Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 ... 10
1
Komiks - tematy ogólne / Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gascan dnia Dzisiaj o 11:06:17 am »
No i jednak wydawnictwo żyje. Nie zwątpiłem w nich nawet przez chwilę, a wam pewnie głupio teraz co hejterzy?
2
Komiksy europejskie / Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Ostatnia wiadomość wysłana przez misiokles dnia Dzisiaj o 10:38:12 am »
Pytanie rzeka :biggrin: Czego szukać dalej?
Polecam Okko - europejska robota spełniająca twoje upodobania, choć z akcją umieszczoną w świecie podobnym do feudalnej Japonii. W Polsce wyszły trzy tomy, seria trwająca.
Może znacie jakieś miejsce gdzie po tagach będzie można poszukać podobieństw do tego co już znam?
Najlepiej na sklepie gildii np. po tagu komiks europejski https://www.gildia.pl/komiksy/komiks-europejski
3
Komiks - tematy ogólne / Odp: Egmont 2017
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kleszcz dnia Dzisiaj o 10:29:18 am »
Co do "Cliftona", to z ciekawości przeczytałem kilka miesięcy wcześniej kilka tomów po angielsku na jednej stronce (wszystkie pisane przez De Groota, żaden nie rysowany przez Bedu). Powiem tak: scenariuszowo nie jest tragicznie*, więc ze względu na rysunki Bedu może się skuszę.

Jeżeli zaś chodzi o polskie wydanie z rysunkami Bedu, to można rozważyć trzy możliwości:
1) Jeden tom ze wszystkimi 7 albumami.
2) Dwa tomy. Pierwszy zawierający 4 albumy pisane przez De Groota, drugi zawierający 3 albumy pisane przez Bedu.
3) Trzy tomy. Pierwsze dwa zawierające po dwa albumy pisane przez De Groota, trzeci zawierający trzy albumy pisane przez Bedu.

Która możliwość uważacie za najlepszą?

*Mam na myśli, że trochę się bałem scenariuszy, bo ich autor popełnił FATALNY album "Lucky Luke'a" pt. "Jednoręki Bandyta".(https://komiksykleszcza.wordpress.com/2017/01/05/lucky-luke-jednoreki-bandyta-recenzja/).
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez szulig dnia Dzisiaj o 10:03:47 am »
No to po kolei zachęcam do zapoznania się z innymi komiksami Loisela, Serpieriego i Rosińskiego. :smile: Z nowszych rzeczy na rynku od tych autorów polecam Wielki Martwy, Skład Główny, Piotruś Pan, Kolory Dzikiego Zachodu i Szninkla. Uwaga, dwa ostatnie komiksy są czarno-białe* i mogą być już niedostępne w pierwotnym obiegu.

*Tak, wiem że było kolorowe wydanie Szninkla ale go nie uznaję. :wink:
Wielki martwy - wciąż jest wydawany
Skład Główny - zakończona seria
Piotruś Pan - zakończony
5
Komiks - tematy ogólne / Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tomasz 66 dnia Dzisiaj o 09:56:26 am »
Czy ktoś może ocenić/polecić komiks "Ramiro" ?
Graficznie widzę, że jest bardzo dobrze, ale trochę martwię się o scenariusz (czytałem "Rodryka" - fabularnie był dość słaby), czy tutaj można się spodziewać lepszej historii ?
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wilk dnia Dzisiaj o 09:54:29 am »
1. Jestem tuż po lekturze Metabaronów i zachwycony Gimenezem już zamówiłem Leo Roa i Segmenty. Czy są planowane wydania innych komiksów tego autora po polsku? Nie mogę nic wyszukać, a wolę poczekać jeśli będzie coś jeszcze w języku ojczystym zamiast szukać na amazonie.
Jeśli masz dostęp do Komiksu-Fantastyki to polecam Kwestię czasu. We Francji niedawno wyszło wydanie zbiorcze czterech albumów Gimeneza zawierających m.in. wspomnianą Kwestię czasu czyli La Saga SF. Niestety na razie brak informacji odnośnie możliwości wydania tego integrala po polsku. Najbardziej pasowałoby to do oferty Scream Comics.

