Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 ... 10
1
Komiks - tematy ogólne / Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sokratesik dnia Listopad 22, 2017, 11:47:58 pm »
A może to odmiana masochizmu...? We współczesnej sztuce (więc także w komiksach) tzw "prawicowy" światopogląd jest wyśmiewany i pokazywany jako przejaw prymitywizmu i zacofania. Może ktoś wyznający te "konserwatywne" wartości i zaczytujący się w odmianie sztuki - komiksie - po prostu "robi sobie dobrze"  tym, że w tych dziełkach jego poglądy traktowane są tak źle...? Takie przemyślenie mnie naszło po przeczytaniu "Totalnie nie nostalgii". Komiks, w którym na ponad 200 stronach nie uświadczysz pozytywnego męskiego bohatera. Wartości feministyczne są mi raczej obce, na pewno nie mógłbym się utożsamiać z główną bohaterką... natomiast komiks mnie wciągnął i czytałem go jednym tchem, nie potrafiąc przestać. Umysł ludzki niezbadany jest   
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nawimar dnia Listopad 22, 2017, 10:43:44 pm »
To tak jeszcze dodam tuż przed ciśnięciem się w objęcia Morfeuszycy, że m.in. tego właśnie piewcom poprawności politycznej nie daruję (na pewno bardzo się już lękają ;) ): zaglądania prywatnym ludziom pod pierzyny i wciągania ich w swoje brudne gierki. Niech tym zideologizowanym fujarom, którzy niczego poza wywlekaniem tematów zastępczych nie potrafią, poduchy wielce twardymi i gniotącymi będą!
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KukiOktopus dnia Listopad 22, 2017, 10:32:22 pm »
Przejrzałem Twoje posty na kilku ostatnich stronach i niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na postawione pytania. Trudno. Ale zakładając, że jesteś człowiekiem dobrej woli (bo przecież nie może być inaczej), domyślam się, że przez "przypadłość" rozumiesz po prostu pewną cechę, którą pewne osoby posiadają, a inne nie, na podobieństwo blond włosów.

Dobranoc, przypadłości na nos.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nawimar dnia Listopad 22, 2017, 10:21:51 pm »
KukiOktopus - w gruncie rzeczy już o tym wspominałem. Proponuję rzucić jeszcze raz okiem na jeden z moich postów na poprzedniej stronie. Jeśli jednak będziesz sobie życzył powtórzenia, a Gobender uzna, że warto to oczywiście powtórzę się.

Szekak - definicja tego pojęcia raczej jest jednoznaczna i na pewno obejmuje m.in. częste szermowanie pejoratywnymi (a zarazem wyzbytymi faktycznej treści) określeniami typu "obrzydliwe", "faszystowskie" etc. Od siebie dodałbym jeszcze ogólne napuszenie i samozadowolenie osobników, którzy zwykli chętnie skrywać się za jej parawanem oraz obszczekiwać za niego swoich rozmówców. 
5
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel NOW!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez OokamiG dnia Listopad 22, 2017, 10:16:45 pm »
Pojydyncze historie zpierwszego trejdu są najlpeszą cześcią, jednak kolejne, dluższe historie, stoją ciągle o kilka klas wyżej niż przeciętne tomy Marvel Now wydawane w Polsce. Z Moon Knightem rywalizować może jedynie Hawkeye, jednak wg. mnie na korzyśc tego pierwszego
6
Komiks - tematy ogólne / Odp: Non Stop Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szekak dnia Listopad 22, 2017, 10:16:27 pm »
Najlepiej zadzwonić, jak dotąd zawsze wszystko dobrze załatwiałem przez telefon z Empikiem.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gobender dnia Listopad 22, 2017, 10:15:54 pm »
Kuki, chyba nie warto.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szekak dnia Listopad 22, 2017, 10:12:41 pm »
Gobender - takie czasy w których nie tylko Ty nie musisz się bać ale też Ci, którzy politpoprawność mają w głębokim poważaniu. Jeśli miałbyś się kogokolwiek obawiać to moim zdaniem co najwyżej tych, którzy wytypowali sobie m.in. homoseksualistów na oręż w osobliwej pseudo-krucjacie i usiłują dysponować tym środowiskiem w sposób instrumentalny. Proponuję nie dawać im się wkręcać.
Czy Ty wiesz czym jest polityczna poprawność? Bo zdaje się, że nie wiesz, skoro chwalisz się tym, że masz gdzieś szacunek wobec innych. I jak każdy bystry prawak wiesz lepiej co jest dobre dla kobiet, homoseksualistów itp. itd. niż oni. A potem zdziwienie, że takie obrzydliwe i szkodliwe opinie nie spotykają się z ciepłym przyjęciem w obiegu publicznym. :lol:
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KukiOktopus dnia Listopad 22, 2017, 10:11:16 pm »
Nawimar, tak z czystej ciekawości (i jak zawsze bez żadnej złośliwości):

1. Co rozumiesz pod pojęciem "przypadłość"?
2. I w świetle podanej przez Ciebie definicji "przypadłości" - dlaczego uważasz homoseksualizm za przypadłość?
10
Komiks - tematy ogólne / Odp: Egmont 2017
« Ostatnia wiadomość wysłana przez juras9 dnia Listopad 22, 2017, 10:09:45 pm »
Czarny szrot biorąc pod uwagę jakość wydań egmontu.
Strony: [1] 2 3 4 ... 10