trawa

Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 329357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 22, 2011, 03:32:03 pm »
- Emissaries to Malastare (Star Wars #13-18) (132 strony)

Świetne zapowiedzi. Oczywiście "Emissaries to Malastare" pochodzi z Republic :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline pioma10

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 22, 2011, 04:34:24 pm »
Oczywiście "Emissaries to Malastare" pochodzi z Republic :smile:

Zgadza się. Z tym, że wtedy ta seria nie miała podtytułu Republic. Pojawił się on dopiero od numeru 46. Dlatego np. Outlander (nr 7-12), jak The Stark Hyperspace War (nr 36-39) nie mają podtytułu Republic.

Offline graves

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #137 dnia: Maj 22, 2011, 04:41:48 pm »
Zgadza się. Z tym, że wtedy ta seria nie miała podtytułu Republic. Pojawił się on dopiero od numeru 46. Dlatego np. Outlander (nr 7-12), jak The Stark Hyperspace War (nr 36-39) nie mają podtytułu Republic.
Zgadza sie, jednak w dzisiejszych czasach samo "Star Wars" kompletnie nic nie mówi. Dlatego, że pojawiło się tyle "podtytułów" - główna seria uzyskała tytuł "Republic".
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Hollow

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #138 dnia: Maj 26, 2011, 10:44:50 pm »
Mam pewien problem: w którymś numerze był komiks nawiązujący do gry Knights of the Old Republic: Trójka rycerzy Jedi miała za zadanie na różnych planetach polować na Tarantaki, ale dwoje przeszło na ciemną stronę i został tylko jeden. Pamięta może ktoś tytuł i numer tego komiksu?

Offline cich

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 27, 2011, 07:01:06 am »
@Hollow
SWK 1/2009 - Cienie i światło
All your life you live so close to truth it becomes a permanent blur in the corner of your eye. And when something nudges it into outline, it's like being ambushed by a grotesque.

Offline graves

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 27, 2011, 09:26:06 pm »
A to niespodzianka. Legacy War skończył się na 6 zeszycie. Skończył sie w pięknym stylu :smile:
Ciekawe czy pociągną coś dalej... Na razie nic nie znalazłem w zapowiedziach.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline pioma10

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 28, 2011, 07:52:41 am »
A to niespodzianka. Legacy War skończył się na 6 zeszycie. Skończył sie w pięknym stylu :smile:
Ciekawe czy pociągną coś dalej... Na razie nic nie znalazłem w zapowiedziach.

Fragment wywiadu z Johnem Ostranderem:

Gdy pracujesz nad GW, bardzo często łączysz swe siły z Jan Duursemą.   Czy w tym przypadku znowu tak się stanie, czy tym razem rysował będzie   ktoś inny? 

  Jan i ja pracujemy teraz nad nową serią, która zrzuci Was z foteli,   gdy tylko usłyszycie tytuł, ale to nie jest "Agent of the Empire".   Rysunki robi Stéphane Roux, francuski artysta, który ostatnio przeniósł   się do Milwaukee.

  Możesz podzielić się detalami na temat tej nowej serii? A jeśli nie,   to kiedy dowiemy się o niej więcej? Możne na międzynarodowym   Comic-Conie? 

  Pracuję nad nią z Jan i to Dark Horse i Lucasfilm zadecydują kiedy   zostanie ogłoszona, nie ja. To wszystko, co mogę powiedzieć. Bo w   przeciwnym wypadku Jahan Cross musiałby mnie zabić. Albo mój edytor,   Randy Stradley. 

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 11, 2011, 10:11:00 pm »
Tymczasem w nr. 5/2011 możemy zobaczyć efekt pracy Ostrandera i Duursemy sprzed ośmiu lat, czyli historię "Hrabia Dooku". Tak naprawdę to kolejny puzzel ze szpiegowskiej układanki z Quinlanem Vosem w roli głównej. Nie zrzucił mnie z fotela.   

