Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 ... 10
1
Komiksy amerykańskie / Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maragast dnia Kwiecień 26, 2018, 11:30:15 pm »
Takie pytanie do tych co czytali "Infinity Gauntlet": jak oceniacie ten event?
Ja nie czytam po angielsku więc tylko przeglądałem i z takiej perspektywy wydawalo sie to jakies takie... cienkie. Czasem jak sie otworzy komiks i patrzy na losowe kadry to potrafi zaciekawić, a czasem odrzucić. Tu raczej mnie odrzucił. Takie pierwsze wrażenie.
Ale jak tylko wydadzą to i tak kupuje i zabieram sie za czytanie, bo tą pozycję raczej tezeba znać ;)
A ci którzy ją czytali to jak ją oceniają???
2
Komiks - tematy ogólne / Odp: Scream Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bobo dnia Kwiecień 26, 2018, 11:06:58 pm »
No i się skończyło dobre...
O Dżinnie, z twarzoksiążki:
"cykl pierwszy skończony. na razie nie planujemy dalej"
Ale jestem zły, fatalnie wydał to Scream, duże formaty w równie dużej cenie.
I to dzień po tym jak przeczytałem, że WK/Prószyński nie zamierza kontynuować Comanche. Dla mnie, jako fana tytułów europejskich kryzys na rynku już się zaczął :( Szczerze zaczynam się obawiać wchodzić w nowe serie.
Na Dekalog i Dampierre chyba nie ma co liczyć :( Mam jeszcze małą nadzieję, że nie postawili krzyżyka na Nestorze Burmie i Niedźwiedzim kle
Z nowych rzeczy biorę tylko chimery Manary, Jodo może kiedyś, drugiego Manarę mam z Egmontu, a fanem F1 nigdy nie byłem.
Dufaux za to chyba staje się autorem, którego serie są jednymi z częściej przerywanych. Z ostatnich lat 2/6:
- serie zakończone: Saga Valty, Konkwistador
- serie przerwane: Dżinn, Krucjata
- serie trwające: Barakuda, Murena
3
Komiksy amerykańskie / Odp: Aktualności z USA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez absolutnie dnia Kwiecień 26, 2018, 10:10:45 pm »
W nominacjach są też rzeczy europejskie, które mamy u nas:
"Lot Kruka", "Portugalia", "Duch Gaudiego".
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mappy dnia Kwiecień 26, 2018, 10:08:39 pm »
Albumów/tomów bo to na pewno nie są zeszyty  :smile:
Masz oczywiście rację. Ot taki skrót myślowy :biggrin:
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez -gościu- dnia Kwiecień 26, 2018, 10:05:49 pm »
Naprawdę słabo to wygląda, też boję się wchodzić w jakiekolwiek ich serie.  :sad:
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez adam and arluk dnia Kwiecień 26, 2018, 10:00:47 pm »
Dekalog 4/10
7
Komiks - tematy ogólne / Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Itachi dnia Kwiecień 26, 2018, 09:58:36 pm »
Założyłem odpowiedni wątek na forum filmu. Nie zgadzam się z powyższą opinią. Infinity War miała właśnie polegać
Spoiler: pokaż
na bitwie na wielu planetach
, bo gra nie toczy się przecież tylko o przetrwanie Ziemi, ale połowy wszechświata. Po drugie nie wiem skąd argument o tym, że przerwanie seansu na kilka minut nie spowoduje utraty w zrozumieniu fabuły. No wybacz, ale to bezsensowny argument, jakbyś strzelał ślepakami. Przecież właśnie przez to, że akcja dzieje się na wielu płaszczyznach widz musi uważnie śledzić dokonania herosów, zwłaszcza że każda z podgrup ma swoje zadania do wykonania.
Ochrona kamieni, zaplanowanie pułapki na Tytanie czy odzyskanie broni dla Thora.
To tylko niektóre z nich.

I kolejna rzecz. Kto w tym filmie nie ma nic do roboty? Chyba tylko
Bucky
jest postacią, która ma mniej czasu "antenowego". Reszta bohaterów odgrywa kluczowe albo poważne role. Jasne 3-4 osoby napędzają akcje (Iron Man, Doktor Strange w szcególności), ale nie zapominajmy o genialnym Thanosie. Pozostali Avengersi mają swoje do wykonania i nikt nie został zapomniany. Utrzymuje się to w sensownym tonie, bo przecież trudno wymagać aby nagle Czarna Wdowa odgrywała pierwsze skrzypce w kosmicznej bitwie, prawda?

A humor jest trafiony szczególnie u
 Draxa i Bannera
, chociaż w tym drugim przypadku faktycznie niektórzy mogą czuć przesyt.

Dramat w Wojnie bez końca skupiony jest na dwóch wątkach.
Gamory, a także Visiona i Scarlet Witch
. W obu przypadkach ciężko nie przejmować się ich losem, chociaż przecież także sam
 Thanos
jest postacią niezwykle dramatyczną.

Krytyka okey, ale argumenty do mnie nie przemawiają.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JanT dnia Kwiecień 26, 2018, 09:44:48 pm »
Liczba zeszytów wydanych u nas.
Albumów/tomów bo to na pewno nie są zeszyty  :smile:
9
Komiksy amerykańskie / Odp: Aktualności z USA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JanT dnia Kwiecień 26, 2018, 09:35:14 pm »
Nominacje do Eisnerów https://www.comic-con.org/awards/2018-eisner-awards-nominations

Z trwających wszystko u nas + Hawkeye za jakiś czas  :smile:

Black Hammer, by Jeff Lemire, Dean Ormston, and David Rubín (Dark Horse) Egmont
    Giant Days, by John Allison, Max Sarin, and Liz Fleming (BOOM! Box) NSC
    Hawkeye, by Kelly Thompson, Leonardo Romero, and Mike Walsh (Marvel)
    Monstress, by Marjorie Liu and Sana Takeda (Image) NSC
    The Wicked + The Divine, by Kieron Gillen & Jamie McKelvie (Image) Mucha Comics
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mappy dnia Kwiecień 26, 2018, 09:34:40 pm »
To ja skopiuję swoją listę co niedawno robiłem. Liczba zeszytów wydanych u nas. Nie pomylić z integralami bo sporo było wydawanych w tzw "doublescream".

Niedźwiedzi Kieł 3/5
Dżinn 4/13
Dekalog 4/10
Metabaron 2/5
Technokapłani 4/8
Dampierre 2/10
Golden Dogs 3/4
Krew tchórzy 2/4
Nestor Burma 1/12

Nie liczyłem tylko Alienów. Jak nie ma czegoś uwzględnionego to albo zakończona seria lub brak wzmianki na zachodzie czy ma coś wyjść.
Strony: [1] 2 3 4 ... 10