trawa

Autor Wątek: uscislenia sedziowskie  (Przeczytany 217637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tawnos

SM bikes + trait "be swift as the wind"
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 08, 2005, 10:20:40 pm »
Cytat: "Vodecki"
http://www.gildia.com/bitewniaki/liga_w40k/pkz
pierwsza partia  :)


a moge wiedziec skad wzial sie pomysl iz ow trait tyczy sie rowniez skautow na motorach i ATB Squadronow? W tekscie traitsa mysle ze dosc wyraznie jest napisane "May take Bike Squadrons..." a pod taka nazwa widnieje jednostka "Bike Squadron" czyli zwykli marines na motorach. w zwiazku z takim podejciem do sprawy, biorac ten trait moge sobie poporstu wystawic ATB i skaut bikerow w troopsach?
----------------------------------------------
Valhalla - mrozna kraina wodki z lodem.

Offline Bartuul

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 09, 2005, 03:20:56 pm »
Moim zdaniem stąd, że Scout Bike czy Attack Bike to nadal Bike, czyli nazwa Bike Squadrons dotyczy ogólnie motocykli SM - mówiąc krótko decyzja PKZ jak najbardziej słuszna.

PS. Aleście wymyślili z tym brakiem zastawiania portalu... Mi to na rękę aczkolwiek nie jest to do końca zgodne z FAQiem - ale nie mi decydować. :)
[/b]
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline tawnos

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 09, 2005, 05:26:30 pm »
Cytat: "Bartuul"
Moim zdaniem stąd, że Scout Bike czy Attack Bike to nadal Bike, czyli nazwa Bike Squadrons dotyczy ogólnie motocykli SM - mówiąc krótko decyzja PKZ jak najbardziej słuszna.
:)
[/b]


zgodzilbym sie z Toba, gdyby w kodeksie pisalo "bike squadron" a pisze "Bike Squadron" co IHMO jednoznacznie wskazuje na nazwe wlasna czyli nazwe jednostki, co rowne jest temu ze trait dotyczy tylko i wylacznie marinow na motorach w power armourach, nie zas na skautow czy ATB.

pozdro
tawnos
----------------------------------------------
Valhalla - mrozna kraina wodki z lodem.

Offline Vodecki

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 09, 2005, 06:03:14 pm »
"Does "Be Swift as Wind" apply to Scout and/or Attack Bikes?
  ---->Yes - they are all 'bikes' "
                                     by Pete Haines



Offline tawnos

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 09, 2005, 06:07:21 pm »
Cytat: "Vodecki"
"Does "Be Swift as Wind" apply to Scout and/or Attack Bikes?
  ---->Yes - they are all 'bikes' "
                                     by Pete Haines


ok, nie mam wiecej pytan [jak narazie ;)]

pozdro
tawnos
----------------------------------------------
Valhalla - mrozna kraina wodki z lodem.

Offline rav

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 10, 2005, 11:12:07 am »
Prosilbym oficjalne uscislenie sedziowskie w sprawie problemu nakreslonego w "naszym prywatnym FAQu" dotyczacego ilosci fire pointow w Chimerze (1 czy 2?)i sposobu ostrzalu za pomoca lasgunow (wyboru celow ilosci strzalow itp.)

Tym bardziej ze codex do WH wprowadza w tej kwestii troche balaganu :)

Link do kilku postow na ten temat...
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=2785&postdays=0&postorder=asc&start=1395

Z gory dziekuje
aV
-----------------------------
Polakom gratulujemy większościowego rządu!

Offline tawnos

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 10, 2005, 02:37:29 pm »
Cytuj
Prosilbym oficjalne uscislenie sedziowskie w sprawie problemu nakreslonego w "naszym prywatnym FAQu" dotyczacego ilosci fire pointow w Chimerze (1 czy 2?)i sposobu ostrzalu za pomoca lasgunow (wyboru celow ilosci strzalow itp.)

Co do lasgunow mysle ze sprawa jest prosta, sa one fixed weapon, po 3 sztuki na kazdej burcie pojazdu, zatem ich kat strzalu wynosi 90 stopni. z tego co czytalem, to wlasnie taki poglad przewaza a i ja sie do niego przychylam.