Offline Hollow

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 22, 2011, 08:58:21 pm »
Od wczoraj w salonach prasowych można znaleźć komiks "Przybysz" - pierwszy komiks w którym pojawia się A`Sharad Hett i ostatni, w którym pojawia się jego ojciec (i jednocześnie też pierwszy raz). W komiksie jest też pokazany sposób życia i zwyczaje Tuskenów. W jednej scenie Ojciec mówi do A`Sharada, że pewnego dnia będzie większym smokiem niż smok Krayt. Ciekawe nawiązanie do serii Dziedzictwo, ciekawe tylko czy zamierzone.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 18, 2011, 05:14:44 pm »
Przeczytałem tego "Przybysza" (SW Komiks Extra 2/2011). Opowieść składa się z kilku pierwszych "republiców". Na plus mógłbym wymienić rysunki i kolory. Sama historia gdzieś w polowie zaczyna nużyć i wydaje się rozciągnięta ponad miarę na te 6 zeszytów.

Ciekawe nawiązanie do serii Dziedzictwo, ciekawe tylko czy zamierzone.
Raczej niezamierzone - "Przybysz" jest z 1999 r., "Dziedzictwo" zaczęło ukazywać się w 2006. :)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 06, 2011, 07:44:58 pm »
WS nr 2/2011 "Rada Jedi: Działania wojenne" – zaskakująco dobrze skrojona historia, ciekawie zarysowane postaci, fajnie brzmiące dialogi i trochę subtelnego humoru, który jednak rzuca się w oczy jak na taką liczbę Jedi. :)

Nr 7/2011 – w "Ataku z cienia" nasz ulubiony szpieg Quinlan Vos rusza do akcji niczym Ethan Hunt z "Mission: Impossible". Krótka, dynamiczna opowieść. Natomiast "Zdobycz" to interesujący przykład tego, jak mangaka Kia Asamiya odnalazł się na amerykańskim rynku.

Offline graves

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #146 dnia: Październik 10, 2011, 07:15:46 pm »
Z zaprezentowanych w ostatnich numerach "Star wars" okładek wynika, że w grudniu będziemy mieć:
Star Wars Wydanie Specjalne - Star Wars Republic Vol.08 Rite Of Passage (Star Wars Republic #42-45)
Star Wars Komiks Extra - Star Wars Empire Volume Six: In The Shadows Of Their Fathers (Star wars Empire #29-34)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline pioma10

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #147 dnia: Październik 10, 2011, 09:35:07 pm »
Na MFK J. Drewnowski zapowiedział, że w grudniu zamiast Star Wars Empire Volume Six: In The Shadows Of Their Fathers będzie Old Republic - The Lost Suns.

Offline graves

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #148 dnia: Październik 10, 2011, 09:55:40 pm »
Na MFK J. Drewnowski zapowiedział, że w grudniu zamiast Star Wars Empire Volume Six: In The Shadows Of Their Fathers będzie Old Republic - The Lost Suns.
To bardzo ciekawe. Ta historia dopiero co się skończyła/kończy (october) i sklada się tylko z 5 zeszytów, a Komiks Extra przyzwyczaił nas do 6 zeszytowych edycji...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline pioma10

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #149 dnia: Październik 11, 2011, 08:43:46 am »
To bardzo ciekawe. Ta historia dopiero co się skończyła/kończy (october) i sklada się tylko z 5 zeszytów, a Komiks Extra przyzwyczaił nas do 6 zeszytowych edycji...

Zgadza się, ale zapowiedzi są takie, że będą ukazywały się historie pięciozeszytowe. In The Shadows Of Their Fathers również zamyka się w 5 zeszytach (historia ta ukaże się najprawdopodobniej na początku przyszłego roku). Jest duża szansa na wydanie Blood Ties: Jango and Bobba Fett (ta historia ma 4 zeszyty więc pewnie będzie w wydaniu specjalnym).

 

anything