trawa

Autor Wątek: jedno Forum Komiksu ???  (Przeczytany 15950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cujo

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 10, 2003, 07:19:56 pm »
W zasadzie nawet zamyka.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline mykupyku

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 10, 2003, 08:34:48 pm »
no i straciliśmy szansę na "porozumienie ponada podziałami" :)

Cytat: "dasst"
 Czy to wyczerpuje temat?


jesli fora W i R rzeczywiście zachowają swój odrębny klimat, to decyzja Jarka okaże się słuszna

jeśli jednak nie, i będą to dwa podobne fora, żyjące podobnymi dyskusjami na podobne tematy prowadzonymi przez tych samych użtkowników...

to warto będzie powrócić do tej dyskusji

i postawić pytania do autorów G i W ponownie
opyright by mykupyku

Offline ponury_jay

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 10, 2003, 09:23:38 pm »
Cytat: "Cujo"
Malkontentom sie naprawde dziwie, ze przebywaja tu okazujac sie dodatkowo masochistami. Bo przecie nikt ich przemoca nie trzyma. Psy szczekaja, karawana jedzie dalej, jak to sie mowi.


Właśnie dlatego wielu użytkowników nie chce łączenia for, bo potem ktoś* móże powiedzieć "Jak się nie podoba to idź stąd**.


OT
Autoocenzurowałem się.

Offline mykupyku

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 10, 2003, 09:29:37 pm »
Cytat: "ponury_jay"
Cytat: "Cujo"
Malkontentom sie naprawde dziwie, ze przebywaja tu okazujac sie dodatkowo masochistami. Bo przecie nikt ich przemoca nie trzyma. Psy szczekaja, karawana jedzie dalej, jak to sie mowi.


Właśnie dlatego wielu użytkowników nie chce łączenia for, bo potem ktoś* móże powiedzieć "Jak się nie podoba to idź stąd**.


OT
Autoocenzurowałem się.


patrząc odwrotnie - trudniej powiedzieć wynocha, jak nie ma gdzie się wynosić :)
opyright by mykupyku

Offline dasst

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 11, 2003, 07:35:09 am »
 I dlatego wczesno średniowieczne Cesarstwo Rzymskie było niezafajnym miejscem...
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline Abito_Galou

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 11, 2003, 11:34:07 am »
nie popadajmy w skrajności!
zawsze i jestem o tym przekonany będą istaniały inne Fora komiksowe!
Choćby i teraz na komiks.boo.pl ,a jakby co to moge do Nawiasu podczepić jakieś i już będzie jakaś alternatywa ,więc bez paniki!
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

Offline grze.hu

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 14, 2003, 11:06:14 am »
Cytat: "Jarek Obważanek"
(1) Każde forum ma swoją specyfikę i nie ma sensu tego psuć w jakikolwiek sposób. Poza tym, jakby na to nie patrzeć każdy serwis jest odrębną całością i mnie, jako autora jednego z nich, (2)raczej nie interesuje tego typu porozumienie ponad podziałami.


Cujo:to nie konczy tematu  :D  

1-ok
2-no takiej wypowiedzi to sie po Tobie Jarku nie spodziewalem  :cry: , przeciez prowadzisz serwis komiksowy ( ktory bardzo lubie- dla jasnosci ), z ktorego nie czerpiesz korzysci finansowych, tylko sama przyjemnosc, ale chyba nie czerpiesz jej z samego faktu tworzenia ?, tylko z tego, ze podoba sie to ludziom i doceniaja to co robisz ( czy wrak by istnial, gdyby nie "my" odwiedzjacy go), wiec skoro tworzysz cos dla nas bezinteresownie, wydaje mi sie , ze dla naszego "dobra" to jak
mozesz pisac :"nie interesuje (mnie) tego typu porozumienie ponad
podziałami " skoro "1 forum" sluzyloby nam wszyskim, tam spotykaliby sie "rozni" forumowicze : gildia i wrak i reszta  (:)) , sluzyloby to tez wywieraniu wiekszego nacisku na wydawnictwa, (dlaczego ???-patrz argumenty wyzej), na tak malym forum (20 osob udzielajacych sie ) upadl pomysl "dobrych rad " , wydaje mi sie, ze poniosl porazke rowniez w konfrontacji z Toba ,skoro skreslasz go od razu, bez wysluchania glosow "swoich " forumowiczow, jak i w konfrontacji z Dzakiem (CD), ktory sie nie wypowiedzial.
Mam tylko nadzieje, ze pojawi sie ktos , kto zna sie "na rzeczy" i wypelni luke w sieci i stworzy strone www.Komiks.Forum.com (bez zadnych patronatow ktoregos z serwisow informacyjnych), gdzie moglibysmy wszyscy wspolnie zastanawiac sie nad problemami i je rozwiazywac ( a nie tylko "paplac": ja lubie to, a ja lubie to ...), co wcale by nie przeszkadzalo by istnialy podfora tematyczne (gildia, wrak i inni...)

