Autor Wątek: 23!  (Przeczytany 39363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
23!
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 21, 2002, 05:19:30 pm »
Wypraszam sobie.
jestem matematykiem z przypadku, no bo tak wyszlo, i zostane nim do konca zycia, bo juz nauczylam sie w ten sposob muyslec. Dla mnei numerologia to bajka. I to szyta grubymi nicmi.
Nie czuej sie przekonan o wyzszosci swojej nad kimkolwiek tylko dlatego, ze umiiem w pamieci liczyc calki neioznaczone i potrafie z marszu doweisc twierdzenie lagrange'a. Po prostu mysle w inny sposob i inaczej patrze na swiat.

Offline Aves

23!
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 21, 2002, 06:08:35 pm »
Ojejku, a kto mówi o wywyższaniu się???
Ja nie mówiłem o Tobie, tylko o matematykach w ogóle.
Omawiałem sprawę na przykładzie Comte`a, który chciał zreformować społeczeństwo, w sposób matematyczny.
Skutki łatwo przewidzieć (niemożliwe ze względu na zbyt dużą liczbę poszczególnych przypadków), choć jego pomysły nie były złe, a znaczna część jego koncepcji przetrwała do dziś. Ale świr z niego (podobno) był, choć był geniuszem. :)

Generalnie dyskusja wywiązała się pomiędzy mną i Kretem, a to z tego powodu, że gram w piłkę i mam w swoim zespole na koszulce numer 69.
A to z tej przyczyny, że trener (na uczelni) zapytał mnie jaka jest moja ulubiona pozycja i myślałem że pęknę ze śmiechu. I tak zostało. :)

Teraz wiesz już wszystko. :)

Pozdrawiam

Aves

Offline Ruthra

temat 23
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 21, 2002, 09:27:55 pm »
Czy aby to nie jest rozmowa na spamowe forum. Ja myslalek ze dowiem sie cos nowego a tu znowu polacy o seksie gadaja :D
-
Ruthra
http://palmtop.pl :: Wortal Technologii Mobilnych
------------[Mio 528 --> Tungsten C ]------------

Offline Kret

23!
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 21, 2002, 09:34:33 pm »
Nikt tu o seksie nie gada. Oprocz Ciebie, Ruthra... ;-)

Aves po prostu gra na bardzo... wysunietej... pozycji, rozumiesz. Trzymamy sie tematu, naprawde ;-)

Pozdrawiam

Kret

Offline Aves

Re: temat 23
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 21, 2002, 11:00:56 pm »
Cytat: "Ruthra"
Czy aby to nie jest rozmowa na spamowe forum. Ja myslalek ze dowiem sie cos nowego a tu znowu polacy o seksie gadaja :D


Ja dostepu do SPAMowego forum nie mam :)
A poza tym każdy sport to zdrowie.
:)

Pozdrawiam

Aves

Anonymous

  • Gość
23!
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 22, 2002, 12:12:26 pm »
Rozmowa jest jak najbardziej na temat, bo chodzi o liczby, m.in 5, 23, 14 itd, a to tematy z gildii tajemnic.

Offline Kormak

23!
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 22, 2002, 02:42:26 pm »
liczba 14 często jest używana przez neonazistów jako pozdrowienie lub podpis pod tekstami, mailami etc.  Piszą "14 WORDS" albo tylko "14"

A'G'R, uważaj więc jak jej używasz w necie, bo niektórzy dobrze o tym wiedzą i mogą źle zinterpretować  :twisted:

Rorkas

  • Gość
23!
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 23, 2002, 10:36:19 am »
ja urodzilemsie 23 d. I co teraz? Mam sie zabicz? :?

Offline Ruthra

23!
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 24, 2002, 01:49:03 pm »
a co jest z tym wyliczeniem swojej cyfry z daty urodzin. Jak to sie ma do magi, zycia itp ?
-
Ruthra
http://palmtop.pl :: Wortal Technologii Mobilnych
------------[Mio 528 --> Tungsten C ]------------

Offline Kret

23!
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 24, 2002, 02:29:09 pm »
14 slow neonazisty to po prostu zdanie, ktore sie wypowiada w jakichs tam okolicznosciach. Mogloby byc 15 gdyby akurat musialo. Dorabianie do tego ideologii jest nieco na wyrost - najpierw bylo zdanie, a potem policzyli slowa i pozdrawiali sie tak, zeby nie zdradzac swoich sypmpatii. A co to za zdanie to niestety dokladnie nie przytocze, bo mnie to nie interesowalo az tak.
Cos o ochronie wojej rasy, dzieci itp.
Pozdrawiam

