Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 ... 10
1
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Garf dnia Dzisiaj o 08:01:46 pm »
 Niestety przez różne życiowe sytuacje od dłuższego czasu jakoś nie mogę się zebrać, żeby popracować nad kolejnymi ciekawostkami z Legend, ale premiera nadchodzącego tomu 20 zmobilizowała mnie  przynajmniej do pewnego krótszego przedsięwzięcia.
Poniżej w spoilerze zamieszczam streszczenie przygód Quinlana Vosa, które opisano w pierwszych 48 zeszytach serii Republic (na początku ukazującej się po prostu pod tytułem Star Wars). Quinlan będzie często pojawiał się w najbliższych tomach kolekcji, a bez znajomości poniższych wydarzeń czasem trudno będzie zrozumieć przygody z jego udziałem. Rzecz jasna, streszczenie zawiera pewne spoilery, ale starałem się ograniczać je do minimum.
 
Spoiler: pokaż
Quinlan Vos przyszedł na świat na planecie Kiffu jako członek klanu Vos. Jego krewni zajmowali wysokie pozycje w organizacji Strażników – rządzących Kiffu stróżów prawa, na których czele stał sheyf. Kiedy Quinlan był małym chłopcem, okazało się, że oprócz wrażliwości na Moc posiada też wrodzoną niektórym Kiffarom umiejętność psychometrii – dotykając jakiegoś przedmiotu, potrafił ujrzeć obrazy przeszłych wydarzeń, w których się nim posłużono. Gdy spróbował „odczytać” w ten sposób ozdoby, które jego rodzice mieli na sobie, gdy zginęli, niechcący doświadczył wszystkich uczuć, jakie towarzyszyły ich śmierci. To traumatyczne przeżycie na zawsze pozostawiło w Quinlanie mroczny ślad.

Quinlan trafił na Coruscant, gdzie został padawanem rycerza Jedi Tholme’a. Wraz ze swoim mistrzem brał udział w Wojnie Nadprzestrzennej Starka, ostatnim większym konflikcie galaktycznym przed inwazją na Naboo (Epizod I). Zaprzyjaźnił się wtedy z innym młodym padawanem, Obi-Wanem Kenobim. Jeszcze wcześniej, podczas misji na Ryloth, uratował przed krwiożerczą wampą małą Twi’lekankę, Aaylę Securę, w której wyczuł Moc. Aayla trafiła na szkolenie na Coruscant, a lata później, gdy Vos został Rycerzem Jedi, przyjął ją jako swoją padawankę.

Jedno z zadań Quina i Aayli polegało na wytropieniu producentów nowego, niebezpiecznego narkotyku zwanego błyszczoryllem, który usuwał pamięć zażywających go istot. Misja zakończyła się porażką – oboje Jedi pojmano i podano im błyszczoryll, aby zapomnieli wszystko, czego się dowiedzieli. Vos obudził się bez żadnych wspomnień w płonącym pokoju na Nar Shadda, księżycu przemytników. Przy pomocy podejrzanego opryszka, Devaronianina Vilmarha Grahrka, zdołał uciec stamtąd i rozpocząć poszukiwania swojej tożsamości. Dezorientacja i zagubienie sprawiły jednak, że stał się podatny na impulsy Ciemnej Strony. Quinlan udał się na Ryloth. Odnalazł tam cierpiącą na amnezję Aaylę, ukrytą wśród służących jej krewnego, Pola Secury, który zamieszany był w przemyt błyszczoryllu. Rozwścieczony Vos torturami wydobył z Pola nazwisko szefa gangu. Widząc to, Aayla w przerażeniu uciekła z planety.

Quinlan udał się na Coruscant, aby zabić szefa przemytników, ale powstrzymał go Mace Windu. Zagubiony Jedi zgodził oddać się do ponownego szkolenia. Po jego zakończeniu wyruszył wraz z grupą innych Jedi na poszukiwanie Aayli, która trafiła na pilnowaną przez kiffarskich Strażników więzienną planetę Kiffu. Przywabił ją tam przez Moc uwięziony Mroczny Jedi, Volfe Karkko, który skłonił skołowaną padawankę, aby go uwolniła. Vos zdołał wyzwolić Aaylę spod wpływu Volfe’a i go zabić. Z uwagi na fizjologię Twi’leków Jedi zdołali przywrócić Securze wszystkie wspomnienia. Postanowiono, że jej dalszym treningiem zajmie się dawny mistrz Quinlana, Tholme.

