Autor Wątek: Raczkowski  (Przeczytany 14469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pookie

Raczkowski
« dnia: Listopad 17, 2004, 08:43:06 am »
Kupił już ktoś Raczkowskiego? Ile to ma stron, bo cena lekko powala?
 for Pookie

Anonymous

  • Gość
Raczkowski
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2004, 08:46:12 am »
cena powala
dzisiaj kupie jak bedzie w ksiegarni znaku...

Offline JANKE'S

Raczkowski
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2004, 09:25:39 am »
dla mnie raczkowski to będzie nr 1 w tym miesiącu
lubię takie niespodzianki  :)
zapowiedzi nie było a komiks jest
u nas często bywa na odwrót

Offline Macias

Raczkowski
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2004, 05:10:23 pm »
nigdy mnie Raczkowski nie zachwycal, wiec raczej nie bede inwestowal.mimo to przejrze jak bede mial okazje

Offline Czopek Piotrek

Raczkowski
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2004, 08:31:22 pm »
Raczkowski jest szałowy! :)

w sume fajnie by było mieć bardzo duzo pasków w jednym miejscu, co by czasem sobie tam zerknąć dla poprawienia humoru. Większość pewnie i tak znam, ale co tam! A jak cena? Bo sie nie bardzo orientuje?

Offline konradkonrad

Raczkowski
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2004, 09:06:52 pm »
49 pln, ale nikt nie wie na razie ile to ustrojstwo ma stron.
albo nie chce powiedzieć

ja czekam na raczkowskiego od dawna, jest w moim top 3 polskich twórców komiksów, wiec pewnie sie skuszę, albo dostanę od mikołaja

Anonymous

  • Gość
Raczkowski
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2004, 08:11:20 am »
a od kiedy raczkowski jest twórcą komiksu?  :?
to, że uprawia od czasu do czasu tę formę sztuki nie czyni z niego twórcy komiksu wg mnie.
a że geniuszem jest, to fakt, ale w innej dziedzinie, czyli współczesnego żartu sytuacyjnego. geniusz. ot co.
m

Offline Czopek Piotrek

Raczkowski
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2004, 09:02:16 am »
od czasu do czasu??

z tego co widzę, w ciągu ostatnich paru lat regularnie co tydzień rysuje/publikuje 2-3 paski komiksowe, 1 jednostonicówkę, 1 rysunek satyryczny, którego pod komiks można nie łapać. Zdaje się, że ilustracje artykułów prasowych to w tej chwili margines jego działalności.

skoro jest geniuszem żartu sytuacyjnego często zawartego w formie krótkiej formy komiksowej, można więc stwierdzić, że jest również geniuszem krótkiej formy komiksowej, co nie?

Offline konradkonrad

Raczkowski
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 18, 2004, 10:09:23 am »
otóż to.

zresztą jak zwał tak zwał, widział to ktoś na własne oczy?

Offline turucorp

Raczkowski
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 18, 2004, 03:44:06 pm »
Cytat: "murtaugh"
a od kiedy raczkowski jest twórcą komiksu?  :?
to, że uprawia od czasu do czasu tę formę sztuki nie czyni z niego twórcy komiksu wg mnie.


ee tam, robi komiksy to jest tworca komiksow i tyle :P
i powtorze za Konradem, widzial juz to ktos?

Offline mykupyku

Raczkowski
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 18, 2004, 06:54:59 pm »
Cytat: "murtaugh"
a od kiedy raczkowski jest twórcą komiksu?  :?
to, że uprawia od czasu do czasu tę formę sztuki nie czyni z niego twórcy komiksu wg mnie.
a że geniuszem jest, to fakt, ale w innej dziedzinie, czyli współczesnego żartu sytuacyjnego. geniusz. ot co.
m



no nie, co za ignorancja :)

puszcza tygodniowo dwa kilkukadrowe paski i jedną jednoplanszówkę na 4-6 kadrów, TYGODNIOWO

czyli szczególnie się chyba ten twórca w dziedzinie komiksu nie opierdala?

wiele pomysłów ma genialnych, rysuje bardzo ciekawie, sugestywnie i z jajem, niby prosto i troche niechlujnie, ale sam rysunek buduje klimat i podkreśla jego komentarze rzeczywistości, a to już przy zastosowanych środkach wyrazu trzeba umieć zrobić, rysunkiem bawi, a fabułkami potrafi  intelektualnie porazić


Raczkowski  jest dla niektórych osób, które wcale nie znaja komiksów często jednym z głównych powodów sięgania po Przekrój, a rozwinąwszy swoje paski do wielkości jednoplanszówek coraz bardziej zbliża czytelników do obcowania z komiksem, wręcz podświadomie uzmysławia jaka moc drzemie w historii obrazkowej tym, dla których komiks nie istnieje, albo jest nim tylko Thorgal czy Asterix dla dzieci

Raczkowski robi dobrą robote towarzysze, znakomitą :)

tylko jak za 50 zeta sprzedają ksiązke na pińć stron, to mają w ryło (czyli dzieła nie widziałem)

czekałem na jego zbiór od dawna, i ciesze się, dla mnie, jesli nie spieprzyli wydania to bedzie duże wydarzenie komiksowe - chociaż poza "branżą" i nie z kręgu tych co "nadają ton"
opyright by mykupyku

Offline pookie

Raczkowski
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2004, 06:58:44 pm »
Wykrakałem tego Raczkowskiego jak nic. Czekam strasznie i mam nadzieję, że to będzie nieprzyzwoicie grube i nieprzyzwoicie dobrze wydane.
 for Pookie

Offline konradkonrad

Raczkowski
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2004, 08:45:57 pm »
Fakt, znak nigdy raczej nie zawyżał cen do nieprzytomności. Chyba, że Raczkowski zażądał masy pieniędzy albo są złocone brzegi, albo jest po prostu gruube. a może ktoś z krakowa po prostu zadzwoni do znaku i spyt, hę?

Offline asu_swing

Raczkowski
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2004, 12:56:16 pm »
juz wiem co chcę od mikołaja  :twisted:

dla mnie bomba

Offline Dinki

Raczkowski
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 20, 2004, 08:44:06 pm »
Trochę dużo za 156 stron i miękką okładke :(

Ale chyba kupię, bo to mój ulubiony rysownik satyryczny. Nawet Mleczko (dla mnie) przy nim wymięka.

 

anything