Autor Wątek: Dan Clowes  (Przeczytany 45159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: Dan Clowes
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 06, 2016, 07:48:51 pm »
Miał być dodruk Ghost world czy mi się coś przesłyszało?

Offline misiokles

Odp: Dan Clowes
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 06, 2016, 10:03:57 pm »
Po takie informacje najlepiej zasięgnąć u samego źródła.
https://www.facebook.com/kulturagniewu/?fref=ts

Offline kenji

Odp: Dan Clowes
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 07, 2016, 06:43:24 am »
Znając źródło- odpowiedz bedziesz miał w miarę szybko ;)

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Dan Clowes
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 11, 2018, 08:18:38 pm »
hurra! Wilson oficjalnie zapowiedziany na 2019.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline gobender

Odp: Dan Clowes
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 11, 2018, 09:22:57 pm »
Miło, choć tyłka ten tytuł jakoś mi nie urwał. Do tej pory zachodzę w głowę jak zrobili z tego film. Ale pewnie się nie dowiem, bo zawsze zapominam go obejrzeć ;)

Przy okazji, ktoś pamięta ile się sprzedawał Ghost World?

Offline Komediant

Odp: Dan Clowes
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 12, 2018, 08:26:50 am »
Jak na kg to dość szybko się sprzedał. Wspominano nawet wznowienie w rozszerzonej wersji, jak widać nie wyszlo.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Dan Clowes
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 17, 2018, 06:06:53 am »
Wilson to znakomity komiks moim zdaniem, Clowes w najlepszej formie. Film tez byl ok, ale jednak duzo slabiej mi wszedl od komiksu, bo tam gdzie komiks bazuje na przerysowaniu i czarnym humorze, film przez swoja doslownosc staje sie troche wymeczony i creepy, Ale obejrzalem do konca. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Dan Clowes
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 17, 2018, 06:38:23 pm »
Wilson to znakomity komiks moim zdaniem, Clowes w najlepszej formie. Film tez byl ok, ale jednak duzo slabiej mi wszedl od komiksu, bo tam gdzie komiks bazuje na przerysowaniu i czarnym humorze, film przez swoja doslownosc staje sie troche wymeczony i creepy, Ale obejrzalem do konca. :smile:
to ciekawe (nie miałem okazji czytać Wilsona, ale oczywiście zobaczyłem film, jak tylko zrobił się dostępny), mimo tego, że połknąłem film bez przysłowiowej popitki i długo się oblizywałem, to chyba przymykałem oko na tę dosłowność w miejscu przerysowania, po prostu wyczuwałem to i w locie jakoś przerabiałem na oryginalnego Clowesa, choć tak naprawdę do końca nie byłem pewien, czy przypadkiem ten komiks nie jest taki.... hmmm no właśnie jaki? Ale teraz kamień z serca, dzięki Xionc! nie mogę się doczekać, gdy wezmę go do rąk.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline absolutnie

Odp: Dan Clowes
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 17, 2018, 09:32:19 pm »
to ciekawe (nie miałem okazji czytać Wilsona, ale oczywiście zobaczyłem film, jak tylko zrobił się dostępny), mimo tego, że połknąłem film bez przysłowiowej popitki i długo się oblizywałem, to chyba przymykałem oko na tę dosłowność w miejscu przerysowania, po prostu wyczuwałem to i w locie jakoś przerabiałem na oryginalnego Clowesa, choć tak naprawdę do końca nie byłem pewien, czy przypadkiem ten komiks nie jest taki.... hmmm no właśnie jaki? Ale teraz kamień z serca, dzięki Xionc! nie mogę się doczekać, gdy wezmę go do rąk.


Komiks jest podzielony na jednoplanszowe epizody, z których każdy jest rysowany w nieco innym stylu (i każdy kończy się puentą). Odebrałem to jak ćwiczenie warsztatowe. Tak, że przerysowanie bytwa tutaj nader dosłowne.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Dan Clowes
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 18, 2018, 08:33:52 am »
Clowes zrobil wczesniej cos podobnego w Ice Haven, gdzie kazda plansza stanowi zamknieta calosc, ale album ma tez ciaglosc fabularna. Moim zdaniem Wilson jest lepszy, bardziej ironiczny, ale Ice haven tez jest znakomity. Ogolnie jestem fanem Clowesa, moze jeden jego komiks mi nie podszedl z 20 :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Dan Clowes
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 27, 2018, 06:26:01 pm »
gdyby ktoś jeszcze nie wiedział, zarówno Wilsona, jak i wznowienie Ghost World, zapowiedziano na 21.01.2019
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline mappy

Odp: Dan Clowes
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 27, 2018, 08:32:10 pm »
Widziałem!
No nareszcie wznowienie Ghost World bo to już bite 2,5 roku odkąd miało być.
Czekam z niecierpliwością.

 

anything