trawa

Autor Wątek: uscislenia sedziowskie  (Przeczytany 217698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jachu_ka

uscislenia sedziowskie
« dnia: Grudzień 08, 2004, 10:34:51 pm »
narodzila sie grupa sedziowska, ktora skupia sedziow i organizatorow z calego kraju (konkretniej z Trojmiasta, Szczecina, Pozka, Wawy, Katowic, Wrocka, Kraka i Torunia), celem grupy jest przedyskutowanie wszelkich niejasnosci i uscislenie ich tak zeby w miare mozliwosci obowiazywaly na wszystkich turniejach (choc rzecz jasna nikt nikogo do niczego nie bedzie zmuszac).
wrzucajcie tu wszelkie kwestie ktore nie sa wyjasnione w zasadach czy FAQach, beda dyskutowane na liscie a uscisleniai co miesiac beda pojawiac sie na NG.

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline śmigło

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2004, 10:56:31 pm »
nie wiem jak to sie ma do tematu, ale chodzi mi o Adeptus Kartonikus - jednym slowem pojazdy robione z kartonow (nie konwerty albo scratch-buildy, nawet odlewy), w chamski i nietworczy sposob posklejane z szablonow dostepnych na sieci. czy to ma prawo brac udzial w turniejach?? a jesli to czy bedzie to liczone jak brak wysiwyg'a??
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline jachu_ka

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2004, 11:39:38 pm »
to jest kwestia zalezna od organizatorow turniejow, nam chodzi stricte o zasady.

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Bartuul

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2004, 10:24:33 am »
Cytat: "Codex Dark Eldar"
[...]So, if the Dark Eldar win a close combat and force their opponent to fall back, roll a D6 for each enemy casualty in the assault. On a 4+ the model is taken as a prisoner. In addition, if the Dark Eldar advance and destroy their opponents by moving further than them, any enemy models are captured rather than killed.[...]


No dobra... tu potrzeba uściśleń jako iż w FAQu ich nie zawarto.

Po pierwsze - aby łapać do siatki muszę zmusić przeciwnika do ucieczki. Czyli przeciwnik musi oblać Morale Check. Czyli jeśli jest fearless to nie moge go łapać do siatki? Zgadza sie?

Po drugie - nie ma advanca po wygranym kombacie, tylko rzut na Inicjatywę. Jak to rozstrzygnąc w takim razie? Ja mam 2 propozycje:
a) koleś przegrywa rzut na inicjatywę - jest wdeptany - wdeptani do siatki i na 4+ każdy zabity w kombacie.
b) przeciwnik wygrywa rzut na inicjatywę - ucieka - wszyscy zabici w kombacie na 4+ do siatki, uciekający uciekli.
Zgadza się?

Po trzecie - co kiedy oddział fearless dostaje bęcki i chłopaki zaczynają "parować"?? Każdy wyparowany do siatki? Każdy wyparowany rozpływa się? Tu nie mam pomysłu...

Dzięki za wszelkie uściślenia. Niby ta niewola to głupawe punkciki, ale czasem tych 3-4 małych VP brakuje...
[/b]
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline Macruss

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2004, 11:03:31 am »
Niech Sędziowie wreszcie ustalą czy można otwierać portal Dark Eldarów po ruchu.
i jestem studentem UW na wydziale Bibliotekoznawstwa :)
Bibliotekarze wszystkich krajów łączcie się!!!!!!

Eman

  • Gość
uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2004, 02:52:59 pm »
Heyka !!!
Cytuj
Niech Sędziowie wreszcie ustalą czy można otwierać portal Dark Eldarów po ruchu

Uscislenia sa w produkcji, ale moge Ci powiedziec, ze na 100% bedzie w nich napisane, iz nie mozna otwierac portalu DE po ruchu (po Deep Strike tez nie).
Cze !!!

Offline sokles

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2004, 04:26:20 pm »
Taki jeden mały drobiażdżek, ale chyba nie ujęty w FAQ (jeśli tak to mnie poprawcie) - w 4 edycji inaczej dział deep strike, inaczej działa też teleport homer w Space Marines. Czy w związku z tym analogiczny teleport homer w Chaos Space Marines:

a) działa tak samo jak w Space Marines,
b) działa inaczej niż w Space Marines (ale jak??),
c) nie działa wcale (hmm ale czemu??)

