Autor Wątek: ^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^  (Przeczytany 107192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kurczaczek

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 15, 2003, 09:49:04 pm »
Cytat: "Błendny Komboj"
Zaraz potem "Martin" George'a A. Romero, o neurastenicznym chłopaku, który uważał się za wampira (a może był nim naprawdę?), choć nie miał wampirzych kłów, napastował swoje koleżanki i otwierał im żyły brzytwą (makabryczne efekty autorstwa Toma Saviniego); film to monolog wewnętrzny Martina i do końca nie jest wyjaśnione czy to wszystko prawda, czy tylko jego własne fantazje. Niesamowity film, parę lat temu był w naszej TV.


Pamietam ten film- ale az do dzisiaj nie wiedzialem jaki mial tytul- trafilem na niego kiedys i niezle sie bawilem ogladajac go. Bardzo dobry film!!!
...

Offline Błendny Komboj

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 25, 2003, 02:00:57 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
niezle sie bawilem ogladajac go.

Zabawny to on raczej nie był  :)
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline ^v^

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 02, 2003, 03:24:46 pm »
Cytat: "Clayman_"
mi sie wampiry kojarza z fanami gotyckiego metalu,dlatego ich nie lubie:)


Bluznierstwo, krzycze bluznierstwo! Cos takiego jak gothic metal nie istnieje ;) (przynajmniej dla mnie, jako maniaka rocka gotyckiego). A co do tego co rock gotycki ma wspolnego z vampirami, to mysle ze wiele i nic zarazem, powinniscie zreszta wiedziec po obejrzeniu filmu Tony'ego Scotta.
v^

Offline Yacca

Ranking "wampirzych" filmów
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 04, 2003, 06:17:38 pm »
1. Nosferatu Wampir z Kinskim (ale nie widzialem starszej wersji ze Shreckiem) za scene, kiedy wampir rzuca się na zranioną rękę gł. bohatera w trakcie kolacji- rządzi!
2.Wywiad z wampirem, bo -ogolnie- fajnie sie oglada...
3.Od zmierzchu do świtu - za wesole podejscie do tematu i piekna Salmę
4. Blade 2 - moze nie trzyma sie kupy, ale efekty i sceny walki trzymają poziom.


Megasyfy (tu nie bede oryginalny):
1.Carpenter (az sie nie chce wierzyc, ze on robil The Thing)
2. Królowa Potępionych

Offline ^v^

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 09, 2003, 02:22:04 pm »
Wlasnie, uwazacie Queen of the Damned za syf? Znam ludzi, ktorym sie to podoba w przeciwienstwie do mnie. Mysle, ze Towsend w roli Lestata to poroniony pomysl (byc moze odnosze takie wrazenie gdyz Cruise pozostawil wysokie progi). Istnieje zasadnicza roznica miedzy tymi dwoma filmami (Wywiad z Wampirem i Krolowa Potepionych), to oczywiste iz ten pierwszy byl o wiele bardziej poetycki, w drugim przypadku to juz czysta rozrywka. Gardze takimi filmami. Plastik, plastik i jeszcze raz plastik.
v^

Offline Błendny Komboj

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 13, 2003, 08:34:37 am »
A ja uważam "Od zmierzchu do świtu" za syf, chociaż też znam ludzi, którym się podoba.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Kurczaczek

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 12, 2003, 11:04:37 pm »
Cytat: "^v^"
Wlasnie, uwazacie Queen of the Damned za syf? Znam ludzi, ktorym sie to podoba w przeciwienstwie do mnie. Mysle, ze Towsend w roli Lestata to poroniony pomysl (byc moze odnosze takie wrazenie gdyz Cruise pozostawil wysokie progi). Istnieje zasadnicza roznica miedzy tymi dwoma filmami (Wywiad z Wampirem i Krolowa Potepionych), to oczywiste iz ten pierwszy byl o wiele bardziej poetycki, w drugim przypadku to juz czysta rozrywka. Gardze takimi filmami. Plastik, plastik i jeszcze raz plastik.


Przeczytaj ksiazke Queen of the Damned- zupelnie co innego, naprawde swietna rzecz i nie przejumuj sie, ze widziales film- fabula jest zupelnie inna :)
...

Offline psychoradek

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 18, 2003, 09:13:05 am »
For me znaczy sie dla mnie w wamirzastym klimacie rządzi FRIGHT NIGHT przez duze F i N no i oczywiscie From Dusk till Dawn, pozdrawiam

Offline Daleth

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 07, 2003, 04:18:13 pm »
Moj typ jesli chodzi o filmy z wampirami ogranicze to 3 tytulow :

1. Wywiad z wampirem (zdecydowany lider)
2. Dracula (chodzi mi o ten film gdzie gral Keanu Reeves i Wyona Rider - chyba dobrze to napisalem :) )
3. Blade ( wiem ze to z nico innej beczki i niezbyt klimatyczna pozycja ale wynika to tylko z mojego uwielbienia do komiksow :) )

Jesli chodzi o film "Krolowa potepionych" to usze przyznac ze sam fil nie byl najgorszy ale bylo w nim duzo bladow zwiazanych ze zlym doborem aktorów np. Lestat ma dlugie blond krecone wlosy, a jakos nie widac tego w filmie, tak smo sprawa wyglada z Mariusem, ktory tez powinien miec blad dlugie wlosy a tymczasem ma krotkie i jakby tego jeszcze bylo malo czarne :D Ale ogolnie uwazam ze film nie byl znowu najgorszy. Jak ktos nie czytal ksiazek Rice to moze mu sie to podobac jednak Ci co czytali moga nie byc zadowoleni z ekranizacji tej powiesci Rice (tak jak ja).
ampir jest tylko wampirem i nie mozna uwazac go za nic innego, tylko za najmniej sympatycznego towarzysza czlowieka.