a teraz Cujo wytlumacze, dlaczego "to" nie konczy tematu- posluze sie przykladem: wyd Egmont fatalnie tlumaczy komks, Ty piszesz , ze sie z tym nie zgadzasz i protestujesz , a oni odpowiadaja, ze nie sa zainteresowni ani Twoimi skargami, ani dobrym tlumaczeniem- czy to konczy temat skarg i narzekania na zly stan rzeczy???- czy sie poddajesz  ???

dygresja: zostalo mi zarzucone, ze probuje przekonywac na sile,- NIE- ustosunkowuje sie tylko do czyichs argumentow- bo chyba wlasnie po to jest forum ( a nie po to , by sobie z kogos zartowac )
ralala

Offline fjtk

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 14, 2003, 12:13:15 pm »
Łączenie for to jeden wielki bezsens...

1) czy wy na prawde poważnie myślicie że jest możliwe zmobilizowanie i zorganizowanie takiej liczby ludzi żeby wywierali odpowiedni nacisk na wydawnictwa?? Przecież to nierealne.. musiałoby być co najmniej kilkaset  lub ok 1000 ludzi i to JEDNOMYŚLNYCH żeby to wogóle miało racje bytu bo tylko wtedy te głosy miałyby jakieś przeliczenie na kase. W tej chwili gdy kilkadziesiąt ludzi w calej Polsce udziela się w sieci to jest troche śmieszne..

Z resztą choćby nawet było nas 10 000 to wszystko powinno się odbywać NATURLNIE- bo takie są prawa rynku- jak próbujesz je naginać przez to jest to ponura komuna i z tym mi się ten pomysł kojarzy

2) Tworzenie jednego oznaczałoby likwidacje pozostałych- czyli oznacza to " Masz tylko jedno wyjście, gadasz z nami albo z nikim" - jest to ponure i podejrzane- już widze jak z tej zgrai wyłaniają się jakieś typki o zapędach społecznikowskich co kiszą się we własnym sosie , próbują coś ustalać za innych itp.. A gdyby przypadkiem pojawiły się nowe serwisy (wątpie) to co?? Zabronicie im robić forum bo to "osłabia centrale"??????

NIe będe się wiecej udzielał na ten temat..
Jestem za różnorodnością, świeżym powietrzem i wolnością wyboru

amen

PS: Bardzo podoba mi się ankieta na forum Produktu na ten temat
hahahahah - radze zobaczyć
Umysł jest jak spadachron- najlepiej działa otwarty.

Offline grze.hu

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 14, 2003, 01:00:06 pm »
Cytat: "grze.hu"
co wcale by nie przeszkadzalo by istnialy podfora tematyczne (gildia, wrak i inni...)

-czy zostalo to zaznaczone w oytaniu???
1...
2 jesli chodzi o glosowanie nad pomyslami (tez argumenty wyzej )-czytasz te posty ???
3 nikomu nic nie zabraniac
4 hahahahah-naprawde dobre.
ralala

Offline dasst

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 14, 2003, 08:25:39 pm »
  Grzechu mam nadzieję, że cię ta ankietą nie obraziłem?
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline ponury_jay

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 15, 2003, 02:11:36 pm »
To kolejny argument przeciw łączeniu for.

Offline grifter

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 15, 2003, 02:40:35 pm »
jedno forum dal miłośników komiksow (wszelakich) - zdecydowanie dobry pomysł :)
Czasami naprawdę ciężko jest nadążać za wszystkimi postami skacząc z forum na forum... A tak byłoby to miejsce skupiające całe środwisko komiksowe w naszym małym kraju (no przynajmniej jego większość)...

