Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 ... 10
1
Komiksy amerykańskie / Odp: Kaczor Donald
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szczoch dnia Dzisiaj o 10:51:59 pm »
Dzięki raz jeszcze. To chyba przykład na te dziwne napięcia i oddziaływania między Europą a USA, które przebiegają przez całą popkulturę.
W komiksie podobną historię kojarzę też z "Transformers" w wersji Marvela, która w Stanach została zamknięta jakiś czas po tych zeszytach, które wydawał u nas TM-Semic. Tymczasem w Wielkiej Brytanii podtrzymano jej żywot rodzimymi siłami.
Dobrze, że wspomniałeś o "Kaczych opowieściach", bo byłoby to kolejne pytanie - jak było z popularnością komiksów w kontekście tego serialu. Rozumiem, że była to pewna kulminacja, ale i początek końca.
2
Komiksy amerykańskie / Odp: Daredevil
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szczoch dnia Dzisiaj o 10:42:09 pm »
Do usunięcia
3
Komiksy amerykańskie / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szczoch dnia Dzisiaj o 10:34:19 pm »
Pod koniec listopada ma się ukazać pierwsza część Batmana: Narodziny Demona. Czy uważacie, że lepiej się zaopatrzyć w wersje od Egmontu, która wychodzi taniej? Czy też czekać cierpliwie na wydanie od Eaglemosa?
Ja, jako posiadacz "Narodzin Demona" z DC Deluxe, mam taki zamiar: kupuję "Narodziny Demona" z WKKDC, a ich pierwszą część, tj. "Syna Demona" omijam szerokim łukiem, po czym przy pierwszej okazji zbywam się wydania z Deluxe.
Zbyt ciężkim kawałkiem chleba i zbyt dużym rozczarowaniem były dla mnie te nieszczęsne "Syn..." i "Narzeczona..."
4
Komiksy amerykańskie / Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Shinue dnia Dzisiaj o 10:33:44 pm »
Gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy ale chciałbym lepiej zgłębić temat a mianowicie potrzebuję informacji na temat tego jak wygląda proces publikacji komiksów w USA. Czy to jest tak, że raz w tygodniu (środa u DC?) wychodzą nowe numery zeszytówek? Czy duże wydawnictwa (Marvel, DC) publikują swoje czołowe serie regularnie, a mniejsze (Image, Dark Horse, IDW) wypuszczają swoje numery rzadziej lub zupełnie nieregularnie? Czy jak któryś z twórców wiodącej serii złapie obsuwę a niebłagalnie przychodzi termin publikacji to wydaje się w to miejsce jakąś zapchajdziurę i potem ludzie się dziwią, że w wydaniu zbiorczym brakuje kilku zeszytów a one przecież nie są związane z główna fabuła ponieważ stanowiły zapychacz? Mam Nadzieję, że wyraziłem się jasno.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje oraz linki do artykułów l/lub filmików.
5
Komiksy amerykańskie / Odp: Kaczor Donald
« Ostatnia wiadomość wysłana przez radef dnia Dzisiaj o 10:32:31 pm »
Kontynuacja z wątku o Loiselu.
[Najbardziej, to z czystej ciekawości: skoro komiksy Disneya powstają obecnie głównie w Europie, to czy odbiorcą też jest rynek europejski, czy wydaje się je także w USA? Dziwne to niezmiernie...]
Bardzo dziękuję za to spostrzeżenie, bo nigdy tego nie podkreśliłem na blogu, lecz tak pokrótce.
Komiksy Disneya są szalenie popularne w Europie Zachodniej. Finlandia, Holandia - tam pisma z komiksami Disneya biją rekordy, a w takich krajach jak Niemcy, Włochy, Francja, Norwegia czy Szwecja sprzedają się świetnie, nadal w dziesiątkach lub setkach tysięcy egz., choć widać spadki ostatnimi lat.
A w USA? W USA komiksy Disneya były bardzo popularne do lat 60. Do pewnego momentu najlepiej sprzedającym się komiksem był "Walt Disney's Comics", a następnie, jeszcze w 1961 roku, "Uncle Scrooge". Potem dziwne decyzje wydawnicze, ogólny spadek poziomu pism spowodował stopniową marginalizację pism.
I przyszedł rok 1986 i licencję na komiksy Disneya w USA dostało Gladstone. Po raz pierwszy za komiksy Disneya zabrali się ludzie, którzy wiedzieli co to jest. Publikowali klasykę, europejskie komiksy i swoje historie (Rosa, Van Horn). Było dobrze, niestety potem Disneyowi odbiło przy popularności "Kaczych Opowieści", wziął licencję, zaczął wydawać 10 tytułów miesięcznie i od tego momentu zaczęły się kłopoty kolejnych wydawnictw. W ciągu ostatnich 24 lat komiksy Disneya (liczę tylko regularne wydania) były wydawane przez 4 wydawców z 3 przerwami o łącznej długości 10 lat.
Obecnie komiksy Disneya w USA wydaje IDW i sprzedają się (lekko mówiąc) średnio. Prezentują bardzo dobre europejskie komiksy, ale co z tego, jeżeli amerykańscy czytelnicy praktycznie zapomnieli, że istnieje coś takiego jak komiksy Disneya.
Czyli tak podsumowując, komiksy Disneya w USA praktycznie nie istnieją. Fantagraphics wydaje niszowe kolekcje, IDW niszowe zeszytówki, a potem Don Rosa jedzie na konwent w USA i większość ludzi, którzy do niego podchodzą chcą rysunek jakiegoś superbohatera. Europejskie komiksy pojawiają się w USA, ale dla europejskich wydawców jest to rynek znacznie mniejszy niż polski czy może nawet czeski.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez donTomaszek dnia Dzisiaj o 10:28:42 pm »
Dobre są?
Rzeczy Bendisa i Brubakera sa czadowe, nie tylko dobre. Mroczne, brutalne, bardzo uliczne, na uboczu Marvela, bez zadnych debilnych eventow. Swietnie sie czyta i oglada. Zapomnij o popelinie z MNow czy Rebirth i bierz Diabla.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szczoch dnia Dzisiaj o 10:24:35 pm »
Dobre są?