5. Pytanie rzeka :biggrin: Czego szukać dalej? Zamówiłem na próbę Poszukiwania ptaka czasu, Druunę. Kończę czytać Thorgale i Louve. Przyciągają mnie ilustracje w których widać wysiłek włożony przez rysownika i kolorystę. Odpychają te o zacięciu wysokiej sztuki, lub udające że taką są, malowane photoshopem a nie tradycyjnie oraz ciężko mi się połapać w scenach rysowanych czarno-biało. Może znacie jakieś miejsce gdzie po tagach będzie można poszukać podobieństw do tego co już znam?
No to po kolei zachęcam do zapoznania się z innymi komiksami Loisela, Serpieriego i Rosińskiego. :) Z nowszych rzeczy na rynku od tych autorów polecam Wielki Martwy, Skład Główny, Piotruś Pan, Kolory Dzikiego Zachodu i Szninkla. Uwaga, dwa ostatnie komiksy są czarno-białe* i mogą być już niedostępne w pierwotnym obiegu.

*Tak, wiem że było kolorowe wydanie Szninkla ale go nie uznaję. ;)
7
Komiks - tematy ogólne / Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ryba2111 dnia Dzisiaj o 09:41:27 am »
8
Komiks - tematy ogólne / Odp: Egmont 2017
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kelen dnia Dzisiaj o 09:10:38 am »
@ mack3
Tak. Przy czym Planetary będzie wydane w 2 tomach. Jeden w tym roku, drugi w przyszłym. Batman Monster Men ma zawierać także kilka i innych historii z Batmanem stworzonych przez Matta Wagnera.

To będzie po prostu Mad Monk i Monster Men  jednym.
9
Komiks - tematy ogólne / Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez arczi_ancymon dnia Dzisiaj o 08:42:28 am »
Wszyscy sobie smacznie spia. A Fanta zapowiada.

Wrzucili zdjęcie i mamy płakać ze szczęścia? Dalej poziom informacji = 0.
10
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JanT dnia Dzisiaj o 08:21:52 am »
 U nas jakoś pod koniec pierwszej 60tki:

Przedłużenie francuskie na którym jest parę exclusiveów które pewnie u nas wejdą za X-Men/FF:

61   Miles Morales (Aug 11) (Spider-Men)
 62   The Invaders (Jun 75)
 63   West Coast Avengers (Sept 84)
 64   Red Hulk (Mar 08)
 65   Runaways (Jul 03) (vol.1 1-6)
 66   The Thing (Nov 61) (Projet Pegasus)
 67   Namor the Sub-Mariner (Apr 39) (Byrne)
 68   Avengers Academy (June 10)
 69   Great Lake Avengers (Jul 89)
 70   Pet Avengers (Jul 09) (les deux mini séries)
 71   Professor X (Sept 63) (Muir Island Saga)
 72   New Mutants (Dec 82) (Sienkiewicz)
 73   Union Jack (Jan 80) (deux mini par Cassaday et Perkinds)
 74   Spider-Man 2099 (Aug 92)
 75   New Warriors (Dec 89) (1-6 par Nicieza et Bagley)
 76   Excalibur (87) (Special + 1-5)
 77   Agent Venom (Apr 11)
 78   Alpha Flight (79) (1-6 par Byrne)
 79   Generation X (Nov 94) (vol.1 1-6)
 80   Scarlet Spider (Ben Reilly) (Oct 75)
 81   Quasar (Jan 78)
 82   Thunderbolts (Jan 97)
 83   Beta Ray Bill (Nov 83)
 84   Squirrel Girl (Jan 92)
 85   Hellcat (Nov 1944)
 86   Groot (Nov 1960)
 87   Loki (Oct 1962)
 88   Agent Carter (Peggy) (May 1966)
 89   Lady Sif (Mar 1964)
 90   Killraven (May 1973)
 91   Brother Voodoo (Sept 1973)
 92   Deathlok (Aug 1974)