                                                 H.P. Lovecraft
           "Sen o poszukiwaniu nieznanego Kadath"

Offline dawidos

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 19, 2003, 08:48:57 pm »
Dracula Francissa Ford Coppoli. To naprawdę klasyka ,a przedewszystkim dobre kino pełne dramturgii , smutku itp. Cieszą dobre kreacje aktorskie Anthonego Hopkinsa i Keanu Reavesa. Troszkę dogrywa wątek miłosny ,ale jak dla mnie film jest bardzo dobry. Oglądałem go z 10 razy. W sumie 9/10
Pozdrawiam
ood job - Obi Wan Kenobi - Atak Klonów

Offline Kurczaczek

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 16, 2003, 09:05:11 pm »
Cytat: "Daleth"

Jesli chodzi o film "Krolowa potepionych" to usze przyznac ze sam fil nie byl najgorszy ale bylo w nim duzo bladow zwiazanych ze zlym doborem aktorów np. Lestat ma dlugie blond krecone wlosy, a jakos nie widac tego w filmie, tak smo sprawa wyglada z Mariusem, ktory tez powinien miec blad dlugie wlosy a tymczasem ma krotkie i jakby tego jeszcze bylo malo czarne :D Ale ogolnie uwazam ze film nie byl znowu najgorszy. Jak ktos nie czytal ksiazek Rice to moze mu sie to podobac jednak Ci co czytali moga nie byc zadowoleni z ekranizacji tej powiesci Rice (tak jak ja).


Moim zdaniem film w ogóle nie sprawdza się jako ekranizacja. Po bardzo dobrym Interview dostaliśmy spłyconą i niemiłosiernie pociętą Queen of the damned. Książka jest milion razy bogatsza w treści i zdecydowanie... piękniejsza, jeżeli to dobre słowo.
...

Offline Daleth

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 21, 2003, 06:57:16 am »
Cytat: "Kurczaczek"
Moim zdaniem film w ogóle nie sprawdza się jako ekranizacja. Po bardzo dobrym Interview dostaliśmy spłyconą i niemiłosiernie pociętą Queen of the damned. Książka jest milion razy bogatsza w treści i zdecydowanie... piękniejsza, jeżeli to dobre słowo.


Napewno "Krolowa potepionych" nie umywa sie do "Wywiadu z wampirem" ktory jest filmem kultowym. Akurat ksiazki z "Krolowa ..." jeszcze nie czytalem ale skoro tak chwalisz to dobrze bo przyszla mi na to ochota, ktora stracilem nieco po zobaczeniu filmu :)
ampir jest tylko wampirem i nie mozna uwazac go za nic innego, tylko za najmniej sympatycznego towarzysza czlowieka.

                                                 H.P. Lovecraft
           "Sen o poszukiwaniu nieznanego Kadath"

Offline ^v^

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 30, 2003, 05:41:49 pm »
Wlasnie obejrzalem The Rape Of The Vampire (Le viol du vampire), kolejny film kultowego Jean'a Rollin'a z 1967 roku. Polecam ze spokojnym sumieniem, film jest naprawde bardzo dobry (mimo mylacej okladki dvd, sugerujacej ze bedziemy mieli do czynienia z silikonami rodem z Playboya). Jest to mieszanka (wybaczcie porownania pochodzace z czasow po wyjsciu filmu)  Mechanicznej pomaranczy (tutaj zakwaszony klimat konca lat 60-tych), teatru, kina francuskiego, filmu erotycznego i poetyckiego filmu wampirycznego. Polecam glownie dlatego, iz film wymyka sie spod wytartych schematow gatunkowych, sama historia tu opowiedziana jak i sposob jej ukazania to cos zupelnie innego niz to co widzieliscie do tej pory w kinie. Jesli ktos nie ma kasy na dvd, lub po prostu zbyt ostroznie podchodzi do tego rodzaju rewelacji -filmik  mozna sciagnac na DC, raczej nie ma problemow z jego dostepnoscia.
v^

Offline darksphere

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 11, 2003, 06:13:10 pm »
Cytat: "dawidos"
Dracula Francissa Ford Coppoli. To naprawdę klasyka ,a przedewszystkim dobre kino pełne dramturgii , smutku itp. Cieszą dobre kreacje aktorskie Anthonego Hopkinsa i Keanu Reavesa. Troszkę dogrywa wątek miłosny ,ale jak dla mnie film jest bardzo dobry. Oglądałem go z 10 razy. W sumie 9/10
Pozdrawiam

Muszę dodać jeszcze jedno zdanie: -"Całości dopełnia wspaniała i doskonale dobrana tematycznie muzyka skomponowana przez Wojciecha Kilara"

Bram Stoker's Dracula - ten film jest świetny...

Offline Voytek

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 14, 2003, 01:26:49 pm »
a mi sie marzy na divxie nosferatu z kinskim :vampire:
ex, Drugs & CS!