Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 329340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 03, 2008, 09:17:39 pm »
"Star Wars – Komiks" #1/2008
No bardzo się cieszę, że Egmont dokonał reaktywacji. Ciekawe, co wpłynęło na zmianę decyzji, bo z tego, co pamiętam, Tomasz Kołodziejczak kategorycznie mówił: nie. Może ktoś zada mu to pytanie na festiwalu w Łodzi? :)
W tym numerze trzy opowieści. Wszystkie co najmniej dobre. Najbardziej spodobały mi się "Dzieci Mocy" – tuzin stron, a więcej tu emocjonalnej prawdy, niż w tej całej cholernej nowej trylogii. W "Apokalipsie na Endorze" fajny motyw z Ewokiem (Ewoczką?) wkładającym kwiat w lufę blastera szturmowca. I takie rysunki chciałbym częściej oglądać w gwiezdnowojennych komiksach.

Przydałyby się tylko jeszcze oryginalne tytuły i rok wydania w USA.

N.N.

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 03, 2008, 09:33:32 pm »
"Star Wars – Komiks" #1/2008
No bardzo się cieszę, że Egmont dokonał reaktywacji. Ciekawe, co wpłynęło na zmianę decyzji, bo z tego, co pamiętam, Tomasz Kołodziejczak kategorycznie mówił: nie. Może ktoś zada mu to pytanie na festiwalu w Łodzi? :)
Po co pytać? Przecież to oczywiste - do kin wchodzą "Wojny Klonów".

Przydałyby się tylko jeszcze oryginalne tytuły i rok wydania w USA.

A to chyba marzenie ściętej głowy jest, skoro nawet w tak drogim komiksie jak "Blueberry" tytuły oryginałów są podane tak, że gdybym nie wiedxział gdzie szukać, to bym się nigdy nie dowiedział, jak naprawdę brzmią

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 03, 2008, 10:38:42 pm »
Po co pytać? Przecież to oczywiste - do kin wchodzą "Wojny Klonów".

Jakoś mnie to nie przekonuje. Kolejne odsłony filmowej trylogii nie spowodowały wzrostu popularności komiksów w Polsce. Czy "Wojny klonów" mają w sobie coś, czego nie miały tamte filmy?
Oczywiście premiera tego filmu to dobra okazja, żeby wrócić do wydawania komiksów, ale chciałbym wierzyć, że głównym powodem było coś więcej – jakaś zmiana strategii wydawniczej, jakiś genialny pomysł na sukces... I warto byłoby usłyszeć komentarz Tomasza Kołodziejczaka w tej sprawie, bo może odżyłaby nadzieja na to, że Egmont będzie jednak kontynuował różne zawieszone czy zamknięte serie, które w tej chwili, tak jak jeszcze niedawno "Star Wars", kojarzą się z jednoznacznym "nie".


N.N.

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 03, 2008, 11:08:21 pm »
Jakoś mnie to nie przekonuje. Kolejne odsłony filmowej trylogii nie spowodowały wzrostu popularności komiksów w Polsce. Czy "Wojny klonów" mają w sobie coś, czego nie miały tamte filmy?
Oczywiście premiera tego filmu to dobra okazja, żeby wrócić do wydawania komiksów, ale chciałbym wierzyć, że głównym powodem było coś więcej – jakaś zmiana strategii wydawniczej, jakiś genialny pomysł na sukces... I warto byłoby usłyszeć komentarz Tomasza Kołodziejczaka w tej sprawie, bo może odżyłaby nadzieja na to, że Egmont będzie jednak kontynuował różne zawieszone czy zamknięte serie, które w tej chwili, tak jak jeszcze niedawno "Star Wars", kojarzą się z jednoznacznym "nie".


Wiem, że jesteś idealistą, ale nie sądziłem, że aż takim :)

Offline tranway

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 19, 2008, 12:07:36 pm »
Przed chwilą przeczytałem drugi numer "Star Wars Komiks".
Graficznie jest ok, z momentami "naprawdę niezłymi" (podobnie jak w premierowym numerze), scenariusze to czytadełka w sam raz na wizytę w wuce.
Ogólnie szału nie ma, ale z nieznanych mi przyczyn, wiem że wydam co miesiąc te 5 złotych....

Offline MrE

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • no donnie, these men are Comics Fans
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 21, 2008, 10:30:52 am »
Zeszyt drugi , czeka właśnie na przeczytanie, cieszę się że pojawiają się jakieś wydania zeszytowe na naszym rynku, może wkrótce doczekamy jakiegoś Marvela albo DC choć oczywiście, są to złudne marzenia :neutral:
I'm a master for these cookies

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 25, 2008, 11:57:29 am »
W drugim zeszycie największe wrażenie robi "Nowy", w oryginale - "Star Wars: Legacy" #4. No właśnie, kupiłem też pierwszy tom "Dziedzictwa". Bardzo ładnie wydane, format jest nieco zmniejszony, ale w granicach tolerancji. Z tego, co zdołałem się zorientować, historia "Złamany" kończy się na numerze 7 serii, a w stopce redakcyjnej wymienione są zeszyty 1-3 i 5-6. Błąd, czy faktycznie dokończenie będzie w następnym tomie? Tak czy siak wstrzymam się z lekturą do czasu, aż się ukaże dwójka.

Offline GiP

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 25, 2008, 02:57:05 pm »
Ja przeczytałem Dziedzictwo: Złamany i z zakupu jestem bardzo zadowolony :D
Fabuła ciekawa, rysunki na bardzo dobrym poziomie, nic tylko teraz czekać na drugi tom.
A jak się dobrze będzie sprzedawać to może Kotor albo Dark Times do nas trafią... choć najpierw to może niech chociaż ta seria się utrzyma :)
Trzymam kciuki za Egmont.

