Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 ... 10
1
Komiksy amerykańskie / Odp: Usagi Yojimbo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez parsom dnia Styczeń 15, 2019, 11:08:59 pm »
Czytam te wasze żale i nie mogę pozbyć się opadu szczęki... Ja tam się cieszę. Jakbym miał wcześniejsze wydania, to nie miałbym żadnego problemu z tym rozwiązaniem.
2
Komiks - tematy ogólne / Odp: Egmont w roku 2019.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kosmoski dnia Styczeń 15, 2019, 11:00:57 pm »
Dobrze, drugie wydanie brakujących tomów.
Taaa.. z inną zawartością niż pierwotna... Zresztą nowe tomy wychodziły od pewnego momentu z numeracją pod drugie wydanie. Doszło do tego nowe wydanie dwóch pierwszych tradów. Wyglądało jak dodruk, ale różniło się częścią zawartości. Po jakimś czasie jak ktoś nie miał starego wydania to został z opowieścią bez środka, jak ktoś miał stare wydanie i dokupił dalsze tomy nowego to miał całą historię (estetycznie na półce nie zabijało, ale wreszcie była całość).
3
Komiksy amerykańskie / Odp: Alan Moore
« Ostatnia wiadomość wysłana przez LordDisneyland dnia Styczeń 15, 2019, 10:52:28 pm »
Mam nadzieję, że w zbiorze znajdzie się "TheTempest"....

Szkoda, że nikt się nie zlitował i nie wydaje po polsku zeszytów "Cinema Purgatorio". Wspaniałe historie, nawet te słabsze trzymają niezły poziom. A u wielbicieli Moore'a na pewno by się miejsce w biblioteczce i te parę złotych co miesiąc-dwa znalazło ;)
4
Komiks - tematy ogólne / Odp: Egmont w roku 2019.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez LordDisneyland dnia Styczeń 15, 2019, 10:42:24 pm »
"Na pierwszej są sandman i Alan Moore i tam inni podjazdu nie mają."
...oprócz, rzecz jasna, Morrisona z 'Arkham Asylum".

5
Komiks - tematy ogólne / Odp: Giełda 4 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez janex69 dnia Styczeń 15, 2019, 10:41:30 pm »
Lincoln od Timofa, wszystkie cztery tomy- 150 zł plus ew. dycha za wysyłkę paczkomatem. Wymiana jak najbardziej wchodzi w grę:). Pozdrawiam.
6
Komiksy japońskie / Odp: Atelier spiczastych kapeluszy - wyd. Kotori
« Ostatnia wiadomość wysłana przez LordDisneyland dnia Styczeń 15, 2019, 10:39:40 pm »
A zatem nadzieja zgruchotana :D
No nic, wyjdzie, to obaczym. Z mangą mam jakieś straszne przejścia ostatnio, nijak nie mogę tomików doczytać do końca- Gou, Ito, Matsui, wszystko to leży niedoczytane. Przyjdzie wiosna, będzie lepiej. ..chyba.
7
Komiksy japońskie / Odp: Atelier spiczastych kapeluszy - wyd. Kotori
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amsterdream dnia Styczeń 15, 2019, 10:09:50 pm »
Bobo, znasz ten komiks? Jeśli dominują krajobrazy i architektura, to z chęcią kupię...

Czytałem kilka pierwszych rozdziałów i krajobrazów oraz architektury tam za wiele nie było. Historia skupiała się na szkoleniu młodocianych czarodziejów. Takie fantasy raczej pod nastoletniego czytelnika, wychowanego na HP. Ale jak ktoś lubi ten gatunek to na pewno mu podejdzie bo rysunki niezłe.

Kotori do tej pory było kojarzone z mangami yaoi, ale w ostatnim czasie ich oferta mocno się zmieniła i w 2018 roku wprowadzili według mnie najciekawsze nowości ze wszystkich wydawnictw mangowych. Szczególnie polecam zainteresować się mangą o nazwie Yotsuba (genialna komedia) i pozycjami Yoshitoki Oimy - Kształt twojego głosu (dramat) i Ku twej wieczności (fantasy).
8
Komiks - tematy ogólne / Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leyek dnia Styczeń 15, 2019, 09:50:16 pm »

Najnowszy nabytek:

Szkoda, że Łukasz kolory robi tylko na kompie, bo się jeszcze lepiej prezentuje:
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ilemoznaszukacnicka dnia Styczeń 15, 2019, 09:37:14 pm »
Jeśli ktoś chce wypasione wydanie to już dawno kupił sobie po angielsku.

Pierwszy jest chyba w ogóle niedostępny, pozostałe kosztują 300 i więcej za tom od Dark Horse, a te wydane u nas przez Mandragorę są jeszcze droższe. https://www.ebay.de/itm/Usagi-Yojimbo-vol-3-4-Sakai-Stan/143082406876?epid=242242790&hash=item21506043dc:g:n3AAAOSwsqxcMpcn:rk:1:pf:0

Nie dość że dużo drożej niż nasze wydania w HC, wciąż w dwóch formatach i bez tłumaczenia. Jeszcze jakie to fajne, że będę mógł kupić od kogoś używany tom z tych które teraz są drogo na allegro. To ma być ten zysk wydawcy, że ludzie kupią nie od nich? Wydania zachodnie są typowo kolekcjonerskie, a tu potrzeba czegoś co się nie zniszczy od użytkowania. Usagi jest niekolorowy, więc prawdopodobnie nie był by droższy od BBPO.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez midar dnia Styczeń 15, 2019, 09:25:28 pm »
Ja jako stary czytelnik nie jestem usatysfakcjonowany. Nowe zbiorcze tomy będą się ukazywać co 3 lata?? Jeśli rzeczywiście tak będzie, to przerzucę się na oryginalne tomiki i tyle.
Będą też wychodzić pojedyńczo, jak dotychczas. Jako stary czytelnik, sobie dokupisz i przeczytasz.
Strony: [1] 2 3 4 ... 10