Autor Wątek: Warhammer w Niemczech i ogólnie za granicą  (Przeczytany 3692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dyd

Warhammer w Niemczech i ogólnie za granicą
« dnia: Listopad 29, 2004, 01:03:20 pm »
Tak sobie ostatnio pomyślałem, że zintegruję się nieco z naszymi zachodnimi sąsiadami w sprawach Warhammera i popatrzę jak to u nich ten półświatek wygląda.
Cóż mogę powiedziec..jestem załamany i to kompletnie niemalże.
Zarejestrowałem się na paru forach (Czy jak to tam się mówi w liczbie mnogiej, możesz mnie poprawić Bless :P), ale Ci ludzie nie mają specjalnie pojęcia o niczym. Wypytywałem o ogólnoniemiecką ligą - byli w szoku, bo ponoć u nich coś takiego wogóle nie istnieje. Jak poczytałem sobie parę tematów to doszedłem do wniosku, że o zasadach to wogóle nie mają pojęcia a pod względem składania rozpisek są conajmniej jedną edycję do tyłu.
Jedyna sensowan stronka - to strona GW.
Nigdzie nie można znaleźć pełnych informacji o turniejach, które mają miejsce w kraju i wogle to ich środowisko jest podzielone na okręgi a nie zintegrowane tak jak u nas.
Ten temat założyłem by inni, którzy też sięgnęli poza nasz kraj mogli się podzielić swoimi relacjami i obserwacjami. MAm nadzieję, że w pozostałych krajach sytuacja przedstawia się nieco lepiej[/i]

Offline asgard

Warhammer w Niemczech i ogólnie za granicą
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2004, 01:15:40 pm »
jezeli chodzi o hiszpanie to tam "zycie" warhammerowe toczy sie wokol danego sklepu otoz sklep organizuje turnieje pokazy a takze non stop mozna przyjsc i uczyc sie malowac Natomiast istnieja  normalne turnieje(ale to naprawde zadkosc tylko ogolno hiszpanskie), a najlepiej szukac o nich informacji w White Dwarfie gdzie sa podane turnieje w najblizyszch dwoch miesiacach sa w nim takze skape relacje +zdjecia z turniejow oraz co ciekawe artykuly np o konkursie malarskim taki golden daemon tylko ze hiszpanski (oczywiscie sa fotki zwyciezcow w danej kategorii) Jezeli chodzi o lige to nie zauwazylem zeby istniala ale nie wykluczam tego  :D sorki za interpunkcje
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Tytus

Warhammer w Niemczech i ogólnie za granicą
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2004, 01:27:10 pm »
Mógłbyś podać jakieś adresy niemieckich grup dyskusyjnych? Bo chętnie też bym odwiedził.

Moje doświadczenia z graczami z niemiec ograniczają się do grania przez jeden dzień w GW w Hamburgu. Ludzie byli spoko, chociaż pamiętam jedną rzecz, która mnie lekko rozbawiła. Gracz bretonni upierał się że Stone Thrower save'a kasuje tylko na środku wzornika. I była to raczej nieznajomość zasad, bo był szczerze zaskoczony, gdy gracz krasonludów nie pozwolił mu, rzucać na save'y (a było to jeszcze przed nowym army bookiem bretków). Był to jedank jedyny błąd który zauważyłem siedząc tam pół dnia.
Najpierw pal, a potem rabuj, to co zostało- czyli Złoto"
Istnieje 10 rodzajów ludzi, ci którzy rozumieją kodowanie binarne liczb dziesiętnych i ci którzy tego nie rozumieją...

Offline raf

Warhammer w Niemczech i ogólnie za granicą
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2004, 01:32:28 pm »
Ja przez pół dnia obserwowałem gre w sklepie GW w Sztokholmie. Grali kto chciał, na 1000p. Z zabawnych rzeczy mozna wymienić to, że wogóle nie można zrozumieć co gadają (w końcu Szwed gada jakbyś zardzewiałe żelazo piłował) poza hasłami typu fireball, "The Power Of Khorne!" save, hit etc. No i ciekawostka, że murzyni grają głównie Chaosem...

Offline Halfing@

Warhammer w Niemczech i ogólnie za granicą
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2004, 01:58:23 pm »
Pamiętam jak byłem w Holandii to tam naprawdę można fajnie pograć Jak kiedyś grałem to atmoswera jest naprawdę super. Sklepy są ogromne tak jak opisał mój przed przedmoowca wszystkie turnieje odbywaj się wokół danego sklepu, a sklep w którym grałem organizował turniej miniej więcej co drógą sobotę- frekwencja to mniej więcej 25-30 osób. Ale atmoswera byłą exstra, ludzie przyjaźni. Byłem tam dość dawno więc o rzadną ligę się nie dowiadywałem ale chyba wtedy jej nie mieli.
retka Bretka bretka