Offline graves

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 02, 2008, 10:04:07 am »
Zacznę od tego, że fanem SW byłem zawsze  :roll: Przez ten pryzmat proszę czytać moje wypowiedzi.

Star Wars Komiks 2:
- 1 opowiadanie, bardzo ciekawe, ładna grafika Conrada.
- 2 opowiadanie - grafika Teranishiego ładna, ale całośc jest raczej mało ciekawa.
- dodatek do Dziedzictwa - rewelacyjny pomysł. Tylko dzięki niemu natycchmiast na drugi dzień kupiłem "Złamanego 1".
Bardzo dobrze przedstawia świat Sw 130 parę lat po wydarzeniach w Powrotu Jedi. Opisuje wszystkie postacie, które możemy spotkać w "Dziedzictwie". Dzięki temu "Dziedzictwo wchodzi znacznie bardziej "gładko".
- 3 opowiadanie, to niejako wstęp do "Dziedzictwa". Bardzo fajne opowiadanie o szturmowcach. Graficznie Foreman - sprostał zadaniu całkiem dobrze.

Star Wars "Dziedzictwo: Złamany 1" - graficznie Duursem spisał się lepiej niż dobrze. Prawie każdy kadr ogląda sie z przyjemnością, której brakuje przy niektórych komiksach z SW. Scenariuszowo Ostrander, też dał radę, chociaz akcja jest mocno przewidywalna, nie ma żadnych zaskakujących zwrotów akcji. Czyta się to tak, jakby się oglądało kolejny film z SW, ciekawe, wciągające, chociaż bez zaskoczenia. Komiks wydany bardzo ładnie.

Jedno co mnie w nim naprawdę wnerwiło to okładka. Nie mam tutaj zastrzeżeń do jej wydania, ale bardziej rysunku. Cade Skywalker w komiksie wygląda "mocno", mrocznie - po prostu świetnie. Okładka została odwzorowana na jednym kadrze (wejście bandy Cade'a do "Brogara" na Lok), jednak Hughes nie poradził sobie z tym wyzwaniem. Cade, na okładce wygląda jak "alfons". Po prostu komicznie. Znacznie lepiej rysownik poradził sobie z "Blue" i "Syn'em". Cade to jednak porażka. Mnie ta okładka do tej pory skutecznie odrzucała od zakupu. Wygląda jak parodia SW, szczególnie z tytułem "Złamany" ;-)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline MrE

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • no donnie, these men are Comics Fans
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 02, 2008, 12:36:01 pm »
Co do drugiego zeszytu, to powinien każdy kupić kto zamierza zacząć czytać lub zakupić "Dziedzictwo" ponieważ w 2 nr świetnie przedstawione są sylwetki bohaterów oraz opis świata, Co do samego zeszytu nadal trzyma bardzo wysoki poziom. Niesamowicie mi się spodobała historia młodego szturmowca przedstawia wreszcie ona realia prawdziwego chaosu , i wojny jaka Shitowie wywołali. Rysunki same w sobie nie budzą zastrzeżeń, są miłe dla oka i przyjemnie się je ogląda i czyta/
I'm a master for these cookies

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 20, 2008, 08:55:49 pm »
"Star Wars – Komiks" #3/2008
Największym przebojem w tym numerze jest bez wątpienia nowelka "Boba Fett: Narzędzie zniszczenia", w której świetnie prezentuje się gra kolorami. Jednak szczególne wrażenie wywarła na mnie najkrótsza historia pt. "Sith pośród cieni". Jest nastrojowa (tutaj również niebagatelne znaczenie ma dobór barw) i gorzka...

Offline GiP

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 20, 2008, 10:04:14 pm »
Fakt uwagę głównie przykuwa historia z Bobą :D ale kolory jakoś do mnie nie trafiły :-? wolę jak Kennedy sam nakłada kolory akwarelami jak to miało miejsce chociażby w "Mrocznym Imperium". "Sith Pośród Cieni" - ciekawy komiks, fajna ekspresyjna kreska, nieco "ziomalski" dizajn postaci :) A najbardziej w pamięci utkwiła mi historia "Szczęściarz".
Czekam na więcej teraz :D
Zwłaszcza, że na następnej okładce widnieje Darth Maul...

Offline MrE

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • no donnie, these men are Comics Fans
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 09, 2008, 08:11:50 pm »
Nr 3#SW moim zdaniem najlepszy jak do tej pory , mamy jeszcze trzy przed sobą liczę że jednak seria przedłuży się o kilka numerów
I'm a master for these cookies

Offline tranway

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 20, 2008, 08:02:00 pm »
Cienki ten czwarty numer.
Dobrze, że w pracy przeczytałem, bo inaczej bym uważał to za zmarnowany czas ;)

P.S. Okładka następnego numeru świetnie się prezentuje....

Offline Raf Fariszta

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 20, 2008, 09:02:45 pm »
Cienki ten czwarty numer.
Dobrze, że w pracy przeczytałem, bo inaczej bym uważał to za zmarnowany czas ;)

P.S. Okładka następnego numeru świetnie się prezentuje....
Hmmm.....Mnie się podobał....Historia Maula b.ciekawa, choć dość sztampowa.....
Odnośnie nr 3 i trade nr 2 : czemu ta sama historia (o "kocie") jest w jednym i drugim wydawnictwie?
Nocy Matko Dnia

 

anything