na latarni morskiej, czy to jakieś inne wydarzenie ją z domu wygnało?...

Z kolei to, co piszesz o spotkaniu dwóch Mikich, to chyba typowy przykład "podwójnego kodowania" i zaadresowania komiksu do dzieci, a jednocześnie do starszych, dużo bardziej świadomych odbiorców.
3
Komiks - tematy ogólne / Odp: Mucha Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JanT dnia Dzisiaj o 02:38:51 pm »
Wiedźmy były w oversized a Miracleman będzie w standard, to też ma wpływ na cenę.
http://imagecomicsjournal.blogspot.com/2017/07/wiedzmy-porownanie-wydania-muchy-z.html
"Pomysł wyszedł od portugalskiego oddziału wydawnictwa i został zaakceptowany. Nie miał wpływu na cenę okładkową."

Jest to normalna cena Muchy za tyle stron  :smile:
4
Komiks - tematy ogólne / Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez radef dnia Dzisiaj o 02:37:42 pm »
Różnie.
Czasem pojawiają się miesiąc przed premierą, a czasem od razu lądują jako nowość.
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Antari dnia Dzisiaj o 02:35:15 pm »
Wiedźmy były w oversized a Miracleman będzie w standard, to też ma wpływ na cenę.
6
Komiksy polskie / Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 79ers dnia Dzisiaj o 02:35:07 pm »
Udział Samojlika w projekcie - ze względów na odmienny styl rysowania - to moim zdaniem nieporozumienie niezależnie od jakości scenariusza. Do jakiś antologii i fanartów tak, w innej wersji to nieporozumienie. Obiecałem dać szansę Łamignatowi, ale opinie kolegów nie zachęcają, a po lekturze Hegemona odczucia były niestety złe.
7
Komiks - tematy ogólne / Odp: Hachette
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cringer dnia Dzisiaj o 02:30:14 pm »
Dlaczego to kupujecie, skoro miażdzącą większość kolekcji oceniacie słabo lub bardzo słabo?  :doubt:
aby coś ocenić warto to najpierw przeczytać.
8
Komiks - tematy ogólne / Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szekak dnia Dzisiaj o 02:20:55 pm »
Z jakim wyprzedzeniem pojawiają się komiksy Egmontu w Empiku w przedsprzedaży?
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez robbirob dnia Dzisiaj o 02:16:48 pm »
@Jaxx
W sumie masz rację. Pewne ceny pojawią się jak Mucha ogłosi ile każdy komiks będzie kosztował.
Swoją drogą Miracleman z taką ceną to coś w granicach Wiedźm Snydera, a objętościowo to też takie samo, więc cena bardzo prawdopodobna.

@JanT
Kto wie. To pewnie przymiarki, albo zupełnie w ciemno podane ceny, więc myślę że nie ma co się rozwodzić nad tym.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JanT dnia Dzisiaj o 02:14:47 pm »
Taki UXF będzie za około 71
To okładkowa 100/105 zł? Nie wydaje mi się  :smile:

A Chew 7 ma jaką cenę?
Strony: [1] 2 3 4 ... 10