Ja oczywście jestem za wersją a) (nie żebym grał chaosem i było mi to potrzebne ależ skąd  ;) ) jako za najbardziej logiczną wersją. Zresztą obiło mi się o uszy że tak się gra...jeśli jest to już w jakimś FAQ to prosze o jego namiary

Offline chrobry

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2004, 11:02:31 am »
Juz zadawalem komus/gdzies to pytanie  :D  Ale powtorze

Army of Death/Deathwing/:

1. Czy moze uzywac Drop Podow - moim zdaniem moze, bo tworca zapisow chcial wskazac na fakt ze moga uzywac tylko transportow i dreadow ?
--------------------------------------------------
Army of Death/ World Eaters/Blodzie

2. Reduce Injury/Feel no Pain + Adamantite Mantle/Runa - czy ma 4+ ignora jezeli dostaje z broni z sila =>2x T?

-------------------------------------------------------
Army of Death
3. Czy jednostka ktora siedzi w pojezdzie moze ruchem "Ragowym" wysiasc z pojazdu (jak ze stacjonarnego pojazdu), mimo ze ten pojazd za chwile i tak musi wykonac ruch Ragowy. Czyli rozpoczyna sie moja tura. Sklad wysiada na 2+d6 cali od pojazdu (a potem ma normalny ruch), pojazd jedzie d6 cali (a potem ma normalny ruch)?
Jezeli tak to czy to oznacza ze zawsze musze z niego wysiadac?

Offline jachu_ka

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2004, 11:37:52 am »
1) i 2) juz zostaly poruszone, w sprawie 2) byl poll wyszlo ze ignore/FnP w takiej sytuacji dziala. 3) wrzucilem.
swoja droga to mam prosbe- piszcie tu bez polskich literek, serwer yahoo zamienia je na krzaczki wiec musze je usuwac a to dosc nuzace jest  ;)

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline sokles

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2004, 12:14:43 pm »
Cytat: "sokles"
Taki jeden mały drobiazdzek, ale chyba nie ujety w FAQ (jesli tak to mnie poprawcie) - w 4 edycji inaczej dziala deep strike, inaczej dziala tez teleport homer w Space Marines. Czy w zwiazku z tym analogiczny teleport homer w Chaos Space Marines:

a) dziala tak samo jak w Space Marines,
b) dziala inaczej niz w Space Marines (ale jak??),
c) nie dziala wcale (hmm ale czemu??)

Ja oczywiscie jestem za wersja a) (nie zebym gral chaosem i było mi to potrzebne alez skad  ;) ) jako za najbardziej logiczna wersja. Zreszta obiło mi się o uszy ze tak się gra...jesli jest to juz w jakimś FAQ to prosze o jego namiary


A co z moim pytaniem (specjalnie Ci polskie literki nawet usunalem :lol:  :lol: )

Offline jachu_ka

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2004, 12:43:15 pm »
dziala tak samo, bylo w jakims FAQu

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Lurgal

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 25, 2004, 03:35:50 pm »
Mam takie pytanie ( właściwie to nawet dwa) Jak na nowych zasadach zachowują się motorki z znakiem Khorna( brzydko :badgrin: ), chodzi mi szczególnie o blood rage. Berserk glaive, a dodatkowy ruch :?: !?!
Ceterum censeo juda esse delendam.

There is no substitute for zeal.

Sancho

  • Gość
uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 25, 2004, 05:25:50 pm »
----mam pytanie do innych organizatorow turnieji niz w krakowie.. pozwalacie na seeding swarmmm (tz czy liczycie go jako armia oficjalna - jak to jest napisane w WD) :?:  :?:  :?:

Offline Vodecki

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 25, 2004, 06:24:25 pm »
Seeding Swarm nie jest dopuszczany praktycznie na żadnym turnieju w Polsce.



Offline Bartuul

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2005, 05:36:49 pm »
No dobra mądrale  ;) .

Co przed bitwą dzieje się najpierw:
- ruch Scout Bikes
- strzał z Auspexa do infiltratorów
???

Hehe...  :badgrin:
[/b]
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...