Offline Błaszczu

Warhammer w Niemczech i ogólnie za granicą
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2004, 04:49:44 pm »
cóż czas założyć ligę ogólnoeuropejską :) w sumie do zrobienia... kto sie podejmie ? :)

już ja to widzę :
Szczyt Sędziów i Graczy w Warszawie
ustalono:
- wspólny system przyznawania punktów OE (ogólno-eu.)
- wspólny system oceny na turniejach typu Master i Grand
- powołano tzw. Radę Nadzorczą, która ma zajmować się koordynacją

blablabla

 :)
ttp://www.allegro.pl/show_item.php?item=91867272

Offline Master Of Mordor

Warhammer w Niemczech i ogólnie za granicą
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2004, 05:00:19 pm »
System musialby spelniac normy unii europejskiej, a te jak wiadomo dyktowane sa przez Bruksele.... :)


Ja tam nie mam zdanych doswiadczen z obcokrajowcami, ale slyszalem o nich raczej dobre rzeczy.



Kazda pogloska ma w sobie ziarno prawdy..... :lol:
iroszima-1945r.
Czarnobyl-1986r.
Windows-2000

"For he today that sheds my blood with me shall be my battle-brother eternal"
Garść informacji o mnie

Offline Niedziel

Warhammer w Niemczech i ogólnie za granicą
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2004, 05:42:52 pm »
ja za duzo nie wiem ale:
W Belgii jest jeden turniej z wiecej niz 30 pomalowanymi armiami w roku!
Takie mistrzowstwa czy cos.
W Rosji nie ma wogole ligii a turnieje duze (32 osoby w Moskwie) sa dwa w roku, jeden w Moskwie, drugi w Nowosybirsku.
W Niemczech rok temu nie bylo zadnej Ligii, wszystko dzieje sie przy sklepach.
Dla mnie sytuacja w wiekszosci krajow wyglada jak w Polsce pare lat temu, imprezy przy sklepowe, srednia znajomosc zasad, lub wlasne, regionalne interpretacje. Imho  w Polsce zrobilismy wielki postep , gdyz wszyscy gramy w Jednego Warhammera! A nasza Liga jest najbardziej prezna;)!!
Prawdziwy Legionista nigdy nie ma kaca!
Prawdziwy Legionista budzi sie pijany!
Je sniadanie i oglada TeleEkspres!

Offline Loremaster

Warhammer w Niemczech i ogólnie za granicą
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2004, 05:47:34 pm »
Mnie dziwi jedna to chyab Polacy wymślili lige WFB nawet w Anglii nie wpadli na taki pomsył a szkoda bo to jest świetny pomysł na wylonienie najlepsszych graczy
Jeżeli myślisz że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój cień"
-Spartiaci

"Słowa są tylko cieniem czynów"
- Rzymianie

"Jeszcze jedno takie zwycięstwo i jesteśmy zgubieni"
- Pyrrus po zwycięstwie pod Asculum

Offline Infernus

Warhammer w Niemczech i ogólnie za granicą
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2004, 06:21:35 pm »
Noi zawsze taka liga to motywacja do lepszych wynikow  8)
Behold the Great Mutator and the gifts he will bestow upon you... \m/

Jankiel

  • Gość
Warhammer w Niemczech i ogólnie za granicą
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2004, 07:15:24 pm »
Cytuj
Mnie dziwi jedna to chyab Polacy wymślili lige

Artur Szyndler dokładnie. A wszyscy na nim tak psy wieszają...

Offline Niedziel

Warhammer w Niemczech i ogólnie za granicą
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2004, 07:29:52 pm »
hehe
Szyndler to imho jedna z najbardziej zasluzonych dla Fantastyki osob w Polsce! Psioczyc na niego mozna ale jezlei sie samemu cos robi i to sporo, inaczej nei wypada, w Krk dzieciaki zawsze opieprzam gdy jada na Szyndlera bo nikt z nich nei zorbil 1/100 tego co on.
Prawdziwy Legionista nigdy nie ma kaca!
Prawdziwy Legionista budzi sie pijany!
Je sniadanie i oglada TeleEkspres!

Offline Swingu

Warhammer w Niemczech i ogólnie za granicą
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2004, 07:57:42 pm »
W Anglii jest cos na kształt ligi.
Vide Hall of heroes na stronie GW.
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline Halfing@

Warhammer w Niemczech i ogólnie za granicą
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2004, 08:21:00 pm »
Cytat: "Swingu"
W Anglii jest cos na kształt ligi.
Vide Hall of heroes na stronie GW.



Ale powiedz sam Swingu czym ten ich Hall of Heroes jest przy naszej lidze 8)
retka Bretka bretka

Offline Dyd

Warhammer w Niemczech i ogólnie za granicą
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2004, 08:42:55 pm »
no oczywiście nie licząc stronki GW (gdzie de facto jest najwięcej informacji) to
www.spielertreff-gruiten.de
www.warhammer-board.de

jeszcze było parę stronek, które znalazłem w google'u ale dotyczyły tylko jakiegoś turnieju organizowanego regularnie co rok, albo nie zawierały konkretnych informacji

 

anything