Autor Wątek: "SAW"  (Przeczytany 59071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Freudstein

"SAW"
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 10, 2005, 09:43:05 am »
Wczoraj wybrałem się z kolegą na jedno dniową wycieczkę do Milówki. Po kilku godzinnym zwiedzeniu gór, wypiciu pifa stwierdzieliśmy, że Milówka w wakacje, w sobotę, w godzinach wczesnego popołudnia, kiedy pada deszcze to ponure i nudne miasteczko. Dochodziła 16, a nasz pociąg miał przybyć o 18:55, więc coś trzeba było zrobić. Aż tu nagle spostrzegliśmy kino (nie napiszę nazwy). Repertuar był następujący: "AVIATOR", natomiast w godzinach od 16:30 do 18:10 wyświetlano... "PIŁĘ" :lol:.
Mój kolega tego nie widział, więc w końcu się zgodziłem. Bilet kosztował 10 złotych, a na sali oprócz nas zjawiły się dwie starsze panie. I tyle. Sala kinowa była totalnie klimatyczna. Było tam zimniej niż na dworze, dźwięk monofoniczny, odrapane ściany. Super miejsce do wyświetlania starych horrorów. PIŁA jakoś tam nie pasowała. Po obejrzeniu stwierdziłem to samo co poprzednio. Acha, poraz pierwszy od 1998 roku byłem w kinie z własnej woli.  :)
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline elzabbul

"SAW"
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 12, 2005, 04:43:24 pm »
A mi się Piła spodobała. Nie jakiś super genialny film, ale taki porządny horrorek ;) Straszący całkiem nieźle.
url]http://www.bardasznikow.prv.pl[/url] Amatorska wytwórnia filmowa Bardasznikow - fajne filmy :)

Offline Tyler Durden

"SAW"
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 06, 2006, 01:18:48 am »
Obejrzałem ten film dosyć wcześnie, ponieważ na uczelni tyle osób o nim rozmawiało, ze poważnie obawiałem się, ze zostanę potraktowany spoilerem i całą przyjemność z seansu szlg trafi.
Moje obawy były niepotrzebne, toższamość mordercy domyśliłem się już po 15 minutach a potem już tylko obserwowałem z ciekawością czy dobrze przypuszczałem.
Film ogólnie nie jest zły, napięcie w kilku momentach jest naprawde na przyzwoitym poziomie, wrażliwym widzom może przeszkadzać epatowanie naprawdę dużą dawką przemocy i zwyrodnialstwa. Ja jednak do wrażliwych nie należę wiec mi to nie przeszkadzało, a wręcz doceniałem inwencje twórców ;)
Aktorstwo jest na poziomie pozwalącym bezboleśnie obserwować poczynania bohaterów ale bez rewelacji.
Muzyka odpowiednio dobrana, nie niszcząca klimatu w nieodpowiednich momentach jak to czasami bywa w horrorach.
Początek filmu natrętnie kojarzący się z hardcorową wersją Cube'a w Fincherowskim sosie ale potem jakoś nie zwraca sie już na to uwagi i obserwuje z zaciekawieniem poczynania bohaterów.
Ogólnie dobry film i ci którzy się za niego zabiorą, nie powinni tego żałować bo to kawał porządnie zrealizowanego thrillera.
url=http://ofilmie.pl/][/url]

Offline petkopeet

"SAW"
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 04, 2007, 06:03:40 pm »
Pierwsza część piły była na serio W PYTĘ! Autorzy wnieśli cos nowego do kategorii horroru. Druga część poza efektami specjalnymi była kiczowata(chodzi mi o fabułe). Natomiast jestem cholernie ciekaw jaka jest wupuszczona niedawno 3 część, podobno w ameryce na tym filmie rzygali i mdleli, ale podobno.
   O   O   M               M   E   T   A   L

Offline darksphere

"SAW"
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 06, 2007, 08:20:33 am »
Saw 3 chyba w zamierzeniu miał być czymś z pogranicza psychothrillera i lekkiego gore jednak film jest średnim produktem, co do wymiocinw i utrat przytomności wśród widzów USandA - nic mnie nie zdziwi bo Ameryka to ludny kraj a jego mieszkańcy dewocieją coraz bardziej  :badgrin:

Offline Vidoqu

"SAW"
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 12, 2007, 08:25:48 pm »
Przed chwilą oglądnąłem jedynkę, by wiedzieć co i jak, gdy będę na seansie trójki. Szczerze, to się zawiodłem.