A co wy z tym komunizmem się uczepiliście :) To w swoich pierwotnych założeniach piękny ustrój (tyle, że utopijny i niemożliwy do zrealizwania)  8)
hcieliśmy jak najlepiej, a wyszło jak zawsze :)

Offline Abito_Galou

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 22, 2003, 05:15:21 pm »
niektózy wciąż nie rozumieją , zresztą nie dziwne ,jak każdy ma albo inne pojęcie na temat tego jak takie połączenie powinno wyglądać albo wcale go nie chce (tak naprawde niechcą jednej z wersji "połaczenia").
Otóż samo połączenie można rozpatrywać różnorako:
1) Połączenie for Gildii i Wraku - dla mnie bezsens - co maj kilof do masła ?
2) Stworzenie kompletnie nowego Forum - za tym jestem ja
3) Forum pod Serwisem Komiksowym - to wyjście też mi odpowiada :]
4) Inne?

dlaczeog jestem za nowym Forum?
1) Forum Wraku padło
2) Forum Gildii do doskonałości i nazwania go komiksowym daleko oi daleko bardzo - nawet nie zdajecie sobie sprawy jak Forum Komiksowe by mogło wyglądać...
3) Ujednolicenie napewno "ujednolici" też w pewnym stopniu komiksiarzy
4) Jeżeli to "jedno" Forum zdobędzie renomę to wydawcy nie będą mogli się z nami nie liczyć... a nawet jeżeli nie z ogólem to napewno z cobardziej znanymi i cenionymi użytkownikami
5) Nie rozumiem Waszych obaw o to ,że jedno Forum narzuci M0onopol - ludzie to interentr!! Tu nikt niikomu nie broni tworzenia nowych for!!
Większość w tych którzy wypowiadali by się na tym Forum prędzej czy później i tak zaczęła by gadaćna pomniejszych ,które gwarantuje będa - tylko się wysepcjalizują - np. Forum o Batmane ,Forum o Marvelu itd.
A to jedno by było ogólne ... a zresztąjak znam  życie to i tak prędzej czy później powstanie konkurencja ,która nie wpłynie ujemnie. W każdym razie napewno potrzebne jest jedno , porządne Forum - bo Gildia nie spełnia warunków porządności :(
(sorry ,ale jeden skromny temat , topic jeden na drugim ,powszechny burdel ,nie mówie już o dodatkwoych opcjach jakie można by zastosować - newsy , rangi użytkowników , ikonki pierdoły ,style)...
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

Offline Cujo

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 22, 2003, 06:27:24 pm »
Cytat: "Abito_Galou"
Forum Gildii do doskonałości i nazwania go komiksowym daleko oi daleko bardzo - nawet nie zdajecie sobie sprawy jak Forum Komiksowe by mogło wyglądać...

Generalnie rzecz biorac, nie zgadzam sie praktycznie ze wszystkim, co napisales (poza stwierdzeniem, ze forum wraka padlo :roll: ), ale cytowanym tekstem mocno mnie zaciekawiles. Wprost nie moge sie doczekac, kiedy dokładnie tutaj wyłuszczysz, co masz do zarzucenia temu forum i jak wg. Ciebie powinno wygladac to "idealne". C'mon, krytyka ksztaltuje.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline pookie

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 22, 2003, 07:06:46 pm »
Cytat: "Abito_Galou"
2) Forum Gildii do doskonałości i nazwania go komiksowym daleko oi daleko bardzo - nawet nie zdajecie sobie sprawy jak Forum Komiksowe by mogło wyglądać...


Wal.
 
Cytat: "Abito_Galou"
3) Ujednolicenie napewno "ujednolici" też w pewnym stopniu komiksiarzy


??? Co znaczy ujednolici komiksiarzy?
 
Cytat: "Abito_Galou"
4) Jeżeli to "jedno" Forum zdobędzie renomę to wydawcy nie będą mogli się z nami nie liczyć... a nawet jeżeli nie z ogólem to napewno z cobardziej znanymi i cenionymi użytkownikami


Więcej zależy od dobrych chęci wydawców. Przykładem koronnym FM.

Cytat: "Abito_Galou"
A to jedno by było ogólne ... a zresztąjak znam  życie to i tak prędzej czy później powstanie konkurencja ,która nie wpłynie ujemnie. W każdym razie napewno potrzebne jest jedno , porządne Forum - bo Gildia nie spełnia warunków porządności :(
(sorry ,ale jeden skromny temat , topic jeden na drugim ,powszechny burdel ,nie mówie już o dodatkwoych opcjach jakie można by zastosować - newsy , rangi użytkowników , ikonki pierdoły ,style)...


Napisz, co Twoim zdaniem należałoby zrobić, żeby forum nabrało znamion "porządności".
 for Pookie