Autor Wątek: Założenia projektowe  (Przeczytany 96658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cyber_wolf_bl

ok macie racje, zeby robot chodzil, to zbyt zaawansowane
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 15, 2004, 01:18:19 pm »
chyba na poczataek. Ponioslo mnie troche.  Najwygodniej bedzie faktycznie zrobic takiego pajaka i 6 nog mysle wystarczy.

Offline jasisz

Założenia projektowe
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 15, 2004, 04:17:23 pm »
A czemu nie pomyśeć nad prawdziwym wyzwaniem i np. robotem latającym przy pomocy skrzydeł?
mój blog - a co!

Greg K1ler

  • Gość
Założenia projektowe
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 15, 2004, 04:30:42 pm »
Patrz twoja sygnaturka powyżej:).

Offline jasisz

Założenia projektowe
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 15, 2004, 05:53:30 pm »
A może żeby ten robot grał w jakąś prostą grę. Kółko i krzyżyk czy cośtam :D Może scootish... to by było ciekawe. Coraz głupsze pomysły mam ;/
mój blog - a co!

Offline vilgefortz

Założenia projektowe
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 15, 2004, 07:40:13 pm »
moze na poczatek zrobmy robota ktory bedzie pracowal w punkcie skupu butelek ;) haha sam bedzie decydowal jaka butelka sie nadaje jaka nie i ile ma za nia zapacic ... nie powinien byc drogi, nie musi chodzic ...

a powazniej to chyba faktycznie zrobic robota ktory nic nie ma robic za wyjatkiem chodzenia i nie wpadania na sciane lub ze schodow, tylko po co go wtedy robic ?

Offline misha

Założenia projektowe
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 15, 2004, 08:19:38 pm »
Chcecie głupich pomysłów ? Oto one :  :badgrin:

- robot typu "monstertruck" z 2metrowymi nadmuchiwanymi oponami
- robot do tworzenia robotów
- robot podrywania kobiet dla własciciela (holografia, hipnoza, feromony, okultyzm)
- robot, co moderuje za ciebie forum :]
- skaczący robot do obierania owoców z drzew (wersja dla nisko- i wysokopiennych drzewek ;) )
- robot zmieniający kanały w czasie reklam (zaawansowane metody wykrywania kitu)
- nanorobot niszczący cebulki włosów (wersja "Facerobo" dla mężczyzn i "Legrobo" dla kobiet)
- robot przesalający zupę (stymulator przemocy wewnątrz-domowej)

Dobra.. starczy :P

Offline Alice

Założenia projektowe
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 15, 2004, 08:29:50 pm »
A może - na początek - zrobimy robota, który będzie miał 6 nóżek i chodził?
Słuchajcie, mam wrażenie, że Wy w ogóle nie zdajecie sobie sprawy ze złożoności problemu. Uzyskanie czegoś, co w ogóle ruszy, będzie już sukcesem.
Uzyskanie czegoś, co będzie chodziło z różnymi prędkościami i np wchodziło po schodach będzie już ogromnym osiągnięciem.

-_-'
i]so i threw you the obvious
to see what occurs behind the eyes of a fallen angel,
eyes of a tragedy.
oh well. apparently nothing.
[/i]
My DEVIANT page

Offline vilgefortz

Założenia projektowe
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 15, 2004, 09:40:25 pm »
tylko po co ma chodzic ? tak tylko zeby sobie pochodzilo ?

upieram sie nad okresleniem CO ten robot ma robic i PO CO

w mysl zasady pwsp
planuj -> wprowadz -> sprawdz -> popraw

Offline jasisz

Założenia projektowe
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 16, 2004, 06:05:32 pm »
Hmm... Może się nie znam, ale jestem zdania, że to powinno być wyzwanie w pełnym tego słowa znaczeniu. Najlepiej gdyby robot był w stanie robić coś ciekawego (co wcale nie oznacza czegoś nieosiągalnego). Tylko wtedy byłoby jakieś zainteresowanie mediów i potencjalnych sponsorów, a myślę, że oprócz zabawy i zdobywania nowych doświadczeń to na tym zależy nam najbardziej.
Ale może nie mam racji...
mój blog - a co!

Greg K1ler

  • Gość
Założenia projektowe
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 16, 2004, 07:00:24 pm »
Zbiorczo:

Zgadzam się z Alice. To co my tutaj właśnie robimy, to tzw. burza mózgów i niech sobie nikt nie myśli, że ona prowadzi do nikąd. Zaczynamy od układu ruchu, bo trzeba mierzyć siły na zamiary. Podobnie z kosztami. To, co ten robot będzie robił, można już określić w dalszej fazie. Nie robimy robota na zamówienie, który by spełniał jakąś konkretną funkcję. Przypominam, jest to raczej forma popularyzacji i nie będzie on sprzedawany. Dokumentacja będzie dostępna za free w Internecie.

Niech każdy kto chce narysuje teraz choćby w paincie propozycję układu jezdnego. Ułożenie nóg, kół, gasięnic, jak kto woli i mniej więcej korpus.

Tak jak mówiłem: od wtorku konkrety.

Greg K1ler

  • Gość
Założenia projektowe
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 16, 2004, 07:01:15 pm »
Aha, rysunki do mnie na gildianauki@gildia.com .

Offline Alice

Założenia projektowe
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 16, 2004, 08:26:08 pm »
Po co ma chodzić? No cóż, zbudowanie takiego układu to naprawdę spore wyzwanie. I dlatego - odpowiem - ma chodzić, aby pokazać, że będziemy w stanie zbudować coś, co chodzi.
Jak ktoś chce budować coś ciekawego dodatkowo, czekam na realną propozycję. Na razie wszystkie były nieprzemyślane i nierealne.
Greg: trochenad tym, co on będzie robic, trzeba też pomyśleć, choćby w zarysach - przecież od tego częściowo chociaż zależy konstrukcja.
Oglądałam robocika mobilnego u mnie na wydziale, i teraz widzę jasno i wyraźnie: zbudowane czegoś, co ruszy z miejsca (nawet nie o chodzenie chodzi) to będzie naprawdę już osiągnięcie.
i]so i threw you the obvious
to see what occurs behind the eyes of a fallen angel,
eyes of a tragedy.
oh well. apparently nothing.
[/i]
My DEVIANT page

Offline misha

Założenia projektowe
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 16, 2004, 10:26:55 pm »
Wysłałem na listę projekt napędu.

Czekam na reakcje :)

Offline Alice

Założenia projektowe
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 16, 2004, 10:33:36 pm »
Właśnie natchnęło mnie, bo będzie sporym problemem do opracowania algorytmicznie przy sześcionogim robociku kroczącym:
skręcanie.
i]so i threw you the obvious
to see what occurs behind the eyes of a fallen angel,
eyes of a tragedy.
oh well. apparently nothing.
[/i]
My DEVIANT page

Greg K1ler

  • Gość
Założenia projektowe
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 16, 2004, 11:05:59 pm »
Cytat: "Alice"
Właśnie natchnęło mnie, bo będzie sporym problemem do opracowania algorytmicznie przy sześcionogim robociku kroczącym:
skręcanie.


Do samego chodzenia są gotowe skrypty.

 

anything