Spolieruje sobie tutaj

Cytat: "Spolier"
Film nie przeraził mnie praktycznie w ogóle, a spodziewałem się wbicia w fotel i mokrej plamy z moczu na kroczu, biorąc pod uwagę fakt, że jestem strachliwy, wcale o to chyba nie trudno. A tu proszę, śmiałem się na filmie chyba z pięć razy dłużej, niż miałem przyspieszony rytm bicia serca. Szczerze ubawiłem się w momencie czołgania się doktora, już bez nogi. Przeraził mnie jeno ten świr z głową konia w szafce Adama. A tak to nudy. Szczególnie podczas przeszukiwania hangaru psychopaty...

Także złapałem się na tym, że krzyczałem "Strzelaj, k....., no!" gdy skośnooki z shotungem gonił owego gościa.


Fabuła dziwna, jakoś mi do gustu nie przypadła, gra aktorska słaba, jedynie Danny Glover mi się podobał, ale po prostu mam do niego sentyment. Montaż chwilami dziwny, muzyki w ogóle nie zauważyłem. Tylko ta z napisów przypadła mi do gustu - stary, dobry Fear Factory.
Ogółem nigdy nie byłem wybredny odnośnie filmów, ale tym razem się zawiodłem.

Offline kikika7

"SAW"
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 16, 2007, 10:51:49 am »
film świetny, co prawda bardziej psychologiczny, niż horror, ale mnie się bardzo podobał

Offline Mr.Stench

"SAW"
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 31, 2007, 07:25:28 am »
Świetny film szczególnie końcówka rozwala. Ciekawe czy będą kręcić dalej po 3, czy to już koniec.
ome....Hell Awaits

Offline Baldwin

"SAW"
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 31, 2007, 11:11:24 am »
Będą, będą. Praktycznie na bank powstaną 2 kolejne części....  :roll:

Offline Drozdu

"SAW"
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 01, 2008, 12:53:34 pm »
Mi wszystkie części  się podobały a zwłaszcza końcówki bo są zawsze zaskakujące. :) Słyszałem że powstanie nawet 7 część Saw

Offline Animus

Odp: "SAW"
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 31, 2008, 12:21:38 am »
Tak na każde hallowen będzie wydawana następna część , tutaj też sprawdza się zasada im dalej tym gorzej .

Offline Emanuelle

Odp: "SAW"
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 02, 2012, 10:25:24 am »
Muzyka w Saw jest faktycznie niezła, ale głównie w 1 części. Tak w ogóle to 1 z nich była najlepsza, przy kolejnych powielano już ten sam schemat, przez co były one zbyt przewidywalne.

Niestety z wieloma filmami jest tak, że po sukcesie 1 części decydują się na powstanie 2, 3, 4 i kolejnych i z nic z tego ciekawego po prostu nie wychodzi. Co do Piły to widziałam 1 i 2 część i już przy drugiej się nudziłam. 3 nawet nie pamiętam, ale chyba zaczęłam oglądać i sobie odpuściłam. Pozostałych nawet trailerów nie oglądałam :/

Offline kfoker

Odp: "SAW"
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 24, 2012, 11:44:28 am »
najlepszy był motyw w centrum handlowym, jak ludzie myśleli, że to tylka jakas wystawa :D

Offline 2Chainz

Odp: "SAW"
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 16, 2012, 11:37:25 am »
Byl szal i groza na ten film ale moze trwalo to do pierwszych 4 cz. potem poplatnie z pomieszaniem ...

Offline Konik89

Odp: "SAW"
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:55:07 am »
Byl szal i groza na ten film ale moze trwalo to do pierwszych 4 cz. potem poplatnie z pomieszaniem ...
Więcej efektów niż fabuły. W filmie tej klasy to boli.

 

anything