Daredevil by Brian Michael Bendis & Alex Maleev - 3 tom - wybitny
Daredevil By Ed Brubaker & Michael Lark - 3 tom
- to będą tomy cieńsze, ale też wybitne (choć dla mnie jednak oczko niżej, niż run Bendisa)

Daredevil by Andy Diggle -
znam tylko fragment, ale zwłaszcza w zestawieniu z innymi wygląda słabo
Daredevil by Mark Waid - 3 tomy - bardzo dobry
Daredevil by Mark Waid & Chris Samnee - 2 tomy - nie znam

Daredevil: Guardian Devil
- to chyba wszyscy znają
Daredevil: Parts of a Hole
- nie znam
Daredevil: Echo - Vision Quest
- moim zdaniem wybitny, choć ma swoich przeciwników.

EDIT: Nie powinienem siebie samego cytować, ale to była taka notatka na gorąco, po zakończeniu bardzo intensywnej przygody z Daredevilem:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,7889.msg1308878.html#msg1308878
8
Komiksy europejskie / Odp: LOISEL
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szczoch dnia Dzisiaj o 10:11:54 pm »
Wielkie dzięki za rzeczową wykładnię.
Może zresztą się podszkolę, bo intensywnie eksploruję obecnie komiksy dla dzieci, z uwagi na syna i "Kawa" może łatwo na tę listę wskoczyć (a najlepiej żebym i ja - albo głównie ja - miał z tego przyjemność).
A czymże jest "oficjalny" komiks Disneya o Myszce Miki? W moim mniemaniu jest to komiks wydany oficjalnie pod licencją Disneya.
Oczywiście, tylko to miałem na myśli.
Jakbyś miał jeszcze jakieś wątpliwości, pytania, to pisz, mogłem nie wszystko jasno wytłumaczyć.
Pewnie, że bym miał, ale nie chcę śmiecić w temacie Loisela.
[Najbardziej, to z czystej ciekawości: skoro komiksy Disneya powstają obecnie głównie w Europie, to czy odbiorcą też jest rynek europejski, czy wydaje się je także w USA? Dziwne to niezmiernie...]
9
Komiks - tematy ogólne / Odp: Wyprzedaże / promocje 3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mack3 dnia Dzisiaj o 09:58:12 pm »
Ten kod dla Merlina (BEZGOTOWKI) jest ważny do 20 października zdaje się. Wie ktoś czy do 20 października włącznie (do 23:59) czy jak...?
10
Komiksy amerykańskie / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez death_bird dnia Dzisiaj o 09:55:46 pm »
Tak  :smile: Jak podszedł Ci Robin to bierz bez zastanowienia.

Akurat Robina nie brałem. Ale rozumiem, że "Batgirl" to po prostu dobra historia?
Strony: [1] 2 3 4 ... 10