Co do firepointow, to mysle ze najrozsadniej przyjac wpis z danego kodeksu do danej armii. tzn jezeli chimera jest inkwizycyjna, to ma 2 firepointy [np lepsze wyszkolenie zolnierzy umozliwia strzelanie dwom pasarzerom z gornego hatchu] jezeli jest gwardyjska [tzn nie jest to gwardia dolaczana do inkwizycji, tyko poprostu gwardia] to 1 firepoint.

Cytuj

Tym bardziej ze codex do WH wprowadza w tej kwestii troche balaganu :)


Juz w kodeksie DH byly podane 2 firepointy w chimerze.


pozdro
tawnos
----------------------------------------------
Valhalla - mrozna kraina wodki z lodem.

Offline SeeMoon

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 11, 2005, 12:39:10 pm »
A może Byście tak zaczeli pisać w odpowiednim temacie co ?
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline rhion

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 17, 2005, 06:50:54 pm »
Cytuj
Trait "Be Swift As A Wind" obejmuje także Scout Bike'i i Attack Bike'i

I ja mam odnośnie tego pewien problem bo w "Be Swift As A Wind" napisano że jeśli dany oddział jest brany jako troops to musi mieć min 5 modeli a w zasadach Attack bika pisze że może być w squadzie 2-3 bike czy to oznacza że
1) nie moge wystawiać attack bike jako troops
2) moge ale wykupuje 5 zamiast ustawowych 3ech

rhion
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline trej

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 17, 2005, 07:11:56 pm »
bramka nr 1

Offline Bartuul

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 26, 2005, 04:49:08 pm »
W sumie wyszło to od Vodeckiego, ale napisze. Czy tabelka Alaitocu wywali Squiggotha do rezerw? Moim zdaniem nie, bo Squiggoth jest Monstrous Creature i de facto czymś w stylu indepa, znaczy nie jest oddziałem. Czyli nie wylatuje. Z kolei orasy siedzące na nim teżnie wylatują bo maja transport. Pasi? Swoją drogą jak mam sędziować Wojnę Światów to chyba powinienem dołączyć do GTW, co nie? :P[/b]
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline Doom

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 03, 2005, 09:55:32 am »
Chcialbym prosić o uregulowanie kwesti która już byla poruszana chyba w tematach o CSM i FAQ a mianowicie jak traktować zmianę zasad glevi berzerkerów w najnowszym druku kodeksu CSM kiedy się go niem
a. kupić nową wersję kodeksu mimo że w zasadzie rużnią się tylko tym?
b. ole... znaczy ignorować tą zmianę puki nie pojawi się w faq od GW
c. respektować i egzekfować to coś mimo że nie mam poparcia dla swoich slów w formie drukowanej
Osiem głosów na Tak, jeden głos na Nie. Jednogłośnie wygrywa Nie

Eman

  • Gość
uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 03, 2005, 11:35:58 am »
Heyka !!!
Cytuj
respektować i egzekfować to coś mimo że nie mam poparcia dla swoich slów w formie drukowanej

Nie ma potrzeby umieszczania tego w uscisleniach sedziowskich - najnowsza wersja zasad jest zawsze oficjalna - to tak jakbys mowil, ze nie masz podrecznika do 4tej edycji, wiec bedziesz gral na zasadach 3ciej.
Nikt nie kaze Ci kupowac re-printu - wazne, zebys wiedzial jak powinna ta zasada brzmiec.
Cze !!!

Offline Nathaniel

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 03, 2005, 04:02:17 pm »
Cytat: "rav"
Prosilbym oficjalne uscislenie sedziowskie w sprawie problemu nakreslonego w "naszym prywatnym FAQu" dotyczacego ilosci fire pointow w Chimerze (1 czy 2?)i sposobu ostrzalu za pomoca lasgunow (wyboru celow ilosci strzalow itp.)


 IHMO - chimera ma 1 fire point z ktorego strzelaja 2 modele, do tego po 3 las guny po burtach... wszystko strzela w to co widzi...
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Vodecki

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 06, 2005, 06:32:30 pm »
nowe PKZ-ty już są tutaj