Autor Wątek: Dream Theater - Która płyta najlepsza? +dyskusja  (Przeczytany 13038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline horsie

Dream Theater - Która płyta najlepsza? +dyskusja
« dnia: Listopad 10, 2004, 06:16:24 pm »
Temat rzeka. Kapela progrockowa, założona w 1985 roku przez 5 młodych i zdolnych muzyków, która wkrótce po wydaniu swojej drugiej płyty wzniosła się na wyżyny popularności. Images and Words, bo o niej tu mowa, była płytką która doskonale pokazywała o co chodzi we współczesnym progrocku.. Potem mogło być tylko lepiej, wystarczy wspomnieć Awake czy Scenes from a Memory. Ostatnio wydany koncert, Live at the Budokan promujący bardzo dobrą, najcięższą chyba w historii zespołu płytę Train Of Thought pokazuje, że muzycy DT nadal są na fali, nadal grają dobrze i pomysły im się nie kończą :) I chwała im za to. Co myślicie o tej kapelce? Co w niej kochacie, czego nienawidzicie :P , który skład najlepszy, poszczególni muzycy etc. Dorzucam ankietę, głosujcie na swoje ulubione płyty i zapraszam do dyskusji. W ankiecie nie ma koncertów, umieszczam tylko płyty studyjne + jedną epkę.

Offline Osqar

Dream Theater - Która płyta najlepsza? +dyskusja
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2004, 07:04:25 pm »
Train of Thought :)
b]Beware the elves...[/b]

Offline Alia

Dream Theater - Która płyta najlepsza? +dyskusja
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2004, 10:21:52 pm »
Zdecydowanie Sceny... powoli docieram się z DT...:) tzn. coraz częściej rzuca mnie na kolana...:)  chyba dopiero teraz jestem gotowa na zainteresowanie się najnowszą - dla wszystkich pewnie już starą i dobrze znaną - płytką... widząc po przybywającej ilości czarnych koszulek - o zgrozo - nie będzie  z tym problemu... i wogóle, co tak mało odpowiedzi!!! :cry:

Offline horsie

Dream Theater - Która płyta najlepsza? +dyskusja
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2004, 09:17:03 am »
NO ja właśnie nie wiem :) Z Dream Theater tak już jest, że musisz posłuchać jednego kawałka parę razy, żeby cokolwiek z niego zapamiętasz.dopiero potem, jak myslisz, że już znasz kawałek, to odkrywasz w nim nowe, niesłyszalne dotąd rzeczy, jak dodatkowe takty perkusji itd. I to jest fajne, za to cenię i kocham DT :) btw, dobry wybór :)

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Dream Theater - Która płyta najlepsza? +dyskusja
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2004, 10:38:36 am »
Cytat: "Alia"
i wogóle, co tak mało odpowiedzi!!! :cry:

Czy myślisz, ze wszyscy z forum sluchaja tego zespolu? Trudno sie wypowiadac, jesli nie slyszalo sie chocby jednej calej plyty. Pojedyncze kawalki, ktore dane bylo mi slyszec nie sklonily mnie do zainteresowania tym zespolem.

Offline Alia

Dream Theater - Która płyta najlepsza? +dyskusja
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2004, 02:02:50 pm »
hah:) Waltari, ja nikogo płaczem nie wymuszę żeby coś miłego o DT napisał...:) i tak, wiem, nie wszyscy lubią, ale i tak tyle odpowiedzi na jakikolwiek, nawet kretyński, temat to skandal  :wall:

Offline Raven

Dream Theater - Która płyta najlepsza? +dyskusja
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2004, 02:46:12 pm »
Na temat kretyński byłoby zapewne więcej odpowiedzi. Ten topic jest po prostu odrobinę nie na miejscu. Na całym forum gildii znajdzie się może 40 osób które znają dream theater. 10 osób go może lubi (bo moim skromnym zdaniem nie jest to doba kapela. Moze nie będę krzyczał,że to jakaś kupa itd. ale jeśli o progresywne granie, to nie realizują się) 5 osób zna ich dyskografię, to zajrzą tu i zagłosują. Tak więc obiektywnie rzecz to tak właśnie mniej więcej jest. :)
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline śmigło

Dream Theater - Która płyta najlepsza? +dyskusja
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2004, 02:52:49 pm »
bo tu sami true black metale siedza  ;) a kapele takie jak dt nie sa ani true ani bm.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Josef Knecht

Dream Theater - Która płyta najlepsza? +dyskusja
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 18, 2004, 06:28:30 pm »
Miałem dwa kontakty z grupa DT: posredni i bezposredni.

