Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 ... 10
1
Komiks - tematy ogólne / Odp: Sideca
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kenji dnia Dzisiaj o 02:32:51 pm »
fajnie
na Bruno chyba się skusze, natomiast nic nie wiem nt Bob Morane.
właśnie zobaczyłem na BD - to ma 60!!!! tomów

2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JanT dnia Dzisiaj o 02:28:41 pm »
Skopiuję  :smile:

PREMIERY 2018

- Koziorożec tom 21 Mistrz - 24 styczeń 2018
 - Detektyw Raffington Event - 14 luty 2018
 - Styx - 7 marzec 2018
 - Bob Morane wydanie zbiorcze tom 1 - 7 marzec 2018
 - Bruno Brazil wydanie zbiorcze tom 1 - 11 kwietnia 2018
 - Bob Morane wydanie zbiorcze tom 2 - 6 czerwca 2018
 - Bruno Brazil wydanie zbiorcze 2 - 18 lipca 2018
 - Bob Morane wydanie zbiorcze tom 3 - 5 września 2018
 - Bruno Brazil wydanie zbiorcze 3 (finał) - 3 października 2018
 - Wielki Martwy księga czwarta (finał) - listopad lub grudzień 2018

Jak to się ładnie prezentuje (daty z dniami  :smile: ) Czyli całość Bruno Brazil w przyszłym roku  :biggrin:
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez polska312 dnia Dzisiaj o 02:15:30 pm »
Po roku milczenia na swoim facebooku Wydawnictwo Sideca znowu Nadaje  :biggrin:
4
Komiks - tematy ogólne / Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Michaś P. dnia Dzisiaj o 02:08:29 pm »
Komiks dotarł. Dziś pakuję wysyłki hurtowe, jutro pojedyncze zamówienia.
5
Komiks - tematy ogólne / Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kijanek dnia Dzisiaj o 01:55:52 pm »
Z tego co wiem komiksy testowe były drukowane ponad pół roku temu.
Obecnie Edica jak drukuje wiele osób widzi na własnej skórze.
Więc to co było w teście nijak się może mieć do tego co otrzymamy finalnie, chodzi mi o to jak zostanie wydrukowane, a nie "wkład" komiksowy.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szaw dnia Dzisiaj o 01:46:04 pm »
Jak test był drukowany w Edica  :doubt: to zapewne z resztą będzie tak samo.

Ja widziałem na jakimś forum zdjęcia tej testowej wersji i podoba mi się to, ze komiksy są w twardej okładce, no i tak jak mówiłem, te gadżety mnie kuszą.
Nikt z Was nie zamawia?
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szaw dnia Dzisiaj o 01:38:38 pm »
Tak, w wątku i Star Wars znajdziesz dużo opinii o wydanych w ramach testów komiksach.

Dzięki, na pewno poszukam!

Największą niewiadomą jest odnośnie kolekcji sposób wydania, chodzi o drukarnię.
Widząc ich ostatnie perełki wydawnicze, może być loteria.

Kijanek,
według mnie kolekcja wygląda całkiem fajnie. Jeśli chodzi o Star Wars to jestem wielkim fanem i kuszą mnie te reprodukcje hełmów dodawane do prenumeraty, powiększyłyby mój zbiór figurek, które posiadam.

8
Komiks - tematy ogólne / Odp: Początkujący czytacz
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mkolek81 dnia Dzisiaj o 01:37:15 pm »
[quote author=akcent link=topic=40293.msg1432703#msg1432703 date=1512828535
Dwa to temat założyłem w zamyśle dość egoistyczny - chciałem się dowiedzieć co warto przeczytać, ale niepotrzebnie użyłem sformułowania "początkujacy", które jest teraz nadużywane (nawet pomimo faktu iż pisałem, że za całkowitego żółtodzioba się już nie uważam). Odnoszę też dziwne wrażenie, że jeśli mówimy o kimś kto zaczyna przygodę z tą gałęzią kulturą to od razu jest niewyedukowanym debilem, który zadowoli się byle opowieścią o Supermanie. Tak niestety nie jest, przynajmniej tyle wiem z autopsji.
Być może twoje podejście było egoistyczne, ale powinieneś liczyć się z tym że rozmowy, kluczą, schodząc na boczne tematy i nieraz wątek potrafi żyć własnym życiem. Ale jeśli już chciałeś dowiedzieć się co warto czytać na forum jest masa tematów zawierających polecanki / recenzje / uwagi co do komiksów począwszy od tematów samych wydawnictw, poprzez serię a skończywszy na czymś takim: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39708.0.html

Wiesz mi, że początkujący czytacza nie musi zaczynać od razu od superbohaterów okładających się po pyskach. Zresztą 7 latkowi, który zaczyna czytać i wchodzi dopiero w to medium nie podsunę lepiej jest podsunąć do czytania Kajko i Kokosza czy też komiksy z konkursu Christy, czy nawet Ryjówkę przeznaczenia, kurcze nawet takiemu czytaczowi co mama jeszcze czyta niż superbohaterów (choć tak Spider-man i tak rządzi dzięki zabawką, animacja czy nawet ostatniemu filmowi, ale obecne komiksy wydawane przez Egmont już nie koniecznie są odpowiednie dla takiego dzieciaka).

