trawa

Autor Wątek: Neil Gaiman  (Przeczytany 94796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Neil Gaiman
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 23, 2009, 09:13:11 pm »
A ja jakiś czas temu skończyłem czytać "Gwiezdny Pył" I książka jest o niebo lepsza. Ma całkowicie inne zakończenie, a pobyt na statku powietrznym to tylko kilka zdań.

Offline Radan

Odp: Neil Gaiman
« Odpowiedź #181 dnia: Wrzesień 24, 2009, 07:56:49 am »
=>zorro

Nie poczułem się dotknięty. Po prostu chodziło mi o to, że dosyć dziwnie to sformułowałeś.

Offline krupnika

Odp: Neil Gaiman
« Odpowiedź #182 dnia: Październik 12, 2009, 09:33:58 am »
Skończyłem "nigdziebądz",bardzo fajna opowieść.podobno w angielskim BBC był serial nie wiem czy o tym samym tytule,w każdym razie z akcją umieszczoną w podziemiach Londynu.Ktoś oglądał może?co sądzicie,i jaki tytuł tego serialu?jak przeczytam aktualnie zalegające dwie kniżki to zakupie "a.bogów"szczerze powiedziawszy bardzo gaiman przypadł mi do gustu  :)przez długi czas zajęty byłem czystym SF,cyberpunkiem itp.P.H.Dickowskimi klimatami :)


alterkino.org
terazhuta.pl
POZDRAWIAM k.

Offline Hollow

Odp: Neil Gaiman
« Odpowiedź #183 dnia: Październik 12, 2009, 11:10:58 am »
Ta książka to właśnie na podstawie tego serialu. We wstępie było to podkreślone, że książka to upowieścienie serialu. Tytuł serialu to Nigdziebądź (Nevewhere). Ma 6 odcinków, niestety oglądałem tylko jeden, ale trzyma klimat książki.

A czytał ktoś może Interświat Gaimana? Jeśli tak to jaka jest wasza opinia.

Offline Konował

Odp: Neil Gaiman
« Odpowiedź #184 dnia: Październik 12, 2009, 12:04:21 pm »
a komiks (imo strasznie nieudany) był na podstawie serialu czy odwrotnie ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Neil Gaiman
« Odpowiedź #185 dnia: Październik 12, 2009, 12:57:34 pm »
Komiks wydano chyba jako ostatni więc to bez znaczenia czy jest na podstawie książki czy filmu bo i tak nad obydwoma pracował Gaiman.
Podobno mają ekranizować najnowszą książkę Gaimana - Księga Cmentarna

Offline krupnika

Odp: Neil Gaiman
« Odpowiedź #186 dnia: Listopad 05, 2009, 07:05:04 am »
Ta książka to właśnie na podstawie tego serialu. We wstępie było to podkreślone, że książka to upowieścienie serialu. Tytuł serialu to Nigdziebądź (Nevewhere). Ma 6 odcinków, niestety oglądałem tylko jeden, ale trzyma klimat książki.
Ściągnąłem sobie cały serial ,ale niestety polskie napisy zmaszczone są (przesunięcie,z którym nie moge poradzić sobie) :sad:a film zrobiony nawet fajnie.


alterkino.org
terazhuta.pl
POZDRAWIAM k.

Offline Motyl

Odp: Neil Gaiman
« Odpowiedź #187 dnia: Październik 29, 2013, 03:40:38 pm »
Nadarza się okazja odświeżyć wątek, nowa książka Gaimana w księgarniach, kilka słów o Oceanie - http://paradoks.net.pl/read/22404

Offline Mawer

Odp: Neil Gaiman
« Odpowiedź #188 dnia: Marzec 28, 2017, 08:30:20 am »
Niedawno pojawiła się nowa książka Gaimana - Mitologia Nordycka. Ktoś już czytał?


https://naekranie.pl/aktualnosci/zobacz-okladke-mitologii-nordyckiej-neila-gaimana-1603605


Zaciekawiła mnie jego własna interpretacja Nordyckich Bogów. Czy będzie zbliżona do tych, których znamy z Marvela, czy może zupełnie inaczej zostali ukazani.
Cena jest bardzo przystępna, więc pewnie zaryzykuje i wezmę w ciemno :)

Offline misiokles

Odp: Neil Gaiman
« Odpowiedź #189 dnia: Marzec 28, 2017, 09:00:10 am »
Mam nadzieję, że nie będzie zbliżona do interpretacji marvelowskiej ☺️

Offline LordDisneyland

Odp: Neil Gaiman
« Odpowiedź #190 dnia: Marzec 28, 2017, 01:39:21 pm »
Kupiłem, przeczytałem, lekkie rozczarowanie- za mało Gaimana w Gaimanie. Są tu bardzo zgrabnie napisane sceny, ale nie oczekujcie po tej pozycji zbyt wiele. Natomiast polecam każdemu, kto dotąd nie miał kontaktu z mitologią germańską. Na początek w sam raz- świetne, przystępne wprowadzenie.

Offline Hoover

Odp: Neil Gaiman
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 01, 2022, 11:03:29 am »
Z amerykańskimi bogami mam trudną relację, nie podeszła mi ta książka i nudziła mnie, choć twórczość Gaimana bardzo cenię. Już np. nigdziebądź czy koralina bardzo mi podeszły i nie mogłem się oderwać.
My mom always encouraged me, it was never weird.

Offline Bernik

Odp: Neil Gaiman
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 14, 2022, 02:59:25 pm »
Neila Gaimana cenię i powiem tak, ogólnie bardzo lubię jego twórczosc szczególnie Nigdziebądź, natomiast z gwiezdnym pyłem i amerykańskimi bogami się nie lubimy
To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.