Kret

Offline Ruthra

23!
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 25, 2002, 10:44:51 am »
Cytat: "Kret"
Nikt tu o seksie nie gada. Oprocz Ciebie, Ruthra... ;-)

Aves po prostu gra na bardzo... wysunietej... pozycji, rozumiesz. Trzymamy sie tematu, naprawde ;-)

Pozdrawiam

Kret

a ja myslalem ze ty podajac cyt "No a 69 to dopiero boska liczba..." mowisz o pozycji:)

No z tym trzymaniem sie tematu to dokladnie to nie wiem najpierw o boskiej 23 a potem nagle o nazistach;)
A tak wogle to nie kumam tych dowodow przeciez do wielu cyfr mozna cos podciagnac. Wkoncu ktos cos tam se nowego wymysli i potem za np. 10 lat beda ludzie pisac o tym na forach
-
Ruthra
http://palmtop.pl :: Wortal Technologii Mobilnych
------------[Mio 528 --> Tungsten C ]------------

Offline Kret

23!
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 25, 2002, 10:51:16 am »
Powiedzialbym wowczas: "No a 69 to dopiero boska pozycja", co jest zgodne z moimi przekonaniami lecz nie nalezy do tematu. ;-)

Przyznaje Ci racje - odnosze wrazenie, ze numerologia zostala wymyslona przez ludzi, ktorzy nie lubia matematyki, bo wtedy dopiero poznali by magie liczb... Ja sie do takich zaliczam, nienawidze matematyki bo jest trudna, ale przyporzadkowanie znaczenia liczbie w sposob numerologiczny uwlaczaloby nawet znaczeniu liczby w rozumieniu Arystotelesowskim...

Pozdrawiam

Kret

Offline Kormak

23!
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 25, 2002, 11:04:15 am »
teoria, że numerologię wymyślili ludzie nie lubiący matematyki jest zabawna  :D

Nie wiem, gdzie są korzenie numerologii, ale w magią liczb zajmowali się właśnie matematycy. No chyba że jako numerologię przyjmiemy badziewie New Age, którego pełno w kolorowych magazynach i popularnych książkach dla gospodyń domowych.

Polecam poczytać trochę o kabale i gematrii - co żydowscy mistycy i kapłani wyczyniają z liczbami, przyprawia o ból głowy  :D

Liczba 10 nawiasem mówiąc tez ma swoją historię, jak wiele innych (3, 5, 7, 13, 36 itd. itd.). To nie jest tak, że ktoś siada i wymysla - to raczej obserwacje otoczenia i wyciaganie wnioskow (niekoniecznie prawdziwych, ale zawsze ciekawych)

Offline Ruthra

23!
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 25, 2002, 11:33:05 am »
Cytat: "Kormak"
teoria, że numerologię wymyślili ludzie nie lubiący matematyki jest zabawna  :D

raczej ludzie bardzo sie nudzacy

Cytat: "Kormak"
Polecam poczytać trochę o kabale i gematrii - co żydowscy mistycy i kapłani wyczyniają z liczbami, przyprawia o ból głowy  :D

masz jakis namiar na stronke

Cytat: "Kormak"
Liczba 10 nawiasem mówiąc tez ma swoją historię, jak wiele innych (3, 5, 7, 13, 36 itd. itd.). To nie jest tak, że ktoś siada i wymysla - to raczej obserwacje otoczenia i wyciaganie wnioskow (niekoniecznie prawdziwych, ale zawsze ciekawych)

No wlasnie nieprawdziwych... zeby te liczby mialy jakies konkretne zastosowanie w magii... moze znasz takie?
-
Ruthra
http://palmtop.pl :: Wortal Technologii Mobilnych
------------[Mio 528 --> Tungsten C ]------------

Offline Kormak

23!
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 25, 2002, 02:36:14 pm »
O kabale i gematrii polecam nie stronke, a książkę A. Wiercińskiego "Przez wodę i ogień - Biblia i Kabała" (wyd. Nomos).

O jakie konkretne zastosowanie liczb w magii ci chodzi? Chcesz trafić szóstkę w Lotto?  :wink:

 

anything