Początkujący czytacz to pojęcie bardziej rozległe i złożone niż ci się chyba wydaje.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JanT dnia Dzisiaj o 01:30:44 pm »
Jak test był drukowany w Edica  :doubt: to zapewne z resztą będzie tak samo.
10
Komiksy amerykańskie / Odp: DC Rebirth
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Eragon dnia Dzisiaj o 01:30:32 pm »
DC Rebirth jest znakomite. Mówię to u wydaniu Egmontu. Przyznam, że nawet zhejcone JLA w Rebirth prezentuje się - moim zdaniem - wybornie. Oczywiście jak na DC, jak na superhero, itp.
Graficznie w ogóle Rebirth przeskakuje N52, każda, nawet drugoplanowa seria ma świetny szkic i bardzo dobre kolory. Wiadomo, gradienty superbarwne, kompozycje statuetkowe, scenariusze ramotkowe, więc osoba nie zaznajomiona z dziedziną komiksu jaką jest superhero raczej wybuchnie śmiechem, ale w swojej kategorii - rewelacja. Zwłaszcza, że czytam egzemplarze z merlina, kupione za 15 złotych. Doskonała relacja ceny do zabawy. Fanem DC nie byłem, ale Rebirth wchodzi gładko niczym Selina do skarbca Wayne'a.

Polecam zwłaszcza tym, którzy wracają do komiksów od czasów TM-Semic.
Cóż, lepiej bym w sumie tego nie napisał. Praktycznie wszystkie tytuły z Odrodzenia, które przeczytałem dały mi frajdę z lekturę.  Właśnie frajdę, bo jedne tomy były lepsze, drugie gorsze pod względem scenariusza, ale praktycznie wszystkie się dobrze czytało. Wyjątek to Liga Sprawiedliwości, tu się nie mogę z Tobą zgodzić- to było straszne...natężenie kosmicznych głupotek, brak fajnych relacji między bohaterami...no po prostu nawet przyzwoite rysunki Daniela nie zdołały uratować tego komiksu w moich oczach. Bardzo średni był również pierwszy tom Batmana Kinga, no ale daleko mu do ,,poziomu'' Ligi. ;) Jako czytelnik Tm- Semiców dawno temu mogę tak samo powiedzieć, że powrót po latach do tak masowego kupowania superhero od DC bardzo udany.

W sensie frajdy z lektury danych tomów(liczę tu również te z drogi do odrodzenia)podzieliłbym je tak(w skali 1- 5 gwiazdek, gdzie wiadomo czym mniej gwiazdek to gorzej, ale do 3 gwiazdek to dalej przyjemne czytadło dla mnie):

Lois i Clark
Superman
Action Comics
Detective Comics
Wonder Woman
Nightwing

Green Arrow
Flash
Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni
Aquaman
Noc ludzi potworów

Nastoletni Tytani

**
Ostatnie dni Supermana
Batman(nie licząc Ligi, która ekhm nie ma ,,konkurencji''w byciu złym komiksem, to ten to największe rozczarowanie, ale może dalej się rozkręci i będzie ciekawiej)

*
Liga Sprawiedliwości

Nie czytałem:
All Star Batman - nie jestem wielkim miłośnikiem Batmana, więc dwa tytuły o nim mi wystarczą, ten odpadł bo jest najbardziej na uboczu wydarzeń(nie łączy się z tego co wiem prawie wcale z innymi batmanowymi tytułami)
Suicide Squad - eee jakoś do mnie idea takiego zespołu nie przemawia no i...patrz opis przy Harley;)
Harley Quinn - nie lubię postaci, nie lubię tego typu humoru

Jak widać mało przeżyłem rozczarowań, więc czekam na drugie tomy poszczególnych serii  i mam nadzieję na jakieś nowy tytuły. JLA wydaje mi się pewniakiem(Batman+ stary Lobo). Poza tym liczę na Tytanów i Super Sons. :)
Strony: [1] 2 3 4 ... 10