Drogi trojga Jedi spotły się znowu, kiedy wygnany z Ryloth Twi’lek, Kh’aris Fenn, podjął próbę przejęcia władzy nad planetą. Wynajęci przez niego wojownicy Morgukai, Tsyr i Bok, porwali młodego dziedzica rodu Securów i strzegącego go Tholme’a. Ścigająca ich Aayla połączyła siły z Quinlanem. Razem udało im się wytropić napastników na pustynnej planecie Nikto. Vos zabił Tsyra, a Aayla pokonała Boka, który uciekł, fingując własną śmierć. W uznaniu za ocalenie dziedzica Rada Jedi nadała Aayli tytuł Rycerza Jedi, a Quinlanowi – Mistrza Jedi. Dobry nastrój psuł jednak fakt, że Kha’risow Fennowi udało się wymknąć. W dodatku, o czym Jedi nie mieli pojęcia, tak naprawdę cały czas przyjmował on rozkazy od hrabiego Dooku…

       

Od lewej: Quinlan Vos, Tholme i Aayla Secura (źródło: Wookiepedia).
2
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Thiago dnia Dzisiaj o 07:57:12 pm »
W tej samej Łodzi tylko nie na spotkaniu z publiką a w wywiadzie dla WP Książki Rosiński mówi o swoim zaangażowaniu w Thorgala zupełnie coś innego https://ksiazki.wp.pl/grzegorz-rosinski-nie-zostawi-thorgala-bez-opieki-bede-pilnowal-aby-mi-nie-zrobiono-jakiegos-porno-6297359000533121a
3
Komiks - tematy ogólne / Odp: MFKiG 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xanar dnia Dzisiaj o 07:42:09 pm »
Postaram się do niedzieli wrzucić.


Podziękować  :smile: [size=78%] [/size]
4
Komiks - tematy ogólne / Odp: MFKiG 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez -gościu- dnia Dzisiaj o 07:40:27 pm »
Kalen, liczymy na Ciebie!  :cool:
5
Komiks - tematy ogólne / Odp: Mucha Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Murazor dnia Dzisiaj o 07:38:16 pm »
Tylko Ty napisałeś, że się nie da wydać bez 5, czy 6 innych serii, bo będzie bez sensu. A tak naprawdę wystarczy 5 tomów (3 z eventami). Cable bym dodał jedynie przez Hope, bo skoro wszystko o nią chodzi to przydałoby się ją poznać. Co innego z masą mutantów, którzy się przewiną tworząc społeczność, ale nic nie wnosząc poza kilkoma zdaniami na kilkanaście tomów całej historii.

No tak, oddziaływanie będzie większe jak wiesz/przeczytałeś więcej, ale wg mnie trylogia + X-Force byłaby i tak świetną lekturą :) Niestety w naszym małym komiksowie nie unikniemy braków :sad:
6
Komiks - tematy ogólne / Odp: Non Stop Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 79ers dnia Dzisiaj o 07:37:07 pm »
Sprawdź sam klikając czy jest taka opcja. Przycisk 'zapłać' jest na końcu zawsze.

płatności24 ,  przelew bankowy lub odbiór osobisty

w jakimś sklepie kupowałem kiedyś wpisując inny adres dostawy(UP) a w komentarzu , że za pobraniem ale czy można tak w sklepie NSC ?
7
Komiks - tematy ogólne / Odp: MFKiG 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kelen dnia Dzisiaj o 07:33:08 pm »
A na BatCave będzie spotkanie z Egmontem?

Postaram się do niedzieli wrzucić.
8
Komiks - tematy ogólne / Odp: Mucha Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mkolek81 dnia Dzisiaj o 07:16:36 pm »
Ty uważasz, że nie potrzebne to co ja proponuję, a mówisz o wydaniu Cable, którego wg mnie można pominąć. Spoko nie będę się spierał, częściowo masz rację. Ale sam piszesz  że buduje to emocjonalna relacje z postaciami i chyba o to chodzi aby w jakiś sposób komiksy oddziaływały na czytelnika.
9
Komiks - tematy ogólne / Odp: Non Stop Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez LordDisneyland dnia Dzisiaj o 07:04:48 pm »
Nieżle...w ten czwartek kupiłem Prophet v1, w piątek polskie wydanie dwójki HeadLoppera i Rumble v1. Z miejsca złapałem sie za głowę po zerknięciu na forum :/

Ale się nie skarżę ;) , jak najwięcej takiech promocyj!


PS-  kiedyś już płaciłem w warsiawskiej księgarni przy odbiorze osobistym, a teraz nie mogę odhaczyć przelewów...co robię nie tak?
10
Komiks - tematy ogólne / Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mappy dnia Dzisiaj o 07:01:56 pm »
Czy robi ktoś z was listy ile dany komiks ma mieć tomów?Widziałem, że jedna osoba z forum ma ładne podsumowanie jeśli chodzi o Egmont ale jak z innymi wydawnictwami?Nie szukam gotowca bo sam próbuję robić takie podsumowania. Może jakiś oddzielny temat by się przydał z rozgraniczeniem wydawnictwami?Ostatnio dosyć sporo rzeczy zacząłem odrzucać właśnie z powodu dużej ilości tomów lub sporego przestoju pomiędzy nimi.
Strony: [1] 2 3 4 ... 10