Ten posredni, to poprzez plyte LTE - '2'. Chryste ! Jeden utwór na 4- i to wlasciwie tyle.

Ten bezposredni to wlozenie do discmana krazka 'Images and Words' i wyjecie go po 5 minutach.

Khem
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline horsie

Dream Theater - Która płyta najlepsza? +dyskusja
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 18, 2004, 06:35:53 pm »
I na tej podstawie się wypowiada Redaktor Gildii Muzycznej? Gratuluję :mrgreen:

Offline Josef Knecht

Dream Theater - Która płyta najlepsza? +dyskusja
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 18, 2004, 06:43:49 pm »
Redaktor Gildii Muzycznej musi przedewszystkim dbać o stan zdrowia swoich ośrodków sluchowych, bo są mu one niezbędne do dalszej pracy.

Sluchanie takich zespolow ja DT stanowczo mu nie pomaga
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline horsie

Dream Theater - Która płyta najlepsza? +dyskusja
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2004, 06:46:38 pm »
Po 5 minutach raczej ciężko to stwierdzić, szczególnie przy kapeli takiej jak DT. Z całym szacunkiem, ale tego zespołu nie da się ocenić po 5 minutach słuchania. Co prawda jestem redaktorem GGK, ale z muzyką mam więcej niż trochę do czynienia, więc proszę tylko o nie traktowanie moich postów z przymrużeniem oka.

Offline Clayman_

Dream Theater - Która płyta najlepsza? +dyskusja
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2004, 07:06:32 pm »
Cytuj
Z całym szacunkiem, ale tego zespołu nie da się ocenić po 5 minutach słuchania.

juz po kilku sekundach mozna stwierdzic ze jest to rzecz calkowicie niesluchalna,o ile ma sie pecha i uslyszalo sie w ciagu tych kilku sekund wokaliste
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Anonymous

  • Gość
Dream Theater - Która płyta najlepsza? +dyskusja
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 18, 2004, 07:19:08 pm »
Dość tego, chłopcy. Ja słucham DT i w tej chwili jestem w stanie stwierdzić, że Josef gada od rzeczy i się nie zna. Świetni instrumentaliści.

Offline horsie

Dream Theater - Która płyta najlepsza? +dyskusja
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 18, 2004, 07:25:25 pm »
Ech, już nie będę się kłócił. Cóż, każdy ma inne gusta a o nich ponoć dyskutować nie wypada. A co do DT, to radzę posłuchać paru płytek a później oceniać. Btw, Clayman może akurat słyszałeś coś z "When Dream and Day unite", tam śpiewa rzeczywiście godny pożałowania wokalista.. Nie wnikam. Nie lubię po prostu jak ktoś tak pochopnie ocenia muzykę. I już. Ja zanim wydam jakąś opinię o czymkolwiek to najpierw to poznaję w wystarczającym stopniu. Żeby miec pojęcie o czym piszę. A po 5 minutach to ja mogę o DT powiedzieć, że wokalista beznadziejny, że gitarzysta gra jakieś tragiczne skale, że perkusista gra na szybkość (bo akurat taki fragment usłyszałem), że basista żółty, to niech lepiej ryż zbiera i  że keyboard to można sobie o kant d*** (autocenzura) potłuc. No proszę, takie argumenty absolutnie do mnie nie przemawiają. W takich moemntach mam ochotę powiedzieć: Co Ty, k**** wiesz o muzyce :mrgreen:

 

anything